Lohniský byl, je a bude jedním z těch absolutně nejlepších českých herců - i když nehrál moc hlavních rolí. Jenže bez těch jeho vedlejších rolí by to zkrátka nešlo. Jeho Smrťák, to lahůdka. Sovák jako bodrý horník opět bezchybný. Vadí mi jen fakt, že se podle mě na snímku podepsala doba ("komáři" u moci).(20.9.2008)

Hezké, ale pro mě nikterak výjimečné.(12.6.2008)

Pohádka je to velmi slušná, má skvělé herce, solidní příběh, pohádkové scény tu jsou, ale mohly být lepší. Něco bych ve filmu změnil, ne vše mi zcela sedlo, ale to je detajl. Na tu dobu hodně vydařený snímek. Hodnotím na 85% = ****(26.11.2012)

• - Ve scéně, kdy Smrťák (Václav Lohniský) vybízí Kubu Dařbujána (Jiří Sovák) do stavení, aby mu vysvětlil, jak bude léčit, má při pohledu kamery na exteriéry kosu v pravé ruce, ale po střihu do vnitřních prostor stavění vchází s kosou v levé ruce. (MartinM)

• - Vesnička Kocanda byla postavena ze dřeva. Scény ve staveních byly točeny ve studiu Barrandov. (M.B)

• - Ve filmu se objevují stejné kulisy jako ve filmu Hrátky s čertem (1956). (ricky4)