stiewe

Překvapuje mě jak dokonale trefnou legraci jsem viděl v tomto překrásném filmu. Perla české kinematografie která ani po 60 letech nezestárla ani o den. ()

vetsinezobri

O třidu lepší než Škola, základ života. Dostávat nedostatečné od "pouhého franštináře" by mi dělalo stejnou radost, jako kdybych se pod lavicí hodinu po hodině "proháněl po Sahaře" se Žlutým ďáblem. Jedna věc tu ale stále zůstává neodhalena. Podařilo se Ahmedovi uniknouti? ()

baltik

Geniální jak něco nestrácí na kvalitě po tolika letech... Sice asi trochu ta "nostalgie" z toho že to je dílko staré pomalu jak filmařina sama tak napomáhá té té hvězdičce ale i přes to si ji určitě zaslouží. ()

smajly

Stále aktuální pro nejširší publikum. Tato lehká "nedělní" komedie se snad nikdy nemůže zprotivit a baví i po témě osmdesáti letech. Plachta, Marvan a Pešek dokázali, že prostředí ve škole, se školou spojené a pohled na něj se asi nikdy nezmění. Z lidského a humorného přístupu k této látce by si mohli vzít příklad i dnešní filmaři (pro srovnání¨zkusme pro mě naprosto odpudivý "Gympl"). 88%. ()

acn

Sotisfikovaný humor a nádherné zobrazení mnoha podob nejen vztahu učitel-žák, ale také vnitřního rozpoložení studenta. Klenot. ()

IvonaK

Ohromný film. Pobavilo mě že tenkrát bylo možné dostat dvojku z chování jenom za zlobení a dopisování si z děvčetem. To v dnešní době jsou vůbec učitelé rádi že žáci sedí ve škole a dostane se za možná tak za velkou hromadu absencí a poškození majetku školy. Jinak tento film také ukázal že není všechno jenom černé a bílé a že studenti septymy co mají vlastní svět, také dokáží pomoci. Ale velkou zásluhu na tomto činu měl pohledný Ladislav Pešek. Bylo tak krásné že se zadal s Blaženou Slavíčkovou která byla také velice krásná. Byli opravdu nejkrásnější filmový pár. :-) ()

topi80

Nahláškovaná komedie se spoustou nezapomenutelných gagů, z nichž obzvláště vyniká konspiračně připravená zkouška nedostudovaného pedagoga Matulky v podání skvělého Jindřicha Plachty. Ladislav Pešek opět provádí klukoviny a snaživý Filipovský opět pozná, že šprťounství a šplhounství se vždycky nevyplácí. ()

SONY_

„Dovoluji si vám předvésti učebnici francouzštiny v salátové úpravě.“ Hodina francouzštiny, prchání, tahák na zádech nebo Kozinova věta. Tohle by asi nikdo dnes už nevymyslel. Skvělý snímek ze školního prostředí. /100%/ ()

Crupier

I když nejsem milovník starých černobílých filmů, tak tenhle kousek má něco do sebe. Nejen skvělé obsazení, příběh ale i výkony herců. No luxus. 5 hvězd je zcela zasloužených. ()

xxlch

Jeden z absolutních klenotů předválečné doby.Nezapomenutelné gagy a hlášky.Kdykoliv a kdekoliv - vždy koukatelná a naprosto geniální bomba! ()

Vikinec

Neuvěřitelné, jak dlouho je tento film zelený ač je černobílý. Vyrostly na něm generace filmových diváků a stále přibývají noví. Inu dobrý humor, sice ve starém kabátě, ale stále hřejivý a jiskrný. ()

macetoma

Klasika, klasika, klasika. Pardon, už jsem psal, že je to klasika? Filmy se školní tematikou mají vždy své kouzlo. Matulka alias Plachta je nezapomenutelný. Dávám 5 hvězd. ()

Hermione02

Druhý film ze zlaté éry studentských komedií Martina Friče. Tento mladší bratříček svému předchůdci nedělá ostudu, skvělými hlášky a hvězdným obsazením je možná o kousek lepší. Matematická písemka patří dnes již k legendě. ()

transbeskyd

Nezapomenutelná Veselohra bez slabého místa v čele s geniálním Plachtou, skvělým Marvanem, Peškem a plejádou dalších herců potvrzující, že starý dobrý český humor je nadčasový. To velké V nepíšu náhodou. Respekt! ()