Bylo nebylo....Žil kdysi jeden kupec, jehož nejmilejší dcera se jmenovala Kráska. Kupec přišel o vše během strašlivé bouře a jeho rodina byla zruinována. Jednoho dne ztracen uprostřed lesa objevil něco úžasného, hrad plný bohatství. Za utrženou růži pro Krásku, však obludné Zvíře požadovalo jeho smrt. Kráska se obviňuje za jejich strašlivé rodinné neštěstí a rozhodne se obětovat místo milovaného otce. Nicméně, to není smrt, která jí čeká v hradě Zvířete, ale spíše zvláštní magický život, radost a melancholie. Vyzbrojena jen svou odvahou a otevřeným srdcem, Belle triumfuje nad nebezpečím. Jak už to v pohádkách bývá, všechno dobře dopadne. Kráska se do zvířete zamiluje, princi se vrátí jeho původní podoba a budou žít štastně a spokojeně. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

listo

Nutno přiznat, že už jsem viděla zprasenější verze klasických pohádek (namátkou Šípkovou Růženku s Angelinou Jolie). Jen proboha, proč Vincent Cassel??? Dyť mu bude padesát a vedle té svěží třicítky s vyhlazeným ksichtíkem a pevným poprsím vypadá jako její fotr... Ubrat něco málo na stopáži by taky neuškodilo. ()

Veeria

Kde začít... Tato pohádka má světlé stránky, ale i ty tmavé....co se mi líbilo a co musím vyzdvihnout, byly kostýmy, hudba a pojetí hradu, především zahrady. Toť ale (bohužel!) vše.... co mi opravdu chybělo, byl rozvoj vztahu, chvíle, kdy si k sobě Kráska a Zvíře hledají cestu, vztah. Překombinované mi přišly scény s obry, které odváděly moji pozornost a vůbec se mi tam nehodily...je to ale pohádka, kde je možné všechno :D Pro odreagování ideální. ()

bonovox

Pre mňa slabá variácia na klasický príbeh, hlavne po trikovej stránke vzhľadom na rozpočet badateľné a nezachránili to ani dobrí a kvalitní herci ()

NikaIn

Bola by som dala odpad,lebo to bolo cele zle.Zle preafektovane herecke vykony,zly pribeh,vsetko bez emocii.Sklamanie ,velka nuda.Prizmurila som jedno oko a dala jednu hviezdu a to len za technicke prevedenie,efekty boli v pohode ale to je dost malo ()

brasek

Vizuálne krásne, ale nudne vyrozprávaný príbeh. Skôr natočené snímky rovnakej témy sú oveľa pútavejšie. ()

Lucibuska

Kostýmy úžasné, celkově je to vizuálně moc pěkně udělané. Chvílema mě to nudilo, ale nebylo to tak hrozné. Neurazí, ale ani neohromí. ()

BarVo

Lea Seydoux nie je práve prototypom krásky, hoci sa nás o tom Francúzi už dlhšie snažia presvedčiť. Vincko Cassel by sa zaobišiel aj bez toho cirkusového kostýmu, vie byť oveľa viac živočíšnejší bez masky. Možno by som si potom všimla, kedy sa nám vlastne do seba mladí zaľúbili. Kráska sa správala úplne nevyspytateľne a zviera točilo svoje furt dokola, to všetko pri prepísknutej dĺžke. V záplave zbytočných fantasy efektov a kilách drahých kostýmov asi neostali financie na dobrého scenáristu. ()

ioope

Průměrná pohádka, co splnila svůj účel a ničím jiným, kromě zajímavého fantasy světa, nezaujme. ()

Scaevola

Standardní pohádka převedená standardním způsobem do líbivého fantasy kabátku bohužel nezaujme ničím jiným, než krásou hlavní hrdinky a povedenými vizuálními kouzly, byť obři na konci byli poněkud přehnaní. ()

honeysuckle

Komentář obsahuje spoilery! Dojmy po prvním shlédnutí: Vizuálně uchvacující, ale povrchní a prázdné. Navzdory tomu, že proměna ve zvíře byla trestem za nesplněný slib daný manželce a podíl na její následné smrti, titulní hrdina neprojevuje lítost nad minulými hříchy a touhu se změnit. Vůči Belle se chová agresivně, chodí ji pozorovat, když spí, obléká ji do šatů (pravděpodobně) po zesnulé manželce a vyžaduje, aby se mu „oddala“. Svůj přístup během celého filmu nezmění, nic nenaznačuje, že by Belle skutečně miloval, dokonce i milostivé svolení naposledy navštívit rodinu bylo podmíněno ústupkem z Belliny strany. Ale žádný strach, Belle mu to i tak sežere i s navijákem, neboť jí imponuje jeho bestiální macho chování. Závěrečný útok na hrad tvůrci okopčili od Disneyho a digitální obři byli stejně povedení jako zbyteční. V tuto chvíli dávám se zaťatými zuby 2* za celkový vizuál a zajímavou backstory s laní, jež se nesla přesně v duchu francouzských pohádek. Moc chválím český dabing, Ježková i Stránský byli perfektní. ()

Teachman

Námět a zápletka: 5/10 ... Vizuální stránka: 6/10 ... Soundtrack: 5/10 ... Didaktický potenciál: 5/10 ... Celkový dojem: 5/10. ()

PTuranyi

Vizuálne úchvatná a produkčne vypiplaná verzia tradičnej rozprávky, ktorá však zlyháva kvôli scenáru. Ten sa snaží byť na jednej strane klasicky rozprávkový no na strane druhej, fantazijne dramatický. Niečo ako Janko a Marienka lovci čarodejníc, ale tí sa dali brať s humorným nadhľadom. Dramatickým vrcholom tu teda ani tak nie je samotné strhnutie kliatby a premena zvera na princa ale skôr opulentné rozdrvenie bandy zlodejov, ktorí prichádzajú vyplieniť zakliaty zámok. Hercom nič nevyčítam, hoci ich pózy sú často strnulé až neživé, pretože to skôr pričítam na vrub scenára a režisérovej vízie. Doplatil na to hlavne kľúčový vzťah Belle a Zvera, ktorý je načrtnutý len v pár scénach a zakaždým so skokovou zmenou, bez akéhokoľvek vývoja. Belle sa tak vyníma nie ako krehká rozprávková kráska, ale ako moderná emancipovaná žena, ktorá mužskému animálnemu princípu vzdoruje, aby mu nakoniec freudovsky prepadla. 70% ()

Amazonas odpad!

Na Krásku jsem se vážně těšila asi jako na každý správný pohádkofil. Zklamání ovšem bylo hluboké. Film se strašně snaží vypadat jako epicky opulentní dílo, nicméně jak obrazově, tak příběhově kulhá na obě nohy s berličkama nonšalantně přehozenýma přes rameno... Byla to první pohádka, ze které jsem měla po první půl hodině chuť odejít z kina a to mě ještě hodina a půl čekaly. Při prvním pořádném záběru na Zlatou laň mi bylo ouvej a nerozčilovala jsem se nahlas jen proto, že vedle mě seděly děti, kterým se to zatím ještě líbilo. Nicméně i ony ke konci už plakaly a nudily se. Navíc si myslím, že některé scény si autoři "pohádky" měli vůbec rozmyslet. Podoba zvířete? Bylo víc sexy, než herec, kterej ho ztvárnil! Rozvláčnost na startu příběh okradla o rozvíjející se náklonost Belly ke Zvířeti. Holka je to sice pěkná, ale inteligenčně degradovaná na úroveň kokosového ořechu. O důveryhodnosti postav radši nemluvit... Časová logika a logika počasí mi také unikly. Po MĚSÍCI! na samotě sklízí vzrostlé dýně, ale tatíček se o pár dní později vrací domů v třeskutém mrazu, přičemž Zvíře má okolo hradu rozkvetlé růže... Zavěrečnej battle by možná mohl mou dětskou duši trochu oblažit, ale nestalo se. Jediné, proč jsem vlastně zůstavala, byli roztomilí bíglí mutantíci, u kterých jsem doufala, že dostanou trochu více prostoru, když už je tam teda režisér nebo kdo, musel nutně mít. Hádejte co? Taky nic. No a konečné poučení z celé pohádky? Dělej blobosti jaký chceš, ty možná budeš zakletej, ale odnesou to tví kamarádi, zatímco ty si budeš vegetit na venkově... ()

MJI

4* za výtvarné zpracování. Jinak příjemný, leč průměrný pohádkový film. Viděno v kině ve 2D. ()

lubica1995

Daj mi ruku (ktorú?) to je jedno, ľavú ( chceš mi dať prsteň?) Absencia romantiky. Prechodu s odporu k zvieraťu k láske ku nemu samému. A to je čo povedať, pretože herecké obsadenie je hviezdne. Kreslená rozprávka to zahrala vierohodnejšie. A celkom som nepochopila zámer, prečo pozmenili dôvod jeho premeny ( urobilo to z neho bezcitného človeka a nie len zviera a to sa až do konca filmu už nepodarilo zachrániť). Efekty úžasné, herci úžasný príbeh ... nič moc. PS: mohli to dať do dvoch dielov a nechať pointu ako Disney, nie?? ()

sha.piro

Tak tohle se Francouzům příliš nepovedlo. Kráska ještě dobrý, ale co se zvířete týče, nemělo by vyvolávat strach a hrůzu? Myslím, že i děti si to budou nejspíš plést se lvem Alexem z Madagaskaru : ) ()

kookies

škoda. Chýbala vášeň,túžba ktorá si tento film priam žiada. Pekne natočené aj výber hercov super ale plytké. Úplne vynechaná časť kde by mala preskočiť iskra alebo také dačo. škoda ()

Hermiona a zvíře

Hermiona a zvíře

26.01.2015

Známe první novou bondgirl?

Známe první novou bondgirl?

10.10.2014

Zatímco agent 007 mění tvář jen jednou za čas, jeho dámská společnost je pokaždé čerstvá. A stejné to bude i ve čtyřiadvacáté bondovce, kterou začne Sam Mendes (Skyfall) točit už letos v prosinci.… (více)