Zdá se, že Hotelu Transylvánie se začíná dařit... Dracula konečně ustoupil ze svých striktních zásad ubytovávat v hotelu pouze příšery, a ten se proto otevírá i lidským návštěvníkům. Za zavřenými dveřmi krypty ale Draculu sžírají pochybnosti o tom, zda se jeho napůl lidský a napůl upíří vnuk Dennis vůbec někdy stane upírem. Když tedy Mavis ve společnosti Johnnyho vyrazí na návštěvu lidské části příbuzenstva - na které ji ostatně také čeká nejedno překvapení - požádá "Děda" Drac o pomoc své přátele Franka, Murrayho, Waynea a Griffina a společně Dennisovi nachystají "kurz pro strašidla". Nemají ale nejmenší tušení, že se k návštěvě své rodiny v hotelu chystá také Dracův rozmrzelý a velmi, velmi, velmi staromódní otec Vlad. Když se tedy Vlad dozví, že jeho pravnuk není čistokrevný upír - a ještě k tomu teď do Hotelu Transylvánie mohou jezdit i lidé - nastane mela, ze které by dost možná i upírovi ztuhla krev v žilách. (Falcon)

misterz

O malinkú kvapku lepšie ako jednotka. Tých bláznivých situácií a scénok (niekedy hraničiacich až s absurditou prevrátenou na vtip) je tu predsa len trocha viac a tým pádom je tu i viac zábavy pre deti. Navyše sa mi zdalo, že dejová linka bola trochu kompaktnejšia, pričom ma dokázala zabávať po celý čas. Viac generačné ponímanie Draculovej rodiny je skrátka super zábavný nápad. A hlavne je to snáď jediná rozprávka či film, v ktorej sa mojim deťom páčili netopiere. 75/100 ()

Vančura

Zhlédnuto ve verzi 3D + český dabing. Původní snímek z r. 2012 po světě vydělal více než 350 milionů dolarů, takže bylo jasné, že pokračování na sebe nedá douho čekat. Podlě mě je nakonec o něco slabší než jednička, jak už to tak bývá, ale stále je to hodně roztomilé a vtipné (i pro lidi, kteří jedničku neviděli). Potenciál 3D je skoro nevyužit, snad až na jednu pěknou scénu, kdy si Mavis s Draculou coby netopýři vyletí se v noci trochu provětrat. Český dabing je podle mě hrozný, především Lucie Vondráčková coby Mavis je vážně tragická (se Selenou Gomez z jedničky nesnese srovnání a vyloženě se těším, až budu mít možnost ten film vidět znovu, ale tentokrát v původním znění). Děj je asi docela předvídatelný, ale u těchhle animáků člověk už ani tak nějak ze zvyku neočekává nějaký výraznější závan filmařské invence. (Btw. jako vrcholně otravnou jsem shledal věčnou přítomnost smartphonů Sony, ze kterých si všichni pořád volají - to už se dostal product placement i do animáků? A proč museli Jonathan s Mavis jezdit zrovna Toyotou Prius?) O to víc potěší, že animace je skutečně podařená (místy mi přišla až na hranici fotorealistické věrnosti) - především s postavou Vlada, starého vrásčitého upíra, si tvůrci skutečně vyhráli. Cílovka (děti 5+) bude tenhle film milovat. ()

Tsuki

Na druhý díl jsem se hodně dlouho těšila a moje nadšení ještě stouplo, když jsem si projížděla první hodnocení, které byly vesměs pozitivní a mnoho lidí navíc hodnotilo lépe než u jedničky. Bohužel, právě tohle je příklad toho, že mé subjektivní hodnocení se může od názoru ostatních lišit. Dvojka je sice opět nadprůměrným animákem, se všemi mými oblíbenými postavičkami v čele s Mavis, ale přijde mi, že se z příběhu vytratilo ono kouzlo, které měl první díl. I vtipu je tam podle mého názoru o něco míň, některé fóry se navíc opakují z prvního dílu. Film jsem si opět užila v původním znění ve Slovanském domě, ale při odchodu z kina se zkrátka neopakovalo ono nadšení, které si pamatuju z doby před třemi lety. ~(3,6)~ ()

Frajer42

Slušné pokračování vydařené jedničky. Chybí hlavně vůně novoty, tudíž veškerého překvapení. Vtípky už má člověk převážně okoukané. Ani to 3D nebylo nic moc. I s tou dobrosrdečností příšerek už to páni tvůrci těžce přepískli. Po zhlédnutí si člověk sice nebude přát brzké skonání tvůrců, ale nadšen také vyloženě nebude. Osobně bych to s pořádným přimhouřením oka viděl na slabší 3 kousky. S tím dodatkem, že třetí díl už snad není nutný. ()

MikeCool

Vcelku vtipné pokračování komerčně úspěšného snímku připomínající Adamsovu rodinu, akorát v animovaném a zběsilejším podání. Ovšem dobře rozjetá laťka humoru v první půli filmu sklouzla v druhé půli do ohraného a kýčovitého stereotypu, hlavně co se týče opětovné akční lince, kterou v moderních animovaných filmech moc nemusím. Dále pak slaďoučký happyend, kde všechno zlé v dobro se obrátí. A nakonec všeho Shrekovská závěrečná disco párty, se kterou se nám hlavní hrdinové loučí. To jsou jedny z mnoha atributů, které na dnešních animácích nesnáším! Každopádně se vyplatí druhý Hotel Transylvánie zkouknout, už jen kvůli kvalitním vtípkům, které si pro nás autoři připravili. ___ (Cinestar, Hradec Králové) ()

Kothy

Docela povedené pokračování úspěšného animáku o strašidlech. Naše dvě hrdličky mají svatbu a narodí se jim syn Denis. Hrabě Drákula samozřejmě chce, aby z něj bylo taky strašidlo. Jeho rodičům už na tom tolik nezáleží. Opět můžeme vidět spoustu povedených scén, o které se postará strašidelné osazenstvo hotelu. Johnny s Mavis se vydají do Kalifornie a Drákula Denise přeučuje. Bohužel se mu to ale moc nedaří. Vše se změní až po příchodu Drákulova otce Vlada na Denisovu narozeninovou oslavu. Nakonec ale vše samozřejmě dobře skončí a oni mohou dál oslavovat. "Ještě by to sem chtělo bluetooth. Jasně, Modrý Zube, pojď sem." :D ()

boshke

Úplně, totálně zazděná dvojka. A to se mi jednička tak líbila. Dvojka nepřináší absolutně, zhola nic nového, jen recykluje jedničku. Jediným plusem pro mne byl Steve Buscemi jako vlkodlak (jedničku jsem viděl s dabingem), jinak naprosto o ničem... 20% ()

Dzeyna

Já už si sice nepamatuju první díl úplně do detailů, ale i dvojka mě bavila. Takže za mě rozhodně super relax. ()

silentname

Podľa mňa to Mel Brooks viac menej zachraňuje pred tým, aby to skutočne spadlo do zúfalého priemeru, akým podľa mňa bol prvý diel. Viem, že film má veľa fanúšikov, no mne sa Hotel Transylvania nezdal byť najlepším filmom. Čo sa ale týka pokračovania, tak vidím určité aspekty zlepšenia. Stále nemám pocit, že by to bolo ucelené ako film, no miestami mi to príde vtipnejšie a bláznivejšie. To je fajn. Pridávanie smartfónov a notebookov v animáku mi osobne dosť prekáža, lebo to musí byť moderné pre moderné publikum... a je to dosť otrava. Ale je fajn vidieť Draculu, ktorý má opäť svoj láskavý výraz tváre. Vlad je skvelý a pár scénok sa podarilo. Osobne by som si to znovu nepozrel, ale som rád, že aspoň raz som k tomu našiel cestu. Čo sa týka animácií, tak animácia na postavách je podľa mňa trošku prestrelená, ale páčia sa mi pozadia a aj dizajny sú celkom fajn. Tohto roku boli podľa mňa oveľa silnejšie animáky, ktoré tento film prekonali. Ale to je len môj názor. Každopádne som sa celkom zabavil a to mi stačilo. ()

Yoshitsune

Ze začátku nuda, takže se nenechte odradit, ale jak Draculu začne řešit dospívání vnuka, tak se to pořádně rozjede. Navíc do toho všeho zapojí, svoje natvrdlé kámoše, takže o legraci, určitě neni nouze. Nicméně sem klukovi přál aby mu vyrašili tesáky, pač Johnny rodiče (hlavně maminka) byli ........no střelený, a celé to sousedství, bylo jakože moc v klídku. A nejlepší vtípek ? Určitě remix https://www.youtube.com/watch?v=aFrByyBtJqU. Nebýt těch dvou morálních poučení a rad do života člověka/upíra, tak bych klidně dal pět, takhle čtyři. ()

Slarque

Hotel Transylvánie 2 je zase animovaná groteska, která zneužívá hororové postavy k produkci smíchu. Je vhodný spíš pro děti, protože je rychlý, hlučný a má výrazné postavy. Přestože tvůrci dvojky přišli s nosným příběhem, umím si představit, že z něj šlo vykřesat více zábavy. Za mne jen běžný průměr, na který zakrátko zapomenu (50%). ()

SeBig

Rozhodne slabsi nez predchozi dil, nebo jsem asi ztratil smysl pro humor. I tak jako pohadka pro deti pekny filmek na odreagovani. ()

Chrustyn

Podobně jako první díl, určené hlavně pro ty nejmenší, kteří se budou parádně bavit. U rodičů už je tato vidina menší. ()

Papekus

Za mě rozhodně "palec nahoru", úžasně jsem se bavil - až se lidi v metru divili, čemu se to směju :). Doporučuji ale původní znění, kdy hlas Draculy je naprosto úžasný a těšil jsem se na každou scénu s ním. ()

heyda

Odporný product placement, dotykové mobily a počítače, do toho otravné moderní songy, "cool selfíčka" a spousta přihřátejch postaviček. Ještě, že tam byla dominantní postava Drakuly, který se celou stopáž seč může snaží bojovat za staré dobré zvyky, na které se dnes už zanevřelo. Jde jen o paralelu. Jen tím chci říct, že animák, pro nějž je nejvíc cool mít dotykový mobil, facebook, pařit na diskotékách a být hodňoučký multikulti tolerantní slaboušek, takový animák ať si Sony pictures strčí za klobouk. Mažu to a svým děckám radši pustím Terminátora. ()

BMW12

Bohužel už to není tak bombastické jako jednička. Přišlo mi, že tohle pokračování má špatný příběh, děj, který se točil okolo Mavis a Johnnyho syna se mi moc nelíbil. Lepší bylo, když byli jenom oni dva. Už zde není ani tak výrazný soundtrack. I tak to ale dokáže zabavit, hlavně druhá polovina filmu byla celkem akční, což mi sedlo. Nevím jestli dát 3 nebo 4 hvězdy, asi to prubnu na čtyři. ()

rikitiki

Co by neudělal dědeček pro milovaného vnoučka, který se ale bohužel nevyklubal zcela podle tradičních stínochmurných představ? Děj dává smysl, navazuje na jedničku a některé vtípky jsou podařené. Sice nejde o převratný animák, ale solidní představitel žánru to je a dívat se na něj beze studu mohou i dospělí. ()

hansel97

Jednička mi přišla průměrná, no tohle je ještě průměrnější, ale kvalitu alespoň v podobě vtipu, který je tu klíčový si to udrželo. Příběh takměř o ničem jako předchozí díl, což je pro mě neodpustitelné. Chápu, že animované filmy jsou hlavně pro menší diváky, ale pokud to srovnám z dokonale vystavěnými příběhy Ledového království, Hledá se Nemo, V hlavě, Toy Story a mnohých dalších působí to jako ubohá snáška komediálních scének naházených ledabyle za sebe. Vtip a vizuální nápaditost, jediné, co tenhle film drží nad vodou. ()

ARI50

Dvojka pokračuje v plné parádě a tak je na čase ubytovat pár monster ale ono to jsou zvláštní potvůrky, nasmál jsem se a hodně se mi tohle líbí všechno je zase dokonalé. ()

Druhé To má scenáristu

Druhé To má scenáristu