Star Trek: Do neznáma

Star Trek Beyond

Sci-Fi / Dobrodružný / Akční

USA, 2016, 122 min

Byla jsem na předpremiérovém večeru, kde se promítali nejdřív předchozí dva filmy a na závěr tahle novinka. Musím říct, že ve světle prvního dílu a výkonu Benedicta tenhle díl docela bledne. Nemůžu tomu dát nižší hodnocení, protože Star Trek, ale zrovna u tohohle dílu mi přišlo, že některá místa jsou děsně uměle natahovná a filmu to nesvědčí. Jediný díl, který úplně nepotřebuju vidět někdy znova. Docela zklamání.(25.7.2016)

Slabé 4. Ten film je moc jednoduchý oproti předešlým dílům. Ale dvě hodinky utekly jako voda a když nějaká podobná scifi přijde jednou za čas do kin, nemám s ní úplně problém.(25.7.2016)

• BradleyT

Prislo mi tu hodne veci nedoresenych, nevysvetlenych a nelogickych. Clovek asi u tohoto snimku nema moc premyslet nad logikou a radeji tupe cumet na platno na tu astronomickou bitvu tech wtf malych skorapek (odkud se jako vsechny vzaly?), co sice projedou jak nuz maslem plne nabytym stitem, zato v pruletu atmosferou shori na prach. no..nebudu spoilerovat, a jiste, par nelogicnosti se prece najde vsude, ale tento film je na nich prakticky postaven. BTW - podobnost s Ender's game stylu zaverecne bitvy je ciste nahodna...No podruhe uz bych to fakt videt nemusel.(23.7.2016)

Veľmi ma to mrzí ale tretí diel je najslabší. Veľká väčšina filmu sa odohráva na úplne nudnej a generickej planéte, ktorá nemá čím zaujať. Hlavný nepriateľ bol taktiež určite slabší ako jeho dvaja predchodcovia. Ale určite to nerobí z Beyond nejakú katastrofu, film ma veľa úsmevných momentov a už len vidieť starú partu pokope mňa ako fanúšika nenormálne potešilo. Film má len tú smolu, že mu predchádzali lepšie filmy (nepochopiteľného hateu na dvojku s Khanom sa pravdaže nezúčastňujem). Aj keď (zatiaľ) nemám vôbec chuť film vidieť po druhý krát, štyri hviezdy si v pohode obháji. P.S.: Chcem buddy film so Spockom a Bonesom! A to hneď!(23.7.2016)

Beyond představuje to nejlepší z obou světů - světa The Original Series i nové série (Kelvin timeline). Princip a záměry Federace planet jsou tu zpochybňovány stejně tak jako Kirkova podstata a pozice ve Starfleet. Star Trek se vůbec poprvé stává opravdu Star Trekem, nikoli meziplanetárním road movie o bromance mezi Kirkem a Spockem a film dostává nový tón, přičemž zůstává věrným původní filosofii Geneho Roddenberryho. Jako fanynce J. J. Abramse mi tam jeho podpis rozhodně chybí, přesto přese všechno nemohu dát méně než 90%. (Advance screening at Buffalo Grove Theater, 21. 6. 2016; IMAX 3D) BradleyT: Ty "skořápky" skutečně neshořeli, protože proletěly atmosférou, možná by sis na to podruhé zajít mohl a tentokrát dávat pozor, co že se to na plátně vlatně děje(22.7.2016)