V nepříliš vzdálené budoucnosti dohlíží na dodržování pořádku mechanické policejní jednotky. Nyní se jim ale lidé začínají bránit. Když dojde k odcizení a přeprogramování jednoho z policejních droidů, stane se robot jménem Chappie vůbec prvním robotem se schopností samostatného myšlení a cítění. Jak se jeho existence stává v očích mocných stále větší hrozbou pro celé lidstvo, nezastaví se tito před ničím, aby vynutili zachování statu quo a zajistili, aby byl Chappie současně i posledním robotem svého druhu. (Falcon)

Tuty

Číslo 5 žije feat Robocop aneb ve výsledku ani jedno. A to mě to celkem bavilo, technicky je to totiž pecka, ne že ne. Jenže zatímco Číslo 5 mělo Steva Gutenberga, posta Chappieho stvořitele mě od začátku nebavila, nepřišla mi vůbec důvěryhodná, kamera se sice nehýbe, ale film je tak nějak moc "barevný" a i k atmosféře Johannesburgu bych si dokázal představut nějakej filtr, možná i lepší výběr lokalit (ty ve mě, stejně jako zpravodajství, evokují toho Robocopa), celkově totiž film působí "nijak". Komedie to není, ale větší část filmu obsahuje komediální prvky, eRkový film to není, ale v závěru je celkem dost krve, opisuje to od Robocopa (souboj Chappieho s Moonem?), ale těží z toho málo, přesto jsem se vlastně bavil, ale s výhradami, protože takovýhle námět má bezpochyby na víc! 65%. ()

TonoM

Fajn film od Neilla o něco zaostává za Districtem 9, ale splnuje účel. Herci trošku nevýrazní, ale Robot dokáže zabarvit tento problém. Příjemné Sci-Fi 60% ()

bonovox

Zaujímavý mix sci-fi, drámy a zároveň detského prístupu k danému príbehu. Výborný hlavný robotický hrdina. Škoda len niektorých slabších pasáží. ()

halberdier

Nebudu podporovat všeobecný hate vůči Blomkampovi, oba jeho předchozí filmy se mně líbily (i Elysium), stejně tak i Chappie. Co se týče vizuálu a nápadů, tak zde opět Chappie boduje, stejně jako u jeho dvou předchozích filmů. Titulní postava robota je fajn - i díky dabingu Sharlto Copleyho. Osobně mě potěšili i postavy z Die Antwoord, které daly filmu až bizarní feeling. Naopak Hugh Jackman v kraťasích se do záporné role vůbec nehodil. Neill Blomkamp natočil další nadprůměrné sci-fi, ovšem jestli je to dostatečná kvalifikace pro Vetřelce 5 si nejsem jistý (navíc je teď Alien 5 uložený k ledu). Taky by si v dalším filmu mohl odpustit další příběh zasazený do jihoafrického gheta. ()

serdehelan

Detský film s Rkovým ratingom. Bloomkamp variuje Číslo 5 žije za pomoci Die Antwoord, ktorí sú sami o sebe slušne uletení a neviem sa rozhodnúť či sú mi sympatický alebo práve naopak. Neviem ako by som to vnímal, keby neviem čo sú zač. Bloomkamp fascinovaný cyberpunkom a integráciou človeka a stroja ako vždy doteraz. ()

Erico

Nedosahuje to kvalit Districtu, ale je to o třídu výš než Elysium, který pro mě bylo od Blomkampa spíše zklamáním. Vzhledem k tomu kolik vyšlo scifi za rok 2015, tak chappie patří mezi ty nejlepší za tendle rok. Škoda že není víc místa pro vývoj chappieho myšlení a celkově pro vývoj droidů/UI. 5tá hvězda čistě jen za Die antwoord a OST :) ()

XI-XAO

Číslo pět žije uvařený podle Jirky Babici v koprodukci s Robocopem od Ládíka Hrušků - aneb když nemáte vlastní invenci tak smíchejte všechno o robotech, co máte doma v šuplíku na VHSkách. Postup: Vezměte 150kg Čísla 5 a důkladně rozmixujte, aby z něj zbyl jen prostoduchý ukňouraný čokl. Smíchejte s 4000kg vážícím megarobotem z Robocopa, kterému dává příkazy zhrzený Wolverine, díky helmě od profesora Xaviera. K tomu špetku Indického intelektuála (opět made in Číslo 5) a celé to pořádně okořeňte pikantní dvojicí Die Antwoord. Sice se to nedá žrát, ale lidem to chutná. ()

Blejzr

Prvni pulku filmu jsem si rikal na co se to sakra koukam :D Ale za tu druhou pulku si to 3-4 hvezdy zaslouzi! Za me takovejch 65-70%, ale 3 hvezdy je malo a 4 zase moc.. tohle je proste nedomyslenej styl hodnoceni :( Nicmene moc hezky pribeh, takova pohadka pekna :) A zvlastni videt taky jednou Jackmana jako zaporaka.. ()

jjjerry

Největší zklamání od Neila, snad se poučí a napraví si reputaci u Aliena. Scénář mně přišel hrozně poslepovaný, šitý horkou jehlou. Nevim proč tam byl ten trapně rádoby vtipný gang (pištící nána, superdrsnej gangster). Indický student, co od stolu všecho vymyslí? Neile prober se, dneska vše řeší tými lidí, programator nemůže být i konstruktérem. Stačilo by použít nápad, držet se reálnosti jako v Distriku a bylo by to super. Proč tam musela být obsazena "Ripleyová" jsem taky nepochopil, možná si chtěl Neil jen něco dokázat. Aneb jak totálně zazdít potenciál i když máte "neomezené finance" a vznikne z toho béčková ostuda. Abych jen nekritizoval. Kamera byla excelentní. Provedení, včetně detailů, kostýmů a masek taky seper. Jen to celé nějak nefunguje. ()

Tondonis

Blomkamp nabudúce premení človeka na kaktus... Každopádne toto nejako nevyšlo. V maloktorom filme sa nachádza toľko nesympatických postáv ako tu. Treba uznať, že pár dobrých nápadov tu fakt bolo. Ale vážne iba pár. Príliš zabudnuteľné... ()

Magnus87

Išiel som do toho s obrovskými obavami ktoré sa nielenže naplnili, ba čo viac, všetko čo som mal na Die Antwoord rád sa zrazu vytratilo. Dve tupé bulá, v spoločnosti desne trápnych postáv a k tomu všetkému on, robot, verbalom do bodky vystihnutý - infantilný kokot. Trpel som, ako strašne!...strašne strašne! Inak celkom príjemné CGI, ale viac pozitívneho k tomu nemám. ()

kishi_SO

Niell Blomkamp prekvapuje. Zrodenie noveho rezisera sci-fi, ktory dokazal uz s filmom District 9, ze za malo penazi sa da zahrat vela muziky. K tomuto filmu nemam co vytknut, prekvapuje ma vsak, ze Hans Zimmer pocuva Die Antwoord :) ()

tomino28

Chappie je sympatickým robotem s lidskými vzorci chování a hlavně s duší a emocemi, což ho na první pohled od ostatní umělé inteligence odlišuje. Musím se přiznat, že jsem chvílemi s robotem skutečně cítil a prožíval jeho trable, což bylo zřejmě režisérovým plánem. Ale jedním dechem je potřeba dodat, že proti nadprůměrnému hodnocení se staví předvídatelný příběh a nezajímavé a nevýrazné postavy, které film zase srážejí do šedivých sci-fi vod. A je to škoda, potenciál tady byl, ale Blomkamp už nám dříve dokázal, že to umí lépe. ()

gorerated

Tak tohle je uplne mimo! Nejenom ze me neskutecne sere "mindža" a "jolanda vysrana". Ale nejvetsi problem mam s "čapím". Je to doslova jar jar v robotickem provedeni. Po districtu a trochu slabsim elysiu jsem se na tenhle film tesil, o to vetsi bylo moje zklamani. Radsi si pustte cislo 5 zije. ()

panki9922

Je to poriadne uletené a Hugh Jackman tu vyzerá otrasne, ale ako guilty pleassure oddychovka to u mňa fungovalo. Blomkamp je po technickej stránke vynikajúci tak, ako to už dokázal aj v Districte aj v Elysium. Znova sa niekedy na škodu veci snaží tie najdôležitejšie pasáže zrýchliť, akoby preňho emócie neboli vo filme dôležité. No Chappieho príbeh ma upútal a divák si vo filme nájde zaujímavé analógie, takže je aj nad čím sa zamyslieť :) 7, 5/10 ()

Neill Blomkamp a návrat RoboCopa

Neill Blomkamp a návrat RoboCopa

13.07.2018

Noví X-Meni hledají režiséra

Noví X-Meni hledají režiséra

23.02.2017

Simon Kinberg patří mezi největší dříče současného Hollywoodu. Scenárista Sherlocka Holmese nebo posledních dvou filmů s X-Meny je zároveň producentem Chappieho, Popelky, Marťana nebo Deadpoola, a… (více)

Marvel ulovil Sigourney Weaver

Marvel ulovil Sigourney Weaver

09.10.2016

Na Netflixu právě debutoval Luke Cage a 17. března 2017 nás čeká Iron Fist, čímž se nám představí všichni čtyři Defenders. Televizní kolegové Avengers, mezi něž patří ještě Daredevil a Jessica Jones,… (více)

TOP filmy 2015 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2015 dle TOP uživatelů ČSFD.cz