Bylo nebylo....Žil kdysi jeden kupec, jehož nejmilejší dcera se jmenovala Kráska. Kupec přišel o vše během strašlivé bouře a jeho rodina byla zruinována. Jednoho dne ztracen uprostřed lesa objevil něco úžasného, hrad plný bohatství. Za utrženou růži pro Krásku, však obludné Zvíře požadovalo jeho smrt. Kráska se obviňuje za jejich strašlivé rodinné neštěstí a rozhodne se obětovat místo milovaného otce. Nicméně, to není smrt, která jí čeká v hradě Zvířete, ale spíše zvláštní magický život, radost a melancholie. Vyzbrojena jen svou odvahou a otevřeným srdcem, Belle triumfuje nad nebezpečím. Jak už to v pohádkách bývá, všechno dobře dopadne. Kráska se do zvířete zamiluje, princi se vrátí jeho původní podoba a budou žít štastně a spokojeně. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Susinnon

Toto asi nie je verzia pre deti :) Krásny vizuálny zážitok a príbeh trochu inak, ako ho poznám. Sexy zviera a trochu na nervy lezúca Kráska. ()

Skuby47

Tato verze romantického pohádkového příběhu se mi jevila jako nejslabší ze všech, které jsem dosud viděla. Pokus o moderní pojetí u klasické pohádky na mne nezabírá. Nákladná výprava, krásné kostýmy a zajímavé vizuální efekty odpovídají finančním možnostem tvůrců a době vzniku. Herecké výkony mne nenadchly a příliš vedlejších dějových linií tam vneslo jenom zmatek. Celek působí mnohem drsněji, než se na příběh určený dětem patří. Neubráním se srovnání s naší mnohem pohádkovější televizní Moskalykovou verzí z roku 1971, která se obešla bez moderních digitálních technologií, ale zato vložila do příběhu mnohem více citu, poetiky a atmosféry tajemna. V nové verzi byla pominuta emotivní stránka, hlavně romantika se někam vytratila. Identita zvířete byla odhalena příliš brzy, proto příběh postrádá kouzlo překvapení, nehovoře o tom, že působí nevěrohodně, protože nevykazuje nic, do čeho by se mohla Bella zamilovat. To i Cocteauova verze z roku 1946 nebo naše Herzovo pojetí tématu z roku 1978 bylo podle mne mnohem lepší. ()

viperDavid

A když se bůh nasere udělá z tebe roztomilého lva, z tvých psů opice ? a z kamarádů sochy či obry. I tak by se dal pojmout nekonečný příběh. Vlastně tady ten příběh malinko pokulhával, kráska se do zvířete zamilovala po dvou večeřích a jednich šatech. Ale výtvarná stránka to dokonale doladila. Lea byla jako kráska vybrána skvěle ()

Dado

Najnovšie spracovanie klasického príbehu, vizuálne podmanivé, ako nikdy predtým, no dejovo neuveriteľne prázdne. Scenár sa neobťažuje divákovi vysvetliť, prečo sa deje toto, ako nadväzuje na zvyšok tamto. Léa Seydoux aj Vincent Cassel sú hercami, ktorých mená už niečo vo filmovom priemysle znamenajú, no len ich herecké výkony nedokážu zvrátiť fakt, že vykreslenie vzťahu medzi Kráskou a Zvieraťom nie je ani spolovice také dôkladné, ako pri rovnomennom animovanom spracovaní, ktoré je pritom navyše kratšie o vyše pol hodinu. (45%) ()

Johnny.ARN

Pekný príbeh, ktorý aj keď nepoznáte, po pár minútach a niekoľkých scénach do neho rýchlo preniknete a viete, ako sa to skončí. Mne osobne vadil až príliš okatý digitál. Pre film to bolo fajn, lebo sa dali natočiť veci, čo by normálne nenatočili, ale bolo to citelné a miestami rušivé. Film som chcel vidieť aj z dôvodu toho, že Seydoux bude BondGirl, a v lesbickom porne ma príliš neoslovila. Dal som jej druhú šancu a zistil som, že korzety krásne formujú prsia, ergo, trochu stúpla v mojich očiach. Samozrejme, škoda toho, že Cassel bol pretvorený, ale jeho môžem v každej maske. Čiže veľmi pekná rozprávka podaná francúzskym štýlom, s uspokojivým obsadením ale s neuspokojivým vizuálom. 3 z 5 ()

Ryuuhei

No, od Francouzů jsem rozhodně nečekal až takovou kvalitu. Efekty prvotřídní kvality - až kýčovitě vyobrazený zámek jakožto ruiny kdesi uprostřed fúze džungle a lesů - nádhera pro pohled. Do toho výtečná hudba, která si přímo říkala o podtržení atmosféry. Jenže tím u výčtu největších kvalit končím. Co se příběhu týče, ten se ubírá trochu jinou cestou, než obvykle. A nebylo by to špatně, kdyby nepůsobil místy až příliš mdle. Jakoby se plýtvalo jinak ohromným potenciálem. Chemie mezi Belle a princem byla podivná a nefungovala tak, jak by měla. Ani emoce ne. Uznám, nápad zakomponovat náhledy do princovy minulosti do formy snů a tamější až thrillerové vyvrbení, byl neskutečně dobrý. Ale jinak místy až překombinované, prázdné a místy si protiřečící. Celé to nepůsobilo kouzelně a pohádkově. Spíš jako něco, co se snažilo naběhnout na solidní fantasy, ale povedlo se mu to jen z části. Škoda, protože od prvních okamžiků jsem si hodně sliboval, celkově jsem se nenudil, ale neodnesl jsem si z toho žádný silnější pocit. Na novější adaptaci to nemá ani zdaleka. 65% ()

Lachtaan

Všichni se snaží tenhle nepřímý ryze žabožroutský remake vidět pouze těmi špatnými brýlemi, přitom já sám za sebe jsem se kdysi v kině i poměrně bavil a ocenil jsem temnější verzi klasického pohádkového příběhu. K tomu jako třešnička na dort vystupující francouzský herec Vincent Cassel, který mě prozatím nezklamal v žádném díle a v roli ústřední hrdinky krásná Léa Seydoux. Když si zpětně zavzpomínám na onen kinozážitek, nebojím se sdělit, že mě Frantíci se svojí verzí nadchli o něco více, než letošní verze od Amíků s oslavovanou Emmou Watson. [viděno v Kino Šumava Klatovy 26.6.2014] ()

sallyann

Vizuálně to je nádhera (muselo to stát slušný balík), ale chybí zcela segment po přeměně zvířete na prince (krále?). To useknutí považuji za velmi nešťastné. Velmi se mi líbilo i to prolínání s vyprávěním a knihou. Docela mě zmátlo to množství sourozenců, kteří tam chvilkami neměli co dělat. :) Velké plus také za původní manželku prince. Byla nádherná! Jako pár měli více chemie než Belle se Zvířetem. :( ()

venison

Nechala jsem se pohltit vánočním kouzlem a pustila si francouzské novodobé zpracování pohádky "Kráska a zvíře".. Je hodně stylizovaná a obsahuje velký balík přiznaných filmových efektů, bez kterých by se klidně obešla.. Hlavní představitelé - Léa Seydoux a Vincent Cassel - si příliš mé sympatie nezískali.. Hodně se mi líbil nápad se "vzpomínkovými zrcadli".. Velká stylizovaná lahůdka, která měla u mě jedno velké mínus - chyběla mi tam větší intimita a hlubší provázanost krásky a zvířete - nějak si neumím představit, že by se na základě těchto vstupních informací a jeho chování, do něj mohla takhle rychle zamilovat.. Rozhodně to není pohádka určená pro děti, možná pro ty zlobivé ;-) ()

Eleanor05

"No jistě. Když je dívka smutná, trucuje. Když je veselá, zešílela..." Narativně mnohem propracovanější verze Krásky a zvířete, než zde toliko opěvovaná Herzova Panna a netvor s nesrovnatelně charismatičtějším zakletým princem a hezčí hlavní hrdinkou. Bohužel, Christophe Gans příliš tlačil na pilu v rovině efektů, takže má člověk pocit, že herci ani na minutu neopustili studio plné zelených a modrých pláten, vzhled zvířete je zase příliš Disneyovský a roztomilý. Herzově verzi rovněž, krom absence vizuálních triků (které se ještě tehdy na počítači dělat nedaly), nelze upřít více hororovou atmosféru, mnohem lepší masku zvířete a lepší hudbu, ale to je asi tak všechno. Děj La Belle et la bête je mnohem komplikovanější, propracovanější a figuruje v něm víc postav, divák se konečně dozví, proč byl vůbec princ proklet, proč nemohl Bellin otec utrhnout právě onu růži apod., s čímž se česká verze z roku 1978 vůbec neobtěžovala. Dalším plus jsou nádherně propracované kostýmy postav a více romantiky a přitažlivosti mezi hlavními postavami. Pro mě zkrátka tahle verze vítězí a přiznávám, že za to velkou měrou může velmi poutavý Vincent Cassel... ;-) PS: Zdejší komentáře, že se tvůrci snažili přiblížit Herzovi apod. se mi zdají na výsost směšné, jelikož pochybuji, že ve Francii o nějakém Herzi někdo vůbec někdy slyšel, jakkoli si jako Češi/Slováci fandíte... ()

skretik

krasna, ale naozaj krasna grafika... clovek len otvara oci a musi sa kochat v tom, co natocili... za to 4*... a aj krasna hudba a dobre herecke vykony... pribeh - nic zvlastne, nic nove, nic inovativne... holt, toho bola skoda ()

strelenaL

Celkem potěšující přepracování klasiky. Jak řekla jedná má milá duše... oproti americké "Sněhurce" (tam kde hraje Julia Roberts) je to fakt dobře udělaný film. Řekla bych, že místy krásně snový. Bonusem ve filmu je Vincent Cassel. :-) ()

Herzeleid

Příjemný oddychový pohádkový příběh. Nejvíce se mi líbily malované části přecházející do příběhu s malebnými scenériemi - nebylo to překvapivě kýčovité, ale pěkné. Zaujala mě též forma rámcového příběhu, jakožto vyprávění o pohádkových událostech. Solidně herecky zahráno a doplněno o vkusný hudební podkres. Přestože to není můj šálek čaje, hodnotím jako příjemný nadprůměr. ()

Autogram

Pozerať niektoré rozpravky je ako za trest a toto je jedna z nich. Dve hodiny efektov a peknej hudby sú nanič, keď sa Bella potáca za svojim vopred jasným údelom. Zo všetkého ma zaujali len momenty, keď príbeh číta mama svojim deťom a z toho vyplývajúce prekvapenia. ()

mkubalikova

Československou Krásku a zvíře to nestíhá, ale na evropskou produkci to má velmi pěkný vizuál a Bella krásnou garderóbu. Už se těším na adaptaci od Disney. 60% ()

Aberforth

Nádherné, krásne, ohromné, vynikajúce, dychberúce...Niektoré zábery mi skrátka nedovolil dýchať, hrad a prostredie dokonalé, kostýmy premakané, hudba potmehúcka a pritom záhadná a nežná. Bell totálne princeznovská a a zviera divoké a zároveň elegantne vyčačkané. Zápletka z minulosti, nádherná laň a veľa skutočne milých psov vo mne vyvolávajú akýsi pocit domova ktorý neviem opísať. Príbeh pomerne jednoduchý, ale to je predsa to, čo od rozprávky čakáme! Film ma pohladil na duši a vyčaroval mi úsmev, preto nemôžem hodnotiť inak ako 5 hviezdičkami. ()

LuciusWlk

Něco málo tomu chybí. Příběh je pomalý, lenivý a pouze hladí svou vizualitou. Mé nadšení ale získal. Pojetí tak známého příběhu zase trochu jinak, odvážně, svou cestou. Za to respekt a uznání. Moc pěkné. ()

danca044

Pro mě opět docela zklamání. Vůbec se mi nelíbilo zpracování "zvířete", které spíše vypadalo jako kočka. To nemohli použít nějaké lepší efekty? Také se mi nelíbilo, že příběh je vypravovaný a někdy jsem se už trochu nudila. Také tak trochu nevím, kdy se Kráska stihla do zvířete zamilovat. Jediná scéna, kdy byli spolu a trochu si rozuměli bylo, když spolu tančili. Jinak musím pochválit režiséra za hezké efekty krajiny a také se mi moc líbili roztomilí psíci, které Krásku pronásledovali na každém kroku. ()

marrjaana

Po vizualni strance opravdu pěkny, povedený, pohádkový. Příběh zvířete opravdu dobrý( i když pokud ste četli Vrbu z Kytice tak asi nebudete úplně překvapení), ale ta hlavní dějová linka.... Ta holka se do něj zamilovala bez zjevného důvodu... po třech večeřích kdy na ni křičel a útočil, jednom tanci, kdy mu řekla, že jej nenávidí a jednom vytáhnutí ze zamrzlího jezera. Jo a po jednom nočním stolkingu... No některé holky prostě raději tvrdší zacházení, ale dávat to jako příklad do pohádek? Jo a všimli jste si těch dýní co vypěstovala za měsíc na zahradě? ()

Hermiona a zvíře

Hermiona a zvíře

26.01.2015

Známe první novou bondgirl?

Známe první novou bondgirl?

10.10.2014

Zatímco agent 007 mění tvář jen jednou za čas, jeho dámská společnost je pokaždé čerstvá. A stejné to bude i ve čtyřiadvacáté bondovce, kterou začne Sam Mendes (Skyfall) točit už letos v prosinci.… (více)