Star Trek: Do neznáma

Star Trek Beyond

Sci-Fi / Dobrodružný / Akční

USA, 2016, 122 min

D O B R O D R U Ž S T V Í aneb ja normálně zjišťuju, že aby byl člověk opravdu šťastnej, potřebuje k existenci nákladný sci-fi blockbustery s epickou výpravou, na kterejch jsou ty prachy fakt vidět. O to větší je to pak totiž zábava, žeano. Neskutečně uvolňující trip a film, kterej prodlužuje život. Zaručeně.(4.9.2016)

Rozpočet $185miliónovTržby USA $142,320,158Tržby Celosvetovo $214,290,435Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ áno Justin Lin, natočil svoj najlepší film ale na J.J. Abramsa to proste nestačí, už to nemá také grády, aj keď triková stránka je opäť úžasná a herci snaživý, dejovo to až tak nezasiahne, občas tam šramotí zbytočná naivita, príde mi to skôr ako kópia ST: Do temnoty a chýbajú mi tu aj lepšie odľahčené scénky ako tomu bolo u predošlích dvoch dieloch, škoda, toto bude asi komerčné fiasko a asi aj koniec tejto série, veľká škoda /videl v kine 3D verziu: 70%/(19.8.2016)

Empétrojky na ně! První letošní plnokrevný blockbuster co dostál slibům a zůstal věrný příběhu. Simon Pegg pro výroční díl vykouzlil děj, ctící staré seriálové zápletky a opepřil ho několika pěknými (byť trochu předvídatelnými zvraty) a výbornými nápady. Abramsova absence je vidět. Osudovost zmizela, ale Justin Lin zase zvládá lépe akci (i když entré motorky je hodně divné) a má trochu jiné vizuální cítění. Herecky je to klasika, ale neobvyklé párování (Spock a McCoy) je hodně osvěžující, hlášek je požehnaně. Idris jako padouch je hodně fajn, ale přiroste k srdci až v závěru. Sofia Boutella nebyla tak zásadní jak jsem si myslel, ale Pegg si to s ní vysloveně užívá. Sedlo mi, že se nezachraňovala Země, sedlo mi, že se sahalo do minulosti, sedla mi ta zbochybňovací podlinka. Užil jsem si to.(16.8.2016)

Příjemný bonus prvního dne ČSFD filmového víkendu. Nejsem ortodoxní fanoušek Star Treku, tak jsem dostal pro mne pěknou podívanou. Simon Pegg jako Scotty a Karl Urban jako Kostra McCoy jsou tak humorně adekvátní, že zastiňuji i hlavní postavy. Zvláště Mudr. McCoy v nezanedbatelné části, Spockovi lepší parťákem než Kirk. Škoda Antona Jelcina, jsem zvědav, jak se s jeho smrti vypořádají tvůrci v dalším pokračovaní.(10.8.2016)

Is that classical music I'm hearing?(25.8.2016)