Scenárista Marty (Colin Farrell) se zoufale snaží dokončit svůj nejnovější scénář, ale chybí mu inspirace. Tu se rozhodne hledat u svých dvou kamarádů: poněkud výstředního a většinou neza-městnaného herce Billyho (Sam Rockwell) a silně nábožensky založeného Hanse (Christopher Walken), který má za sebou poměrně působivou kriminální minulost. Tihle dva se příležitostně živí krádežemi psů, které po vypsání odměny vrací jejich zazobaným páníčkům. Proti tomuhle výnosnému byznysu má velké výhrady Billyho okouzlující přítelkyně Angela (Olga Kurylenko). Její obavy se mají brzy potvrdit…
Naštěstí Billy a Hans právě jednoho čtyřnohého mazlíčka unesli. Ovšem naneštěstí tenhle pes patří psychopatickému gangsterovi Charliemu (Woody Harrelson), který svého malého psíka nade vše zbožňuje. Charlie je nepředvídatelný, extrémně násilnický a rozhodně nemá potíže zabít každého, kdo má se zmizením jeho psa cokoliv společného. Vypadá to, že Marty bude mít o nadměrné množství inspirace postaráno. Ale dokáže s šíleným Charliem v patách zůstat naživu tak dlouho, aby scénář dokončil? (Bioscop)

heyda

V Bruggách je film, který jsem si zamiloval. Bohužel to se o psychopatech říct nedá, nicméně zklamaný nejsem. Chvílemi jsem se i docela bavil, a to hlavně na začátku. Velká škoda, že je zde atmosféra nahrazována množstvím minipříběhů, které jsou přitažený za vlasy. Vcelku to pak působí trochu křečovitě, ale myslím, že ztráta času to nebyla. Silné 3 hvězdy !!! ()

Flego

Čierno-čierna "gangsterská" komédia s neuveriteľne výborným castingom sa časom zbytočne utápa v ničnehovoriacich dialógoch. Obrovská škoda, lebo ten potenciál bol úžasný. ()

BMW12

A mě se to líbilo! Výborný scénář, výborný psychouš Sam Rockwell a také výborné zakončení filmu! ()

poz3n

Nijak zvlášť nemám v oblibě ritchieovské a tarantinovské gangsterky. A přiznejme si, že ty jsou bezpochyby pro McDonagha nemalou inspirací. Zároveň si ale McDonagh již ve svém druhém celovečeráku dokázal vytvořit svůj rukopis. A to ho ctí. Ač se totiž Sedm psychopatů svému předchůdci V Bruggách v podstatě nijak nepodobá, dá se v průběhu filmu narazit na mnoho společných prvků. A to je fajn. Jen škoda toho chvílemi až moc rozlítaného scénáře, který je na druhou stranu výborný. Takže si tu vlastně celý komentář jen protiřečím. 8/10 ()

Roman.Ticka

Opět po odmlce pálím jasnou pětku bez zaváhání. Špičkové elitní herecké obsazení, jejich herecké užívání si a crazy dramedie scénáristy Mart(y)ina, jakou jsem očekávala a dostala. Ti čtyři hráli s takovou radostnou odvázaností, že mě tím krásně nakazili a bez velké námahy skvěle pobavili. Tady jsem jak ryba ve vodě, ale jen pokud se to umí. Martin je velmi nadějný tvůrce, jen tak dál, budu se s velkou chutí těšit na jeho věci příští. U cool snímků tohoto typu si vždycky uvědomím, proč je nádherné poslání být hercem a proč miluju filmy.☺ ()

virus10

Perfektní, originální, vtipné, šílené, chytré a tak trochu milé. Režisér Martin McDonagh a jeho černý humor bude asi něco pro mě. Po filmu V Bruggách je tu další jeho film a já jsem nadmíru spokojen. To mě nutí si stáhnout i jeho kraťas Six Shooter. Herecké obsazení psychoušů je taky velice povedené a já vlastně nevidím nějakou větší slabinu filmu. A taková moje perlička na závěr. Měli jsme psa jménem Bonny a taky to byla rasa Shih-Tzu :D Docela náhoda. ()

honajz

Nějak už jsem z těchhle filmů vyrostl. Jako jo, na svůj žánr je to vtipné, ale když mi to přijde celé poněkud neukotvené a ten scénář, co jej scenárista ve filmu zrovna píše, jen jako berlička na věšení ozdob na stromečku. Některé scény jsou vyloženě nudné a zdlouhavé, mezi nimi ta skoro půlhodinová a v podstatě zbytečná scéna v poušti s popíjením alkoholu. Vlastně mi nějak už ani nepřijde vtipné, když se lidi vraždí, byť ve filmu jako na běžícím pásu. Celková koncepce snímku, nakolik má slušnou kameru, některé dobré fóry, mi ale vážně přijde dost slabá a neujasněná. Stejně tak nemají tvůrci ujasněné, jestli to tedy je komedie, drama, parodie, skáče se v těch žánrech na můj vkus až moc. ()

TheEvilTwin

V Bruggách bylo výborné, Tři billboardy byly špatné a Sedm psychopatů takový zlatý, solidní nadprůměr. McDonagh je specifický tvůrce a jeho rukopis jde znát, na první pohled působí film prvoplánově a nezáživně, ale když se člověk ponoří hlouběji, dostane vymazlené dialogy, někdy až absurdně vygradované témata a občas i parodický podtón některých rozhovorů. A tohle se mi na filmu strašně líbilo, protože takhle vytříbenou zábavu spolu s kvalitním scénářem (film ve filmu), luxusním a realistickým gore a k tomu áčkovými herci jsme tady už dlouho neměli. Běžní diváci můžou být možná nespokojeni, ale mě film skvěle sedl a lituju, že jsem jej takhle dlouho odkládal. Ústřední herecká trojka je sympatická a prostě se na ně nejen dobře dívá, ale taky se dobře poslouchají. Doporučuju všemi deseti. ()

anderson

Prvá polovica filmu vyzerá ako svieža resuscitácia posttarantinoviek z 90-tych rokov. Potom dostal scenárista a režisér v jednej osobe "kaufmanovskú" injekciu a vypotil akéhosi kríženca filozofickej road movie a pseudokonverzačky. A záver si už vyslovene "cucal z prstu". Ako postmoderná hra je to málo zábavné. Ako inovatívna hra s naračnými štruktúrami a redefinovaním kodifikovaných výrazových prostriedkov je to málo originálne. Možno ďalšie generácie nepoznačené tzv. americkou nezávislou tvorbou v tom objavia akúsi nadčasovú hodnotu. Za mňa v momentálnom súdobí priemer. (30.3.2013) ()

Othello

Jau! Škoda, že polovinu rozpočtu zchroustla dermatologická klinika, starající se o réžisérovu/scénáristovu předkožku, která po dokončení scénáře byla ve skutečně podroušeném stavu a tím pádem se musí po zbytek filmu postavy převést do pouště, kde už si prakticky jenom povídaj, jak v nějakym francouzskym filmu. Miluju tvůrce, kteří se mě pokouší celou dobu převědčit, že jsou lepší než všichni ostatní a dát McDonaghovi americký peníze na další film může zahájit nějakou tu válku. Meta-meta-meta-metadon. ()

AlfaNumerO

Tenhle film je prostě dobrej. Svým stylem ne nepřipomínající kultovní Pulp Fiction. Herecky velice nadprůměrné. Farrell se mi začíná dostávat pod kůži v poslední době svými výkony, zde jen potvrzuje. Woody Harrelson hraje opět sám sebe, totálního magora, vyšinutého pošuka. McDonagh je borec, o čemž mě přesvědčil už ve filmu V Brugách. Docela by mě zajímalo, jak by film vypadala s fakeovými kočkami: 81% ()

J.Connor

McDonagh točí vynikající filmy, kde mi bůhvíproč naprosto vždy schází malilinkatý kousek, abych byl maximálně nadšen. Je však zřejmé, že postTarantinovská gangsterka už po 7P nikdy nebude jako dřív, protože se podařilo jí totálně převrátit naruby a jakýkoliv další hořkokomediální propletenec krvavých historek odsoudit jen jako další Rockwellův scénáristický úlet. ()

Thomick

Určitě ne tak stoprocentně stoprocentní jako In Bruges, ale já bych se snad musel obyčejně zbláznit, abych Martinovi nenapařil pět hvězd. Namísto deprese a atmosféričnosti Brugg tentokrát McDonagh sáhl po morbidnosti a bezvýchodnosti širý pouště. Což je taky cool, ale to prostředí temnýho (a zasranýho) města, potažmo ucelenější příběh - to zkrátka Sedmi psychopatům do Brugg pořád schází. Tak jako tak, "mistr" Tarantino se má ještě hodně co učit o absurdnosti a v jejim duchu vedených dialozích na "divokym západě". :) --- "He's alone! What the hell is he alone for?" ()

SOLOM.

Měl jsem trošku problém s nevyvážeností celého příběhu. Našel jsem tu celou řadu opravdu povedených momentů, černý humor a až morbidní situace se mi taky líbili, ovšem na druhou stranu jsem tu narazil i na několik poněkud nudnějších pasáží, při kterých jsem nervózně pokukoval po časomíře. Herecké výkony ale byli opravdu povedené – to můžu souhlasit. Hlavní čtveřice Farrell, Rockwell, Walken a Harrelson – paráda, jejich postavy – pěkná sbírka magorů, když k tomu připočítám ještě toho blázna s králíky, co rád zabíjel sériové vrahy, sexy Olgu (škoda, že jediná kdo ukázala své přednosti, byla ta štětka s rákosníkem a pak mokré tričko přítelkyně na hřbitově) – škoda no. Martin McDonagh má zajímavé nápady, ale osobně mám trošku s jeho filmy problém v tom, že nedokáží upoutat mou pozornost po celou dobu a připadám si při nich jak při jízdě na horské dráze (to samé jsem měl i u Brugg). 60% ()

Fevas

Nemůžu si nevšimnout, že před měsícem to mělo PG-15, teď PG-12. Kdy se to změnilo? V Bruggách jsem se nemohla rozhodnout mezi 4/5*, tady mezi 3/4*. Myšlenka je to hezká, i když chvílemi trochu střelená. Humor je šílenější. Zranění nesmyslnější. Ale dojem celkový velice podobný. Takže ušmudlané čtyři a jestli ještě jednou zaslechnu, že je to kopírka Ro(c)ku podvraťáků, nějakého podvraťáka proti dané osobě poštvu. ()

mm13

Filmy, kde sa strieda filmová realita s fantáziou postáv a kde sa obe tieto roviny navzájom ovplyvňujú, nie sú už dnes nijako vzácne. Rovnako tak ich finálne pretnutie, zmazanie hraníc medzi nimi, to už dnešného, hoci len trochu skúsenejšieho diváka, neprekvapí. Výpal Sedem psychopatov však fascinuje tým, že v jeho prípade obe tieto roviny splynú hneď v úvode. Vlastne ešte než film začne. :-) Ich interakcia je natoľko previazaná a taká intenzívna, že úvodom skoro každej ďalšej scény ťažko vytušiť, ktorá práve bije. McDonagh sa s touto mozaikou vyhral nevídaným spôsobom a výsledkom je prvotriedna skladačka. Síce iba skladačka, ďalší level to nemá, ale poctivá a bezvýhradne zábavná skladačka. Aspoň, na rozdiel od V Bruggách, nič nepredstiera. Zopár slabších miest by sa možno našlo, napríklad niektoré dialógy či situácie pôsobia lacnejšie než by sa patrilo, bohato ich však vynahrádzajú nadšené herecké výkony. Títo psychoši a ich nevídané peripetie sú skrátka extrémne zábavní! ... P.S.: Otváraciu scénu s bonusovou účasťou Pitta a Stuhlbarga, som si s obrovským sebazaprením pustil "iba" 4x, než som pokračoval v sledovaní. Nešlo to inak. :) ()

MáŠa

Je to divný, ale zajímavý. Pár nečekaných scén a hlášek. Takže ve výsledku vlastně spokojenost, protože originálních filmů, kde se i zasmějete, v poslední době moc není ()

Nový film režiséra V Bruggách má obsazení

13.06.2013

Hvězdy jako psychopati?

Hvězdy jako psychopati?

11.11.2011

Režisér příjemného překvapení V Brugách Martin McDonagh (foto) začne příští týden v Los Angeles natáčet novinku Seven Psychopaths. Sehnal do ní spoustu zvučných jmen, ale neobešlo se to bez problémů.… (více)