Šest cizích lidí ve vězení budoucnosti, které tvoří nekonečná řada vzájemně propojených cel ve tvaru kostky. Psycholožka, policista, profesionální zloděj a dospělý autista netuší, kde jsou a jak se tam dostali. Ale brzy zjistí, že každý z nich má schopnosti, které jim mohou pomoci k úniku. Napětí však vyvolává konflikty a jejich společné úsilí dostává trhliny. Přežijí, jen když odloží stranou vzájemnou nevraživost a začnou spolupracovat. Je to jediná cesta ke svobodě. Spojí své síly nebo zahynou? Kdo se dostane ven? (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

bono22vox

pribeh o tom jak se z levneho hodne levneho filmu muze stat filmovy skvost... ale k top hodnoceni jeste prece jen nejaky ten krok schazi... ale jinak je to za tu cenu zatracene povedene, atmosfera, napad a rok vyroby delaji z tohoto filmu skvost a dava na frak nekterym silenym paskvilum, ktere vznikaji dnes... ()

Claude Speed

Velmi nápaditý horor na způsob SAWu. Film diváka donutí trochu myslet, v některých scénách donutí nedýchat, konflikty se začínají stupňovat a hutná atmosféra kvalitu filmu jen podtrhuje. Otevřený konec mi nevadí, ale doufám, že rozuzlení se dočkám v dalších dílech. Opravdu skvělý námět, se kterým by se dalo do budoucna velmi dobře pracovat. 75%. ()

danny_21

Povedený, originální kousek s patřičnou dávkou kreativních, důmyslných pastiček a tím pádem i zhášení životů, dusivou atmosférou vztahů mezi členy experimentu a dobrou konečnou pointou. Mně se líbilo moc, je vidět, že i s malým rozpočtem se dá udělat dobrej kus - 75 %. ()

Reek

Skvělý horor, který se nepochybně stal předlohou pro Saw. Tím, ale mohl své know-how využít lépe. Scenáristé se mohli více zahloubit do příběhu, vytvořit profily osob (ne jen jejich zaměstnání a toť vše). Chyběly sofistikovanější pastičky (opět bod pro saw). Co mě ale nejvíce poslalo do kolen a kvůli čemu nedávám poslední hvězdičku je ten závěr. Čekal jsem odpovědi na nezodpovězené otázky. Ne otevřený (přímo anarchistický) konec. ()

vincchuppo

Solidní atmosféra... Upřímně, fakt bych nechtěl bejt na jejich místě, ale jako film se to dá solidně přežít. A co víc, movie si celkem drží pozornost a napětí, což je u tohohle žánru zásadní. 4* Za herce, pastičky, nápad s multi-kostkou a pěkné dekorace, které mě trochu připomínaly rádoby vetřelecké prostory, nebo možná spíš něco jako Aperture laboratories z Portálu? Každopádně na no story movie je to solidní podívaná. :D ()

Wyrdas

Dobrý nápad, originální zpracování a atmosféra, že by se dala krájet. Něco mi tam ale chybělo, přišlo mi to málo akční, brzy se to okoukalo a po chvíli se film spíš už jen opakoval a plácal od jedné kostky k druhé. A to obsazení? A herecké výkony jako takové? To je asi největší slabinou tohoto snímku. Líbilo se mi to, ale rozhodně ne tolik, co další pokračování. Lehce nadprůměrný film jakým Kostka je, si své tři hvězdy plně zaslouží. ()

GTS_PUNK

"What is out there?" "Boundless human stupidity." Zoberiete šesť náhodných ľudí a umiestnite ich do vnútra kocky s tým, aby spoluprácou zistili, ako sa dostať von. Znie to jednoducho? Verte, že jednoduché to ani zďaleka nebude, pretože keď opustíte jednu kocku, ocitnete sa v ďalšej s neistotou toho, či v nej vôbec prežijete. Blúdite a blúdite a blúdite. Kocka, alebo chcete kocky, nemajú konca. Akýkoľvek systém zlyháva. A rovnako tak zlyháva aj vaša myseľ, ľuďom okolo vás sa nedá veriť, stávate sa paranoidnými. Oprávnene? Pravdepodobne áno, neviete či je to len sen alebo skutočná nočná mora z ktorej, ako sa zdá, nieto úniku. Keď k tomu ešte zistíte, že jeden z vás sa, hoc nevedomky, podieľal na tvorbe tohto diela skazy, napätie medzi vami stúpne. Už nemôžete veriť v spoluprácu s nikým, pomaly strácate vieru aj v seba samého a viete, že ak toto nie je pravda, snaží sa vás zabiť vaša vlastná myseľ. A ak to je niečo skutočné, určite to nie je z tohto sveta. Nie hneď mimozemské akoby sa mohlo zdať, ale určite niečo, čo je nadpozemské, niečo trochu nad naše chápanie. To, čo Kocka v skutočnosti predstavuje, zistíte až po tom, ako sa z nej dostanete von. Ak sa z nej vôbec dostanete... The Cube je aj napriek komornému spracovaniu silným filmom, ktorý síce nepôsobí na diváka strhujúcimi efektami a dokonca ani tak príbehom, ako skôr samotnou myšlienkou toho, čo Kocka predstavuje. Pri pozornom počúvaní a záverečnej scéne s "osvietením" si možno Kocku vyložiť ako Očistec, ktorým prejdú iba vyvolení a zatratení v ňom ostanú už naveky. ()

Nix

Skvělý nápad a provedení filmu bylo ještě lepší, co naplat, že se díváte na pár stejných hlav, čeká Vás dobrá jízda plná zvratů a různých hádanek, které Vás nenechají chladným a v kostce vyvolávají opravdu závratě a pocit klaustrofobie. Už chápu proč se tím nechali inspirovat ostatní a začali tuhle myšlenku využívat. ()

Smrtholka

Zdálo se mi o tom ještě několik nocí. Jen závěr trochu zklamal, ale mohl být horší. Policista-prasák Quentin je tím, kdo dělá největší dusno, a tak to má být. Tahle skupina lidí by se pozabíjela i v zavřeném supermarketu. ()

AlexDLarge

Vyníkající thriller s výborným dějem a zápletkou. Výborná byla také přeměna jednoho z hrdinů, policisty, který nejdřív byl velkou oporou mužstva, a pak se naprosto zbláznil. P.S.: Co mě ale odrovnalo nejvíc, byl fakt, že i po opakovaném shlédnutí mě film hodně bavil. ()

Chamyl

Námět opravdu velmi originální, zpracování nadprůměrné a díky stopáži i vcelku slušné nenudící tempo. Atmosféru z omezeného prostoru, za kterým je přesně tentýž, se povedlo dobře zpracovat a přenést k divákovi. Bohužel se to celé tváří tak, že vše má nějaký smysl a důvod, přičemž nakonec z toho všeho zůstane pouze pachuť účelovosti a v závěru i určité nelogičnosti. A to je škoda. Na rozdíl od distributorem zmiňované Záhady Blair Witch, kde měl konec svůj smysl, tak tady působí dost odfláknutě a pateticky... ()

xladojx

Opravdu dosti originální a velmi nadějný námět sráží na kolena jeho ubohé zpracování a dosti mizerné zakončení. Přitom potencionál byl veliký, celou dobu čekáte, co zajímavého či převratného se stane, jenže ono se nestane nic, škoda... ()

DjMetal

Toto bol inak dobry filmik. A asi ani nestal tak vela,ked sa to vsetko tocilo v jednej miestnosti a par pocitacovych trikov. Jednoduchy film a vyborny film. Pacilo sa mi to. ()

Traiteur odpad!

Výborný nápad, o tom prostě není sporu. Ale to provedení, nic pro mě… Po celý průběh snímku mě atmosféra ani jednou nevtáhla dovnitř a vlasntě mi bylo úplně jedno kdo nebo jak umře, jen ať už je to za náma. Scénář mi příjde plochý a vůbec nedokáže využívat vymazlenosti namětu. Co je ovšem vůbec nejhorší jsou pro mě herci. Příjdou mi až tvrdohlavě nevěrohodní, jakoby ve filmu hráli za trest a hlavně postavě psychopatického policajta jsem nevěřil ani ten nos mezi očima a samotný pohled na onoho herce mi způsoboval bolest hlavy… tohle se buď fakt nepovedlo nebo mi prostě a jednoduše něco uteklo… ()

14neo11

Viděl jsem to jako malý, když mi bylo 10, a do té doby jsemmoc hororů neviděl. A moc dobře si pamatuju jak jsem byl u tohoto filmu zařezaný. S každým otevřením dvěří jsem čekal co se komu stane. Když se navzájem likvidovali, tak jsem halsitě fandil postavám. I teď s odstupem času na to hledím s velkým respektem.Levný film mě upoutal do křesla i po dalších letech. Záhadu filmu podporuje i to, že není jasné kdo kostku postavil. Neuvěřitelný nápad za tak malé prachy! ()

Zombiepod

Spočiatku na mňa hlupučko pôsobiaci úvod sa veľmi rýchlo surovo zvrtol na ohromne napínavú atmosferickú hru ktorá mi v niektorých momentoch brala dych. Každú chvíľu sa stalo niečo nepredvídateľné a tá gradácia už beztak nápaditého deja bola výborná. Škoda len že to pôsobilo tak lacno a občas mierne bezducho (hlavne záver), veľmi to však na kvalite zaručene neuberie. ()

Neuromancer má lepšího režiséra

Neuromancer má lepšího režiséra