Ota je bývalý učitel a ve svém věku má již řadu vrtochů, kterými poněkud komplikuje život svému synovi a snaše. Nyní jej čeká náročná operace a Ota se rozhodne, že je ta správná doba, kdy je třeba vyhledat někoho, kdo kdysi dávno velmi ovlivnil jeho život. Setkání s herečkou Janou je ale poněkud jiné, než si představoval. Přesto je to právě tahle vitální dáma, která nemíní nerezignovat na aktivní život, která znovu zamotá jeho osud. Díky Janě se Ota vydává na napínavou road-movie, na jakou by si možná ani v mladším věku netroufl. A je to právě tohle důležité setkání, které oba utvrdí v poznání, že nejhorší, co může člověk udělat - je všechno vzdát! (oficiální text distributora)

Trixinka

Tak konečně film čr, který se mi po dlouhé době líbil. Slabší místa najde každý kdo je chce najít. Pro uživatele, kteří hodnotí odpadem, mám vzkaz - zkuste si pustit Školní výlet (podobná tematika) a srovnejte to. Pro budoucnost české tvorby je velká škoda, že odcházejí velcí herci typu pana Brzobohatého, a bohužel je zatím nemá kdo nahradit. ()

lakart

Dobré dialogy, dobrá režie, dobří herci, ALE celý příběh mi přišel nudný a jednoduchý, chvílemi se zdá, že se na plátně nic neděje, jenom dva zasloužilí herci si povídají o životě, taková dobrá talkshow. Pro mě zklamání. 60% ()

Argondia

Film, na který bych do kina určitě nikdy nešla, ale na to, že jde o smutný příběh dvou starých lidí a zápletka není zrovna nejoriginálnější, to zas taková hrůza nebyla. Bohdalová je stará, nevrlá baba, ale hrát pořád umí a Brzobohatý jí dobře doplňoval. Znovu už bych to ale vidět vážně nemusela. ()

PedroPo

Spíš 3,5, ale i ty čtyři hvězdy jsou zasloužené. Překvapilo mě množství výborně napsaných a zahraných vtipů, Brzobohatý vynikající, stejně jako Bohdalová, každá z vedlejších rolí perfektně sedne. Akorát tomu občas spadne řetěz (nebo se prostě hlavní hrdinové začnou chovat protivně) a proto to není za 100 %. ()

E lan

Docela velké zklamání z nadějného obsazení, režiséra a námětu. Bohdalová je ohraná, ale tady zas tak zle nehraje. Brzobohatý je výborný spolu s dalšími herci. Bohužel největší slabinou je scénář, který jaksi nechytne u srdce a to je u takovéhoto filmu problém. ()

Inozuka

Hm, nic moc. Tyhle důchodcovské filmy moc nemusím a tak dobré, že by mě to chytlo za srdce nebo rozesmálo to nebylo. Předchozí Brainstorm od stejného autorského týmu mi přišel lepší. Při sledování jsem měl zvláštní melancholickou náladu, protože od dob natočení a televizní premiéry zemřeli hned dva herci, kteří ve filmu účinkovali. Dívat se na to ale dalo, vyzdvihl bych vedlejší role od Aňy Geislerové a Tatiany Wilhelmové. Takových hezkých 40%. ()

josieaddms

Docela mě to bavilo. Příběh to byl celkem pěkný, ovšem scénář to byl nadmíru hloupý. Zejména co se týká jednotlivých gagů, stokrát viděné, neoriginální, vypůjčené. Chyběl tomu švih a vlastní nápady. Určitě chápu že Jiří Strach chtěl tenhle film přizpůsobit tomuto bývalému páru, ale šlo by to i s větším vtipem a originalitou. Navíc musím říct že ať je paní Bohdalová sebelepší herečka, (a to určitě je) mně se na ní prostě špatně dívá, a na tuhle roli se mi hrozně nehodila. Bez ohledu na to že ji byla šitá na míru. Líbila se mi ta scéna kdy komentovala jinou herečku v televizním filmu. To bylo povedené, a některé vtipy byli taky dobré. Ale celkově mi to přišlo takové nic proti ničemu. Chtělo by to někoho, kdo by se nebál. Aby to bylo jako skutečně od starého člověka, který se nebojí říct věci na rovinu. Podle mě to mělo potenciál, ale vzešlo z toho klasické české bahínko. ()

Henry Morgan

Začal jsem psát komentář, načež jsem ho omylem smazal, a díky tomu si uvědomil , že mi to za to snad ani nestojí. Onanie nad obstarožní bohdalkou? Absurdní přehlídka hereckých tváří v pětivteřinových štěcích to asi měla osvěžit, ale intenzivní masáž artritických kolen to celé zazdila. Chápu obsah i sdělení, ale zdá se mi obskurní, že tomu napíše scénář chlap, kterému není ani 40. ()

myschenka

Krásný kousek opěvující stáří. Musím přiznat, že jsem i po milém konci seděla zaražená v křesle, dojatě poslouchala podmanivý hlas Szidi Tobias, jak zpívá o tom, že staré rány nebolí a přemýšlela nad tím, proč se jako společnost k našim starouškům chováme tak, jak se často chováme. V minulosti bylo stáří uctíváno, dnes se světem šíří gerontofobie, bojíme se toho být staří, na starší se díváme skrze prsty. Často je diskriminujeme, bereme jim soběstačnost, svobodu, odkazujeme je na pomoc druhým. Často je nenecháme být sebou samými, potlačujeme v nich ty kousky života a radosti, které jim ještě zbývají. Málo si uvědomujeme, co pro nás všechno udělali, za co všechno bychom jim měli být vděční... Vždyť jsou to pořád lidi, co si zaslouží naši lásku, pořád mají právo žít, prožívat, užívat si, radovat se. Díky nim jsme tím, čím jsme... Mně se třeba moc líbila ta okolní krajina evokující krásy podzimu života. Hvězdné duo Jiřina Bohdalová a Radoslav Brzobohatý a jejich i po tolika letech sálající charisma nezklamalo, a nebylo zastíněno ani ostatními výbornými herci. Líbily se mi vkusné a trefné vtípky, nostalgicky krásná hudba, kouzelná Jiřinka Jirásková a klidně si mě sežerte, ale mně se to prostě líbilo celé. ()

rivah

Když je kvalitně napsaný scénář, může vzniknout i dobrý film. S ohledem na setrvávající chabou úroveň naší kinematografie dokonce velmi dobrý! ()

Marwinek

Nechci to úplně hanět, pochválit však nelze nic. Pan Brzobohatý sice na jedničku, ale na tenhle film ho byla škoda a vůbec mi tam neseděl. Mizerný scénář, přeskakující mezi Vratnými lahvemi (Trojan-párek) a Přeletem nad kukaččím hnízdem (T. Medvecká), nicneříkající hudba, kolísání mezi dramatem a komedií. Netušil jsem jestli je to drama nebo komedie, nakonec to nebylo ani jedno. Výkon J. Bohdalové byl příšerný, věřil jsem jí jedinou větu "...Stojím za hovno...", pořád jsem čekal kdy začne prodávat mopy nebo radit jak sázet ředkvičky. Pokusy o hlášky či vtipy obecně vyzněly do ztracena, pointa každého byť i náznaku vtipu v tomto filmu byla snadno předvídatelná celé minuty předem. A jako třešnička na dortu pokus o šok, záběr na letící paruku a stříh na pohřeb, pro blbé ještě s fotografií a dovysvětlením ve stylu "Jak je pan bratr pana Lukeše nebožtíkovi podobnej" ... a bylo tak jasný že to není Bohdalka ... Eh. Nicméně jako koncept dobrý, teď sehnat herce, režiséra, zalátat díry, udělat pořádnej soundtrack a naočit to celý znovu a úplně jinak a mohl by to bejt hodně dobrej film, takhle je to tak do televize, jenže moc dlouhý. ()

TommyDiamond

Na tento film se člověk může dívat jak s obdivem k věku aktérů, tak i jistou úctou k hereckým legendám. Jak je vidět tak i v osmdesáti může být člověk plný optimismu a elánu. K podobným filmům jsem většinou skeptický. Ale dnes můžu říct, že jsem se docela bavil. Na české poměry.......a to už je co říct. Za svůj poslední film se pan Brzobohatý rozhodně stydět nemusí. Top výkon: J. Jirásková ()

DadysGirl

Tak nějak velká bublina kolem ničeho... Chápu, že usmíření Bohdalky a Brzobohatého byla asi událost, ale jinak je to sice pěkný, ale zcela průměrný film o stáří... ()

joelly01

Prijemny film, herecky koncert Bohdalky. Ta zenska je fenomenalni! Pamatuji si, jak jsem kdysi videla nejaky porad kde Vilhelmova rikala ze ji lidi rikaji ze je herecky podobna Bohdalove. Uz ji asi z te samolibosti uplne svihlo. Konkretne pri scene konkurzu byl videt ten rozdil! Bohdalova, nebojim se to rict, herecky genius a proti ni Vilhelmova v jedine poloze ve ktere ji zname ze VSECH jejich filmu = unyla, nesympaticka, neprirozena a afektovana krava. Brzobohaty taky dobre, strihl si svuj standard, ale jinak je to marne, tohle je Bohdalcin film. Jo a kudos Strachovi, konecne cesky film ktery neni trapny a u vtipnych scen clovek neprotaci oci v sloup. Jen tak dal! ()

JimDeNiro

Velmi překvapivé. Moc příjemné pokoukání, a navíc taková herecká plejáda se už dlouho neviděla, byť jen v třeba v cameo rolích. Pan Brzobohatý byl velká herecká legenda. Příběh o stárnutí, kdy člověk chytí druhou mízu, dá se říct. I přes mou nevůli vím, že je Bohdalka skvělá herečka. Jako lidskou osobnost ji nemám rád, ale tady naprosto excelentní. Perfetní dialogy a přirozené herectví. Jen mi bylo trochu líto paní Jiráskové, kterou jsem měl radši jak Bohdalku, protože tady z ní udělali starou senilní bábu a při jejím vzezření mi to bylo líto ještě více. Ale bohužel čas se nezastaví. V rámci možností to beru jako její poslední roli, kde zahrála s grácií. Takže velká spokojenost a upřímná vtipnost několika scén. 80% - 4* ()

Radoslav Brzobohatý: 1932 - 2012

Radoslav Brzobohatý: 1932 - 2012