Pokud bude kvalita SW upadat a budou jen tupě kopírovat předešlé filmy, tak se ze mě snad stane Trekkie (ne, nestane:). Každopádně nový Star Trek mě sedl daleko více než Star Wars. Lin tu přehnanou akci prostě zvládá na jedničku. Jako velké plus beru, že Karl Ubran = Bones dostal více prostoru a jeho úseky spolu se Spockem jsou prostě boží. Live long and prosper. [Imax 3D](20.8.2016)

• Isherwood

Možná nejpromyšlenější scénář série zabitý žokejem akčních dostihů, kdy ten rutinní vodopád atrakcí trávíte povětšinou tím, že smutně vzpomínáte na časy, v nichž bohatě stačily dvě velké destrukční akce a zbytek si vystačil s vymakanými postavami a nenuceným humorem. Jedna vtipná replika o stalkingu a tucet rychlých a zběsilých ‚copy & paste‘ záběrů na sto dvacet minut času. Jasný aspirant na TOP 5 blockbusterových shitů roku.(21.9.2016)

Jsem asi TAKHLE blízko dát pět hvězdiček, protože horší než Do temnoty to není. Má to sice výrazně rutinnější a nepřehlednější akci, ale zároveň to působí mnohem uvolněnějším dojmem. Jednoduchá zápletka, která už komorním a vtipným úvodem odkazuje spíše k poetice seriálu, dobře využitý padouch, který posiluje Kirkovo dilema a motiv prázdnoty, související s objevováním nekonečného vesmíru, křupavé dialogy (nejdojemnější místa přicházejí v konverzacích), solidní tempo, které tentokrát vychází spíš ze scénáře než z Linovy režie, která trochu nadužívá vyosenou kameru a hyper-kinetické záběry (ve 3D fakt není jednoduché v tom navigovat). Obával jsem no brainer, dostal jsem vintage Star Trek. Bez váhání se zapisuju na další misi s touhle posádkou!(8.8.2016)

Když vezmu v potaz, s jakými problémy tenhle film vznikal, tak můžu být ještě ráda, že dopadl takhle. Ale žádná velká sláva to není. Star Trek Beyond je pouze dostačující. Žádný herecký výkon není nadprůměrný, scénář je - co si budeme povídat - trochu odbytý a zatížený klišé, akce je chvílemi matoucí (hlavně úvodní vesmírná bitka). Film budí dojem, že kromě hlavních postav (Kirk a spol.) Hvězdná federace nemá vlastně žádné schopné lidi - naprostá většina osazenstva filmu postává v pozadí, případně vyděšeně někam utíká. Což je velká škoda u filmu, který je o jednotě a o tom, že máte chránit jeden druhého. Jako celek tenhle nejnovější Star Trek působí spíš jako drahý a dlouhý díl televizní série, ojedinělý incident, který bude v dalším díle zapomenutý. 60 %(23.10.2016)

Beastie Boys jsou fajn, ale film to z průměru bohužel nevytáhne. Jako televizní pilot k seriálu parádní, jako letní blockbuster bohužel moc televizní.(19.8.2016)