• slovenský

Sci-Fi / Akční / Krimi / Thriller / Drama

USA / Jihoafrická republika, 2015, 120 min

Je to docela blbost, ale dětský robot mě bavil. Sharlto Copley zvládnul dabing bravurně a díky Chappiemu je ten film koukatelný.(23.5.2015)

Blongkamp mě dravým pojetím akčních scén ve spojení s dynamickou hudbou pořád baví. Má to styl, koule a zřetelný rukopis. Avšak nad scénářem a jedním z nejpodivnějších castingů v áčkových projektech za poslední roky si lze ukroutit hlavu. Rozporuplný film, ale chci ho vidět znovu.(11.3.2015)

// Distribútor: Sony, Columbia // Počet premietajúcich kín v USA: 3,201 // Otvárací Víkend v USA: $13,346,782 // Pre sci-fi fanatikov, ako stvorené.(5.3.2015)

Kdo má rád Blomkampův styl bude Chappie milovat a dokonce bude mít chuť se s ním i spřátelit. Film krásně znázorňuje problémy dnešní společnosti a jaké to je přinést život do nesprávných rukou. Velmi ošklivé a nesympatické záporné postavy, škaredé a špinavé sídliště, krajina, vše působí velmi ohyzdně a vy si říkáte v tomhle Gétu bych noc strávit nechtěl. Naštěstí Chappie je miláček, zlatíčko, roztomilý, sladký, nevinný jej si nejde nezamilovat, empatizmus tedy funguje na 150% a kolikrát vám chtějí ukápnout i slzy. Akce je slušná( párkrát i krvavá) za doprovodu skvělé Zimmerovky, funguje zde i humor a hlavně emoce, takže za mě opravdu slušná podívaná s velmi hezky vymyšleným závěrem, byť je to spíše drsnější pohádka, kouká se na to skvěle a sequel zde bude, co by dup. 80%(16.3.2015)

Příjemný mix ROBOCOPA a ČÍSLA 5 v Blomkampovských kulisách. Dojemný, vtipný, napínavý, i ta akce Blomkampovi jde, jen jí mohl přihodit víc. A Sigourney absolutně neměla co hrát.(31.5.2015)

• - Watkin Tudor Jones neboli Ninja se údajně choval špatně na place, čímž se velmi zhoršily vztahy mezi ním a režisérem Neillem Blomkampem. (DEXTER099)

• - Na to, že se jedná o supermoderní firmu v roce 2016, tak firma používá již nyní nepodporovaný Windows XP (objeví se na monitoru ve scéně, kdy odchází Deon (Dev Patel) z kanceláře s umělou inteligencí v ruce). (ludva10)

• - Hugh Jackman (Vincent Moore) mluví ve filmu svým původním australským přízvukem. (willy1)