Klasika tzv. filmů pro pamětníky, plná laskavého prvorepublikového humoru. Součást filmového vzdělání, s výtečnými obrazovými propojovačkami a humorem verbálním, vizuálním i situačním... bohužel s naprosto nemožným koncem. Ten pořád nemůžu překousnout, a proto dávám 70%.(26.4.2008)

85%(9.5.2007)

Kultovnejsi nez Cesta do hlubin a celkove by se mi asi i tohle vic libilo, ovsem to by tam nesmel byt odporny zaver "Mano, pobezime kupredu!!" a v Ceste do hlubin by zas nesmel byt mlady Hrusinsky. Mnam. :)(12.1.2007)

Jednoznačně lepší než o rok starší "Cesta do hlubin študákovy duše". Skvělá zábava bez hluchých míst. Krásná ukázka školství s podařeným dějem. O kvalitách především starších herců netřeba diskutovat. Předválečná lahůdka. 90%(21.6.2010)

Nemyslím si, že je tento o rok starší film nějak o moc slabší než Cesta do hlubin študákovy duše, jenom je kvůli trestání průšvihů septimánů trochu vážnější a pak je tu také závěrečný trochu podivný záběr kamery na běžící studenty. Jinak je stejně vtipný, plný hlášek a výborně vykreslující typické charektery školního obyvatelstva. "Můj syn Řehák Jan, pane profesore?" - "Nedbalý, líný, neprospívá" - "Má dcerka, pane profesore, ..." - "Nedbalá, líná, neprospívá." - Ale pane profesore, ona není na zdejším ústavě."(3.8.2011)

• - Nápad natočit komedii na základě populárních fejetonů Jaroslava Žáka se setkal s odporem představitelů ministerstva a školské správy. Až autorita Filmového poradního sboru dopomohla k realizaci tohoto projektu. (Teres)

• - Jaroslav Marvan se objevil v roce uvedení filmu v dalších 18 filmech. (M.B)

• - Postava Ludvíka Krhounka (František Filipovský) je v titulcích uvedena jako Václav Krhounek. (offlineman)