Šest cizích lidí ve vězení budoucnosti, které tvoří nekonečná řada vzájemně propojených cel ve tvaru kostky. Psycholožka, policista, profesionální zloděj a dospělý autista netuší, kde jsou a jak se tam dostali. Ale brzy zjistí, že každý z nich má schopnosti, které jim mohou pomoci k úniku. Napětí však vyvolává konflikty a jejich společné úsilí dostává trhliny. Přežijí, jen když odloží stranou vzájemnou nevraživost a začnou spolupracovat. Je to jediná cesta ke svobodě. Spojí své síly nebo zahynou? Kdo se dostane ven? (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

herrbierer

Geniální sci-fi, která dokazuje, že méně (tedy skoro nic) je někdy více. Scénář staví na psychickém vývoji hrdinů, kteří se musí smířit s tím, že když nebudou opatrní, tak to občas někoho rozseká (rozemele, rozpustí...), a že z toho možná nikdy nenajdou cestu ven. Na výpravu filmu je slovo "skromná" slabé. A právě proto to všechno funguje. Tenhle film totiž nestojí na ničem jiném, než na filmařském umu jeho tvůrců. Takhle kvalitní nezávislé flmy už se zkrátka dnes neumí... ()

Jaromír

Poměrně jednoduchý film, mě se ale velmi líbí. Ty barvy :), ta hudba, člověka to vtáhne do děje ani neví jak, a když je tma, pomalu by se bál jít na záchod, aby ho tam nepřekvapila past :). ()

Pai-Mei

Nemôžem dať plný počet, pretože mi vadili herecké výkony hlavných predstaviteľov. Film sám o sebe je ale fajn sci-fi o niečom inom ako všetko do teraz. Takže 4. ()

Billy.3

Celkem slušný horor se skvělou atmosférou a dobrým nápadem. Akorát jsem přeci jen čekal něco víc. Čekal jsem více pastí a taky více smrtí v jednotlivých kostkách, místo toho se tu hlavní hrdinové pořád hádají, dohadují a hlavně počítají. Nebýt tohoto jediného nedostatku, tak dám plné hodnocení, ale i bez toho to byl skvělý zážitek. Nejnapínavější scéna z filmu byla určitě místnost ticha - tam jsem přál smrt tomu otravnému černochovi, který neumí vůbec hrát. ()

DeaconMoss

Jakože dost originální nápad, jenom mi přijde že z těch herů udělalí zbytečně dementy. Ale možná je to tím, že jsem to sledoval z teplého křesílka v obývacím pokoji a v jejich situaci bych se choval stejně. Jako kdyby se mě v té kostce vypla elektrika, tak snad logicky jenom seskáču dolů a pak na jednu stranu a dojdu na kraj k tomu východu, nebo ne? Jako... neměl bych strach :-D 100%ně dávam 80% :-) ()

Landier

Levný, krásný film, který pohřbila poslední místnost a v ní se jakýmsi zázrakem vynořivší pan policista ... ()

HarlanWade

Jak se za úplně směšný rozpočet a směšných natáčecích podmínek dá dosáhnout maximálního efektu.... Výborný námět, velké napětí, bezchybná atmosféra, že chvílemi i zapomenete dýchat (některé pasáže jsou opravdu dokonlalé). Co se kritizovaného rozuzlení týče, uznávám - nic moc, ale rozhodně to nebylo tak strašný, aby mi to zničilo dojem ze zbytku filmu. Jednoduše - narvat do toho trochu víc peněz a šlo by o jeden z nejlepších hororů všech dob. ()

maoc

Kanďani nám ukázali, jak za pár šupů natočit fakt dobrý a napínavý biják i s nějakou tou myšlenkou. Škoda poněkud překotného rozuzlení a místy tápavého scénáře, který je jen následkem nutnosti natáhnout film na celovečerní stopáž. Konec dobrý (skoro jako v Krysaři od Dyka), ale to, co mu předcházelo, bylo poměrně laciné. ()

Blalle

Jak to říct v kostce? Formální hříčka s originálním námětem jako poněkud vyhrocená alegorie tohoto světa, s níž ovšem úplně nesouhlasím. Rozhodně bych se neztotožnil s názorem Davida, že nemá smysl snažit se dostat ven. Vždyť i z pohledu logiky toho filmu, jakkoli se nakonec dostali zpět na začátek, poznali díky té okružní trase "logiku" kostky a tím i cestu ven. Vzhledem k tomu, že jsem konec očekával, nebyl jsem jím nijak zklamaný. Napětí bylo výborné, virtuosní byla "tichá místnost", ale hlavním záporem je ten typ existenciální filosofie v pozadí, který je mi bytostně protivný. ()

minima

Skvělý námět. Místy výborná atmosféra. Tak proč ty dvě hvězdičky? Doteď se mi ještě nikdy nestalo, že by mě ve filmu natolik iritovali herci (konkrétně policista). Na konci jsem byla akorát naštvaná, že se mi to nelíbilo, protože jsem věřila, že natočené s kvalitnějšími by to bylo výborné celé. Škoda pro mě špatně využitého nápadu. ()

Dinsberg

Zavřete lidi do jedné místnosti a začnou si vymýšlet důvody a způsoby jak se pozabíjet. V tomhle filmu to druhé odpadá, protože způsoby jsou stanoveny vyšší mocí. Příběh se stůj co stůj drží postav a nesnaží se odpovědět na otázky "co to je" nebo "k čemu to je". Těch sedm postav jen prezentuje vzorek lidí, kterým je vzata zóna konformity. Zničehonic pak už nemají možnost volat o pomoc a nemůžou spoléhat na nikoho a na nic, jen na sebe. Je zvláštní, že jediné východisko z této situace je spojení sil. Každý z nich je totiž obdařen dílčí schopností, která sama o sobě je k ničemu, nicméně je nedílnou součástí dovednostního celku, nutného k úspěchu ( v tomto případě úniku z kostky). Místo toho se však začnou rvát mezi sebou o to, kde se to vlastně ocitli a proč, a hledat konkrétní viníky. Přitom vzhledem k okolnostem jsou tyto otázky naprosto nepodstatné. Sama kostka pak symbolizuje určité duševní vězení, do kterého se sami necháváme zavřít, protože mimo něj se cítíme bezbranní nebo okolní svět prostě nechápeme ("Co je tam venku? Jen nekonečná lidská blbost."). Vězení nám dává domnělý pocit bezpečí a falešné jistoty. Proto jediným nevypočitatelným elementem nejen této metafory spoutání lidské duše je člověk sám. A jsme zase na začátku... P.S.: Samotný projekt kostky se dá taky vnímat jako analogie života. Jedna postava to vyjádřila větou: "Nikdo není schopen se na to dívat v celku. Je to moc složitý". Proto si sami raději zúžíme zorné pole a stanou se z nás "záhumenkáři". Přemýšlet jednoduše, nekombinovat a nedívat se dál než na to, co máte před sebou. ()

Havala

Dnes vyniknete jen originalitou, snad trochu přirovnám ku Saw, taky všichni umřou a je konec:-) Ale vážně, oceňuju, to, že už se nesnažil nikdo dělat milion pokračování a skončil v tom lepším - neříkám v nejlepším. ()

bloody21

hrozná blbost...tenhle film mě naprosto šokoval v tom jak skončil, a vůbec, kde vlastně stála ta kostka? a kam vyšel ten Kazan teda? opravdu zvláštní konec, nechápu jak se za nimi dostal ten haizl, když tomu vůbec nerozuměl...vždyť se to celé hýbalo, moc se mi to nelíbilo, žádný konec skoro, co dokážu ocenit, byla ta malá studentka matiky :) a její řešení problému :) ()

curfew77

Na první podívání pětihvězdičkové, ovšem další projekce už nemají valného smyslu, pročež dávám čtyři hvězdy. Nápad skvělý, provedení v mezích možností taky výborné, ale je to opravdu jednohubka. 80 %. PS: Ty sequely a prequely už si mohli kluci odpustit, což se dalo vědět předem. ()

tombarider odpad!

Nevím jestli jsou tu vážně všichni zfetovaný, ale tohle byl s přehledem nejhorší horor co sem kdy videl, a to už sem pár sraček viděl. Herci na nic, efekty na nic, táhlo se to jako smrad.. Ale jako komedie by to obstálo tak za tři hvězdy určitě :D ()

Barghest

Kdyby scénář psala opice po lobotomii a režie se chopil Uwe Boll, nedopadlo by to o tolik hůř. Vadilo mi, že se autor nezabývá tím, proč Kostka vlastně byla postavena, jaké důvody věznitele vedly k tomu, zavřít vybrané exempláře lidské společnosti do krychlovitého labyrintu. Jejich peripetie kvůli tomu postrádají význam a vyznívají jaksi nesmyslně a zbytečně. Nesympatické postavy dělají absurdní věci, jak jim to velí děravý a nelogický scénář, a říkají nesmyslné věci. Dokonce i ta kamera mě občas iritovala. Někdo by měl režisérovi vysvětlit, že nechat po sobě zúčastněné řvát z prstu vycucané výtky za zvuků nepříjemné hudby na vytvoření napínavé atmosféry prostě nestačí. ()

AlexUnited

Kocka je jeden špičkový psychologický thriller/horor, ktorý je zároveň jasným dôkazom toho, že aj za minimálny rozpočet sa dá vytvoriť dielo vysokej kvality. Treba hlavne originálny pútavý nápad, navodenie správnej atmosféry a dobre zvolené herecké obsadenie. Toľko diskutovaný záver samozrejme nasral aj mňa, ale v dobrom slova zmysle, pretože takto to naozaj malo byť – presne v duchu hesla: Nehľadaj dôvod, hľadaj cestu! ()

Neuromancer má lepšího režiséra

Neuromancer má lepšího režiséra