Bylo, nebylo

USA, (2011–2018), 114 h 2 min (Minutáž: 41–45 min)

Hudba:

Mark Isham

Jennifer Morrison, Ginnifer Goodwin, Josh Dallas, Lana Parrilla, Robert Carlyle, Jared Gilmore, Colin O'Donoghue, Lee Arenberg, Emilie de Ravin (více)

Série(7) / Epizody(156)

U dveří lovkyně uprchlých zločinců Emmy se jednoho dne objeví malý kluk, který tvrdí, že je jejím ztraceným synem. Podle něj jediná Emma dokáže zvrátit hroznou kletbu, kterou uvrhla zlá čarodějnice na celou říši pohádek... (TV Prima)

Silv

Mám ráda příběhy a pohádky a v tomhle jsem si nad Once Upon a Time olízla všech deset, hrozně mě baví, jakým způsobem propojují dějovou linku příběhu "teď a tady" s jednotlivými pohádkovými příběhy a těším se na každý další díl, čím mě zase překvapí. Bohužel čím víc na to koukám, tím víc mě začínají iritovat "náhlá zjevení" postav v těch "nejvhodnějších chvílích", u některych z nich si ani na začátku druhé série nejsem jistá, jak to vlastně s tím charakterem mají, ve smyslu ne jeho komplexnosti, ale spíš jakési zmatenosti, kdy je to jednou tak a podruhé jinak a těžko říct, jestli v tom vůbec někdo má jasno. Tyhle dvě posledně jmenované věci mě dovádějí až k myšlence, jestli je tenhle seriál vůbec koncipovaný pro dospělé? Protože to zjevování se postav jak apoštolů na věži na mě působí víc komicky (lépe řečeno ani trochu dramaticky :)...druhá série se zdá být o něco lepší,první, dávám tomu šanci...75% ()

zodiak217

Veľmi zaujímavý a skutocne prevratných seriál. Nič podobne som na serialovej scéne predtým nevidel tak kvalitné a pútavo spracované. Naviac Laná Parrila, ktora má od druhej sezóny úplne dostala tým že ukázala aj svoju druhú tvár a divák tak má možnosť vidieť v 1 žene dve protipolne postavy naviac v dvoch svetoch. Úprimne, keby tam ona nebola seriál by u mňa upadol zrejme dopriemernosti i ked je prevratny. Čo sa týka samotného deja, pokiaľ divák v pr ej sérii vopred vedel čo.sa bude diať a ako.to.asi.celé skončí, že Ema zlomi kliatbu a v každej epizode budú predstavovanej jednotlivé postavy, druhá séria je napinavejsia zastrena tanojmstvom akoby sa kedykoľvek mohlo všetko zmeniť. Úprimne som nečakal, že až takto prepadnem tomuto sialenstvu, ale som.zvedavý ako to skončí.a.samozrejme na Ľanu pre ktoru mám definitívne slabosť. ()

Tomster

Byť jsem byl k seriálu zpočátku skeptický, musím nyní uznat, že tohle je dost možná absolutní seriálový vrchol. Práce scénáristů je znát, neboť takhle promyšlený příběh se asi už jen tak neobjeví. Efekty nejsou špatné, obsazení hodnotím na jedničku. Propojení (nejen) pohádek a námi známého světa funguje překvapivě dobře a fakt, že prává láska je tím nejmocnějším kouzlem a že dobro vítězí nad zlem stoprocentně potěší všechny, kteří věří, nebo alespoň chtějí věřit ve šťastné konce i u nás. ()

Hellhajzl

1. řada - super (taky pro ni a JEN pro ni platí hodnocení), ......2. řada - no nevim, každý díl má stejnou pointu a vlastně i zápletku, a co se týče dalších řad (jak znam Ameriku, tak budou), ani se snad nechci nechat překvapit....... 3. řada: Dovolil bych si zde citovat Dr. Kláska, který tvrdí, že při sledování Cimrmanových her se publikum rozdělí na 2 tábory. Jedni by rádi odešli domů, ale je jim líto, že vynaložili tolik času, úsilí a peněz za tak krátký čas zábavy. Druzí......ti by také rádi odešli domů, ale ti zase setrvávají ze zvědavosti, zda-li bude druhá polovina hry stejně slabá, jako ta první. Myslím, že v případě OUAT se přikláním k druhé skupině a už se jen směju, co ti koumáci ze zámoří vymysleli....Čekám, kdy se vydají na záhadnou výpravu za Brumbálovo hůlkou, kterou střeží Darth Vader, kterého lze porazit jen s pomocí Prstene moci. ()

Nyanka

Druhá série mnohem lepší a napínavější jak ta první, ovšem uvidíme jak se to dále (po chabějšim a zmatenym 16. díle) opět vyvrbí. Pilot mě tedy ze začátku moc neoslovil, holt se s tim na rozjezd asi moc nepárali a doufali, že diváka zaujmou pouhým konceptem a lidskou zvědavostí. Nápad super, některé příběhy jsou fakt neskutečně promakaný a náročný, ale jak se říká... Méně je někdy více. (Nejmilejší ministory mi byla alá Kráska a Zvíře) Edit: Bohužel jsem se ani ke třetí sérii nedostala. Tento seriál měl dát na přísloví, v nejlepším se má přestat. ()

dancool

Zaujímavo vložené všetky možné rozprávky. Možno pre niekoho nuda, mňa to baví. Druhá séria ma miestami dosť prekvapuje - je to už riadne prepletené, ale stále ma to baví. Robert Carlyle (Rumpletstiltskin)jednoznačne zvyšuje hodnotenie, naproti tomu malý Jared Gilmore (Henry) je úplné zlý-čo už? Je to decko, nebudem príliš kritická:) ()

mima33

Seriál o ktorom som počúvala litánie celé týždne. A keď som sa konečne odhodlala si tento skvost pustiť, pochopila som prečo. Dokonalá, čarovná atmosféra s úžasnými príbehmi, ktoré sú pretkané tým najjemnejším spôsobom. A aj tak im do seba vždy všetko zapadne. Jednoducho povedané, seriál, ktorý v sebe nesie toľko čara je rozhodne mojou šálkou kávy. ()

ludovit14

Tak mňa po 5 dieloch to úplne prestalo baviť,vôbec ma to nechytilo.Netvrdím že je to zlý príbeh,ale pre mňa to bolo veľmi pomalé tempo.Chcelo by to poriadne prestrihať. HOD:49,07%. PS: takýto druh fantasy moc nemusím. ()

Veeria

Viděna 1.série, opravdu tento seriál doporučuji - nechybí intriky, láska, přátelství....další plus dávám výbornému nápadu prolínat svět pohádek s realitou, vše do sebe zapadá jako malé dílky puzzle. Pochopíte určité souvislosti a budete fandit výhře dobra nad zlem....možná budete čekat (stejně jako já) trošičku jiný konec, ale rozhodně je na co se dívat. Za mě jasný plný počet a kurňa - kde najdete lepší Sněhurku s Krasoňem než tady?! :)) ()

Mery235

... prva seria ma uplne dostala, viac menej aj druha... no uz v takej polovici druhej serie sa to tak zacalo komplikovat, ze si myslim, ze to uz je na mna privela... pacia sa mi originalne verzie rozpravok, pribehy postav... no vsetko je to az prilis... a tie ich vztahy... a to mam vacsinou rada komplikovane serialy a filmy... no plny pocet nechavam, dufam, ze tretia seria to napravi.. =) ()

LencaN

1-5 Prvních pět dílů je úvodem do děje, nic moc se tam vlastně nepřihodilo. Pohádkový svět je jak vystřihnutý z obrázkové knížky, možná trochu víc reality by neuškodilo, ale reálný svět v OUAT je obstojný. Perfektní je Robert Carlyle, úžasný záporák, pan herec a jako by to celé táhnul. Princové mi zatím přijdou všichni stejní, jelikož od sebe skoro nerozeznám milého Sněhurky a Popelky, mohli vybrat trochu výraznější herce. A Sněhurce měli hlavně nechat vlasy, chuděra s těma odstátýma ušima už nevypadá moc jako postava z pohádky, pardon :) každopádně doufám, že se seriál víc rozjede, líbí se mi, jak je jim celkem hezky rozumět v originální verzi a těším se na zápletku kolem Karkulky, protože ta slečna vypadá zajímavě :) ### 6-10 Trochu se to rozjelo, ale pořád bych řekla, že jedou na půl plynu. Oceňuju, že jsem se dozvěděla, jak Rampelník přišel k svému osudu. Začíná se objevovat Karkulka, nějaké postavy se obměnily, ale hlavní potvora je čím dál nesnesitelnější. Dokonce už poznám prince Krasoně :) asi to bylo jen o zvyku a tom, dostat tváře 'do oka'. ### 11-15 Opět zase polevení v akčnosti, ale rozběhla se milostná zápletka, dočkala jsem se příběhu o Karkulce, který mi trochu vyrazil dech, hodně prostoru dostal Rampelník...čili víceméně spokojenost. ### 16-22 Královna ukázala i svou lidskou tvář, historie Rampelníka se ještě více osvětlila, stěžejní příběh dvojice Snow White a Prince Charming je v celém seriálu rozdělen do spousty dílů a dohromady to dává hezkou skládačku, kdy na celou tuhle linku jsou napojeny osudy ostatních postaviček. Ale pořád jako by někdo držel nohu na brzdě místo, aby přidával plyn. Poslední dva díly trochu nabraly na spádu, ale konec byl trochu zklamáním. Sice pár okamžiků vytvořilo jakési mrazení v zádech, ale že by to mělo být nějaké Grand Finale první série, na to mi to přijde málo. ()

kleria

Nevěděla jsem vůbec co mám o tohoto seriálu čekat, ale řekla jsem si kouknu na pár dílů a uvidím jak se mi to bude líbit, a popravdě mě to hodně začalo bavit. Líbí se mi co vymysleli, a z hereckým obsazením jsem byla dost spokojená, především z Reginou která se na zlou čarodějnici dokonale hodí. Nejvíc mi na seriálu, ale vadily ti pohádkové části, přišlo mi to nedodělaný a moc nereálné, tím by se měli polepšit. Jinak moc pěkný seriál který určitě stojí za shlédnutí. ()

esmoke

Zajímavé téma i zpracování z "pohádkového" městečka. Zatím 3,5 *▐1. série (22 epizod) 75%▐2. série (22 epizod) 55%▐ 3. série (22 epizod) 75% - První polovina 3 série se trochu vleče, ale postupem času se děj rozjíždí.▐4. série (22 epizod) 65%▐ 5. série (23 epizod) 65%▐ ()

zuzzz.man

Tento seriál nemůžu hodnotit jinak než pěti!! Díky němu se 45 minut týdně cítím jako dítě. Hrozně mě baví boj dobra se zlem, dalším zlem a zase nějakým novým dalším zlem. Seriál přináší trochu jiný pohled na tradiční pohádky, kdy se základní děj nijak neliší, ale ta omáčka kolem spojuje všechny pohádky dohromady a utváří dokonalý celek. Proč je zlá královna zlá, kdo je ve skutečnosti Petr Pan a jak to vlastně bylo s králem Artušem? Nejlepší postavy: Regina, Bell, Hook. ()

Zloduši od Disneyho dostanou seriál

Zloduši od Disneyho dostanou seriál

05.03.2019

Star Wars v televizi?

Star Wars v televizi?

07.08.2016

Kdo by zapomněl na Star Wars: Underworld? Ještě než George Lucas prodal Lucasfilm, objednal si 50 scénářů k epickému seriálu, který měl navázat na Epizodu III. Projekt se nikdy nerozjel a nakonec se… (více)

Čeká nás Trainspotting 2?

Čeká nás Trainspotting 2?

08.09.2015