Star Trek: Do neznáma

Star Trek Beyond

Sci-Fi / Dobrodružný / Akční

USA, 2016, 122 min

Pro mne tentokrát příjemná nenáročná kusovka, která dává zavzpomínat na jedny z prvních dílů. 75%(1.10.2016)

Obavy se ukázaly býti zcela zbytečné. Opět parádní interakce, dialogy i akce, poprvé jsem postřehla hudbu (skvělá mimochodem) a příběh, na který si většina lidí stěžuje, není ani slabý, ani zmatený.;-) Kontroverzní třívteřinový záběr ve mně vyvolaj "jéé" a černobílá lassie není přechytralá čůza, jak by se mohlo z traileru zdát, ale fajn baba, kterou bych moc ráda viděla znovu. Stejně jako zbytek posádky, samozřejmě, protože i když záporák připomíná záporáka ze "Sunshine" a Spock s Uhurou už do toho nejspíš nepraštěj, byla by škoda sérii pustit. Kor teď, když jí Lin vlil nové palivo do nádrží.;-) Škoda jen, že se nad filmem vznáší stín ze smrti Antona Yelchina (27) a Leonarda Nimoye (83).:-((10.9.2016)

• Psema

Patlal Lin vrací úder. Pravdou ovšem je, že ho Pegg a spol. moc nepodrželi, protože z tuctového námětu vytěžit blockbuster sezóny asi vážně nejde. Do neznáma každopádně působí brutálně schizofrenně, když úvod a závěr představuje CGI orgie, které režírovali leda lidi od počítačů, a prostředek je nudná televizní konverzačka postrádající děj i pořádné svícení. Ve výsledku zmatečná nuda jako prase, která subjektivně působí dvakrát delší. Hej, tím je to vlastně podobné úplně prvnímu celovečernímu Star Treku! Tak to asi OK, kruh se uzavřel!(6.8.2016)

Moc se mi líbila úvodní sekvence popisující rutinní život na lodi. Vesmírná stanice Yorktown byla taky moc hezky udělaná. Část na záporákově planetě mi přišla dost minimalistická. Vypadalo to, jak kdyby tam byli jen dva nepřátelé, záporák a jeho poskok. Měl jsem rád i novou postavu Jaylah. Vypadala cool. Finále taky dobrý, jen jsem nepobral proč se zlej ufon najednou začal měnit na Idrise Elbu. A jeho motivace mi taky nepřišla úplně v pořádku.(30.10.2016)

Na to, že Star Wars a Star Trek jde zcela mimo mne, tak s tímhle dílem jsem spokojen. Nenudil jsem se, nepřevracel jsem oči nad podivnými entitami, akce i efekty ušly, herecky taky slušné, tedy spokojenost. 75%(7.10.2016)