Batesův motel

Drama / Mysteriózní / Horor / Thriller
USA, (2013–2017), 36 h 1 min (Minutáž: 39–47 min)

Hudba:

Chris Bacon

Freddie Highmore, Vera Farmiga, Max Thieriot, Olivia Cooke, Nestor Carbonell, Nicola Peltz, Mike Vogel, Kenny Johnson, Keegan Connor Tracy, Ian Tracey (více)

Série(5) / Epizody(50)

Krev je hustší než voda aneb Jak to bylo před Hitchcockem. Hitchcockův klasický horor Psycho (1960), natočený podle románu Roberta Blocha, patří do pomyslného zlatého fondu světové kinematografie a od doby svého vzniku vybízí k různým pokračováním, přepracováním i bezostyšným napodobeninám. A tak máme Psycho II (1983), Psycho III (1986), Psycho IV: Začátek (TV-1990) a také remake režiséra Guse Van Santa (1998), pyšnící se tím, že sleduje mistrův originál záběr po záběru (není to do důsledku pravda).
Seriál Batesův motel „vychází z postav Blochova románu Psycho a ze způsobu, jak byly zobrazeny v Hitchcockově stejnojmenném filmu". Jeho tvůrci Carlton Cuse, Kerry Ehrin a Anthony Cipriano zvolili v poslední době oblíbený přístup tzv. prequelu, tedy rekonstrukci předcházejících osudů hlavních protagonistů. Děj ovšem přenesli do současnosti a také změnili jeho místo. Příběh se neodehrává ve smyšleném kalifornském Fairvale, nýbrž ve fiktivním oregonském pobřežním městečku White Pine Bay. Tam přijíždějí čerstvě ovdovělá Norma Batesová (Vera Farmigaová) s šestnáctiletým synem Normanem (Freddie Highmore) a zabydlují se v motelu, který Norma koupila z manželovy pojistky a kde chtějí oba začít nový život.
Norman se seznamuje se spolužačkami Bradley (Nicola Peltzová) a Emmou (Olivia Cookeová) a Norma zase poznává především místní představitele zákona, šerifa Romera (Nestor Carbonell) a jeho zástupce Zacka (Mike Vogel). Norman působí navenek normálním dojmem, ale je z něho cítit všudypřítomné napětí a jeho vztah k matce je přinejmenším zvláštní. Do děje první řady významně zasáhnou bývalý majitel motelu a také Normanův starší sourozenec Dylan (Max Thieriot), který se k nim nastěhuje. Poklidné městečko, kde se zdánlivě nic neděje, skrývá některá nepěkná tajemství, jež fungování Batesova motelu přímo ovlivní. (Česká televize)

madline24

Tenhle serial mi nedava moc smysl. Da se na to koukat, ale podle me se clovek musi oprostit od toho, ze existuje nejake Psycho a soustredit se jen na serial. Na druhou stranu, pak zase silne vystoupi na povrch zbytecnost a plytkost tohoto serialu. A taky jsem moc nepochopila obsah jednotlivych epizod v kontextu toho, ze se jedna o Normana Batese a jeho matku. Ano, snazili se do deje zakomponovat nektera fakta z filmu, ale prislo mi to vetsinou za vlasy pritazene a umele vytvorene. ()

AVav

Výborný seriál, pomalý rozjezd mi nevadil, herecké výkony Very Farmigy, Freddieho Highmora i Maxe Thierota jsou výtečné. Po první sérii dávám 5 hvězdiček a netrpělivě čekám na další. ()

Blue.Cat

Vdova se stěhuje se svým synem do malého městečka začít nový život, ale to se jim nějak nedaří... Zdá se, že Norma a Norman jsou jako magnety, které přitahují podivné existence a průšvihy, a postupně se začíná ukazovat, že tihle dva také nejsou žádní andílci. Seriál vykresluje dokonale patologický vztah matky a syna a tyto dva "komplikované" charaktery jsou styčným bodem, bez kterého by se dějová linka zhroutila. Ostatní seriáloví hrdinové nebo spíš antihrdinové jsou jen tak do počtu a aby se trošku zhutnil děj, kterému ale takové vrstvení a odbočování spíše škodí. Kdyby se filmaři vykašlali na 10dílný seriál, mohl by z tohodle námětu vzniknout opravdu zajímavý film. Nemůžu se zbavit dojmu, že do 90minutové stopáže by se vešlo všechno podstatné, film by alespoň bez zbytečných prostojů pěkně odsýpal a uchoval by si stejnou dusnou atmosféru, jež je jedinou atraktivní složkou seriálu. ()

ajxmen

Po dlouhé době opravdu dobrý seriál. Líbí se mi to spojení mezi starými a novými věcmi. Alfred Hitchcock byl opravdu mistrem svého oboru a navázat na jeho dílo není vůbec špatné. Herecké výkony jsou velmi dobré. Zatím netuším co by se tomu dalo vytknout. ()

ivoo2

Tento seriál som sa rozhodol pozerať z dôvodu, že v naších končinách už veľmy dlho nebolo nič čo by ma zaujalo. Po zhliadnutí prvého dielu som bol milo prekvapený. Herecké obsadenie a výkony hercov boli na dobrej úrovni. Všetko malo príjemnú atmosféru a dej bol napínavý. Neviem sa dočkať druhej série. V skratke: seriál sa oplatí pozrieť, nebudete sklamaný. 90% ()

spek007

Byl jednou jeden mamánek Normánek a měl rád svojí maminku. A když mu náhodou umře tatíálnek ,tak se malý Normánek a maminka rozhodnou koupit malý motel u silnice na maloměstě. Přidá se k nim i Normánkův brácha a myslí si že budou vest motel a mít se fajn. To by ale maminka nemohla být totální psychopatka a Normánek vyšinutý introvert se zálibou v preparaci. Je jen otázkou času než se v Normánkovi probudí vražedné sklony a jeho maminka je všeho schopná aby svého synka a hlavně sebe ochránila. Výborný seriál s hutnou atmosférou, výborné herecké výkony hlavně maminka ,až filmové zpracování takže kvalitka. ()

Shelma

Napínavé, zvratové s neutuchajícím nábojem. Moje sympatie s hlavními hrdiny jsou velmi autentické, jelikož osudové stavy "když se to.., tak se to..." a nejlépe v řetězové reakci, důvěrně znám :) ... Pokud bych se měla rozhodnout, určitě bych dala přednost tomuto seriálu oproti Hitchcockovské klasice. Prostě čtyřrozměrný koncert : herecký - scénáristický - režisérský - kamerový... co víc si přát :) ()

basenka123

Seriál ma zaujal hneď od prvého dielu, odlišnosťou a záhadou, o čo tam vlastne ide, ako to bude ďalej pokračovať. Tichý chlapec od ktorého neviete čo máte očakávať a jeho matka, ktorá si prežije peklo v deň ako sa nasťahujú do nového domu. ()

Sonjoe

S mysterioznostou a horrorom to nema nic spolocne, no stale je to velmi slusny serial. Mam za sebou druhu seriu a tesim sa na tretiu. Jedine co mi zacalo troska vadit, je neskutocne "pošukactvo" Normana a jeho otravna matka. Ale asi to tak ma byt. Rozhodne dobry serial a odporucam...Musel som ale ubrat hviezdickunza 3. seriu. Bola celkom nezazivna a konec strasne slaby... ()

annacfd

Dokoukáno do: s01e10. ✔ Pak už mi to nějak nemělo co nabídnout, asi to není to nejhorší, co se v televizi najde, ale taky ne to nejlepší. Pro ultra nadšence Psycha asi ok. Jinak celkem nuda. ()

peggy313

Dlouho jsem shlédnutí seriálu odkládala, protože toto jsem nečekala!! Skvělé sladění minulosti s přítomností. A hlavně - Freddie Highmore a Vera Farmiga - úžasný výběr hlavních představitelů. ()

BranuliQ

Musím skonštatovať, že Vera Farmiga je úchvatná herečka. Jej postava Normy Bates je skrátka neuveriteľná a to najmä kvôli jej úžasnému hereckému výkonu. Samozrejme, taký Freddie Highmore nie je o nič horší, no aj napriek tomu, rola Normy je skrátka najlepšia. Čo sa týka seriálu, som nadšený a som veľmi zvedavý, ako to celé nakoniec dopadne. 1.SÉRIA: 90%, 2.SÉRIA: 85%, 3.SÉRIA: 90%, 4. SÉRIA: 95% EDIT. Po 5. a záverečnej sérii nadšenie neopadá, práve naopak. Koniec bol presne taký, ako som si predstavoval. Všetky dejové linky boli výborne zakončené a Freddiemu Highmoreovi by som udelil nejednu cenu. Z jeho nepríčetného výrazu v tvári ma pri niektorých scénach až mrazilo v kostiach. 5. SÉRIA: 100% ()

theblackswan

Musím říct, že Psycho jsem viděla až po seriálu, ale to mi vůbec nevadilo. Všechny 3 řady byly skvělé a jsem ráda, že každá má jen 10 dílů a nehrozilo tak zbytečné natahování. Postava Normana je zajímavá, kluk, který se tak trochu ztrácí ve své vlastní hlavě a v záchvatech svých "výpadků" vraždí každého, ke komu se více přiblíží. Jelikož, jak už jsem psala, film jsem viděla až potom, a tak jsem byla zmatená, jestli ve skutečnosti vraždí Norman nebo jeho matka. Po filmu jsem pochopila :) Postava Normy je taky skvělá, skvěle zahraná a správně "ujetá". Někteří si stěžují na "zbytečné odbočky" směrem k Normanovu bratrovi nebo politice města, ale vždyť by přeci nešlo, aby se děj pořád soustředil jen na Normana. Ve 3. sérii už to s ním jde z kopce a jsem zvědavá na pokračování :) Rozhodně se ale netěším, až bude s finálem postupně ubývat postav kolem Normana...:( Rozhodně největší seriálové překvapení poslední doby! Oblíbené postavy: Norman, Norma, Emma, Dylan, Caleb. ()

kosara

Já jsem se dokonale bavila. Jedna nádherná jízda, která sjela všechny série v rekordně krátkém čase. Bylo to výborné! ()

Aceboris

Nikdy nehodnotím seriál hned po prvej serii a tu sa opaltilo počkat. Po pravde o seriale som sa dozvedel nahodou a len tak na skusku som si ho pustil, strasne ma zaujimalo ako mozu z filmu ako Psycho je, urobit , serial a o com vlastne bude. Velmi ma potesili stare zname kulisy, okolie hotela a domcek na kopci. Samotny dej serialu je zaujimavy, ma svoj potencial a hlavne v prvých dvoch seriach je podla mna vela zbytocnosti a omacky, vela postav sa tam zrazu objavi a potom zmizne, alebo niektore su zbytocne preberane, ine zomru a ani neviete preco. Hlavne postavy su velmi sympaticke ci uz Norma. Norman alebo serif. Serial si treba jednosnacne pozriet cely, stoji za zhliadnutie. U mna velmi slusnych 8/10 ()

nickrgwrsz

Horor má napětí a co do kvantity má jen minimum konkurence. Nesmí samozřejmě chybět i nějaká ta reklama, neboli návod na ten správný sexuální život, jak je to ve všech seriálech a filmech USA. Pro první sex je třeba vybrat partnere, kterého moc neznáte, rodině zásadně nepředstavovat. Fetuje, prodává? Neva, hlavně, že je zábavný. Pak už zbývá jen vytvořit přátelství, nazvat to láskou a holčina vždy nahoře :) ()

Ozzy89CZ

No nevim no... Nějak se tenhle koncept na seriál nehodí. O hororu nemůže být řeč. Za celou dobu se bát nebudete ani jednou. Je to psycho drama a krimi. Není to špatný, ale zakomponovat do Psycha drogy, marihuanu, převoz nelegálních zbraní, přestřelky, zkorumpovanou policii, apod ? Matka i okolí dělá celých 5 sérií, že se nic neděje. "Neboj se náš uplakánku! Dál si dělej co chceš, my budeme dělat, že se nic neděje, dokud si nezvykneš, že si můžeš dělat úplně co chceš a všechno ti projde." Kdyby jo tak by nebyla zápletka jasně. Ale koukat se na to je vlastně nepříjemné, protože víte, jak všichni zavírají před vším oči. A koukat se na něco, co je nepříjemné v součtu 33 hodin je zbytečné. Jinak se dá říct, že takhle nějak by mohl vývoj Normana vypadat, aby se z něj stalo to co známe z filmů. 65% ()

Trojnásobná dávka Spielberga

Trojnásobná dávka Spielberga