Tak tenhle film mam radsi nez Cesta do hlubin studakovy duse, protoze je vlastne celej soustredenej na studenty a ty delaj jednu kravinu za druhou, takze je celkove film daleko vtipnejsi. Opet tu je perfektni Pesek a Marvan. Cistejch 5* to sice neni, ale i tak je dam.(26.2.2008)

Poslední léta se bavím hlavně tím, kolik tisíc nabírá hodnocení právě tohoto filmu. Který jinak absolutně vyčnívá v povědomí o celé klasické éře českého filmu a zastiňuje všechny jinak domnělé vrcholy typu Kristiana nebo Evy tropící hlouposti.(16.2.2009)

"To není učení, to je krocení divé zvěře." Tak tentokrát mne samozřejmě nejvíc pobavil fantastický němčinář Čuřil, neboť ich habe gesagt, že slepice se řekne die Katze. Těsně za ním následoval Holous, jehož básník na stará kolena zívá u jezera, bonzák Krhounek a Benetka se svým báječným kolenotočem. Pozadu nezůstal ani učitelský sbor, jehož výkon při tenise byla parádní sportovní podívaná, ale celý ten humbuk kolem vydávání Řevu septimy mě zase tak moc nezaujal.(24.10.2016)

Fričovy výpravy do školních lavic určitě patří mezi jedny z mých nejoblíbenějších českých černobílých snímků. A hlavně sem na tom vyrostl:)(13.12.2008)

Vyborna ukazka toho, ze filmy ze skolniho prostredi maji u nas nebyvale silnou kvalitu at uz jsou natoceny v letech tricatych ci devadesatych.(25.7.2002)

• - Nápad natočit komedii na základě populárních fejetonů Jaroslava Žáka se setkal s odporem představitelů ministerstva a školské správy. Až autorita Filmového poradního sboru dopomohla k realizaci tohoto projektu. (Teres)

• - Ještě před vznikem filmu existovala hra v divadle D38 E. F. Buriana. (M.B)

• - Reálné gymnázium v Přívlakách ve skutečnosti nikdy neexistovalo. Jako Přívlaky jsou v Čechách známy dvě obce, jedna v okrese Kutná Hora a druhá v okrese Louny, ale v žádné z nich gymnázium nikdy nebylo. Název je tedy fiktivní. (ajaxx)