• Zloděj kol
  *****

  Narozdíl od jiných recenzentů mám opačný názor. Uznávám, že Cesta do hlubin má kromě sledu vtipných scén i lidskou postavu neobvyklých rozměrů, ale zároveň se domnívám, že Škola, základ života vystihuje atmosféru středoškolského prostředí i v těch nejjemnějších nuancích, což se Cestě až tak dobře nedaří. Film by si zasloužil trochu větší historický rozbor, nálepka klasiky je sice oprávněná, ale zároveň nicneříkající. Ten běh k lepším zítřkům i vztah Máňa-Jindra může působit křečovitě, ale v tehdejší filmové poetice má své plné odůvodnění. Vynikající Theodor Pištěk ve skvělé masce (nezapomenutelný tenisový match). Skvostná miniatura Zdeňky Baldové v roli matky kvintána Živného - "Z měšťanky ho vyhodili, na řemeslo se nehodí, aspoň tu maturídu kdyby udělal:"(23.11.2003)

 • xxmartinxx
  ****

  Sympatický film plný příjemných hlášek, který je v jádru nejspíš nadčasový. Jen škoda, že dnešní učitelé už ztratili schopnost najít nakonec rozumné řešení nehledě na antipatie a drzost studentů zase ztratila zde přítomnou grácii a opodstatněnost. Ale taková je holt doba.(21.11.2012)

 • sepp
  *****

  Klasika ceske komedie. Boj studentu s profesory je vecny :)(7.9.2003)

 • Lynn
  *****

  "Štěstí. Co je štěstí ? Muška jenom zlatá..."(1.5.2005)

 • NinadeL
  ****

  Poslední léta se bavím hlavně tím, kolik tisíc nabírá hodnocení právě tohoto filmu. Který jinak absolutně vyčnívá v povědomí o celé klasické éře českého filmu a zastiňuje všechny jinak domnělé vrcholy typu Kristiana nebo Evy tropící hlouposti.(16.2.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace