Indonéský herec, model a martial artist Joe Taslim (Manas) hraje v menší roli pravou ruku záporáka Kralla (Idris Elba). Taslim je v masce prakticky nepoznatelný a všechny scény má na mimozemské planetě. Z nových postav zaujme mimozemštanka Jaylah (Sofia Boutella). Taslim a Boutella mají jeden docela vydařený souboj. Postavu Kalara hrála Lydia Wilson, ale její mimozemský hlas namluvila Sara Maria Forsberg. STAR TREK BEYOND / IN LOVING MEMORY OF LEONARD NIMOY / FOR ANTON(9.10.2016)

Ty vole já už vůbec nevím o co jde obecně, o co komu konkrétně, já už ani nevím, kdo je čí co a kdo koho pomlátil minule... Dílů to má jako Columbo, akorát že ten má v každý epizodě novej a logickej příběh, zatímco Enterprise lítá Vesmírem jak urvanej řetízkáč a dokud nevrazí do zdi, tak mám pocit, že ji nikdo jen tak nezastaví...(7.9.2016)

D O B R O D R U Ž S T V Í aneb ja normálně zjišťuju, že aby byl člověk opravdu šťastnej, potřebuje k existenci nákladný sci-fi blockbustery s epickou výpravou, na kterejch jsou ty prachy fakt vidět. O to větší je to pak totiž zábava, žeano. Neskutečně uvolňující trip a film, kterej prodlužuje život. Zaručeně.(4.9.2016)

Pokud bude kvalita SW upadat a budou jen tupě kopírovat předešlé filmy, tak se ze mě snad stane Trekkie (ne, nestane:). Každopádně nový Star Trek mě sedl daleko více než Star Wars. Lin tu přehnanou akci prostě zvládá na jedničku. Jako velké plus beru, že Karl Ubran = Bones dostal více prostoru a jeho úseky spolu se Spockem jsou prostě boží. Live long and prosper. [Imax 3D](20.8.2016)

Obavy se ukázaly býti zcela zbytečné. Opět parádní interakce, dialogy i akce, poprvé jsem postřehla hudbu (skvělá mimochodem) a příběh, na který si většina lidí stěžuje, není ani slabý, ani zmatený.;-) Kontroverzní třívteřinový záběr ve mně vyvolaj "jéé" a černobílá lassie není přechytralá čůza, jak by se mohlo z traileru zdát, ale fajn baba, kterou bych moc ráda viděla znovu. Stejně jako zbytek posádky, samozřejmě, protože i když záporák připomíná záporáka ze "Sunshine" a Spock s Uhurou už do toho nejspíš nepraštěj, byla by škoda sérii pustit. Kor teď, když jí Lin vlil nové palivo do nádrží.;-) Škoda jen, že se nad filmem vznáší stín ze smrti Antona Yelchina (27) a Leonarda Nimoye (83).:-((10.9.2016)

• - V úlohe člena posádky Jamesa Kirka (zhodou okolností má rovnaké meno ako kapitán Kirk) sa mihol vedúci vizuálnych efektov tohto filmu. (mivr)

• - Jedná sa o vôbec prvý nekomediálny scenár k filmu, ktorý písal Simon Pegg. (mivr)

• - Natáčelo se v Kanadě a v Dubaji. (JORDY)