Ďábel v těle

• USA The Devil Inside (více)

Isabella (Fernanda Andrade) má trauma. Z její matky se před několika lety tři lidé pokusili v amatérských podmínkách vymést ďábla a ona (nebo zlá bytost v ní) je brutálně připravila o život. Jako mimořádně těžký případ byla ze Spojených států převezena do psychiatrické léčebny v Římě, kde od té doby živoří v neustálém utlumení sedativy. Isabella se rozhodne vyřešit tragickou kapitolu v rodinné historii a v doprovodu kameramana se za matkou vydá, aby zjistila, co se tehdy doopravdy stalo. První setkání po letech ale její trauma ještě víc prohloubí. Matka je očividně nepříčetná a nepoznává ji, a proto se Isabella rozhodne proniknout do tajů exorcismu, aby ji a také sebe zachránila. Seznámí se se dvěma knězi, kteří navštěvují přednášky na vatikánské církevní škole, jež se tomuto temnému oboru věnuje. Ti se jí rozhodnou pomoci a díky tomu se ocitnou v předpokoji míst, kde se dějí věci tak kruté, že se jim lidský mozek zdráhá uvěřit. Oni dostanou šanci vyzkoušet si je na vlastní kůži. (oficiální text distributora)

habertek

Tak toto bylo dost slabé...je to točeno jakoby formou dokumentu, kde mluví sem tam nějakej kněz o vymítání a tak... Konec očividně zůstal otevřenej, ale dvojku si bez výčitek nechám ujít...pokud bude. Jinak se musí nechat, že některé herecké výkony byly dobré, ale to film nezachránilo...Já se v celku nudil. ()

Olafsson

To co dělá tenhle kousek unikátním je styl kterým je natočen.. Dokumentární poloamatérský styl je tím co tomuto žánru svědčí.. Já se lekal až sem se málem posral... ()

lucky.loo

Nic co už bychom neviděli, ale vymítačské scény celkem slušně udělané v kombinaci s found footage celkem dobrý nápad. Dával jsem si to v noci a byl jsem celkem podělanej, takže film celkem fungoval. Akurát ty zmatený scény kdy tam všichni křičej jeden přes druhýho a zmateně pobíhaj, přičemž už předtím v průběhu filmu se zdáli býti ostřílenými exorcisty? To mi tam nesedělo. Otevřený konec? Proč ne...., v pohodě. Stopáž tak akorát, pokud by to bylo delší tak by asi filmové osazenstvo spíše více zkazilo než vylepšilo :) . Hodnocení: 65% ()

Davanity

Není to film na který bych se s chutí koukla znova, ale nepřišel mi tak špatný. V záplavě podobně motivovaných hororových a povětšinou odpadových snímcích, tenhle nebyl špatný ani dobrý. Byla jsem docela vděčná za konec, kde na mě nevyskočil z poza sklopené kamery člověk s ďáblem v těle a celý film i jeho konec přináší ponaučení. Lepší nedloubat do vosího hnízda. Kdyby se Isabella smířila s tím, že jeji matka je brutální posedlá vraždenkyně a nejezdila za ní. Nikdy by nejspíš nevznikl tento film a ona by možná měla taky trochu lepší život. ()

XXXXXXXX

The Devil Inside, je další ukázkou dobových camera footage. Ze samotného vymítání ale vidíme povětšinou velké kulové, sem tam nějaké to zmítání na posteli, kroutící se hnáty, vícero světových jazyků, démonickou chřipku, druhotné posednutí a celé to uzavírá velmi ukvapený a useknutý konec. Film na pomezí hororového průměru, místy i podprůměru. Zdejší hodnocení ostatně mluví samo za sebe. ()

jjimmy

Je to slabé, no potenciál mohol byť veľký. V dnešnej dobe je už formát POV prepoužívaný a ťažko sa dá natočiť niečo originálne. Dej by sa celkom dal(veď je to horror, tak oči sú prižmúrené:D) ale celkovo scenár bol nejak nedotiahnutý do konca. Dlho sa to rozbieha, trvá skoro viac ako pol hodinu kým sa ukáže niečo poriadne, čo je pri takej krátkej stopáži zabijak, a záver je zbúchaný do 3 minút. Prepísať záver, predĺžiť o zhruba 15 minút, viac záberov resp. dlhšie exorcizmi a bolo by to omnoho lepšie. ()

Ltblue

Neviem,neviem,váhal som medzi 3/4*.Pred vchodom do kina som si myslel,že sa to bude všetko točit okolo Mari,ale po polovičke filmu sa to začalo točit o iných osobách,o strýkovi,dietatu a bla bla bla.Ale solidna atmosféra,solídny zvuk,solídna kamera.Fajn,ale koncu som nepochopil,aj ked neviem prečo.Mari ma stále v sebe to diabla ? ale ako to je ? :-) ()

zuzza11 odpad!

:D to se snad nedá ani komentovat, to musíte vidět :D... větší legraci jsem nezažila... není horší hodnocení jako odpad? ()

Cechyno4

Mě se to líbilo. Je možné, že můj pocit z tohoto filmu je umocněn zážitkem z kina nebo tím, že mám prostě z exorcismu respekt. Teď k samotnému filmu. Ze začátku to vypadalo spíše na takový nudný dokument. Poslední půl hodinka se mi ovšem velice líbila. Napětí, zvraty, akce. Scény v nemocnici, s knězem v domě či v autě se mi hodně líbily. Jako v každém hororu tu bylo i pár nelogických až komických scén, ale vem to čert. Konečné rozuzlení ala paranormal activity se dalo čekat. Podle mě tento film mohl být ještě o něco sirovější a drsnější, ale i tak se mi líbil. Ať si každý říká co chce, pro mě nejlepší horor o exorcismu jaký jsem viděl. Takových 3,5 z 5. Zaokrouhluji nahoru ;) ()

jokino

No, z traileru som bol na snímok celkom napudený a nadšený, ale "opatrne".. A žial, nadšenie dosť rýchlo opadlo! Film pokusom o vyrozprávanie určitého príbehu nebol zlý, ale po istom čase začal byť dejom dosť chaotický, človek sa začal strácať v ne-súvislostiach. Zábery s ručnou kamerou tiež neboli úplne najhoršie, ale niečo velké tomu chýbalo. Dej sa odvíjal velmi rýchlo, hekticky a po čase mal divák pocit, že postavy vlastne už ani nevedia, čo majú robiť?! Celkovo to skončilo rýchlejšie, než začalo a koniec vlastne ani nebol. Takže pre mňa osobne - sklamanie.. ()

BisiJoker

Docela koukatelnej horor a určitě se párkrát leknete.Na druhou stranu lekavé scény jsou lehko předpokládatelné a už pár takových hororů bylo a byly lepší,čím tedy může tento horor zaujmout .....myslím že napětím a taky tím že má děj,to jsem u několika hororů postrádal navíc efekty jsou na vysoké úrovni a kdo na tom byl v kině tak myslim že nelitoval :) ()

Prochy84

Když pominu bláhově zamýšlenou originalitu, která ale ve smršti podobně natočených snímků vypadá spíš parodicky, tak v tom filmu není vůbec nic. A to jsem se tolik těšil. ()

djbarrel

Celkem zajímavý a inovativní pohled na vymýtání ve stylu Blair Witch či Paranormal Activity. Bohužel atmosféra celkově nic moc, chvílemi to sice stálo za to, ale z větší části byl film jen změť rozsřesených záběrů skoro o ničem. Celkově průměr žánru. 55 % ()

Aywes

K tomuto filmu se hodí dokonale jeden krátký úryvek z filmu, který bych velmi rád citoval.Vystihuje celý film.Jeho kvalitu,zpracování,herce a atmosféru."Svatá stolice." ()

Vasyl

Obyčejná vymítárna, která se zdá delší než ve skutečnosti je. Líbila se mi scéna ve sklepě, posedlá hadí žena s krámama. Akorát jsem pořád nepochopil, co z toho ty démoni majou, někoho si takhle ovládnout a zkoušet jeho kloubní flexibilitu. ()

Kazisvet III.

Neurazí, ale ani ničím pořádně nenadchne. Pár zajímavých momentů a nápadů, které zatím nebyly v jiných vymítacích filmech nadhozeny, zde určitě najdete. Průměrných 2,5/5. ()

rasto87

Pre mňa osobne asi jeden z najslabších filmov o exorcizme. Vo filme je síce pár vydarených scén a taktiež záver , ale to bolo asi všetko ()