"Štěstí. Co je štěstí ? Muška jenom zlatá..."(1.5.2005)

SLabší než Cesta do hlubin študákovy duše, ale pořád skvělá komedie s kultovními hláškami.(4.3.2003)

Na rozdíl od většiny se mi film líbí víc než "Cesta do hlubin študákovy duše" A proč? Druhý díl má sice lidštější rozměr, ale první ho předčí daleko vybroušenějším humorem. Druhý díl je sice filmovější, ale tenhle zase satiričtější a trefnější a to se mi i vzhledem k předloze líbí víc. Scénu na hodině latiny považuji za jednu z nejlepších v rámci české komedie.(30.4.2005)

Klasika tzv. filmů pro pamětníky, plná laskavého prvorepublikového humoru. Součást filmového vzdělání, s výtečnými obrazovými propojovačkami a humorem verbálním, vizuálním i situačním... bohužel s naprosto nemožným koncem. Ten pořád nemůžu překousnout, a proto dávám 70%.(26.4.2008)

Jeden z velmi malé hrstky českých předválečných filmů, na který jsem ochoten se dívat. Výborný portrét tehdejší společnosti. A je to celkem vtipné:)(23.10.2003)