Zdá se, že Hotelu Transylvánie se začíná dařit... Dracula konečně ustoupil ze svých striktních zásad ubytovávat v hotelu pouze příšery, a ten se proto otevírá i lidským návštěvníkům. Za zavřenými dveřmi krypty ale Draculu sžírají pochybnosti o tom, zda se jeho napůl lidský a napůl upíří vnuk Dennis vůbec někdy stane upírem. Když tedy Mavis ve společnosti Johnnyho vyrazí na návštěvu lidské části příbuzenstva - na které ji ostatně také čeká nejedno překvapení - požádá "Děda" Drac o pomoc své přátele Franka, Murrayho, Waynea a Griffina a společně Dennisovi nachystají "kurz pro strašidla". Nemají ale nejmenší tušení, že se k návštěvě své rodiny v hotelu chystá také Dracův rozmrzelý a velmi, velmi, velmi staromódní otec Vlad. Když se tedy Vlad dozví, že jeho pravnuk není čistokrevný upír - a ještě k tomu teď do Hotelu Transylvánie mohou jezdit i lidé - nastane mela, ze které by dost možná i upírovi ztuhla krev v žilách. (Falcon)

Sifaka

Dost jsem se bavil, bylo to o chlup lepší než jednička, dal bych 3,5, ale holkám se to líbilo moc,takže dávám za 4. ()

Lucasion

"Mein got! Na tohle už jsem starý!" Tam kde Hotel Transylvánie jedna skončil, tak dvojka hned navazuje. Mavis a Johnny mají dítě a tak je potřeba zjistit, zda je to taky upír, a nebo „jen“ člověk. Drákula „Drak“ tak musí opět sezvat svojí partu (Frankensteina, Vlkodlaka, Neviditelného muže a Mumii), aby mu pomohli s výukou strašení. Tohle je další důkaz, že dvojka může překonat jedničku. Moc jsem se těšil a dostalo se mi skvělého humoru v podání těch nejsympatičtějších strašidýlek! Krutopřísná animace, humorné gegy a doslova a dobře upečená dvojka se vším všudy. Staré postavy mají více prostoru a je vidět, že když necháte tuhle partu samotnou, tak že to dokáže slušně rozjet. Některé fórky neztrácejí šťávu ani po několikátém opakování (Blé, blé, blé), a naopak scénář dokáže vykřesat originální a trefný humor. Tudíž trailer nelhal a HT2 mě skutečně pobavil. Je pravda, že s titulky se mi to bude líbit ještě více, ale málokterý animák dokáže takhle bavit. Jsem zvědavý, zda další pokračování bude opět lepší. Je to bomba a chci trojku! (88 %) ()

mm13

Deravejšie ako Madagaskar 3. Kam ten svet speje? Skrátiť na polovicu (nebol by to najmenší problém) a šup s tým ako s bonusovým filmom na S.E. vydanie prvej Transylvánie. Tam by bolo to pravé miesto pre Transylvániu 2. Pretože jedno roztomilé blé-ble-bléééé a meta-humorný modrý zub sú málo, zúfalo málo. ()

luka4615

Druhý díl se nese ve stejném duchu jako jeho předchůdce, avšak je zde až moc product plecementu, který mě osobně docela dost vadil. Příběh je opět takový nemastný a neslaný, nicméně ve světle povedených gagů, který celý film provází, to není zas až tak velké mínus. „Baby proofing a guillotine? So you cut your finger off. It's part of the fun.“ ()

ScarPoul

O niečo zaujímavejšie ako jednotka. Má to pár parádnych scén - vlkolak naháňajúci lietajúci tanier, alebo všetko so Slizom, ale inak je to tradičná hodnotová záležitosť. Mierne srandy v rámci popkultúrnych odkazov potešia, ale v zásade sa nejedná o nič svetoborné. Od štúdia Sony sa ale jedná o tú lepšiu vec. Hotel Transylvánia je bláznivý, plný tradičného amerického humoru a tancovačiek. Nebolí z toho hlava a nie je to také hodnotovo neznesiteľné ako posledná Ice Age, ale stále to nezanechá taký skvelý dojem ako čokoľvek od Disneyho, alebo dreamworks. ()

Litsarch

Bohužel se druhému dílu nepodařilo plnohodnotně navázat na laťku nastavenou dílem prvním. Byť se jedná dobrý rodinný animák, který rozhodně neurazí, má co nabídnout a je z těch "lepších", tak je někdy znát, že s vtípky apod. se tlačí na pilu. Jako jednohubka funguje skvěle, nicméně není moc důvodů, na rozdíl od jedničky, se k filmu vracet podruhé. ()

liquido26

Vtipná hororová monstra podruhé. Klasický sequel, který ještě víc dbá na rodinné hodnoty a podobné věci, ale je to pořád docela legrace. ()

corpsy

Ono sa vlastne len zmenila štrukturalizácia príbehu, ale jeho parametre nie. Sandlerove korene síce trčia viac, ako minule, ale nieje to nič čo by malo škodiť ( hlavne malému osadenstvu divákov ). Na každom rohu číha nejaké to gagmanské prekvapenie a ja som mnohokrát uvažoval o maxim hodnotení ( tak ako pri prvom dieli ). Má sa človek tešiť na trojku? Ak to dopadne ako časti ostatné, tak potom Bleh Bleh Bleh! ()

DEXTER099

Kdo měl rád první díl,tak bude mít i tenhle,vtip je pořád dobrý.Jeden z nejlepších animáku,co jsem kdy viděl.Parádní zábava,doporučuji.Za mě celkově 85% a hvězd. ()

ConanVJ

Opět vtipná pohádka navazující na předešlý film. Je zde spousta narážek na hororové filmy a všelijaká monstra, která jsou roztomilá. Taky mi to přijde víc pro prcky než první film. 85% :) ()

PauloZ

Tak tohle bylo šíleně pro děti. Šmrnc a nápaditost jedničky je ta tam. Dvojka viditělně nemá moc co říct a místo hříčky nápadů se utápí v sentimentu a nudných rodiných hodnotách, které sem tam rozhodí nějaký geg. 2,5* ()

hous.enka

Ze dvojky mám naprosto totožný pocit jako z jedničky - přebarevná veselá záležitost a trhanými pohyby jednotlivých postav, bez psychologie či hlubší myšlenky (ne, ústřední motiv špičáků pro mě není dostatečně hluboká myšlenka). Co je ale ve dvojce Hotelu Transylvania mnohem lepší, je děda Vlad, prastarý upír, který pohrdá lidi. Jop, to je za mě sázka na jistotu a Vladovi přihazuji jednu hvězdu navíc. ()

SaNcHeZ_cz

Strašidla a krvesajové bodují i napodruhé. Pokračování úspěšného animáku boduje přesně tam, kde zafungovala jednička, byť tentokrát absentuje onen punc originality a něčeho neviděného. I přesto je však Hotel Transylvánie 2 příjemným oddychovým animovaným příběhem, kde se pobaví na příjemně ubíhající hodince a půl jak ti nejmenší, tak ti už dávno ne školou povinní. Líbivé zpracování a dostatek humoru tak dokáže vynahradit i pár trochu více nucených momentů a menší kolísání v tempu filmu. [70%] ()

Vxxx

Opět paráda! Přijde mi, že jsem se zase bavila v kině víc, než ty děti. Příběh malilinkato pokulhává za prvním dílem, na druhou stranu přírůstek do rodiny je strašně super, roztomilý a obecně osvěžující. Takže se vůbec nebojím dát plný počet! :) 5* ()

Pierre

Lepší než první díl. V dnešní době kdy skoro každý měsíc výjde nějáký nový animák je paradoxně většina z nich spíše průměrných. Ale dvojka Hotelu mě příjemně překvapila. Příběhově se sice nejedná o žádné terno, předvídatelné je to až běda. Ale je to místy dost vtipné. Místy jsem se smál i dost nahlas. Tvůrci se do filmu nebáli nacpat spoustu šílených nápadů a dokonce si odpustili nějáké větší poučování. Nejvíc mě dostala navigace na upířím mobilu a hláška: Znechucení je na mé straně. Takže naprostá pohoda a v rámci animovaného žánru, mohu klidně doporučit.:-) ()

kaylin

Až mě mrzí, že jsem prvnímu dílu dal jenom 60 %, protože si myslím, že si zaslouží víc. Tohle je zábavný animovaný film, který je určený opravdu pro celou rodinu, a to i přes některé ty drsnější scény, které zde jsou. Jak je to ale animované, tak to prostě vyznívá hezky. Mám rád Sandlerův humor a tady mě zase jednou skvěle bavil. ()

Druhé To má scenáristu

Druhé To má scenáristu