Tak se nám Stártrek vrátil z temnoty prdele, kam degenerativně pokroucenou posádku lodi Entršajs ve druhém díle poslal Džejdžej, aby z něj udělal nudný maglajz rodinných hovnot a otravnou kvintesenci kýčovitých existenciálních pouťových mouder pro hloupé náctileté ufony. Nyní je zase tím starým dobrým Stártrekem, jak ho mají mazlíčci rádi, jenž se již několik generací stará o hladký průběh mnohočetných milostných eskapád s pravačkou všem těm krásným a oduševnělým krutohustým nabíječům, neodolatelným proutníkům a sexuálním predátorům. Ahoj Dárkbobíku! Tento díl přinutil k warpovému „pohonu“ i mě. Prostě paráda, Šimone! Sympatičtí herci, dělající humory, hnusní emzáci, dělající bordel, hutný přímočarý děj, nonstop akce v okorvoucích kulisách, a i trocha toho překvapivě perverzního mezidruhového vzrušení, protože když se alžírská cigoška napatlá moukou a pokeruje si xicht, stává se natolik apelující, až má jeden chuť zasunout palivovou tyč do plasmového reaktoru. Totálně kůl je tu dokonce i uječené přednášení Bísty bojs, neposlouchatelné tak, že je během chvilky schopno zdecimovat jindy neporazitelnou mimozemskou invazní flotilu. A tak jediné, co mě opravdu velmi rozhodilo a znepokojilo, je ta reálná vize globální katastrofy pro celý známý vesmír. Přitom to začalo tak nevinně. Na poručíka Sula prostě dolehla osamělost dlouhých intergaylaktických letů, při kterých byl neustále obklopen spoustou vyzývavých fešáků v pestrobarevných elasťácích, až se z toho vydal na jih. Tudíž si už v roce 2392 řiťopichové mediálně otevřeně adoptují lostomiloušké ťamaské holčičky, aby z nich naprosto, ale naprosto přirozenou výchovou a vzorem dělali vysrkávačky škeblí. Nejhorší je, že už to začíná jiskřit i mezi velením. Kapitán Krk tu místy vypadá, že by s chutí požvýkal špičky boltců svému prvnímu důstojníkovi, a i jindy bezemoční Spok dává nepokrytě najevo, jak by nebyl proti zasunout prostředníček s prsteníčkem do svého velitele a vystřihnul mu tam předpisový vulkánský pozdrav. No armabeton!!! Že by Entrprájs z tohoto jinak skvělého Neznáma mířil opět na misi do prdele? Na Gaytrek: Deep throat 69 už do kina určitě nepůjdu.(20.8.2016)

Problémy s nesrozumitelnými zápletkami a tragickými záporáky pokračují. Tohle léto je asi vyloženě prokleté, ale většinu času jsem nepobíral co, proč a jak, i když jsem se vážně snažil. V tomhle směru tedy nový Star Trek selhává (a rozhodně jde o nejslabší díl s novým obsazením), zároveň jsme ale dostali zábavnou akční jízdu se dvěma velkými trumfy. Tím prvním je tolik propírané zničení Enterprise, které je mrazivé, skvěle vygradované a vůbec ve všech směrech parádní. Takhle si představuju popcornovou lahůdku, u níž člověk sbírá čelist na podlaze, škoda že zbytek akčních scén krapet zaostává. No a co trumf číslo dvě? Tím je bez debat posádka, která si vás znovu obmotá kolem prstu a vyváží nejeden dějový laps nebo nuznější scénu. Hlavně Pine je už potřetí famózní a od začátku do konce táhne celý film. Ve finále tu tedy máme svižný a docela fajnový blockbuster, u něhož prostě vypněte mozek při každé zastávce u padoucha. (7/10)(9.8.2016)

Pokud bude kvalita SW upadat a budou jen tupě kopírovat předešlé filmy, tak se ze mě snad stane Trekkie (ne, nestane:). Každopádně nový Star Trek mě sedl daleko více než Star Wars. Lin tu přehnanou akci prostě zvládá na jedničku. Jako velké plus beru, že Karl Ubran = Bones dostal více prostoru a jeho úseky spolu se Spockem jsou prostě boží. Live long and prosper. [Imax 3D](20.8.2016)

Kým dvojka bola skôr za 50%, než za 60%, tak trojka je skôr za 70%, než iba za 60%. Na jednotku (100%?) sa nechytá, ale aspoň sa na nič nehrá (na rozdiel od prvého pokračovania) a hoci nemá až takého kvalitného zloducha, ako bol dvojkový Cumberbatch, bavila ma viac, než temná a prekombinovaná dvojka. Trojka mala patrične vysoký rozpočet a niektoré vizuálne nápady sú miestami až takmer úžasné (parádne kozmické veľkomesto). Oproti nim paradoxne stoja masky, rekvizity a výprava, ktoré nielenže nie sú kvalitné - miestami dokonca pripomínajú skôr televíznu obrazovku! Herci našťastie pôsobia (na rozdiel od uťahanej dvojky) nie unavene, ale plní života a elánu a zdá sa, že ich nakrúcanie a návrat k obľúbeným postavám bavil. Miestami som sa dokonca mierne zasmial a to už je čo povedať. Idris Elba naďalej úspešne pokračuje v domrvenej kariére, ale inak trojku hodnotím kladne.(15.11.2016)

Obavy se ukázaly býti zcela zbytečné. Opět parádní interakce, dialogy i akce, poprvé jsem postřehla hudbu (skvělá mimochodem) a příběh, na který si většina lidí stěžuje, není ani slabý, ani zmatený.;-) Kontroverzní třívteřinový záběr ve mně vyvolaj "jéé" a černobílá lassie není přechytralá čůza, jak by se mohlo z traileru zdát, ale fajn baba, kterou bych moc ráda viděla znovu. Stejně jako zbytek posádky, samozřejmě, protože i když záporák připomíná záporáka ze "Sunshine" a Spock s Uhurou už do toho nejspíš nepraštěj, byla by škoda sérii pustit. Kor teď, když jí Lin vlil nové palivo do nádrží.;-) Škoda jen, že se nad filmem vznáší stín ze smrti Antona Yelchina (27) a Leonarda Nimoye (83).:-((10.9.2016)

• - Prvý sci-fi film režiséra Justina Lina. (mivr)

• - USS Franklin je ve filmu zmíněna jako první loď flotily, co uměla dosáhnout warp 4. Pod vedením kapitána Edisona fungovala však až po událostech seriálu Star Trek: Enterprise (od r. 2001) a až po vzniku Spojené federace planet. V tomto seriálu, ještě před vznikem Federace, USS: Enterprise NX-01 uměla dosáhnout warp 5. USS Franklin tedy musela být starší loď než USS: Enterprise NX-01 a do velení kapitánu Edisonovi být svěřena později, až po vzniku Spojené federace planet, jak vysvětlují tvůrci. (Honzíno)

• - Když Scotty (Simon Pegg) přemýšlí nad tím, jak se na planetu dostala loď U.S.S. Franklin, zmiňuje, že za tím mohla být i ´vesmírná zelená ruka´. Jedná se o odkaz na epizodu "Who Mourns for Adonais?" původní série Star Trek (od r. 1966). (Charpy)