• slovenský

Akční / Thriller / Sci-Fi

USA, 2015, 121 min

Je príjemné sledovať ako sa anime postupne prepracováva do hraných filmov od Chronicle cez Pacific Rim a Edge of Tomorrow až najnovšie po Chappieho. Nevadí, že Neil odkazuje na robotické klasiky, práve naopak, divák sa teší na záverečné zúčtovanie medzi človeko robotom (tentoraz v podstate deckom) a ťažkotonážnym bojovým strojom. Z Elysia sa Neil poučil, akčné scény sú opäť prehľadné. Členovia Die Antwoord sa po svojských klipoch a kraťase Umshini Wam (od tvorcu Kids a Spring Breakers) krásne prepracovali do parádneho celovečeráku, takže fanúšikovia tejto skupiny si myslím budú maximálne spokojný nielen tým, že tu dostali veľký priestor ale aj že tu zaznejú ich najväčšie pecky. Potešil aj Hugh Jackman v zatiaľ asi prvej zápornej úlohe.(9.3.2015)

• xxmartinxx

Nejotravnější film od Pěny dní. Hyperaktivní a tupé. Od skvělého režiséra, ale k ničemu. Neill by hodně potřeboval zaměstnat nějakého scenáristu. Opravdu jsem to protrpěl.(28.6.2015)

// Distribútor: Sony, Columbia // Počet premietajúcich kín v USA: 3,201 // Otvárací Víkend v USA: $13,346,782 // Pre sci-fi fanatikov, ako stvorené.(5.3.2015)

Režisér Neill Blomkamp už svojim filmom District 9 ukázal, že vie točiť svoje filmy tak trochu netradičným spôsobom. Tento nie je výnimkou. Tu už síce vsadil aj trochu na osvedčené herecké tváre, tie ale neťahajú prvé husle vo filme. Sigourney Weaver sa ukáže na plátne možno 4x, "milionár z chatrče" Dev Patel tiež nie je ústrednou postavou a Hugh Jackman mi pripadal ako nepodarený klon herca v nemeckých erotickýh filmoch rokov osemdesiatych. Iritovala ma (a to riadne) dvojica z hudobnej skupiny Die Antwoord. Ale možno práve toto bol presne zámer režiséra. Pohyby androida boli neskutočne skvele prevedené do reálneho pohybu a záverečná tretina filmu úspešne útočila na city. Na rozdiel od Districtu 9, ktorý som musel pozrieť až 3x, aby som mu dal 4 hviezdičky, tomuto sa to podarilo na prvý raz ...(24.5.2016)

Blomkamp-režisér se urputně snaží zakrýt neschopnost Blomkampa-scenáristy. Na Chappieho se dívá hezky, film má světlý momentky, ale když se nad tím začne uvažovat .... :-( Když se z děje vyabstrahujou linky jednotlivých postav, jejich konání ... tak to jsou vskutku závody debility s velmi těsným výsledkem. Každý z borců se v této disciplíně totiž snaží, seč mu síly stačí.(20.5.2015)