Bylo nebylo....Žil kdysi jeden kupec, jehož nejmilejší dcera se jmenovala Kráska. Kupec přišel o vše během strašlivé bouře a jeho rodina byla zruinována. Jednoho dne ztracen uprostřed lesa objevil něco úžasného, hrad plný bohatství. Za utrženou růži pro Krásku, však obludné Zvíře požadovalo jeho smrt. Kráska se obviňuje za jejich strašlivé rodinné neštěstí a rozhodne se obětovat místo milovaného otce. Nicméně, to není smrt, která jí čeká v hradě Zvířete, ale spíše zvláštní magický život, radost a melancholie. Vyzbrojena jen svou odvahou a otevřeným srdcem, Belle triumfuje nad nebezpečím. Jak už to v pohádkách bývá, všechno dobře dopadne. Kráska se do zvířete zamiluje, princi se vrátí jeho původní podoba a budou žít štastně a spokojeně. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

germiny

No, vizuálně to bylo pěkné. Ale teda dějově to bylo tak divně udpěchané, že jsem to jen tak prozíval. Absolutně nechápu jedinou pohnutku, proč by se ta holka do něho měla zamilovat, když se mezi nima nc nestalo (pokud teda netrpí absolutně brutálním stockholmským syndromem). Prostě v jedné scéně ho nenávidí a opovrhuje jím a hned nato ho miluje? Vypadá to, jako by tomu filmu chyběla tak hodina příběhu, protože tam jsou prostě mezery jako hrom. Hlavně že tam řekne, že se skamarádila s těma ušatýma, no, ani nevím co to bylo (asi nějaká variace na psa), ale proč se s nima skamarádila nebo vůbec jediná známka přátelství mezi nima neproběhla. No kolem a kolem to prostě byla pěkně zabalená nuda. Může to být rádo za ty ** :-) ()

zubrik66

Chémia medzi hlavnými postavami funguje rovnako ako keď človek do klobásy namiesto soli pridá cukor. Je to síce bele, lenže chuť úplne odlišná. Dobré efekty ešte výborný fantasy film nerobia. ()

sans.sourire

Francouzsko-německá Kráska a zvíře mne velmi zklamala. Nic jsem od toho nečekal a vlastně i tušil, že to nebude tak dobré jako moje oblíbená pohádka z dětství. Netvrdím, že bylo špatné, ale mohli si s tím poradit lépe. Nějak mne to nezaujalo. ()

ostravak30

Viděl jsem už mnoho verzí tohoto příběhu, který soudě právě dle toho, je dost oblíbený. Kráska a zvíře z roku sedmdesát jedna od Antonína Moskalyka. O Rozárce a zakletém králi z pětaosmdesátého. Obě pohádky a obě spíše studiové verze. To Panna a Netvor je z tohoto pohledu jinde. Možná, kdybych tuto verzi hodnotil nejpozději ze všech, dal bych jí o hvězdu výš, protože teď zpětně už mohu posoudit, že Juraj Herz vytvořil skutečně příběh, který se nejlépe pohybuje v rovině romantické, napínavé a lehce hororové, přičemž mezi těmito rovinami balancuje dobře. To verze s Billa Condona s Emmou Watson a Danem Stevensem se zase nejvíc přibližuje původnímu animovanému snímku. Původně jsem chtěl začít otázkou, co je tohle za paskvil? Ovšem to jsem ještě netušil, že tento film vychází z vůbec nejstarší verze z roku tisíc sedm set  čtyřicet, takže takhle to původně mělo být. Bohužel zde filmaři dávají přednost před příběhem velkoleposti. A to v každém směru. Vypráví nám příběh z minula a střípkovitě. Vlastně celý příběh začíná vyprávěním Belly svým dětem, což netrvalo dlouho a došlo mi, takže zhruba v polovině už zakrývání obličeje nemá smysl. K příběhu samotnému se váží další mini příběhy, které ale v celém kontextu a navíc při stopáži sto minut opravdu umoří. Lepší by bylo se soustředit na jeden konkrétní a to samozřejmě na princův. Tato verze se ale odlišuje v mnohém dalším. Jednak má Bella ještě sourozence v podobě chlapů. Pak obě sestry nejsou tak panovačné, jako jinde. Jedna ze sester dokonce na moment přiznává chybu, naopak Bella je více sebevědomá a neústupná. Vlastně mi její chování nakonec nebylo moc sympatické. Zvíře pro změnu tlačí na Bellu, aby ho milovala, což je také změna. V jiných verzích si zakletý princ získal dívku svou skromností, touhou o ní pečovat bez jiných zvláštních nároků a právě tím si dívku získal. Zdejší princ, ale stále dokola žádá Bellu o lásku. A tady se dostáváme k další zvláštnosti. Bella do doby před odjezdem zvíře nemiluje a dokonce mu v hádce řekne, že ho nikdy milovat nebude. Pak odjíždí, ale aniž by se stalo cokoli, co by její lásku mohlo probudit, náhle se vrací, vědoma si blížícího se nebezpečí pro prince, a když ho ponoří do vody, už je zamilovaná až po uši. Závěr pak znamená pohybující se sochy ve velikosti Godzilly. Opět snaha o velkolepost, stejně jako efekty s otcem víly. Při vší úctě k Lée Seydoux, Emma Watson si mě získala víc. Zde je vše ponuré  a to v každém záběru, takže vlastně není velkého rozdílu mezi temnotou uvalenou na zámek a okolí a kupcovým domem nebo přístavem. Ponuro a šero je pořád. Tato verze velmi slavného pohádkového příběhu je za mě nejslabší. ()

Leonora

Miliarda vedlejších zápletek a motivů spatlaných dohromady. Francouzi se očividně nezmůžou na nic víc než na šukání a Cassela (jedno odpudivější než druhé). Jedna hvězdička za působivý vizuál. ()

PlysovyMacko

Notoricky známy príbeh vo francúzskom prevedení a s digitálnym vizuálom. Zviera nie je vôbec odpudivý či desivý, tá maska je celkom pekná. Hlavným hrdinom som nejakú veľkú lásku neverila, tým pádom vo mne film nezanechal emócie. ()

natalie15

Mám rada klasické príbehy, a fandím ich klasickému, hranému spracovaniu. Už minulý rok ma milo prekvapila Snehulienka a lovec, s výbornou Charlize Theron a pohlcujúcou temnou atmosférou. Samozrejme, tu máme úplne iný príbeh, a rozdielny prístup. Napriek nádhernej výprave a prekrásnym vizuálnym efektom, pôsobí film komorne, ponuro a tajomne. Léa Seydoux je perfektná ako Kráska, typovo aj herecky, o to viac sklame výber Vincenta Cassela do role princa. Cassel je skvelý herec, o tom potom, a má charizmu, ale úprimne pri očakávaní z toho aký "krásavec" sa so zvieraťa vykľuje (inak, skvelé efekty, masky a kostýmy), je to trochu sklamanie. Na druhej strane, možno to tak viac-menej malo byť, kontrast medzi mladučkou, nežnou Belle a skúseným, vlastníctvom posadnutým Zvieraťom/Princom, je tak ešte väčší. Najtajomnejšie pôsobia snové sekvencie, v ktorých sa cez Belle dozvedáme o osude Princa, (niektoré scény sa nevyhýbajú ani explicitnejšiemu spracovaniu, a kontextu). O to viac zamrzia zbytočné, infantilne pôsobiace "dodatky" vo forme akýchsi čudesných okatých "veveričko-psov", či bojujúcich skalnatých obrov čo skutočne pôsobí grotesktne. Naproti tomu, motív prírody a trestu, kliatby a zrodenia, pôsobí oveľa dospelejšie a aj skutočne funguje. Čo sa týka vedľajších postáv, k žiadnej som si nevytvorila vzťah (teda, nepočítam do toho Princovi prvú milenku/manželku/vílu, tá ma zaujala). Inak to určite nie je pre deti, myslím že vekové ohraničenie od 12 rokov je na mieste. A ak máte radi rozprávky/fantasy a chcete si vychutnať nádhernú audiovizuálnu stránku a tajomnú atmosféru, vrelo odporúčam. ()

Dixieboy

Sedět v kině s autorkou českého znění filmu, na který právě koukáte, to se nepoštěstí jen tak někomu. A já musím uznat, že má kamarádka Darja Křížová odvedla velmi dobrou práci... a to říká někdo, pro koho je český dabing doslova očistcem! Což dokázala i hlasová omezenost hlavního hrdiny, díky čemuž jej neomylně poznáte v jeho předzvířecí podobě, tak i po ní. Nač si lámat hlavu s tím, že jako zvíře mluví úplně jinak, aby nebyl poznat? To už je hold dabing. Film samotný je jeden velký pohádkový kýč... ale příjemně se na to kouká. Efekty jsou velmi dobré, ale někdy až příliš okaté a překombinované, ale dá se to vydržet. Unylá a lehce protivná hlavní hrdinka už ne... Vincent Cassel byl pro mě překvapením, ale vzhledem k tomu, že je to nejsíš jediný francouzský herec, kterého v USA uznávají, tak chápu jeho přítomnost. Ale plný počet za nádherné kostýmy, protože to je opravdu pastva pro oči. Nabouchaný rozpočet je zde vidět. Příběh snad ani není třeba zmiňovat, o tom už nás dostatečně poučil Disney... v této verzi mi vadila spíše jeho obrovská seřezanost... přijela na hrad, jednou se vypala a byla z toho láska jako trám. Do toho se jí pod nohy pletou deformovaní psíkové, kteří měli nejspíš rozněžnit dětského diváka svou přehnanou roztomilostí. Obři, kteří měli nejspíš děj odlišit a obohatit oproti předchozím verzím, tu byli spíše na škodu a přeslazený konec byl už jen nutností. Ale pár světlých bodů to mělo... jak už jsem zmínil kostýmy, výpravu a hudbu, takže za mě tři hvězdy. ()

kacir

To zbližovanie hlavných postáv mi tam chýbalo, celé to potom nedávalo zmysel.. Z ničoho nič sa do neho zamiluje? To čo je...Inak vcelku príjemné a pozerateľné. ()

blondboss

U Francúzov to začalo, u Francúzov sa to zatiaľ aj končí. Som neskutočne prekvapený, čo predviedli francúzski tvorcovia s touto predlohou. Chvíľami som si myslel, že ide o nejakú americkú namakanú verziu. Videl som mnoho prevedení tohto rozprávkového príbehu o kráske a zvierati a musím to porovnávať. Zatiaľ najlepšiu verziu od Herza to atmosférou neprekonalo, ale vo všetkom ostatnom víťazí - samozrejme od fantastického vizuálneho predstavenia cez dôkladnejšie vykreslenie jednotlivých postáv, krásnu hudbu až po samotný záver premeny netvora na človeka, ktorý bol spravený bravúrne. Vadilo mi pár pridaných fantasy prvkov (skalní obrovia? wtf?), ale napr. tí psíčkovia boli podarení. Bolo tu už množstvo verzií a väčšina sa verne držala predlohy. Toto sa takisto držalo predlohy, ale čo je podstatné, prinieslo niečo nové - napr. som rád, že konečne niekto vykreslil prerod na netvora a to, ako sa to vlastne stalo. Ja osobne som veľmi spokojný s týmto snímkom a vrelo ho odporúčam. 75 % ()

lobo87

Z tohto filmu som bol dosť sklamaný. Kto videl nádhernú disneyovskú verziu, ten tomuto filmu príde len ťažko na chuť. Atmosfericky i vizuálne by to bolo fajn, ale táto verzia príbehu ma neuspokojila. Tretia hviezdička hlavne za očarujúcu Léu... 50% ()

mata77

Ani taká, ani onaká. Takto by som mohla veľmi jednoducho popísať pointu klasickej snahy o remake starej dobrej klasiky. Temnota a možno európsky spôsob poňatia možno vylučujú mladšieho diváka. Skratkovitosť a slabý scenár ale jednoznačne ochudobňujú náročnejšieho diváka o kvalitnejší zážitok. Cassel sa mi do role príliš nehodil. Pôsobil vedľa krásky staršie. Necítila som medzi nimi žiadnu chémiu. Uz vôbec ma potom nepresvedčiľ hlavný motív a tým je samotná láska, jej zrodenie a moc. ()

wopi

Fakt jsem nevěděl, jaké dát ohodnocení. Vizuálně krásné (i když místy příliš okatě počítačové), architekti se opravdu krásně vyblbli, na co se dívat rozhodně je - ale na druhou stranu tak nesympatického hlavního hrdinu už jsem strašně dlouho neviděl a nepochopil jsem, proč se z jeho psů stala taková okatá disneyovská nesmyslná stvořeníčka. Takže bych dal asi 50%, ale za ten úžasný zámek jsem se přiklonil ke třem hvězdám. ()

Hermiona a zvíře

Hermiona a zvíře

26.01.2015

Známe první novou bondgirl?

Známe první novou bondgirl?

10.10.2014

Zatímco agent 007 mění tvář jen jednou za čas, jeho dámská společnost je pokaždé čerstvá. A stejné to bude i ve čtyřiadvacáté bondovce, kterou začne Sam Mendes (Skyfall) točit už letos v prosinci.… (více)