Kapela Smoke, to byli takoví čeští Rolling Stones. Za nejasných okolností se ale v roce 1972 rozpadli a každý ze čtyř bývalých muzikantů se s údělem rockera ve výslužbě vyrovnal po svém. Dlouho se neviděli, jejich cesty se rozešly a i jejich pohnutky k oživení kapely jsou jiné - peníze, touha po ztracené slávě, snaha pomoct kamarádovi, ještě naposledy zažít ten pravý rockerský adrenalin. Jenže mají manželky, malé i větší děti a také zdravotní neduhy. Dost možná je ale na konci strastiplné cesty plné omylů, průšvihů a nečekaných překvapení čeká i odpověď na otázku, proč se vlastně tehdy rozpadli? Iniciátorem pokusu o velkolepý comeback kapely Smoke je klávesista Milan (Karel Heřmánek), který se zuby nehty snaží vypadat jako úspěšný podnikatel. Anebo ho k tomu tlačí jeho mladá žena Ivanka (Lucie Žáčková)? Naoko má všechno, co by si mohl přát: nahrávací studio, vnadnou blondýnu, roztomilou malou dcerku a spoustu triček golfového střihu. Ale velmi brzy je znát, že svůj život tak trochu nestíhá. Životní role úspěšného fešáka mu prostě přerůstá přes hlavu. To kytarista Karel (Miroslav Krobot) se na oživení kapely tváří dost zdrženlivě. O každém jeho kroku totiž rozhoduje jeho partnerka Yvonne (Zuzana Bydžovská), osudová žena, která vyznává východní nauky, new age a esoteriku. Karel se pod taktovkou Yvonne už léta živí doma umletým zrním a nosí oblečení z konopných vláken. A je si jistý, že návrat k rockovému nářezu mu u Yvonne jen tak neprojde... Baskytarista Václav (Bolek Polívka) je hodný chlapík z Moravy, který by klukům jejich plány rozhodně nezkazil. Jenže právě teď nejvíc řeší zašmodrchané vztahy se svým dospělým synem Vojtou (Vojta Dyk), který má svou vlastní populární kapelu Darkwerk a na tátovo koncertování se Smoke se dívá skrz prsty. A konečně frontman kapely, zpěvák Otakar (Marián Geišberg)... Ten jediný i po třiceti letech pořád vypadá a chová se jako pořádný rocker, i když věkem již trochu ošoupaný. Rockový odvaz je pořád jeho krevní skupina a pod koženou vestičkou s gustem vystavuje na odiv mužný hrudník... i jiné části těla. Ale i Ota má svoje tajemství, které klukům hned tak neprozradí. Navíc se kolem kapely motá podezřelý manažer (Richard Genzer), který s ní má trochu jiné plány, než muzikanti vůbec tuší, a jeho dcera Miriam (Jenovéfa Boková), která nechce být jen prodlouženou rukou svého vypečeného tatínka. O slepém bubeníkovi ani nemluvě. (Česká televize)

SZYslak odpad!

Pani Alice Nellis toci nudne sracky o nicem a tento film neni vyjimkou. A Bolek Polivka jako rocker? Nemyslim, mozna tak majitel vinohradu. Edit: Tak pry mel tento snimek 11 nominaci na Ceskeho lva. Nekdo tady hodne fetuje. ()

kverula

Dějově velice podobné filmu Still Crazy, ale co. Bolek Polívka spolu s Mirkem Krobotem, to je dvojice, která uspěje na kterémkoliv poli, i tom hudebním! Citlivě podané vtipné dialogy na své mládí/stáří, nenásilné a nevtíravé. Je jich jako šafránu, ale kvalita zaručena. Nejslabším článkem je tam Richard Genzer, který i přesto, že se snaží zavtipkovat, nějak mu to ne a ne jít. Naopak Zuzce Bydžovské měli připsat trochu víc. Stejně je to ale jedna z mála novodobých komedií, na který se budu vézt ještě hodně dlouho. ()

superzurda

čtyři hvězdy jsou taková investice do budoucna, normálně bych dal tři, ale frk na konci o brzkém ženění hodně vytáhl celý film ()

Aidina

Velmi dobře udělaná komedie, navíc s dobrým obsazením, kterému naprosto dominuje Krobot. Jak to jenom dělá - ten jeho vše říkajíc kukuč, úsporné hraní:-)). A v kombinaci se Zuzanou Bydžovskou, bio-manželkou Yvon, která mu určuje jak má žít, co má jíst, co má hrát - to nemělo chybu. Dokonalá Yoko Ono. Mile překvapil i Richard Genzer v roli slizkého, bezcharakterního a ziskuchtivého manažera, který zvládá praktiky, jimiž se řídí celý showbyznys, naprosto excelentně. A Jan Ponocný, jako slepý bubeník - geniální nápad. Tento snímek se Alici Nellis povedl. Jenom prosím příště trochu méně té skryté reklamy. Product placement je zde přítomný takřka všude. A pokud si ho někdo hned nespojil s konkrétním produktem, za pár minut se mu opět připomene. ()

Ironhead

Tak tohle se povedlo. Predevsim vyber ustrednich muzskych roli je vyborny a v komornich dialozich mezi jednotlivymi cleny revivalu je citit opravdova chemie, jemny humor a lidskost ;) Takove ceske filmy rozhodne ANO, ale ze Alice Nellis umi, to uz vime davno ;) Jedina vytka snad jen opravdu k tom ze jak jsou pan Hermanek a Polivka uzansi herci, bylo tak nejak videt, ze jako hudebnici se citi velmi nejisti... :_) Jedina vytka k filmu snad jen, ze jak jsou Bolek P. s Karlem H. uzasni herci a ve scenach "bez kytar" jsou porad skveli, tak jsou citelne nejisti a mene uveritelni v hudebnich scenach narozdil od svych kolegu Krobota a Geisberga, kteri jsou skveli porad. ()

kolodej1

celkem solidní film, ale na poměry Alice Nellis spíš nepovedené. Především mi v příběhu vadilo dost logických mezer, například, že kapela na úrovni vesnických zábav 70.let by mohla vzbudit reálně nějaký větší zájem, hodně přepálená pak byla sprška kalhotek při jejich hře. Vůbec mi přišel scénář dost naivistický, děj je prošpikovaný klišovitými zápletkami, coby komedie to moc nefunguje. k zasmání toho bylo minimum. Herecky byli dobří Polívka a Krobot, dost rozpačitý jsem byl především z Geišberga. 50% ()

tucnakova

Milá má Alice, chci Ti říct : tohle už mi, laskavě nedělej, jo ?! Ty dvě hvězdy máš jen ze starý známosti ... ( původně jsem totiž chtěla : MAŽU SI TĚ, BEJKU - ale pak jsem si slíbila, že dám tý holce - teda tobě, víš - ještě šanci ...) Fujtajbl. ()

bonovox

Takmer dokonalá komédia. Výborní herci, ktorým veríte ich rockový život všetkými desiatimi. Príjemné prekvapenie. ()

zigy

Ať se Bolek s Karlem Heřmánkem snaží sebevíc, pořádnou bombu, která z tohoto filmu díky atraktivnímu námětu mohla být, neudělali. Ptáte se proč? Důvodem je Alice Nellis, autorka, která možná dobře točí psychologicko - rodinná dramata, ale tento druh filmu prostě točit neumí. Tohle mohla být tak zábavná a oddechová záležitost, a místo toho se jen člověk párkrát pousmál, a to spíš hořce. Nellis prostě zase sklouzla do toho svého mustru, který já prostě rád nemám, nemůžu si pomoct. A ten slovenský zpěvák, stárnoucí playboy, mě tam docela štval. ()

rey17

Něco mezi 3,5 a 4 hvězdami. Druhá polovina podstatně silnější a lépe zpracovaná. Výborný Marián Geišberg! ()

tomino28

Alice Nellis mě opět "nezklamala" a drží se dál svého standardu. Jo a film bych asi nikdy neviděl, nebýt jeho zařazení do programu kina za extra příznivou cenu... přesto ale přemýšlím, jestli těch pár pětek nelituji. ()

LesniManekyn

Ačkoliv patřím k mladší generaci, u filmu jsem se skvěle bavila. Nevzpomínám si, kdy naposledy jsem viděla český film, který byl od začátku do konce tak poutavý a plný kvalitního humoru. ()

kolly13

Čekal jsem více zábavy, ale tato průmerná až typycky televizní komedie přináší jen nešpatné dialogy (pozitivum Nellis), nadějné role pro dobré herce, vcelku dobrý náběh na muziku starého ražení a čekání na finále, které zachraňuje oblíbenec většiny divek a dam a několika hochů, Dyk a překvapivě zachovalá postava Bydžovské, kterážto má ale velice iritativní hlas. Polívka do odflákl, Heřmánek mohl být lepší, Krobot nepřekvapil a snad jen Geišberg odpracoval své. Genzera už do filmu prosím nepouštět! ()

henrykz

Zdaleka nepamatuji éru Smoke, ale film se mi opravdu líbil. Vývoj děje tam skoro není, ale přesto filmem proplujete v doprovodu písniček a rozumných hlášek. Jako pěst na oko tu je Genzer. Když už tu chtěli někoho z bavičů, myslím si, že Sokol, nebo Suchánek by byli určitě lepší volbou. Pan Krobot je zase perfektní v každé scéně. ()

paddy35

Parádní snímek z prostředí, které je divákovi (aspoň myslím) spíše neznámé než známé, a z českého úhlu tím pádem. A to rocková scéna. V hlavních rolích herecká třída našeho národa. Film se navíc nepárá s nějakou morálkou, takže si jej budete moc vychutnat plnými doušky. A též záleží, zda se na film díváte jako na komedii nebo na vážný snímek. Z každého úhlu se totiž může hodnocení lišit. ()

O_Peki

V českých poměrech vznikla dobrá inteligentní komedie. Na zdánlivě jednoduché příběhové linii je postaveno několik profilů postav a jejich životů. Vševypovídající o tomto filmu je, že začíná i končí pohřbem a i tam si zachová lehký humor. ()

blezg

Musím to vidět ještě jednou. Strašně mě votravoval Genzer, hlavně na začátku, příběh jednoduchej a skvělej, Krobot úplně výbornej. Líbil se mi i Dyk a prsatá, Bolek, Geišberg. Dobře jim to ladilo. ()

Kozlowski8

Čtyři členové kdysi slavné rockové kapely Smoke se ji rozhodnou po mnoha letech oživit. Každý má k tomuto kroku svůj důvod. Tyto jejich pohnutky postupně během zkoušení vyplouvají na povrch, stejně jako důvody jejich dávného rozchodu... Alice Nellis dokázala napsat chytrý scénář a poté podle něj natočit film, který je humorný, smutný, dojemný, hravý, milý ... Má v sobě ode všeho trochu a přesto jako celek působí vyváženě. To, že je označen jako komedie, je však na místě. Humor a vtip skutečně hrají prim. A samozřejmě hudba - krásná rocková (bluesová) hudba, která se neomrzí. Stejně, jako se moje uši kochaly zvuky bluesových kytar, oči nezůstaly pozadu při práci Bolka Polívky, Miroslava Krobota, Karla Heřmánka, Mariána Geišberga (toho zvláště), ale také mladé Jenovéfy Bokové. Kupodivu ani Geňa Genzer ve své dobře napsané roli nekazil celkově dobrý dojem z filmu. 75%. ()

21. Český lev - nominuj svého favorita!

21. Český lev - nominuj svého favorita!

22.01.2014

Nej filmy roku 2013 dle ČSFD.cz