• petaspur
  ****

  Zparodovaní předavatelé velkých myšlenek poznáníchtivým studentům rafinovaně pátrájí po autorovi jejich tištěného zesměšnění a přitom se pokoušejí oddálit vlastní infarkt při zjištění, kolik si toho žáci z jejich hodin odnesli. Z mého oblíbence Čuřila nikdy nebude geniální matematik ani filosof, ale němčinář je to báječný - http://www.youtube.com/watch?v=csMj7qHhqQU.(30.11.2008)

 • Molly
  *****

  Jednoznačně nejlepší komedie ze studentského života. Ladislav Pešek je jako raubíř Čuřil prostě nepřekonatelný a některé scény jsou nesmrtelné. "Štěstí, co je štěstí? Muška jenom zlatá!";o)(16.6.2003)

 • Niktorius
  ****

  Spousta skvělých hlášek a nezapomenutelné scény korunované rozkošnými výkony všech zúčastněných...Ale ve srovnání s Cestou do hlubin študákovy duše tomu něco chybí...Patrně to bude spád.(13.8.2007)

 • Ainy
  *****

  Další z nádherných komedií Martina Friče :-) Film, který věkem neztrácí na svém lesku a popularitě a získává si určitě neustále nové, mladší diváky. Kdo by třeba tušil, že Jaroslav Marvan, hrající profesora, je stejně starý jako filmoví študáci ;-))(26.8.2011)

 • Eddard
  *****

  Pro mě o třídu vtipnější než sesterská Cesta do hlubin, hlavně díky většímu prostoru pro Peškova Čuřila. Desítky vtipů z nerez oceli, výborně podchycená atmosféra střední školy a mnoho nezapomenutelných scén z nichž k nejlepším patří výklad Wolkerovy básně, či zkoušení z němčiny (Ja, Nein, Ja wohl!). Někdy se člověk diví, jak podobný byl středoškolský život náš s tím před sedmdesáti lety. Stále špičková komedie.(3.9.2006)

 • - Postava Ludvíka Krhounka (František Filipovský) je v titulcích uvedena jako Václav Krhounek. (offlineman)

 • - Ještě před vznikem filmu existovala hra v divadle D38 E. F. Buriana. (M.B)

 • - Nápad natočit komedii na základě populárních fejetonů Jaroslava Žáka se setkal s odporem představitelů ministerstva a školské správy. Až autorita Filmového poradního sboru dopomohla k realizaci tohoto projektu. (Teres)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace