Zátah: Vykoupení

• Česko Zátah (více)

Speciální policejní komando má za úkol proniknout do přísně střeženého domu a zneškodnit šéfa gangu. Tým je však brzy prozrazen a zbytek nájemníků stojí před jednoduchou volbou. Když se nepřidají na policejní stranu, budou už navždy bydlet zadarmo... Rama je mladý policista, který je povolán do nebezpečné akce. V chudinské čtvrti Jakarty je bytový dům, jehož horní patro obývá nebezpečný zločinec Tama Riyadi. Svůj dům pronajímá dalším zločincům, kteří mu ochotně slouží, žijí tam však i obyčejní lidé. Rama společně s dalšími asi dvaceti kolegy má za úkol nepozorovaně vniknout do domu a Tamu zlikvidovat, případně zajmout. Není to snadný úkol, dům je pomocí kamerového systému zcela pod zločincovou kontrolou. Když Tama zjistí, že mu do objektu vstoupili policisté, vyhlásí domovním rozhlasem, že každý, kdo pomůže zabít nezvané hosty, má od něj doživotní bydlení zadarmo. To je velké lákadlo, takže se rozpoutá velmi krutý boj na život a na smrt... (TV Prima)

gicous

Akční film ve své ryzí čistotě. Veškeré souboje vrcholící závěrečným meganářezem jsou neodolatelně dokonalé adrenalinem nabušené bitvy, které vás zvednou ze židle. Krev teče proudem, kosti praskají až se zdi třesou a třeskutá palba je rajskou hudbou, která rozezvučí vaše akční srdce. Zátah by se dal těžko popsat jako film s příběhem, vlastně tam žádný není, ale ta akce přebije všechno, co jí stojí v cestě. Je to buldozer, který nepotřebuje nějaký příběh. Prostě jede vpřed, vršící jednu vrstvu akce přes druhou až k závěrečnou souboji a tady končí, protože už není, co překonávat. Tohle je akční nebe, ve kterém se budou všichni fanoušci žánru topit ve slasti a štěstí. Co do akce je Zátah dokonalý. ()

Blenny

Je to sice dějově prostý a na jedno brdo, zároveň ale jde o nekompromisní rubanici v ďábelským tempu, která maximálně pobavila a svižně uběhla. Malinko lepší čtyřka a moc těším se na pokračování. A nechci vědět jak tohle natáčení muselo bolet :-) ()

Brmbolec

Dlho som sa dostával k tejto rúbačke a musím povedať, že zatiaľ mám istého kráľa akčno-bojových rúbačiek. Fantastická choreografia, súboje napínavé, že som sa skrýval za vankúšom :) Toto by som chcel vidieť na veľkom plátne :) ()

Ernie_13

Kedže som asi mesiac dozadu videl film Dredd (2012), tak som si nemohol nevšimnúť až priam neskutočnú podobnosť oboch filmov. (dúfam, že nie som jediný...) Vlastne by som povedal, že je to Dredd prenesený do prítomnej Indonézie, namiesto hi-tech zbrane používa hi-performance indonézske muay-thai (alebo teda "Pencak Silat" keď chcete) a v konečnom dôsledku okrem toho, že bol natočený skôr ako Dredd, tak je aj lepší ako Dredd. Poriadna killovačka veru. Mimochodom odporúčam film pozerať v originálnom znení s titulkami, lebo američania tomu dali dabing na aký som zvyknutý v čínskych filmoch 70.rokov. ()

ozzman111

Ultimátny akčný film, ktorý od prvého až do posledného záberu nenechá nikoho na pochybách, že sa v rámci žánru jedná o výnimočné dielo. Bezchybne dávkuje napätie, adrenalínové scény sa striedajú so strojovou presnosťou. Keď už je tej akcie akosi veľa, nasleduje dramatická, atmosferická scéna. Najmä o tom je Serbuan Maut. O atmosfére, o štýlovosti, o kamere, o kvalitnom strihu a o akcii. Brutálnej , nekompromisnej , choreograficky zvládnutej. ()

anyonecek

Je to jako počítačová hra. Vejdete dovnitř, chvíli se nic nejede a pak to všechno začne. Čím dále jdete tím je to těžší a tím je to krvavější až se dostanete k závěrečnému bossovi, kde přijde nečekaný zvrat. Moc se těším na 2. díl a doufám, že to nebude žádné zklamání. + Koukám, že tu bude možná nová hvězda akčňáků alias Iko Uwais. ()

kedu

Zde nikdo scénář neočekává. Je to prostě o tom ukázat co nejvíce z choreografie a způsobu snímání realizovaných bojových scén, o který se lidem z filmové branže Západní provenience může leda tak zdát ()

BadAs

vyvraždovačka v indoneským věžáku .-) uvidíte machetu,nůž,pálku a jine super veci k ublíženi plus neuveřitelné komba iko uwaise..a nebo spíš ika ouvejse..protože ouvejs řekne každej kdo ho tam zpatří .-D..choreografie dech beroucí plus asi nejdelší bojová scena vubec na konci ..a jedna brutal hudebně podbarvena mlata ika v mistnosti továrny na herák .-)..bojová lahudka jak ze starý školy.-) a já se už těším na BERANDAL jak malej .-) ()

Benzinka

Adrenalinová jízda, krvavý nářez. Dlouho sem z akčních bojovek neviděl nic, co by mě tak pohltilo. Choreografie, a bojové triky na nejvyšší úrovni. K tomu super hudba a "šikmí" hrdinové i záporáci. Já sem zkrátka unešený. Kdykoli teď půjdu po schodišti víc než jedno patro, určitě si vzpomenu :) Super zážitek. Vypnutý mozek a 92% ()

meemini

Skvěle sehraná řež na velkém prostoru a co do šíře. Co do hloubky už je to horší. Mám pocit, že bojovníci čas od času nestíhali otáčet vším možným (hlavně sebou samými) přesně podle scénáře. To ukazuje na určitou chybu při sestavě choreografie. Teď záleží, jak si s tím poradit tady. Vzhledem k tomu, že je film na bojových scénách všeho druhu postaven, lze to chápat jako chybu fatální - pro ty, kteří si v boji a bojových scénách hodně libují. Nicméně faktem zůstává, že jsem se vlastně i přesto skvěle bavil. V Zátahu vítězí akce nad statičností, rychlost nad pomalost a hlavně zážitek nad zklamáním ;). ()

Doutas

Asijská mlátička, jejíž pověst největšího akčního nářezu, ve mně vzbudila značná očekávání, která se bohužel nenaplnila (brazilskému Tropa de Elite nesáhá ani po prostřelená kolena). Akci a estetizovanému násilí je zde podřízeno naprosto vše - od chabé zápletky přes (ne)logiku jednání až po absolutní plochost jednotlivých postav, ke kterým si divák nemůže vybudovat žádný vztah. Ačkoliv některé scény jsou choreograficky opravdu vymazlené a strhující, tak jejich nekonečnost a absence jakéhokoliv vývoje je ubíjející. A to doslova. ()

AlexUnited

Lákavo vyzerajúci čistokrvný akčný nášup z Indonézie, ktorý však dopláca na celkovú nelogickosť správania sa všetkých postáv. Pri podobných žánroch sa takýto nedostatok zvykne odpúšťať, ale v tomto prípade boli logické lapsusy už dosť ďaleko za istou tolerančnou hranicou - v konečnom sumári teda iba priemerný film na jedno pozretie. ()

Kopite

Veľká škoda že to nebolo viacej mystickejšie a temnejšie, tie úzke chodby a koncept starej budovy by tú možnosť dozaista ponúkli. A film by dostal iný spirit, takto sú to iba strieľačky a kopanice od začiatku až do konca. Aj ten koniec sa akosi dal predpokladať. Jednohubka na večer ale 101 minút sa zvládnuť dá. ()

germiny

Naprosto nekompromisní a brutální akční nářez. Navíc mi připadá, že je to snad daleko za hranicemi lidských možností ty jejich bojové výkony. Prostě totální Serbuan :) ()

Remake akčního Raidu je v nejlepších rukou

Remake akčního Raidu je v nejlepších rukou

11.01.2022

Čtvrtí Expendables našli hlavního záporáka

Čtvrtí Expendables našli hlavního záporáka

27.10.2021

Čtyřka Expendables už je téměř hotová, a tak nyní na veřejnost prosákla informace už i o tom, kdo nakonec ve filmu ztvární hlavního záporáka. Proti týmu vedenému Sylvesterem Stallonem a Jasonem… (více)

Režisér Raidu a Tom Hardy míří na Netflix

Režisér Raidu a Tom Hardy míří na Netflix

20.02.2021

Nadějná režisérka a drsný akční komiks

Nadějná režisérka a drsný akční komiks

03.06.2020

Victoria Mahoney má za sebou jeden celovečerní film a pár seriálových epizod, jejím dosavadním kariérním vrcholem tak byla režisérka druhého štábu na Star Wars: Vzestup Skywalkera. Nyní ale dostane… (více)