Jeand´Boa

Cesta do hlubin študákovy duše si chtě nechtě musí najít cestu do duše každého milovníka filmů ... upřimný a klasický český humor.... ()

Véronique

Vynikající studentská komedie, které na půvabu či humoru neubral ani zub času. Skvělá herecká garnitura, vtip i pointa - to vše činí z tohoto filmu zlatý poklad české kinematografie. Škoda, že nevznikla "do třetí cé" ještě jedna taková komedie o studentech a jejich profesorech, určitě by se neztratila! ()

pravo

Filmy s tematikou školy, študentov a s dávkou humoru patria medzi najobľúbenejšie filmy ( napr. Škola základ života, Marečku, podejte mi pero, Vrať se do hrobu a tiež Básnici atď..). V tomto prípade sa ponúka hlavne porovnávanie s ďalším filmom s tohto obdobia a to Škola, základ života a v tomto porovnaní a to hlavne v humornej oblasti tento film istý krôčik zaostáva. Je pravda, že najprv som mal možnosť vidieť práve Školu a až následne Cestu, a tak som od Cesty očakával podobnú dávku zábavy, ale aj napriek skvelému hereckému obsadeniu som bol mierne sklamaný. Film má však silný záver, v ktorom kulminuje boj študentov za dobrú vec a práve táto záverečná pasáž v mojom prípade trocha zdvihla hodnotenie tohto filmu. ()

kamil0606

Tomuto filmu patrí môj obdiv. Jednoducho fantastické ako po stránke humoru a hercov tak i po stránke scenára a réžie... ()

Kaučuk03

I když už to dnes působí těžko uvěřitelně, je to naprosto geniální komedie, která ani po 70 letech neztratli své kouzlo a myslím si, že musí oslovit každou generaci. ()

Mr.FreeZer

Nezapomenutelný film ze školního prostředí, kterému opravdu nechybí nic. Pešek jako největší ničema, Marvan jako učitel a Filipovský jako šprt. ()

Laca1313

Myslim,že k tomu nemá ani cenu nic dodávat.Vše podstatné je zmíněno v předchozích komentářích. Snad jen,že některé scény jsou opravdu skvělé. Navíc je to opravdu aktuální i po tolika letech. A souhlasím s Galadriel,taky jsem si při sledování několikrát říkal,že tohle znám a že jako bych viděl svojí třídu. ()

Stíba

Nezapomenutelná nejslavnější česká studentská veselohra. Pozvolný rozjezd postupně nabírá na obrátkách a vrcholí známou scénou ze zkoušky profesora Matulky. ()

UniqueNett

Neznám člověka, který by tento film nemiloval. A ani já nejsem výjimkou. Z českých veseloher je tato má nejoblíbenější. ()

Haide

"Tolik hrůzy, co je v těchto deskách, nebylo ani v smolných knihách středověku." Nevím co napsat. Jeden z mých absolutně nejoblíbenějších českých filmů. Doopravdy nadčasová záležitost. V těchto studentech se snad musí vidět každý, kdo chodí nebo chodil do školy, ať tehdy, dnes nebo třeba za 200 let. ()

Torgal

Sentiment je sviňa. Núti ľudí nadhodnocovať vydarené komédie rokov dávno minulých a stavať ich po bok k najväčším filmovým velikánom. Cesta je toho žiarivým príkladom - humor je veľmi dobrý a bavil som sa parádne, ale v druhej polovici filmu mierne dochádza dych aj v tejto rovine. Dosť mi prekážalo, že skoro všetci "Septimáni" boli hraný hercami s tridsiatkou na krku. Príbeh, ak sa tu o nejakom vôbec dá hovoriť, bol tiež veľmi povrchný. Je mi jasné, že tento film je len súbor vtipných momentiek zo školského prostredia, ale to je na absolutórium málo. A nič na tom nemení ani výborná prvorepubliková atmosféra filmu. 8/10 ()

Joppo88

Rozhodne som nečakal, že ma pobaví komédia - z týchto dôb. Ale treba povedať, že taká hustá konzistencia hlášok ako tu, chytí za srdce asi každého bez ohľadu na to, koľko má rokov. Jedným slovom - nadčasové! ()

Biopler

"Tolik hrůzy co je v těchto deskách nebylo ani ve smolných knihách středověku." Jarda Marvan ma touto perlou okamžite navnadil na sviežu komédiu + kopec ďalších hlášok, ktoré boli adresované študentom pri odovzdávaní vysvedčení, nesporne pobaví. Marvanove nekompromisné a chladnokrvné chovanie k študentstvu mi v mnohom pripomína Donutilovo správanie sa k svojmu synovi z Pelíšok. Film spracúva na konci pekný príbeh profesora Matulku, ktorého s nesmrteľnou charizmou bezchybne stvárnil Jindřich Plachta. Keď k tomu celému pridáme vodcu študentov Ladislava Peška, alias Kulíka, ktorého hlášky a úšklebky sú veľmi svojské, tak vzniká nesporne kvalitný kus. Avšak snímok od 40. minúty pomaličky stráca na tempe a zaujímavosti. A celkovo nemám feeling na udelenie plného hodnotenia. Pravdepodobne to bude z dôvodu Fričovej réžie. ()

chrispe

Můžu se dívat stále a dokola... a stejně mě ten film nejspíš nikdy neomrzí. Velký bonus pro mě - pan Plachta. ,,Tak co je to zase za berptání? Co to dnes máte? Co je to s vámi. Peterko. Vždyť vy ani dnes nečtete. Proč nečtete, Peterko? Kde máte třetí díl Žlutého ďábla?" - ,,Prosím nemám. Prosím, jsem dneska jaksi nesvůj." - ,,Zklamal jsi mě, šejku Peterko!" ()

FOCKE_WULF

V kategorii filmů pro pamětníky jeden z nejlepších, José Ždimera, šejk Peterka, špatně prchající Mazánek (takhle se prchá?!), Cosinova/Kozinova věta vždy pobaví. ()

tranquill

"Kozinova věta zní: Lomikare, Lomikare, zvu tě na boží súd.. Ale...no tak dál.. Hyn sa hukáže.. Hukáže...já ti hukážu, ale v konferenci!" Krásná stará komedie s nádhernými dialogy a spoustou našich vynikajících herců. Prostě klasika! :-) "Jaká je to třída? .. Já nevím, pan třídní řiká, že zralá k záhubě..." ()