Bylo, nebylo

USA, (2011–2018), 114 h 2 min (Minutáž: 41–45 min)

Hudba:

Mark Isham

Jennifer Morrison, Ginnifer Goodwin, Josh Dallas, Lana Parrilla, Robert Carlyle, Jared Gilmore, Colin O'Donoghue, Lee Arenberg, Emilie de Ravin (více)

Série(7) / Epizody(156)

U dveří lovkyně uprchlých zločinců Emmy se jednoho dne objeví malý kluk, který tvrdí, že je jejím ztraceným synem. Podle něj jediná Emma dokáže zvrátit hroznou kletbu, kterou uvrhla zlá čarodějnice na celou říši pohádek... (TV Prima)

MEL

Tento seriál je vedle zajímavé produkce HBO příjemným zpestřením mezi všemi kriminálkami a sitcomy, kterými je televizní trh v současné době přesycen. Once upon time je pro mě jedno velké překvapení, kterému jsem s domněním, že pohádky jsou přeci jen pro děti, původně ani nechtěla dát šanci . Kdo by to byl řekl, že kombinace pohádkového a civilního světa bude tak dobře fungovat. Je jen velká škoda, že ani tento seriál se občas nevyhne nesmyslným scenáristickým tahům (například poslední díl první série). Přesto se jedná o dílko plné pohodové a zároveň jistým způsobem napínavé atmosféry, při které máte chuť zabalit se do deky a usrkávat horké kakao. ()

Ereniss

Tedy čerstvě po shlédnutí 1. serie: originální, vcelku napínavé a Rampelník! Konec mě sice překvapil, no holt ne vždy platí, že je předvídatelný. Každopádně to byla příjemná 22 dílová pohádková jízda (a já pohádky tuze ráda) a moc se těším na druhou sérii. Co přinese těžko říci, doufám, že to tvůrci moc nezkoněj. ()

Todd_Hewitt

Druhé největší překvapení seriálové sezóny 2011/2012. Originální zápletka (Pohádkový svět vs. Storybrooke), skvělí herci (Jennifer Morrison, Ginnifer Goodwin, Lana Parilla a hlavně Robert Carlyle), prostě všechno na tomhle seriálu je výborné. Sakra, těším se na druhou řadu. ()

Centime

Pořád jsem se snažila něčeho chytit, ale když to je tak strašná nudaaa a Sněhurka je navíc větší ušoplesk než Pavel Poulíček. Jediná postava, která za něco stojí, je Mr. Gold, ale možná je to tím, že Robert Carlyle vypadá jako Richard Hammond. ()

wendus92

Úžasný seriál se skvělým obsazením a hlavně bezchybným scénářem. Lana Parilla a Robert Carlyle jsou super! 2. série 100%. Třetí 70%. Čtvrtá série zatím asi nejlepší! ()

simonaa

Today do I bake, to-morrow I brew, The day after that the queen's child comes in; And oh! I am glad that nobody knew That the name I am called is Rumpelstiltskin! ()

Trishka

Bylo nebylo jedno městečko, kde nikdo neznal pojem uzavřená adopce. Kde bylo úplně normální vtrhnout do života své jednou-odložené-ratolesti a motat jí hlavu tím, že žije v pohádce. Že je jeho upracovaná svobodná matka, která nejeví žádné sklony k domácímu násilí či jiným rodičovským pokleskům, zlá čarodějnice. A kde vám ani po polovině série nedojde, kde si tohle přízvisko ta ubohá žena vysloužila.// Once upon a time je na televizní podívanou poměrně rozmáchlý a ambiciózní projekt, tudíž buďme schovívaví a odpusťme mu ty drobné nepřenosti. Grafika sice občas vtipně sklouzává k hernímu rozhraní gamesek o pěkných pár let zpátky, samotná výprava je občas taky silně domácího ražení, ale není to nic, co by nespravila dostatečná vzdálenost monitoru (a pár předmětů ve výhledu). Horší to je s rozkolísanou kvalitou jednotlivých epizod, které znají evidentně jen extrémy. Herecky vládne zlo a ať se mi to někdo pokusí vyvrátit! ()

Kapikova

Po prvním díle jsem moc nechápala, co tak dobře hodnotí. Ale co episoda, to víc napětí. Teď se dostávám k poslednímu dílu první série a napětím ani nedýchám, Ten seriál je perfektní kombinací kouzla pohádek, kriminálky, akčního napětí a romantiky. Děj do sebe perfektně zapadá, každá postava je propracovaná, ani jednu neošidili, Nejlepší postavy jsou zlá královna a Rampelník, navíc jsou všechny spolu dokonale zakomponované s perfektní pointou, kdy začínáte u nějakého začátku/konce a mezitímco v přítomnosti Storybrooku jdete od začátku dál, pohádkový svět funguje ve stylu flashbacků a pomalého odvíjení příběhu do bodu, kde jste začaly. 5 bodů za to bušení srdce a nedočkavost, které mám po shlédnutí předposlední episody. ()

Ados12

Taková pohůdka na víkendy, žádný stres. Zajímavě upravené pohádky a propojené do dnešní doby, není si tam na co moc stěžovat, jen některé postavy mě vyloženě se*ou (zdravím paní Starostku). Časem se rozhodnu, jestli 3 nebo 4 hvězdy. ()

Spielbergo

První série dechberoucí a osvěžující jako závan z ranního šálku magie v čarovném hvozdu. Druhá série doplněná o víceméně nesympatické nové postavy a hlavní hrdinka, jež sklouzne do své stabilní polohy typu "držka do podkovy" ať už je jakoby zamyšlená, zlobí se či má strach. Další z herců typu Frodo nebo Bella, kteří mají jen jednu hereckou polohu a víc ze sebe nevymáčknou. Naštěstí zbytek osazenstva Storybrooku je veskrze navýsost sympatická sebranka (a třeba "Červená Karkulka" je vážně k sežrání), takže je na co se dívat. A nade všemi ční vysoko převysoko, jak už je ostatně jeho zvykem, famózní Rumpelstiltskin - Robert Carlyle... Druhá série je nicméně nutná k pochopení té třetí, která přichází s novým úžasným záporákem a novou zajímavou zápletkou a opět zdvihá laťku do pohádkových výšin. ()

adamcikv

1.sezóna - E01-04 - Velmi silný a rychlý začátek 1.sezóny. Krásné vtáhnutí do děje a překvapivě rychle se rozvíjející děj. Look, I'm interested. Zatím za 4*. ()

swinevenca

Zase jeden nápad na seriál, kterej vybočuje z řady ostatních, kříženec Arabely a Lostů. Čert vem až moc nápadně umělý kulisy v pohádkovym světě, víc mě vadila pasáž uprostřed série, kdy to všechno bylo až moc "lostovsky" zamotaný aniž by se něco kloudnýho stalo, jen spousta postav a nedůležitejch příběhů, závěr série naštěstí frčel jak se patří. Carlyle to naprosto ovládá, škoda jen, že má zatim oproti ženskejm tak málo prostoru. A když už ho dostal víc, druhá série to tak moc zauzlovala, že na začátku třetí řady vzdávám snahu o rozmotání. ()

Reiner

Úchvatné a přitom se pořád něco děje. Super - DOPORUČUJI! Toto spojení pohádek a reálného světa nemá chybu!! 5* a 95% ()

hodbodka

Skvělý! Výborný nápad, krásné zpracování, dokonalý postavy (bezkonkurenční Rumpelstiltskin :D) Prostě mi to sedlo a každý díl si svým způsobem užiju :) Ty jejich pohádkové obleky a to pohádkové prostředí prostě miluju! :) Poslední série zatím nejslabší, Peter Pan je prostě pak už dost otravný... a Země-nezemě je nudná džungle. ()

nikus120

Musím pochváliť tvorcov celého seriálu. Nenapadlo ma že rozprávky by mohli byť aj v našom svete s tým rozdielom že 28 rokov vlastne nevedia kto sú. Pilotná epizóda ma nadchla a aj celá prvá a druhá séria. Tretia už nie je síce taká dobrá, neviem z akého dôvodu nevedeli lepšie zamotať dej bez toho aby som už vopred vedela ako to celé skončí. Ale prichádzajú pády a dalej aj vzostupy. dúfam že sa serial nepokazí a bude dalej pokračovať svojím skvelým a dúfam v tretej sérii, že aj lepším dejom. ()

stolista

Slejzám o jednu hvězdičku. Sice už se mi to až tak nelíbí jako ze začátku, ale pořád na to musím koukat;-) Laciné počítačové efekty, opakující se nelogické chování hl.postav, maglajs na druhou. Ale koukám na to. A s hrůzou čekám, co dalšího se dozvím, kdo další přibude do týhle "pohádky", ()

PrincessB

První díl zklamal a nudil, ale pak se zábava rozjíždí. Na čem seriál tratí je zajímavost záporných postav a až přílišná "dobrost" a neperspektivnost těch postav kladných. Největším překvapením Robert Carlyle v roli Rampelstiltskina, největším zklamáním Emma Swan ("hlavní" hrdinka) nikoliv ale kvůli Jennifer Morrison. Oblíbená epizoda : s01e12 Skin Deep. Pohádkový seriál pro dospělé, který pobaví a je plný neočekávaných plot twistů. Škoda jen toho zeleného plátna používaného v každé druhé scéně. ()

Charlinka

Nečekala jsem to, ale ono to je docela dobrý. Zajímavý nápad a co víc dobře provedený. Postavy jsou dobře obsazené a linie příběhu dobře plyne a to i přes její proplétání s děním v Pohádkovém světě. Co mě překvapilo je jak dobře to mají tvůrci vymyšlené (Teprve později jsem zjistila že za tím stojí tvůrci Ztraceni). Až v druhé půli třetí série se jim to začne trochu rozpadat nicméně stále je to lepší než většina seriálů podobného zaměření. Když překonáte to, že se vždy vše dá vyřešit polibkem z pravé lásky máte z toho hezkou podívanou. ()

DandaPiper

Cítím, že musím svoje hodnocení vysvětlit. Nikdy bych si nemyslel, že zvednu tak vysoko. OUAT se rozjíždí velmi pomalu, myslel jsem dokonce, že ten rozjezd nedám. 1. Série na hodně slabý ***, nicméně musím vyzdvihnout úžasnou a krásnou zápletku s Belle, která je asi i moje nejoblíbenější postava ze seriálu. Bohužel Jennifer Morrison (Emma) mi už ale něják nesedí, přijde mi, že nehraje a i když zlá královna Regina (Lana Parilla) je sexy kost a hraje už o něco lépe, pořád to není ono a většina dialogů nevyjde tak úplně, jak by asi měla - je trochu úsměvná. Pokud si myslíte, že to už může být akorát lepší, pletete se. 2. Série je na slabý **. Zápletka s Pinocchiem (ano, čtete správně:D) je prostě nesmírně nudná. Sněhurka ušoplesk a Charming, co nechal veškerej šarm vedle na Disney Channel, taky moc nepomáhají. Tu druhou jsem opravdu rozdejchával, ale s postupem času musím říct, že je to asi tak trochu moje vina. Neopřel jsem se do toho a měl to hodně jako kulisu, takže asi i proto jsem nebyl vtáhnut patřičně do děje, nevím. Hodně jsem váhal, zda jít do třetí série a udělal jsem dobře, že jsem tak učinil. 3. Série je na hezký a zasloužený ****. Úplně jsem se do toho zažral a důvodů je mnoho. Miluju Čaroděje ze země Oz, takže to je jedno velké plus. Miluju Ariel a i když jsem měl strach, že ji zmastí jako například Popelku v první sérii, nestalo se a ten novej pohled a předělání klasické pohádky a vložení vlastního nápadu, vyšlo ve výsledku jako dobrý mix. To, že mám rád představitelku Ariel, hraje nepatrnou roli taky:P. Ve třetí sérii můžu chválit hodně, ale ještě bych určitě rád zdůraznil roli Rose McGowan (Cora za mlada, matka Reginy), kdy její příběh hezky ukázal, že seriál má trochu i hloubku a nepřemýšlí z týdne na týden. Všichni milujeme zápletky, které jsou rozmělněné do celé série. Smekám. Herecké výkony všech ...i Morissonové, lepší. Čtvrtá série zase trošku zakopla a upadla, ale rychle se zvedla a ustála to. Za ni dávám zasloužené lepší ***. Neznám a neviděl jsem Frozen, takže nemůžu soudit, nemám k té pohádce žádný hlubší vztah, ale vesměs to docela fungovalo. Druhá část s Ursulou, Cruelou a Maleficent, fungovala vlastně dost podobně. Cruela byla naprosto bezkonkurenční, Maleficent se ještě dala zvládnout, navíc ji hrála skvělá herečka, co ztvárnila Pam v True Blood. S afroamerickou Ursulou mám trochu problém:D. Nejsem rasista, ale prostě se tam nehodila, neslušel ji kostým, recitovala to jak pohádku ...ale bohužel nějákou jinou, než o Little Mermaid. Naštěstí se zase rychle zdekovala. Patá série zatím neviděna a časem snad doplním a nesnížím hodnocení. Díky skvělé třetí sérii a tomu, že mi postavy konečně přirostly k srdci a začaly mě zajímat - Regina, Belle, Rumple, Ariel ...dokonce i ta Sněhura, tak nechávám ty 4. Je to příjemná oddychovka:)) ()

wopi

Nevím, jak hodnotit. První série byla skvělá, druhá neskutečně překombinovaná, v každém díle několi zvratů a stále méně a méně přehledný propletenec osudů. Měli skončit první sérií. Tu bych hodnotil vysoko. Ale druhou jsem už ani nedokázal dokoukat. Takže bez hodnocení. ()

Zloduši od Disneyho dostanou seriál

Zloduši od Disneyho dostanou seriál

05.03.2019

Star Wars v televizi?

Star Wars v televizi?

07.08.2016

Kdo by zapomněl na Star Wars: Underworld? Ještě než George Lucas prodal Lucasfilm, objednal si 50 scénářů k epickému seriálu, který měl navázat na Epizodu III. Projekt se nikdy nerozjel a nakonec se… (více)

Čeká nás Trainspotting 2?

Čeká nás Trainspotting 2?

08.09.2015