• Molly
  *****

  Jednoznačně nejlepší komedie ze studentského života. Ladislav Pešek je jako raubíř Čuřil prostě nepřekonatelný a některé scény jsou nesmrtelné. "Štěstí, co je štěstí? Muška jenom zlatá!";o)(16.6.2003)

 • B!shop
  *****

  Tak tenhle film mam radsi nez Cesta do hlubin studakovy duse, protoze je vlastne celej soustredenej na studenty a ty delaj jednu kravinu za druhou, takze je celkove film daleko vtipnejsi. Opet tu je perfektni Pesek a Marvan. Cistejch 5* to sice neni, ale i tak je dam.(26.2.2008)

 • molotov
  *****

  Společně s Cestou do hlubin... dvě nejlepší české študácké komedie.(4.9.2005)

 • Falko
  ****

  ,,Co je stesti??? Muuuuuska jenom zlata !!!" Tuto vetu som obcas pocul od mamy, ale nikdy som netusil, z ktoreho filmu vytrhla tuto vetu. Dnes uz viem aj preto, lebo som prestal ignorovat starsie ceske filmy a s chutou sa na niektore z nich rad pozriem. Najviac som sa nasmial na hodine nemciny, ale i na dalsich skvelych a vtipnych dialogoch. Z historie je zaujimave sledovat ciernobiely film z roku 1938, teda este pred 2. svetovou vojnou, kde je dokonca spominane i pomerne nedavne Rakusko-Uhorsko (1867-1918), v ktorom zili este samotni herci-ucitelia. Uz dnes som zvedavy na CESTU DO HLUBIN STUDAKOVY DUSE. (1939)... 16.10.2008 _____ Theodor Pištěk - (Ředitel školy) +++ Marta Májová - (Žena ředitele školy) +++ František Kreuzmann - (Prof. Lejsal, třídní septimy) +++ Milada Smolíková - (Lejsalova žena) +++ František Smolík - (Prof. přírodopisu Gábrlík) +++ Ladislav Boháč - (Prof. Bartoš, francouzštinář) +++ Jaroslav Marvan - (Prof. Kolísko, češtinář) +++ Václav Trégl - (Prof. matematiky, Koďousek) +++ Karel Postránecký - (Prof. dějepisu Mykiska) +++ Čeněk Šlégl - (Prof. tělocviku Lusk) +++ Marie Burešová - (Suplující profesorka Lachoutová) +++ Lola Skrbková - (Prof. přírodopisu Suchánková) +++ Gustav Hilmar - (Školník Mleziva) +++ Antonín Novotný - (Jindra) +++ František Filipovský - (Ludvík) +++ Hudba: Julius Kalaš +++(5.8.2008)

 • Tosim
  *****

  Filmová perla a nebojím se říct vybroušený diamant z dob, kdy byla naše kinematografie na jednom ze svých málo četných vrcholů. Díky hereckým výkonům, inteligentnímu vtipu a troškou toho sentimentu se tento snímek z černobílé éry dá shlédnout třeba po stopadesáté. A s chutí.(10.3.2003)

 • - Jednu ze studentek si zahrála sestra pozdějšího prezidenta ČSSR Antonína Novotného L. Novotná. (petr.trep)

 • - Reálné gymnázium v Přívlakách ve skutečnosti nikdy neexistovalo. Jako Přívlaky jsou v Čechách známy dvě obce, jedna v okrese Kutná Hora a druhá v okrese Louny, ale v žádné z nich gymnázium nikdy nebylo. Název je tedy fiktivní. (ajaxx)

 • - Ačkoli L. Pešek a F. Filipovský hráli studenty, bylo jim v době natáčení 32 resp. 31 let. (M.B)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace