Bylo nebylo....Žil kdysi jeden kupec, jehož nejmilejší dcera se jmenovala Kráska. Kupec přišel o vše během strašlivé bouře a jeho rodina byla zruinována. Jednoho dne ztracen uprostřed lesa objevil něco úžasného, hrad plný bohatství. Za utrženou růži pro Krásku, však obludné Zvíře požadovalo jeho smrt. Kráska se obviňuje za jejich strašlivé rodinné neštěstí a rozhodne se obětovat místo milovaného otce. Nicméně, to není smrt, která jí čeká v hradě Zvířete, ale spíše zvláštní magický život, radost a melancholie. Vyzbrojena jen svou odvahou a otevřeným srdcem, Belle triumfuje nad nebezpečím. Jak už to v pohádkách bývá, všechno dobře dopadne. Kráska se do zvířete zamiluje, princi se vrátí jeho původní podoba a budou žít štastně a spokojeně. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

AndrewNewman

Vážne nudný a proste oničom film. Totálna fraška, ktorá zlyháva hneď potom čo priemerná Lea niečo vypustí z huby. To jediné čo na filme akože obdivujem je remeselná práca, ktorá je fakt skvele odvedená. Inak však totálna zbytočnosť. ()

katka74

A ta láska je kde?? Odkud se vzala? Na úkor ústřední dvojice a jejich příběhu - který má být to hlavní, jak jsem se zřejmě naivně domnívala - jsme nuceni koukat na přiblblé a nedůležité příbuzné a hafany schované pod postelí. Ona je krásná, on je fešák i jako zvíře, ale tvůrci na ně nějak v půlce filmu zapomněli. ()

LencaN

Klasická pohádka drobně upgradovaná. Nejkrásnější byla ta vizuální stránka...nádherné kostýmy, dechberoucí krajiny (samozřejmě počítačové, ale i tak), tajuplný zámek, kde je samé zákoutí, všechno porostlé nejrůznějšími rostlinami a ty barvy! To byl lahoda, hlavně ty kontrasty třeba rudá růže a zbytek obrazu šedivý nebo Belliny šaty (to byla mňamka) a všude kolem sníh nebo mlha. Prostě se mi tahle hra s barvami líbila, protože ve mě evokovala moudro "V jednoduchosti je krása." Trochu mě mrzelo, že ti zvláštní pejsci s lesklýma očima nedostali víc prostoru, vyšla tam jejich přítomnost tak nějak na prázdno na to, že Bella řekla, že se stali jejími největšími spojenci v zámku. A co beru jako negativum je obsazení prince. Pardon, ale Vincent Cassel se na to moc nehodil, jelikož trochu vzbuzoval dojem zvířete nebo nějakého zálesáka už i v lidské podobě. V tom případě by Netvor měl být ještě netvorovatější, kdyby měl být vidět větší rozdíl mezi princem a rádoby lvem :) ()

WoodoX

Je to rozprávka a ako rozprávka ma to bavilo, keďže od začiatku až do konca sa je na čo pozerať, je čo počúvať. Audiovizuálne krásny film, no pre väčšinu asi rozporuplný, keďže rozprávka s hororovými (aspoň sčasti) vsuvkami je pre mainstreamovú časť obyvateľstva ťažkým sústom. ()

cici24

od této verze jsem toho moc nečekal, o to větší překvapení jsem dostal. Co mě prvně uchvátilo byly překrásné záběry, široké pohledy na krajinu a dění kolem, v nichž nebystré oko mohlo přehlédnout úžasné detaily. V druhém opojení jsem byl s hudbou, tak byla přímo excelentní a dodávala příběhu duši. Dnes v noci se mně zdálo jak na valčík tancuji se svojí láskou. Co na tom, že je příběh lehce jiný, proč se stále hledá v pohádkách logika a nedokonalosti? Film překypující barvami, nádhernou výpravou a příběhem právé lásky stojí za shlédnutí. Ve srovnání s novodobými českými výpravnými pohádkami je to nesrovnatelné. 100% ()

Bejita

Musím říci, že se mi to velmi líbilo. Pět hvězd nedávám. protože mi tam pár drobností chybělo. Čekala jsem více milostných scén ze strany zvířete, ale každopádně dobrá práce. ()

moriero

Překrásné. A sežerte mě. No a co. Lea Seydoux jakoby vypadla z Botticceliho obrazů. A Vincent vypadá jako Zvíře i v civilu. Dokonalý casting. Podmanivý soundtrack. Dechberoucí široké záběry kamery. Měl jsem pocit, jakobych koukal na Legendu Ridleyho Scotta. Celé to se to odehrávalo jako přes nějakou snovou clonu. Skoro bych řekl magickou. Od pohádky nečekám freudovskou psychoanalýzu, PROČ by se měla Belle do Zvířete zamilovat (při bližším zkoumání je zřejmé, že k zamilování Belle dopomohla ze záhrobí mrtvá královna skrze své retrospektivní vyprávění). Pořád lepší, než když přijde Princ, políbí Růženu a hned je vymalováno. ()

wick

Slabší remake známé pohádky..ale celkem obstojně natočené. Škoda, že tam nebylo více napínavějších momentů, rozvíjejíc vztah "krásky a zvířete", a s obry to režisér trochu přehnal. Prostě celkově tomu chybělo nějaké větší napětí. ()

rigby

Dokonalé obrázky a úchvatné efekty. Jen mi scházelo trošku života, trošku švihu. Možná to chtělo ostřejší nůžky, aby to nebylo tak utahané, možná stačilo jen přidat trochu citu, aby zmizel všudypřítomný ledový chlad. Divák se jen musí ptát, kde je ta láska... A to je velká škoda, když po vizuální stránce se jedná o dokonalost sama. ()

ReaperMan

Filmy Christopha Ganse mám rád zejména pro jejich atmosféru. Tento film je vizuálně velice zajímavý, atmosféra také super, hudba OK, Lea Seydoux mňam, zato scénář dost pokulhává. Jak se do zvířete zamiluje hlavní hrdinka mi není vůbec jasné, snad jedině že by kolem zámku permanentně dýchala vzduch v kterém by byly namíchány opiáty a halucinogenní látky. Dívka z flashbacků do něj byla bezmezně zamilovaná asi taky kvůli nějakým drogám, jinak si to nedovedu vysvětlit. Chemie mezi postavami prakticky žádná, což u filmu tohoto typu je poměrně velké mínus. ()

escaf

Nie že by bola kráska a zviera bez chyby, to určite nie, ale po amerických pokusoch oprášiť rozprávky starej matere mi prišla táto vskutku podarená. Jednoznačne najväčším mínusom je chýbajúcich 15-20 minút, v ktorých by sa Lea opodstatnene zaľúbila do Vincenta, nie že by na lásku trebalo dôvod. V skutku pekná rozprávka s dobrým hudobným podkladom. ()

veverysiak

Treba si uvedomiť, že osadenstvo tunajšej akadémie je maximálne ovplyvnené tuzemskou kinematografiou, a preto uznáva trochu iné hodnoty ako ich cudzokrajní kolegovia, no a keď potom nejaký inostranec natočí kúsok, ktorý tu už natočený bol a nedajboh aj skultovel, tak majú všetci filmári sveta smolu a môžu sa aj rozdrapiť, ale takú Studénkovú, Harapesa a už nehovorím Hapku nám nemajú šancu presíknuť, žabožrútom sa nedá uprieť snaha o určitú inovatívnosť a zaujímavý vizuál, ale na náš skvost to jednoznačne nemá, takže 40%. ()

Ace.A.T.L.

Nádherná výprava, kostýmy, prostředí, efekty, hudba, scény, držení se tý nejstarší knížky. Je pravda, že(jak tu už někdo psal) vznik vztahu mezi kráskou a zvířetem je hodně zrychlenej a přehlíženej. Zvíře má až teeneagerovskou potřebu, bejt milováno a tak se na to ptá ímrvídr. Ale jinak je ten film nádhernej. Jen díky opomenutí romantiky jsem nemohl dát plnej počet a je to jen 90%. Za mě tedy platný 4* a ROZHODNĚ DOPORUČUJU ()

Devilskitten

Na to jak veliký potenciál Kráska a zvíře má, díky skvělému vizuálu a kvalitním hercům, je to bohužel jen další adaptace slavné pohádky bez zanechání nějakého většího dojmu. Vzhledově je to vše úžasné, ale příběh postrádá lepší zpracování... ()

dvmartinadv

Tak tenhle film mě vážně zklamal! Jak může někdo takovou hezkou pohádku zmrvit a zkazit?? Jsem tím až znechucená,... Jednu jedinou hvězdičku přidávám za skvělé kostýmy - jediná dobrá věc z celého filmu. ()

Ironhead

Pomerne kycovita a az prilis digitalni verze klasickeho pribehu. Aneb jak se Vincent Cassel diky hezke divce z marniveho prince v sedlaka promenil. Toho sedlaka/zahrandika sem mu neveril ani tech par sekund, co v te roli postaval na mezi :_) Zlate nase domaci starsi zpracovani tehoz "Panna a netvor" Juraje Herze, ktere ma opravdovou atmosferu a misty pusobi az strasidelne. ;) ()

Hermiona a zvíře

Hermiona a zvíře

26.01.2015

Známe první novou bondgirl?

Známe první novou bondgirl?

10.10.2014

Zatímco agent 007 mění tvář jen jednou za čas, jeho dámská společnost je pokaždé čerstvá. A stejné to bude i ve čtyřiadvacáté bondovce, kterou začne Sam Mendes (Skyfall) točit už letos v prosinci.… (více)