Zátah: Vykoupení

• Česko Zátah (více)

Speciální policejní komando má za úkol proniknout do přísně střeženého domu a zneškodnit šéfa gangu. Tým je však brzy prozrazen a zbytek nájemníků stojí před jednoduchou volbou. Když se nepřidají na policejní stranu, budou už navždy bydlet zadarmo... Rama je mladý policista, který je povolán do nebezpečné akce. V chudinské čtvrti Jakarty je bytový dům, jehož horní patro obývá nebezpečný zločinec Tama Riyadi. Svůj dům pronajímá dalším zločincům, kteří mu ochotně slouží, žijí tam však i obyčejní lidé. Rama společně s dalšími asi dvaceti kolegy má za úkol nepozorovaně vniknout do domu a Tamu zlikvidovat, případně zajmout. Není to snadný úkol, dům je pomocí kamerového systému zcela pod zločincovou kontrolou. Když Tama zjistí, že mu do objektu vstoupili policisté, vyhlásí domovním rozhlasem, že každý, kdo pomůže zabít nezvané hosty, má od něj doživotní bydlení zadarmo. To je velké lákadlo, takže se rozpoutá velmi krutý boj na život a na smrt... (TV Prima)

pekas

Tak to je akce, jako břitva. Kdo nemá rád dlouhé souboje, asi nadšený nebude, ale každý kdo má trochu uznání ke kvalitní bitkařské práci s minimem drátů a triků, zaplesá. 83% ()

kirmakX6on

Nějak se mi nedaří těm indonézským mlátičkám přijít na chuť. Jsou malí, vyhublí...samej loket, samý koleno...vypadaj všichni jak vyhladovělí umolousaní cikáni a trhani...na rozdíl od cikánů, kteří se mi na vzhled v obličeji mnozí líbí a zdají se mi charismatičtí...tito jsou všichni oškliví, rozšklebení a nesympatičtí....nevím....nějak mně neimponují (což je docela problém u akčního hrdiny), byť uznávám, že choreografie není špatná. Je to divné, protože třeba Číňani nebo Japonci...jsou taky malí a pohublí...ale přesto působí jaksi silně a vznešeně. Ti Indonésani...nikoliv. Jinak ten film, stejně jako i další indonézské mlátičky...je neuvěřitelně hloupý....a nejen hloupý, ale i jaksi prázdný. Je zde naprostá rezignace na scénář (ano, v mlátičkách nejde o příběh / děj...ale přecijen, když tam není absolutně nic...ani žádné to "dějové křoví" ...tak je to prostě špatně..). A stejně jako i jiný indonézský mlátičky, i tento je děsnej nízkorozpočťák... Vizuál nestojí za nic, film postrádá styl. Je to skutečně jen mlátička a nic, absolutně nic víc. Celkově: 35% ()

Dinsberg

Smrtonosná past říznutá Ong-Bakem. Zvláštní kombinace, jen to chtělo reálnou budou. Studiové sekvence jsou bohužel snadno rozeznatelné. Scénu s mačetou a falešnou stěnou si ale budu pamatovat dlouho. ()

konysua

Snědí mužíci se mlátí hlava nehlava a těm pár vyvoleným, kterým to jde o pár stupínků lépe než těm ostatním, přejeme, ať když dorazí za další roh, srazí se s další bandou hadrových panáků. Promakaná choreografie, která nemá v posledních letech žádnou konkurenci. Klobouček. 9/10 ()

darthvader77

Akční delikatesa, která vám servíruje jednu lepší bitku za druhou napříč úrovněmi je dokonale sestřihaná, natočená a přes veškerou zběsilost přehledná a to včetně úvodní krvavé lázně navzdory tomu, že se odehrávala ve tmě, takže je vidět, že jde natočit film, kde nebudou tmavé scény úplně na nic. Zkrátka krvavý nářez to byl takový, že by i Tarantino s brekem utekl. Opět jedinou slabinou filmu, jak bývá u akčního žánru zvykem je příběh, který by opět zlatou sošku za nejlepší scénář nedostal, ale na rozdíl od mnoha jiných filmů je všechno, co se stane uvěřitelné a film nemá ani jeden jediný WTF moment. A jak už u akčního žánru bývá zvykem, tak je příběh druhořadá věc, zvlášť když se tu objeví nejlepší akční scény za celou dekádu. ()

DoNotCross

Čistá akce. Jeden by řekl, že to stačí, že? Prostě jen tak vypnout a sledovat, jak si všichni navzájem přes sto minut dávají do držky. Přiznám se, že mě to prostě nebaví. Z počátku je to poměrně zábavné, ale ke konci si už budete přát, aby se hoši vykašlali na ty super choreografické kreace a zabíjeli se nějak efektivněji. Zátah vás svým neustálým bušením dokonale otupí. Jako kdybyste dvě hoďky koukali přes rameno kámošovi, jak hraje Tekkena. Prvního protivníka si zapamatujete, ale pak vám v hlavě zbudou už jen barevné efekty. Občas vás probere jenom nechtěně vtipný moment, kdy už je ta hladina násilí až absurdní. Pokud potřebujete k potěše i charismatického hrdinu, kterému budete fandit a alespoň nějaký náznak příběhu a motivací, tady utonete. Nicméně si tady pravděpodobně velký počet hardcore akčních fandů najde svou srdcovou záležitost. ()

subic

Indonésie, Jakarta (tam jsem taky nebyl...) Malé komando se pustí do akce, která trvá snad 95% děje. 75% ()

MartinTerran

Tak tomu říkám bojovka jak má být. Ze začátku trocha příběhu a pak zběsilá přestřelka. A potom už se to mlátí hlava nehlava. Hodně mi to připomnělo filmy od Jakieho Chana, ale tady jsou bitky o třídu lepší, krvavější a brutálnější. Za choreografii dávám rozhodně jedničku s hvězdičkou. Většina scén se s realitou ani neviděla, ale u takového typu filmu se na to moc nehledí. Příběh zde není kdovíjaký, taková policejní klasika kde jsou ti nejvyšší zkorumpovaní. Hodnocení: 92/100. ()

DassemUltor

Už ani nevím, jak jsem to objevil. Jedná se o čistokrevnou pecku. Poezii násilí jak píší v popisu filmu. Prostě jsem to snědl jedna radost. ()

jayman

Fatality z Mortal Kombatu na plátne. Je to nekompromisný nášup, presne to čo chcete na večer s chalanmi a pivom. Videl som druhý a určite nie posledný krát. ()

JosefTomas

Tento film nastavil akčním filmům dost velkou laťku. Co se týče příběhu, tak jak to u akčních filmů bývá, není hlavní prim, rozhodně ale není typický, tak jak se může zdát. V akci rozhodně musím konstatovat, že se jedná o něco famózního, máte zde přestřelky i pěstní souboje a to opravdu perfektně secvičené. Jen poslední souboj je po pár minutách až moc "Dlouhý" a proto film dostává pár záporných bodů, rozhodně však ale dokáže zaujmout a je jedním z filmů, které si můžete pustit znovu. ()

JackBurda

Naprostej masakr! Uwais nemá bůhví jaký charisma, ale to tu naštěstí nepotřebuje, to co zde hraje roli, jsou jeho ultimátní bojový schopnosti a proti těm není co dodat. Akce je zde nonstop a je přehledná, svižná a správně přehnaně brutální. Prostě masakr. ()

Pitryx

Tak nějak by měl vypadat krvák akčňák. Žádné kecy kolem a tvrdě na věc. Tak jasně že pár dialogů tu je, ale nejsou dlouhé, ani mimo téma. Mně se to líbilo a určitě mrknu někdy příště. Teď jdu na dvojku. ****A PŮL!!! ()

Hedy

Prodavači levné rýže a džínů umí natočit adrenalinový nářez. Akční scény se nesrovnatelně liší od těch amerických. Jsou lépe zpracované a není tam třesoucí se kamera a rychlé střihy. Když hlavní hrdina prokope prdele první vlně rákosníků rázem jí musí prokopat dalším, dalším, dalším a dalším. Vadí to někomu? NE. Protože díky tomu se u toho člověk nemá ani čas nudit i kdyby se nudit chtěl. Musel jsem film zpomalit abych stíhal nasát veškerý bojový um každého zúčastněného herce. Plný počet protože nemůžu na tom nic špatného najít. ()

murkl

Nejlepší akční film posledních let. Jedna bitka za druhou. Chvilkami to vypadalo jako zombie film, jak tam po nich jeli feťáci. ()

SAINTS

Choreograficky prepracovane sceny nadchnu aj ludi krory s bojovym umenim nemaju nič spoločneho.Celkovo ide o mile filmove prekvapenie z indonezie. ()

Remake akčního Raidu je v nejlepších rukou

Remake akčního Raidu je v nejlepších rukou

11.01.2022

Čtvrtí Expendables našli hlavního záporáka

Čtvrtí Expendables našli hlavního záporáka

27.10.2021

Čtyřka Expendables už je téměř hotová, a tak nyní na veřejnost prosákla informace už i o tom, kdo nakonec ve filmu ztvární hlavního záporáka. Proti týmu vedenému Sylvesterem Stallonem a Jasonem… (více)

Režisér Raidu a Tom Hardy míří na Netflix

Režisér Raidu a Tom Hardy míří na Netflix

20.02.2021

Nadějná režisérka a drsný akční komiks

Nadějná režisérka a drsný akční komiks

03.06.2020

Victoria Mahoney má za sebou jeden celovečerní film a pár seriálových epizod, jejím dosavadním kariérním vrcholem tak byla režisérka druhého štábu na Star Wars: Vzestup Skywalkera. Nyní ale dostane… (více)