Devious Maids

• Slovensko Prefíkané slúžky
USA, (2013–2016), 34 h 14 min (Minutáž: 41–43 min)

Tvůrci:

Marc Cherry

Susan Lucci, Ana Ortiz, Judy Reyes, Grant Show, Rebecca Wisocky, Tom Irwin, Ryan Alosio, Brianna Lynn Brown, Benjamin Ciaramello, Brett Cullen (více)

Série(4) / Epizody(49)

Seriál sleduje osudy štyroch hispánskych slúžok z Beverly Hills, ktoré prekonávajú komplikované okamihy spolu so svojimi bohatými a snobskými zamestnávateľmi. Rosie (Dania Ramirez) je slobodná matka, ktorá svojho syna po smrti svojho manžela nechala v Mexiku a teraz pracuje ako opatrovateľka pre párik sebeckých, no úspešných hercov, Peri (Mariana Klaveno) a Spencea (Grant Show). Talentovaná speváčka Carmen  (Roselyn Sanchez), ktorá pracuje o popovej hviezdy Alejandra (Matt Cedeño), dúfa, že jej zamestnávateľ pomôže rozbehnúť jej kariéru. Prekážkou však je Odessa (Melinda Page Hamilton), Alejandrova lojálna a až príliš seriózna domovníčka ruského pôvodu a Carmenina šéfka, ktorá urobí všetko preto, aby prekazila jej snaženie. Zoila (Judy Reyes) riadi domácnosť pre Genevieve (Susan Lucci), bohatej, no emocionálne labilnej a drogovo závislej bohatej ženy. Pracuje u nej spolu so svojou mladou dcérou Valentinou (Edy Ganem), ktorá je zaľúbená do Genevieveinho syna Remiho (Drew Van Acker).  Marisol  (Ana Ortiz) je novou zamestnankyňou, ktorá sa od ostatných líši svojím zjavom, vedomosťami i neprítomnosťou španielskeho prízvuku. Ako upratovačku si ju najme Taylor (Brianna Brown) druhá manželka boháča Michaela (Brett Cullen), ktorého prenasleduje jeho prvá žena.
Všetky sa stretnú v čase, kedy ich priateľku a kolegyňu Floru (Paula Garcés) niekto brutálne zavraždí počas plnenia jej pracovných povinností v dome tajuplnej dvojice Evelyn (Rebecca Wisocky) a Adriana (Tom Irwin) Powellovcov, ktorí organizujú najväčšiu spoločenskú udalosť roka. Stane sa to krátko potom, keď Floru podľa všetkého Adrian znásilní, hoci Evelyn si myslí, že domovníčka jej manžela zvádzala a mala s ním aféru. Čoskoro sa nájde čašníčka s vražednou zbraňou, je však málo pravdepodobné, že to bola naozaj ona a nie niekto z vysokej spoločnosti... (Incantator)

Aresse

Přesně to mi chybělo! Zábavný, uvolněný, osvěžující seriál bez upírů, nicméně s vtipem a nadsázkou! Všechny postavy pěkně zapadají a boří zavedené stereotypy. Tohle se povedlo! ()

Franche

Možná dostanu kamenem do hlavy, ale lepší Zoufalky? Uvidíme, jak se to vyvine ale zatím - palec hodně vysoko edit. druhá série: mnohem, mnohem lepší než ta první. Až na to, že Opal je nejhorší postava od dob Rosalindy ... na tu si protě nezvyknu ani za 12 dílů ()

Berry0153

Tak musím říct, že na to, jak mě první dva díly nezaujaly, těším se teď na každý nový díl a kam se příběh posune. Ano, má to sice nádech soap-opery, jak zde i někteří v komentářích píší, přesto nebo právě proto je to super odpočinková oddychovka, která má navíc spád a děj. Své hodnocení tedy zvedám. (psáno po 6. dílu první řady) 75% ()

LadyBirdx

Za 4 dny celé 2 série.. Velmi povedené a svižné pokračování "zoufalek", na pobavení fakt suprové, vtipné scénky nechybí u žádného dílu, dobře se to poslouchá.. taková letní oddychovka:) ()

Bau.Baushka

Nejlepší Soup opera! Opravdu snese srovnávání se Zoufalkami, ale klidně i s prolhanými kráskami, sexem ve městě a podobnými. Strašně se mi líbí odlehčené charaktery postav, některé si nelze nezamilovat. Genevieve, Zoila, Rosie, Evelyn... jsou jednoduše skvělé. Mám jen slova chvály, na tenhle odlehčený, zábavný a Evou Longoriou produkovaný seriál. ()

ellessar01

Tak treti serie zatim pro me nejlepsi, Powellowi naprosto bozi a cim dal vic to vypada jako totalni parodie na telenovely at uz pritazenyma scenama, tim jak se nektere postavy chovaji a oproti predchozim seriim mi prijde, ze i ve zpusobu rezie a kamery... Bavi me to proste cim dal vic :D ()

moudnik

Roztomilé, vtipné, okouzlující, inteligentní, napínavé, prostě báječné, na rozdíl od hovadin typu Batman a dalších podobných Thor či Spiderman nesmyslů. Ať žijí seriály /bohužel ne ty české/, do kterých se stahují stále více dobří herci, scénáristi i režiséři, kteří prostě nechtějí točit výpravné píčoviny o pavoučích mužích a podobných nesmyslech. My vděční diváci milujeme Lost, NCIS, Banshee, Masters of Sex ,Devious Maids a mnoho dalších nádherných seriálů. Tak se s tím prostě smiřte. Howg. ()

Miska2712

Po takzvanej dobe telenoviel a nevydarených seriálov s rovnakým dejom, konečne na filmový trh prišiel seriál, ktorý ma baví. Skvelé herečky, zábavné podanie, milé zápletky no proste úžas. Určite Zúfalé manželky a tento seriál sú si podobné a z môjho pohľadu sú to moje naj seriály. Čo považujem za škodu, je to , že to má iba 26 častí, ale pevne dúfam a verím tomu, že pán režisér pridá na svoje konto ďalšie skvelé série :) ()

maluti

Nové zoufalé manželky? Dá se to tak vůbec říct? Dle mého názoru to tak není. Devious Maids je přece malinko něco jiného než zoufalky. Na tento seriál jsem se začal koukat čirou náhodou a musím říct, že jsem se do něj přímo "zažral". Postavy jsou mi velmi sympatické, hlavně Rosie a Valentina. Jen, co mi malinko na tomto seriálu vadí, je ta hudba, ale dá se to. ()

oSiSko

Bez dabingu o 2 hviezdy viac, autentickosť je v tomto seriáli veľmi potrebná. Po prvej sérii 80%. EDIT : po druhej sérii a začiatku tretej hodnotím tento seriál veľmi vysoko, vynikajúco vybratí herci do svojich úloh a pre mňa úžasná Rebecca Wisocky a jej nenapodobiteľný prízvuk. ()

silvusaak

Zoufalky u me padly do sedivych rovin, protoze me nebavilo jak se zacaly tahnout, kdezto devious maids me laka aspon tim, ze budu vedet kdo je zloduch. Ta so-so-soap-opera me rozesmiva, takze proc ne. ()

Allein4

Po pilotu: Docela to jde. Vesměs bych to nazval Zoufalými manželkami s velmi vydatným nádechem jihoamerických telenovel. Neutichající španělská kytara a napětí vycházející jen z rozdílu mezi chudými a bohatými. Chudé přistěhotelky toužící po bohatých mladých vypracovaných chlapech a se snahou dostat do LA své děti. Zápletky jednoduše naprostá telenovela, ale díky bohu za americké zpracování pod taktovkou duchovního otce Desperate Housewives... ()

Lady Marcy

Podobný seriál jako zoufalé manželky. Máme ústřední krimi zápletku, opět výborný humor a komické situace, tajemství, aféry, kladné i záporné hrdiny. Kéž by takových podobných seriálů bylo mnohem víc. ()

Dejna

Tak tohle se opravdu podařilo. :-) Doufala jsem v nové Zoufalé manželky a povedlo se - dobře, možná o něco povrchnější a více "latino", ale vůbec mi to nevadí. Sympatické hlavní postavy (i když se přiznám, že Rosie mi leze trochu na nervy :-)) a naprosto boží manželská dvojice Powellových - není nutno dodávat, že Adrien (brilantní Tom Irwin) je mou oblíbenou postavou, bez které si seriál neumím představit :-). Další třešnička na dortu je pak neskutečně povrchní (avšak občas překvapivě srdečná) Genevieve (musela jsem se podívat, jak se to píše :-), nebo po slávě dychtící (přes mrtvoly jdoucí :-) Carmen Luna. SPOILER: Trochu mě mrzí odchod Valentiny a Remiho, ne, že by byli pro děj nějak podstatní, ale dodávali seriálu mladistvý šmrnc.. nicméně palec nahoru za příchod Mika ze zoufalek ve čtvrté řadě! Nu a co napsat k ději.. nějakou závratnou hloubku to asi nemá, ale příběh(y) jsou natolik zajímavé/zábavné, že se nikdy ani chvíli nenudím a pokaždé se moc těším na další díl, takže za mě 4/5 :-) ()

skockalanova

Mile. Obcas nejaka sranda ktora neurazi a potesi :-) urcite tu nepadaju oskarove vykony od ziadneho zo zucastnenych, ale pozera sa na to dobre. Ako stvorene na piatkovy vecer, ked ma clovek po celom tyzdni akurat vsetkych povinnosti plne zuby. Zjavne budu nasledovat dalsie serie tak snad si Prefikane sluzky udrzia standard! ()

studentice

Musim souhlasit s ostatnimi, ze druha serie je mozna jeste lepsi nez prvni. Hledate-li odregovani u nenarocneho serialu doporucuju:). ()

katikka

Po vzhliadnnutí prvej série môžem povedať, že komu sa páčili Desperate Housewifes, tak sa pravdepodobne bude pozdávať aj toto. Mala som obavu, že mi bude seriál vďaka hispánskym hlavným predstaviteľkám pripomínať telenovelu a v zopár scénach som mala taký dojem. No napriek tomu je tam pútavá a dostatočne napínavá hlavná zápletka nevyriešenej vraždy a kopa komických vtipných situácií. ()

marsas

Seriál na způsob Zoufalých manželek. Oproti Zoufalým manželkám, je to ale napínavější a člověk strnule sedí u každého dílu a na konci se těší na další. Postavy do kterých se snadno zamilujete, především do temperamentních krásek :-) ()

theblackswan

Tenhle seriál mě opravdu bavil. Vtipně a občas i dramaticky vykresluje životy jak těch "chudších" - aneb služek, tak těch bohatých - aneb jejich zaměstnavatelů, zazobanců z Beverly Hills. Ukazuje životní trable obou stran a jak se s nimi vypořádávají. Postavy všech služek jsou sympatické, ačkoliv k některým z nich si "musíte najít cestu". Za mě je nejlepší postavou cílevědomá Carmen, která všechny svízelné situace řeší s nadhledem a nezapomíná si věřit. Jsem zvědavá na další díly 3. série. Opravdu povedený seriál. ()

DannyBlakely

Druhou a třetí sérii jsem dala během jednoho týdne a počítám hodiny do začátku čtverky :-) Moc povedený a napínavý seriál a za mě tedy o level výš, než Desperate Housewives. ()