Obavy se ukázaly býti zcela zbytečné. Opět parádní interakce, dialogy i akce, poprvé jsem postřehla hudbu (skvělá mimochodem) a příběh, na který si většina lidí stěžuje, není ani slabý, ani zmatený.;-) Kontroverzní třívteřinový záběr ve mně vyvolaj "jéé" a černobílá lassie není přechytralá čůza, jak by se mohlo z traileru zdát, ale fajn baba, kterou bych moc ráda viděla znovu. Stejně jako zbytek posádky, samozřejmě, protože i když záporák připomíná záporáka ze "Sunshine" a Spock s Uhurou už do toho nejspíš nepraštěj, byla by škoda sérii pustit. Kor teď, když jí Lin vlil nové palivo do nádrží.;-) Škoda jen, že se nad filmem vznáší stín ze smrti Antona Yelchina (27) a Leonarda Nimoye (83).:-((10.9.2016)

Jsem asi TAKHLE blízko dát pět hvězdiček, protože horší než Do temnoty to není. Má to sice výrazně rutinnější a nepřehlednější akci, ale zároveň to působí mnohem uvolněnějším dojmem. Jednoduchá zápletka, která už komorním a vtipným úvodem odkazuje spíše k poetice seriálu, dobře využitý padouch, který posiluje Kirkovo dilema a motiv prázdnoty, související s objevováním nekonečného vesmíru, křupavé dialogy (nejdojemnější místa přicházejí v konverzacích), solidní tempo, které tentokrát vychází spíš ze scénáře než z Linovy režie, která trochu nadužívá vyosenou kameru a hyper-kinetické záběry (ve 3D fakt není jednoduché v tom navigovat). Obával jsem no brainer, dostal jsem vintage Star Trek. Bez váhání se zapisuju na další misi s touhle posádkou!(8.8.2016)

Na to, že Star Wars a Star Trek jde zcela mimo mne, tak s tímhle dílem jsem spokojen. Nenudil jsem se, nepřevracel jsem oči nad podivnými entitami, akce i efekty ušly, herecky taky slušné, tedy spokojenost. 75%(7.10.2016)

Obrovsky promarněná příležitost, neboť tenhle startrek nejde do neznáma, nýbrž do pytle. A bohužel ne do Dna Pytle. Hlavní problém? Těžké říct, ono jich bude víc, ale ten děj.. Ten tupý děj! Jedná se o dost pitomý, hloupý a generícký akčňák (byť dobře natočený) ve scifi hávu, který využívá té nejvíce klišé zápletky, která se v tomhle universu objevuje a absolutně tu nefungují emoce tak, kde prostě být mají a pakliže je nejvíce emotivní scénou pozorování fotky původní posádky s Nymoyem a spol. mladým Spockem, je něco velmi, velmi špatně. Takže je zcela jasné, že opravdový Star Trek se nekoná, což by mi ani tak moc vadit nemuselo, jenže tady je i akce zcela průměrná a teď, dva dny po projekci na ČSFDickém filmovém víkendu si z ní vybavují jen velmi, velmi málo a to na další sérii facek pro celej tvůrčí tým. Tohle je jednoduše absolutně zbytečný díl, který nijak neposouvá mytologii, nijak neposouvá postavy a v žádném případě není o tom, o čem měl podle tvůrčího týmu být, aneb žádné neznámé Beyond se nekoná.(7.8.2016)

Nejvtipnější a nejakčnější z (nejen?) nových Star Treků může na první pohled trochu kazit velmi jednoduchá zápletka. Ovšem když si divák uvědomí, jak moc připomíná půvabné zápletky původního seriálu, a když si to spojí s Kirkovým pocitem "cítím se jako v seriálu", o němž se v úvodu svěřuje svému deníku, je téměř jisté, že to všechno byl úmysl dobře se bavících tvůrců. O co totiž jde novému Star Treku především, jsou postavy, a tady vyhrává na celé čáře. Kirk je ještě "Kirkovatější", k čemuž mu dopomáhá i retro účes, ze Spocka a Kostry se konečně stala výborná dvojice, Scotty, Čechov (Antona Yelchina je taková škoda), Uhura i Jaylah, každý má své místo a zejména v té části, kdy jsou rozděleni, není ani jeden z nich nezajímavý. Z toho, jak nesmírně dostane Enterprise na frak, až zamrazí, naopak snad každý vtip je opravdu vtipný a nikdy nepůsobí ani trochu nuceně (díky, Simone Peggu, vím, že je to hlavně tvoje zásluha). Triky asi nemá smysl chválit, ale opět musím vyzdvihnout hudbu Michaela Giacchina, mého nejoblíbenějšího skladatele současné generace. Povedlo se.(19.8.2016)

• - Když Scotty (Simon Pegg) přemýšlí nad tím, jak se na planetu dostala loď U.S.S. Franklin, zmiňuje, že za tím mohla být i ´vesmírná zelená ruka´. Jedná se o odkaz na epizodu "Who Mourns for Adonais?" původní série Star Trek (od r. 1966). (Charpy)

• - Ve filmu je vidět odkaz na předchozí filmovou sérii v podobě fotky starého teamu, ve kterém účinkovali: Leonard Nimoy (Spock), William Shatner (James T. Kirk), Nichelle Nichols (Uhura), DeForest Kelley (Dr.McCoy - Kostra), George Takei (Sulu), Kirstie Alley. (kytka.patrik)

• - Spoiler: Ve scéně, kdy kapitán James T. Kirk (Chris Pine) objeví na lodi USS Franklin motocykl, řekne, že přesně takový typ měl jeho otec, když byl James T. Kirk malý kluk. To ale nedává smysl, jelikož Kirkův otec zemřel v den jeho narození na USS Kelvin. (luka4615)