Scenárista Marty (Colin Farrell) se zoufale snaží dokončit svůj nejnovější scénář, ale chybí mu inspirace. Tu se rozhodne hledat u svých dvou kamarádů: poněkud výstředního a většinou neza-městnaného herce Billyho (Sam Rockwell) a silně nábožensky založeného Hanse (Christopher Walken), který má za sebou poměrně působivou kriminální minulost. Tihle dva se příležitostně živí krádežemi psů, které po vypsání odměny vrací jejich zazobaným páníčkům. Proti tomuhle výnosnému byznysu má velké výhrady Billyho okouzlující přítelkyně Angela (Olga Kurylenko). Její obavy se mají brzy potvrdit…
Naštěstí Billy a Hans právě jednoho čtyřnohého mazlíčka unesli. Ovšem naneštěstí tenhle pes patří psychopatickému gangsterovi Charliemu (Woody Harrelson), který svého malého psíka nade vše zbožňuje. Charlie je nepředvídatelný, extrémně násilnický a rozhodně nemá potíže zabít každého, kdo má se zmizením jeho psa cokoliv společného. Vypadá to, že Marty bude mít o nadměrné množství inspirace postaráno. Ale dokáže s šíleným Charliem v patách zůstat naživu tak dlouho, aby scénář dokončil? (Bioscop)

Allien.9

Chvílemi jsem měla pocit, že sleduju spíš Tarantina než McDonagha, přesto se "Sedm psychopatů", alespoň tedy v mých očích, nakonec přeci jen vtěsná mezi "V Bruggách" (*****) a "Tři billboardy kousek za Ebbingem" (****). Trošku mě mrzí, že druhá polovina kvalitativně nestačí té první a do finiše film spíše dokulhá než doběhne, ale i tak se jedná o VELMI povedenou a značně absurdní záležitost s perfektními hereckými výkony (především Rockwell a Walken), kterou si ráda pustím znovu. EDIT: Na druhé zhlédnutí je to snad ještě lepší. 4,5*. ()

HAL

Co se stane, když se Quentin Tarantino, Charlie Kaufman, a ti chlápci co napsali Zombieland spolu ožerou jak hovada a spořádají k tomu nejmíň kilo veselých hub? Ráno si nikdo nebude nic pamatovat, ale jejich hotelový pokoj bude potřebovat renovaci a na stole v něm bude ležet ještě schnoucí scénář k Sedmi psychopatům. 7/10 ()

misterz

Veľmi príjemný a pozerateľný film. Dejovo možno niekoho moc nezaujme, ale diváka si vie aj tak pripútať. Po dlhšej dobe so nemal žiadne nutkanie pozerať sa kedy film skončí, ba práve naopak, film som si užíval až do samotného konca a nepocítil ani náznak nudy. Milujem čierno-čierny humor prešpikovaný zábavnými hláškami, bola tu aj akcia a aj trocha drámy. Dokonca som pocítil aj závan filozofie a pár hodnotných myšlienok. A ako čerešnička na torte, štyria hlavní hrdinovia (Farrell, Rockwell, Walken, Harrelson) sú moji obľúbení herci a všetci tu opäť potvrdili, že sú páni herci. Film aj preto splnil moje očakávania, bavil som sa a to je to hlavné. S čistím svedomím a po dlhšej dobe preto dávam plný počet hviezd, s odretými ušami ale predsa. ()

Vančura

I přes kvalitní herecké obsazení, záplavu černého humoru a dobrý hudební doprovod mi tahle podívaná tak úplně nesedla. Snad je to tím, že mě moc nebavil zvláštní děj, u něhož jsem občas tápal, co je "skutečnost" a co "jen" scenáristova fantazie - místy mi to prostě přišlo jako divný bizar, který mi není moc po chuti, a jehož smysl moc nechápu, byť se filmu nedá upřít obstojný díl zábavnosti - smál jsem se dost a dost, ale celkový dojem je stejně hodně rozpačitý. Snad je to i některými hereckými výkony - například zestárlý Christopher Walken mi tam herecky vadil fakt hodně, a i někteří další herci ve mně vyvolávali občas pocit, že sleduji výrazně povrchnější a hloupější film, než to je ve skutečnosti je (což zde píšu hlavně při vědomí kvalit, které nesl McDonaghův předchozí snímek V Bruggách, který živí mou víru, že i Sedm psychopatů je filmařsky dosti výjimečný počin, který stojí za zhlédnutí. A to v mém případě už dvakrát za sebou, přičemž podruhé se mi asi líbil o dost víc než prve). Snad je to i tím, že většina postav zde nemá příliš hereckého prostoru, a poté, co splní svou epizodní úlohu v ději, opět mizí ze scény, což na mě působí jakýmsi až estrádním - a laciným - dojmem. Důvod, proč je zde tento film v modrých barvách, spočívá podle mě v tom, že se mu nepodařilo vybalancovat rovnováhu mezi žánry, s nimiž pracuje, a tak často sklouzává k trapnosti a nudě - avšak kdo nic neriskuje, nic nezkazí, a proto za mě stejně režisérovi palec nahoru za odvahu přijít s něčím jiným. ()

Peytl

Tak momentálně vehementně přemýšlím, který ze kšeftů bych raději, zda býti líným notorikem tvářícím se jako scénárista, a nebo snad vraždícím psychoušem unášejícím psy... dilema jak býčí žláza. Neboť, děti moje, lásky mé, vše je mi extrémně blízké, sympatické a to tak, že velmi. Ve výčtu filmových atributů chybí už jen má oblíbená promiskuita a byly by mé koníčky téměř kompletní. Xichtus Prdelus Ch.Walken pro mě v jedné z jeho nejlepších rolí, na Farrellovi mi standardně vadilo jen jeho vlkodlačí obočí, ale to je o zvyku, my starší, které strašil už ujo Brežněv jsem zvyklí na horší modely.(mimochodem, sračka Leona Marešová má taky štětky jak od hajzlu a ještě hovno umí, to je teprve průser - dosti záchodových terminologií)...ale to jsem kapánek odběhl, uf. Vegetariánský Flynt měl opět své nepřekonatelné kouzlo takového normálního zabijáka, excelentní. Snad jen... Chvílema mě pitvoření Sama Rockwella dosti popouzelo, konkrétně jeho infantilní vyprávění u ohně, tam bych mu hubu poprášil žhavým uhlíkem rád, ale i on nakonec zavřel rety své, abychom se mohli dočkat skvělého finále, pominu-li zatýkačku rómské domobrany, to byla fíčovina na entou. Takže herce a hráče jsme si prosvištěli a příště vlítnem na Jiřinu Bohdalovou a spol. Cože?? Jó, no jo no, jak se mi líbil film??? No přece skvělej!!! Šest z pěti svatých PSYCHOPATY doporučuje. Na rozbory kamerových filtrů, střihu, psychologie, ornitologie, uměleckého přesahu, klapky a šlapky jsou tady erudovanější individua. ()

liskam

Martin McDonagh tady zjevně nebyl nikým, nebo ničím omezován. Stejně jako "Sucker Punch" nese tento film jasný podpis svého režiséra. Který né každý divák skousne. Bruggy byli jen začátek, tady to rozbalil naplno, a nešetřil sebe a ani herce. Některé scény byli naprosto dokonalé! Stejně jako výkon většiny herců. Za mě 88% ()

Goldbeater

Sedm psychopatů je opravdu psychopaticky překombinovaný snímek, což možná pro spoustu diváků bude docela nestravitelné. Herecké výkony jsou skvělé a to bezesporu u všech zúčastněných. Výběr herců se opravdu povedl - Sam Rockwell, Christopher Walken, Woody Harrelson a Tom Waits působí jako praví psychopati. Pobavila mě i malá role veterána Harryho Deana Stantona. V neposlední řadě chválím vhodně zvolený soundtrack. Na režisérův úctyhodný počin V Bruggách to sice nemá, ale pořád je to velmi zábavná podívaná. ()

Omnibus

Jako dokumentární dílo ohledně filmů o psychopatech, zacílené na studenty psychologie, popřípadě na vyhladovělé filmové kritiky, to možná nemá chybu. Navíc já mám dokumenty rád. A psychopaty všeho druhu mám ještě radši. Jenže tohle byla taková... rozcajdaná slátanina. A děj osciloval mezi zábavou a nudou i mezi žánry jak na koronárce křivka elektrokardiografu, při nahazování pacienta se zástavou. A zasypal mě takovou spoustou odkazů, že jsem se z té hromady furt jen vyhrabával a už neměl čas na zábavu. ()

kingik

Všichni psychopati přihlašte se. Colin Farrell jich do svého scénáře, který právě píše, potřebuje rovnou sedm. A jde to ztuha. A tak mu s tím helfne jeho dobrý kámoš, libový povaleč a zloděj psů, Sam Rockwell. A trojici přátel doplní veterán Christopher Walken s pohnutým příběhem a s manželkou černé pleti na onkologii. Svérázné leporelo postav, jako protipól dotváří mafiánský boss Woody Harrelson hledající svého zaběhnutého milovaného pejska. A také tajemný maskovaný vrah říkající si "Kárový kluk" podle karty, kterou zanechává na svých obětech jako poznávací znamení. Film je tedy především o hledání inspirace pro napsání dobrého scénáře pro příští film alkoholem sužovaného scenáristy, ale paradoxně takový vypilovaný a komplexní scénář, by potřeboval také tento film. Krvavých scén je dostatek, ale příběh, který je okolo, až takové terno není. Co Martin McDonagh zapomněl do svého scénáře vložit stran kompaktnosti, doháněl svým citem pro hravou režii a originální pojetí. Na holičkách ho nenechala ani pestrá herecká parta, u které jsem slabý článek neobjevil. Drsné a současně do dojemného vyznění posazené scény, je něco, čím tenhle film vyniká asi nejvíce. A nutno dodat, že sedm psychoušů v jednom filmu, hned tak každý nerozdýchá. 60% ()

sochoking

Toto je snád' prvý film, v ktorom som doslova žral Rockwella! On je mi taká nesympatická držka, že mi takmer každý film, v ktorom som ho doposiaľ videl, skurvil. ()

IQ Tiqe

Trailer pěkně lže. Čekal jsem pořádnou jízdu a smršť vtipů a hlášek. A ona to byla totálně absurdní (ne ve špatném slova smyslu), skoro neakční konverzačka, která se pomalu táhne a doprovodná hudba za moc nestojí. Taková nedotažená tarantinovka, kterou drží hlavně herci. Jo, hlášky se našly („Přijedu tě zabít v úterý.“ „To by šlo. V úterý nic nemám.“), obzvlášť závěr je povedenej, ale trailer mě navnadil na něco víc. # [viděno: TV, 5.1] # příběh 5 | hudba 4 | humor 3 | akce 2 | napětí 1 | pustil bych si znovu 5 ()

Tsuki

Mělo to své vtipné i povedenější chvilky, ale bohužel ne tolik, aby mě to skutečně zaujalo a pobavilo na sto procent. Naopak jsem se chvílemi nudila, což se mi v kině opravdu stává málokdy. Christopher Walken byl každopádně skvělý. A co mě osobně (jen tak mimochodem) překvapilo - toto byl první film, kde mi byl Colin Farrell docela sympatický. Kdekoliv jinde jsem ho viděla, vždycky mi dost vadil. Takže za toto malé bezvýznamné plus. Škoda jen, že tento námět nebyl zpracován o něco lépe. Šílenosti tam sice bylo až až, ale komediálnost a originalita chvílemi trochu pokulhávaly. Bohužel pouze lepší průměr. ~(3,2)~ ()

Jordan

Päť hviezdičiek pre Sedem psychopatov... Po siedmych samurajoch a statočných, trpaslíkoch a smrteľných hriechoch vstupuje do kinematografie ďalšia silná sedmička... tentokrát to bude trochu netradičnejšie a čiernohumornejšie, predsa len - píše a režíruje pán, ktorý má okrem In Brugges na svedomí divadelnú hru Mr. Pillowman... a koľko je tých psychopatov? Je to s nimi trošku zložitejšie - je ich naozaj sedem? Alebo len šesť? Či dokonca osem? Koľko ich napokon prežije túto šialenú jazdu za inšpiráciou? ()

Anderton

McDonagh píše a točí ako Tarantino, ale jeho námet je skôr látkou pre Charlieho Kauffmana a Spikea Jonzea. Aspoň toľko k môjmu pocitu. Keď Farrell píše scenár, kde každá ženská postava umrie do 5 minút, nemyslel som si, že sa týmto spôsobom zbaví potencionálneho tromfu filmu aj McDonagh. Je to správne šialené, brutálne v nečakaných okamžikoch, občas vtipné, ale nie je to ono. Ani tá záverečná "obligátna" prestrelka. ()

Frajer42

Psychopatické scénky se mi líbily mnohem více než hlavní dějová linie. Film je mnohem lepší než ta sračka, která se odehrávala v Bruggách, což ovšem stále nezaručuje úspěch. Nezbývá mi než doufat, že pan ,,režisér" Martin McDonagh se snad brzy naučí režisérskému řemeslu. Do té doby si nemáme co říct. Jestli jsem se u filmu 3x pousmál, tak přeháním. Většinu stopáže jsem prožíval ošklivou nudu a stále jsem očekával, kdy uvidím brutální komedii, o kterou se podle mých informátorů mělo jednat. Nevím zda jsou debilnější dialogy nebo děj. 2* ()

Dzeyna

Z tohoto snímku mám vážně smíšené pocity. Ani nevím, jestli mě to tak dostalo, nebo jestli to byl takový propadák, proto dávám tři hvězdy, jelikož jsem na vážkách. Herecké obsazení je vážně skvělé, hlavně je tady můj oblíbený psychouš Christopher Walken. Příběh je takový neucelený, spíše rozdělený do různých příběhů, nebo lépe řečeno scének; moc na sebe nenavazuje a člověk je pak trochu zmatený. Každopádně je to film plný vtipných hlášek a scén. Myslím, že má hodně nedostatků, ale dokáže i zaujmout. ()

boshke

Nějaký psychouš (vpravo, čtvrtá (?) řada) stihnul ještě za zvuků posledních scén najet na svém supr dupr chytrém dotykovém telefonu na stránky ČSFD a dát té sračce jednu hvězdičku. Zklamal mne, když rovnou nenapsal krátký, avšak jedovatý komentář. Tímto bych chtěl tomuto pánovi vzkázat, že je to pitomec a povzdechnout si nad současným světem plným zbytečných, dotykových věcí... Bruggy byly lepší, co si pamatuji, ale i tak jsem byl velice spokojen, i přes (téměř) nulovou konzistenci filmu. Herecký koncert Sama Rockwella a ani Farrell, Walken či Harrelson se neztratili. Děsná prdel. Těsím se na další McDonaghův počin... 90% ()

Kothy

Čekal jsem teda víc. Je tam sice vidět rukopis režiséra V Brugách, ale je to slabší. Není tam totiž tolik hlášek a fórů. První půlka není špatná, ale od té pouště už to začíná být nuda. Je to prostě moc zmatené. A ten Vietkong mi tam taky moc neseděl... ()

Nový film režiséra V Bruggách má obsazení

13.06.2013

Hvězdy jako psychopati?

Hvězdy jako psychopati?

11.11.2011

Režisér příjemného překvapení V Brugách Martin McDonagh (foto) začne příští týden v Los Angeles natáčet novinku Seven Psychopaths. Sehnal do ní spoustu zvučných jmen, ale neobešlo se to bez problémů.… (více)