Působivý portrét neurvalého, arogantního podnikatele, který záměrně provokuje pokryteckou společnost... Režisér Miloš Forman byl jednou z vůdčích osobností české nové vlny a jeho tři české dlouhometrážní filmy Černý Petr (1963), Lásky jedné plavovlásky (1965) a Hoří, má panenko (1967) patří dnes do zlatého fondu české i světové kinematografie. Víc v Československu natočit nestačil. Politická realita po sovětské okupaci v roce 1968 ho donutila k emigraci. Jako mnoho filmařů před ním (i po něm) se rozhodl uplatnit tam, kde je to nejtěžší – v Hollywoodu. Na rozdíl od mnoha cizinců se mu to skutečně podařilo. Získal dvakrát Oscara za nejlepší režii (Přelet nad kukaččím hnízdem, Amadeus). Vytvořil si pověst svébytného umělce, který nedělá kompromisy a který přitom dokáže svou uměleckou vizi skloubit s komerčními požadavky amerického filmového byznysu. V roce 1996 natočil snad svůj nejkontroverznější snímek, životopis známého pornomagnáta, nazvaný Lid versus Larry Flynt. Jak už název napovídá, osou příběhu je série soudních procesů, v nichž se Flynt snažil (a nakonec toho dosáhl) o důsledné uplatnění svobody slova, zaručené prvním dodatkem Americké ústavy. Forman vytvořil působivý portrét neurvalého, arogantního podnikatele, který záměrně provokuje pokryteckou společnost. Velkou zásluhu na tom má herecký výkon Woodyho Harrelsona v titulní roli, který byl stejně jako režisér Forman nominován na Oscara. Vynikající herecké kreace předvedli rovněž Edward Norton v úloze Flyntova přepracovaného advokáta Alana Isaacmana a zpěvačka Courtney Loveová jako Flyntova láska Althea. Epizodní postavu soudce si ve filmu zahrál sám Larry Flynt. (Česká televize)

kingik

Dozvědět se něco zajímavého ze života věčného provokatéra, rebela a buřiče Larryho Flynta prostřednictvím vyzrálého filmu Miloše Formana, není vůbec špatná volba. Forman sice přistoupil k tématu pornografie až příliš cudnou formou, ale na ostatním si dal velmi záležet. Výběr Woodyho Harrelsona do hlavní role byl na místě, protože nějaká vnějšková podoba s porno králem tady skutečně je a Courtney Love sice ve filmu nedopadne dobře, ale roli zvládla se ctí. Zajímavému filmu chyběla větší otevřenost kolem Flyntova prosazování pornografie, protože cudnost tento film opravdu nepotřeboval. 80% ()

dr.horrible

Moja prvá originálna VHSka. Logicky som ju pozeral asi päťdesiatkrát (bez preháňania)... Srdcovka a jeden z TOP 3 Formanových geniálnych filmov, zaručene film roku 1996. Pri všetkej úcte k Minghellovi, toto je dojemnejšie, skutočnejšie, diváckejšie a celkovo skrátka lepšie ako Anglický pacient. Záverečnú katarziu telefonátu Harrelsona s Nortonom považujem za jednu z najsilnejších, čo som videl a som namäko iba pri spomienke na ňu, rovnako ako mi stačí iba spomienka na Flyntove súdne procesy, aby som sa začal nepríčetne smiať. Bezchybne natočený, napísaný aj zahraný, úžasný životopisný film. Keby sa dalo dať na ČSFD tých obľúbených filmov aspoň 15, Larryho by som si tam určite zaradil. ()

InJo

Skvěle natočené životopisné drama kontroverzní osobnosti (jak už jsme ostatně u Formana zvyklí), v němž se najde spousta podnětných myšlenek, postřehů a výborných hereckých výkonů (W. Harrelson, C. Love, E. Norton). Pro takovéto látky se český génius narodil. 90 % ()

Legas

Zase soudní film! Nuda, nuda, nuda. Zajímavé jen místy. Hlavní postava mi byla dost odporná (no ostatně i ty vedlejší). ()

HoneyBunny

Forman se sice dost slušně babrá v problematice svobody projevu, ale vychází mu z toho překvapivě plochý (i režisérky) film. ()

Jordan

asi najslabší Formanov film na tému slobody slova, tlače a prejavu založený jednak na kontroverznom živote kontroverznej osoby a hereckom stvárnení onej historickj postavy Woodym Harrelsonom ma neoslovil, po dopozeraní sa mi uchovalo len pár nahotiniek a rôzne rebélie pána flynta pred mnohými súdmi sa mi zliali bez väčsieho zmyslu dokopy - o, a esšte úplne zbytočná a nedotiahnutá postavička Jana Třísky . . . ako životopisný film na nedeľný večer v televízii Markíza postačujúce, ako celovečerný film pána Formana nevyhovujúce. ()

Anderton

Tak trochu nasilu téma o slobode slova a pornografickom priemysle. Formanovi sa podarilo podať Flinta so všetkými jeho slabosťami a negatívnymi vlastnosťami, čomu dopomohol životný výkon Woodyho Harrelsona. Forman sa príliš hrá so slovíčkami, snaží sa obhajovať osočovanie verejne známych osobností právom na slobodu tlače tým, že z kňaza urobí nesympatického blba, ktorý si to vlastne zaslúži. Výborná réžia a kontroverznosť témy urobila z filmu zaslúžene veľkú udalosť. Na druhý krát dávam onomu slovíčkareniu viac za pravdu, pretože to objektívna pravda proste je. A Formanove korčuľovanie na tenkom ľade medzi umením a zábavnosťou je jednoducho neodolateľné a málokto mu môže konkurovať. ()

Frajer42

Courtney Love - fuj, to je něco tak hnusného. Odpornější stvoření, aby člověk pohledal. A teď si představte, že máte s tímto vyfetovaným Glumem strávit 2 hodiny. Hrozná představa a zkažený zážitek. Celý tento film stojí samozřejmě na Harrelsonovi, byl jsem docela zvědavý i na Nortona, ale tomu zde teklo ještě mléko po bradě a byl zde krajně nezajímavý. Bavily mě soudní procesy a hrozně se mi líbil Woodyho projev proti narušení svobody. Ať už vám byla postava Larryho sympatická či ne, tak se mu rozhodně nedají upřít zásluhy na tom, že pánové dnes mohou prohánět hady a dámy bobry u ledasjakého hnusu. Potěšila mě i účast Honzíka Třísky, který dostal tu možnost střelit si do Harrelsona i do Nortona. To se každému hned taky nepoštěstí. Ačkoli je téma velice zajímavé, tak jsem se nějak nedokázal do filmu ponořit. Nabízí rozhodně pěkné momenty, ale jako celek bohužel nestál skoro za nic. S přihlédnutím na zpracování skutečného příběhu a rozšíření mých znalostí, dávám slabší 2 kousky. ()

boshke

Slušně rozjetý film, který mne zhruba od půlky kvůli své pošahanosti a zdrogovanosti začal ztrácet, zpátky to vytáhlo až závěrečné finále. Ano, je to podle skutečných událostí, tak co bych chtěl? Může být, třeba Bronson je film také natočený podle skutečných událostí a dle mého nikdy neměl spatřit světlo světa, protože na něco takového se nikdo koukat nechce. Potěšil Tříska... 70% ()

swamp

Neskutečná podívaná! Miloš Forman se této jistě nelehké látky chopil velice elegantně a s grácií sobě vlastní. Harrelson, Love a Norton svými nadhereckými výkony naprosto excelují a příjemné je i double-cameo samotného Flynta. Vskutku nevšední biografický zážitek.. ()

Ant

Zase jeden film, co boří tabu a směje se cenzuře. Forman natočil skvělou biografii a k tomu si přazval opravdu osobité složení herců. Navíc pracuje s tak skvělým scénářem, že film nemá ani jedno hluché místo. Mně nejbližší Formanův film. ()

Campbell

Forman jak vyšitej. Parádní režie která nepostrádá důvtip a skvělou stylizaci. pamatuju si jak jsem to chtěl vidět jako malej ale rodiče mi to nedovolily. Nicméně ted když jsem to viděl nemůžu říct že je to třeba lepší než Muž na měsíci ale svoje kouzlo to má. Navíc Harrelson to zahrál fakt dokonale a toho šílence na konci byl fakt parádní. To samé Love která neumí hrát ale jakmile je ve Formanově režii tak ze sebe vytáhne všechno. Je tu sice pár věcí které mi nebyly pochuti jako třeba možná lehce přepálená stopáž, ale všechno to funguje jak má. ()

nascendi

Miloš Forman figuruje na druhom mieste rebríčku mojich najobľúbenejších filmových režisérov. To samozrejme neznamená, že všetky jeho filmy majú vyrovnanú a mimoriadnu úroveň. Bohužiaľ aj tento jeho film radím iba medzi jeho priemerné diela. Oceňujem odvahu, s ktorou sa Forman pustil do kontroverznej témy, ktorá poskytuje materiál na nekonečné hodnotenia, spory, úvahy a pritom neexistuje šanca dopracovať sa pravdy, maximálne tak rozsudku súdu. Tento životopisný film považujem za film o slobode. O slobode existuje prefláknutá pravda, že sloboda jedného končí tam, kde začína sloboda druhého. To sa dá zariadiť u dvojice, ale nie u spoločnosti, pretože by to skončilo anarchiou. A tak po skončení tohto filmu zistíme, že nám pribudli skôr ďalšie otázky na premýšľanie, než odpovede na predtým položené otázky. ()

Tomco

Formanov cit pre výber zaujímavej látky a hlavne výkon Woodyho Harrelsona. Toto sú len dva z niekoľkých dôvodov prečo sa tento film oplatí vidieť. ()

Slarque

Film o svérázném bojovníkovi za svobodu slova výborně zapadá do Formanovy filmografie. Režisér dal velkou příležitost Woodymu Harrelsonovi a ten se ji skvěle chopil. Courtney Love je další Formanem výborně obsazená neherečka, která je tu víceméně sama za sebe. Při opakovaných sledováních mě čím dál víc ruší Jan Tříska. Nějak mi připadá jako parodie na profesionálního zabijáka. A tohle asi mělo být myšleno vážně. ()

Rocky62

Díky Sidneymu Pollackovi jsem objevil kouzlo kontroverzních snímků a jelikož silně tíhnu i k Formanovi, byl jsem zvědav jak si s tímto tématem poradí on sám. Bez váhání prohlašuji-poradil si skvěle. Nadprůměrné drama o boji za svobodu a práva nepříliš dobráckého "pornomagnáta", kterému jsem i přes jeho záporné stránky musel fandit. Harrelson, Love, Norton-všichni hrají ukázkově a když je do tohoto filmového koktejlu přimíchán perfektní scénář a výborná hudba, nelze si nepochutnat. 80% ()

SeBig

Tohle nebyl můj šálek kávy, i když ze začátku mi to přišlo celkem zajímavý, ale pak už jen spíš směšný. Hlavně Courtney Love nemusim. ()

classic

Trojité želiezko v ohni, a to réžia - Forman, produkcia - Oliver Stone a herec v hlavnej úlohe - Woody Harrelson, ktorý dáva zo seba maximum, aby bol hodnoverný, ako reálne existujúci, Larry Flynt, ktorý založil spoločnosť, Larry Flynt Publications, ktorí vydávajú viac, ako 20. - ku časopisov, kde klasicky vyčnieva - HUSTLER, pornografický, ktorý chcel byť zrejme lepší, ako Hefnerov - PLAYBOY ? Bohatý to človek, ktorý sa narodil do chudobných pomerov, o to väčší dôvod byť v budúcnosti nepekne bohatý, opradený o škandály na súdnych pojednávaniach, kde sa horlivo diskutovalo o prvom dodatku k ústave USA o garancii slobodných hodnôt, posielali ho do väzenia, bol postrelený atentátnikom - Josephom Paulom Franklinom, vďaka ktorému ochrnul od pása nadol, a ktorý sa priznal, až po tomto filme Miloša Formana, to o niečom svedčí, nie ? Intenzívny biografický film o zakladateľovi časopisu Hustler, ktorý si uťahoval z cirkvi, za to ho zatracovali, chceli ho zničiť. Na látku o ňom, je povolaný expert na biografiu - MILOŠ FORMAN, ktorý nakrúca film, ktorý do popredia dáva vyniknúť štýl rozprávania, jednoducho povznášajúce ! Forman dokázal v Mekke Filmu to, čo sa nepodarilo nikomu pred ním, ani po ňom ! PS : Mladý Ed Norton, ako právnik Flynta, predvádza výkon, ktorý už naštartoval Prvotný strach, herec, ktorý vo svojej filmografii dokázal veľa ! ()

Miloš Forman 1932 - 2018

10.05.2017

Další King na plátně

Další King na plátně

10.03.2006

Jen nedávno se svěřil Eli Roth se snahou zfilmovat novelu Stephena Kinga a už tu máme další pokus přenést knižní hororovou atmosferu a chladné emoce z tvůrčí dílny spisovatele na stříbrné plátno.… (více)