Pohádková agitka o hodných havířích a zlém panu správci, který jakoby z oka vypadnul Trautnberkovi, mě nikdy za srdce nevzala. Všechno to bylo takové kýčovité a na efekt. Včetně kulis. Zachraňuje to aspoň ansámbl skvělých herců, pro které je tento kousek opravdová škoda. Na našeho smrťáčka zatím nikdo na světě nemá.(6.2.2007)

Dalsi prispevek uz k tak pocetne skupoine vybornych ceskych pohadek. Cim tedy muze zaujmout v konkurenci tolika skvelych "konkurentu"? Odpoved je jasne - Rudolf Hrusinsky jako Pandrhola - neskutecny "hajzl".(5.8.2002)

Lohniský byl, je a bude jedním z těch absolutně nejlepších českých herců - i když nehrál moc hlavních rolí. Jenže bez těch jeho vedlejších rolí by to zkrátka nešlo. Jeho Smrťák, to lahůdka. Sovák jako bodrý horník opět bezchybný. Vadí mi jen fakt, že se podle mě na snímku podepsala doba ("komáři" u moci).(20.9.2008)

Jedna z mých oblíbených štědrovečerních pohádek. :)(25.6.2011)

Výborná pohádka se vším co k tomu patří. Příjemným obsazením. Nostalgickým nádechem.... Prostě krása :)(1.9.2004)