Dvojnásobný držitel nominace na Oscara Will Smith hraje podvodníka, který se romanticky zamiluje do začínající podfukářky (Margot Robbie), a když se ním příliš sblíží, rozejde se s ní. O tři roky později se jeho bývalá láska objeví v Buenos Aires a on je vyšachován ze hry, kterou sám rozehrál. Aby bylo vše ještě zamotanější, oba stejně nápaditě rozehrávají své podvody a oba chtějí podfouknout stejného miliardáře, majitele mezinárodního závodního týmu (Rodrigo Santoro). (Warner Bros. CZ)

camomilla

Jasne ze jsem si tenhle film uzila, splnil presne ma ocekavani. Ale bohuzel me neprekvapil. Filmu plnemu podvodniku totiz nemuzu verit ani jednu scenu, proto jsem za vsim tak nejak hledala podfuk a nebyla jsem z niceho prekvapena. Konec - prekombinovany a odhadnutelny. Ok, mela bych nad tim mene premyslet a vic se bavit. Velmi solidni trojka! ()

zekon

Tak to bylo hodně velké překvapení. Pěkná práce, pěkně zpracované a skvělé zápletky s dobrým závěrem. Není to úplně nepředvídatelné a ten románek tam v jednu chvíli dost vyčnívá, ale celkově skvělá zábava. ()

Anorak

Dobře rozjetý film oslavující obratné podvodníky jako hrdiny, který ale ve své druhé části odpoutá divákovu pozornost tvrzením, že vše je jen nahrané. Nebo není? Napálil jsem tě? Nebo nenapálil? To je oč tu běží. Nebo neběží? Každopádně kdo leží, neběží, vždy říkával můj nigerijský kamarád, který se později stal mým synem. ()

teseth

Na jedno shlédnutí dobré. Ale po dvou hodinách si z filmu nebudete pamatovat skoro nic. Herecké výkony nic moc. Scénář klišoidní a napětí nulové. Jediné proč stojí film za shlédnutí je krásná Margot. Jinak pruda. ()

migl

Na zrátanie vtipných scén mi stačia dva prsty,ale na zrátanie trápnosti a nelogických zvrat(k)ov by mi nestačilo ani dvadsať prstov ()

Lukkyn

Ten Wilda snad nestárne. To je první co mě napadlo , když jsem ho uviděl nařachaného v modním obleku. Dostal k sobě velmi "hot" slečnu a rozehrál příběh o zlodějích, čorkách a jednom grandiozním "podfucku". Abychom se nenudili občas na nás Focus ušije nějaký ten zvrat více či méně předvídatelný. Při scéně s čím číňanem jsem tušil jak to dopadne , přesto způsob jakým ho donutili si zvolit , mě absolutně dostal. Nakonec tedy příjemná oddychovka s perfektním vizuálem , parádními bouráky, modními šaty a obleky a spoustou luxusu. Trochu styl loupeže po italsku a dokonce bych řekl , že lepší. Wildu mám rád a sedí mi tu. Takže bacha na šrajtofli a směle do toho!!! ()

flouny8

Průměrný film s komediálními prvky o bandě kapsářů. Willovi to pořád šlape, ale jinak nic dechberoucího. ()

Titi14

Pod zástěrkou vystřelit po svém synovi a mířit při tom mezi 13-té a 14- žebro s tím, aby ho zachránil před gaunery, to už je příliš. ()

prengel

Priznám moje hodnotenie je dosť nadhodnotené, ale objasním. Svojho času som mal obrovskú radosť z filmu Maverick ubehlo 21 rokov a dozrel zrejme čas na novinku z tohto divácky verím vďačného trochu chytrácky/komediálneho žánru. Nemám záujem tu spoilerovat, ale asociácia na spomínaný film sa mi vybavila práve počas dopozeravania Focus-u. Je pochopiteľné, že doba pokročila diváci sú náročnejší, mladší už dokonca ani nemusia film s pred 20 rokov ani poznať, nič to však nemení na skutočnosti, že keď ma svrbí za pravým uchom, tak sa poškrabem pravou rukou a nie cez hlavu ľavou, skrátka priveľmi kombinovať a prekombinovať takto hravý a odľahčený žáner je trestuhodné. Prvé pozretie budiš vskutku mimoriadne atraktívne, hlavne vďaka prekrásnej Margot-ke, ktorá nech predvádza čokoľvek je priam na zjedenie, ale druhé už prináša veľmi nepríjemnú pachuť sklamania pre zmarenú príležitosti vytvoriť niečo skutočne zapamätania hodné až legendárne. Netreba však vôbec smútiť, už čoskoro sa určite vynorí niečo ešte komplikovanejšie a potom rád docením aj tento príjemný kúsok. ()

ardeas

Mohlo to byť aj lepšie, silne mi to pripomínalo Dannyho parťáci, však z fachu :) ale to, že film rozdelením na dve diametrálne odlišné kapitoly, pričom prvá je veľmi pútavá a druhá dosť nudná až tuctová je veľký nepomer, ktorý uberá na celkovej kvalite. Keby to bolo opačne a silnejšia časť by bola tá druhá od polky, vedela by som to odpustiť, takto žiaľ nie. ()

Alvin

Tahle krimikomidramaromataškařice má velice svižný a slibný rozjezd. Připomněla mi má mladistvá léta, kdy jsem svým neodolatelným šarmem také dokázal okouzlit dívky natolik, že jsem jim vyndal piercing z jazyka a sundal kalhotky, aniž by si toho vůbec všimly a ještě se mi za to roztomile děkovaly a škemraly, abych je vzal do týmu. Hlavní hrdina je zde sice o level níž a zatím šacuje dámám pouze náprsní kapsy a kabelky, ale co říkal jsem si, v druhé půlce se určitě dostane dál do soupeřova hřiště. Bohužel po přestávce se náš hrdina vrací v poněkud vyměklé formě. Scénář se přesouvá do roviny "on už jí teda chce, ale ona jeho už zase ne". Nejedna hospodyně si tak při sledování této rafinované rošády z růžové knihovny stihne vyžehlit celé nedělní prádlo. Aby autoři udrželi pozornost i maskulinního diváctva, přesouvají děj do prostředí Formule 1. V tomto jsem jako doma a tak dokážu ocenit přesné reálie a mohu i potvrdit, že EGR ventil (zde z licenčních důvodů nazývaný EXR) musí mít opravdu každá pořádná formela a bez něj to, jak říkají oboru znalí tédéíčkáři, vůbec netáhne vodcpoda. Ještě bych se pozastavil nad výkony obou herců. Obsadit do hlavních rolí nejpopulárnější moderátorskou dvojici z TV Nova byl mistrovský marketingový tah a s tímhle castingem už se letošní oscaři nepochybně třesou. Lucie Deméter Bohryová vsází na osvědčený výraz "vykulené oko", který je, řekl bych, konzistentní po celou dobu snímku a v prostoru vymezeném její rolí tupé píchačky v podstatě velice přesvědčivý. Klobouk dolů před maskéry Raye Korantenga, protože to co s tímhle ghanským chlapcem předvedli nemá obdoby. Dokonce mi připomněl Vila Smise v dobách jeho největší slávy, kdy točil Policajta z Beverly Hills. A né, tak to byl ten druhej holywoodskej negr, ale neva. Dokoukal jsem to až do samotného závěru, kdy se to na okamžik zajímavě rozjelo (musím to teda ještě zkonzultovat se svým kardiochirugem, protože se mi nezdá, že mezi třetí a čtvrtý žebro, 15 stupňů vlevo od levý bradavky, je to to úplně nejvhodnější místo...), nakonec ale z extatického finále byla spíš prodlužovaná soulož, zkrátka dlouhé a vyčerpávající a nikdo si to moc neužil. Protože je ale Silvestr, mám dobrou náladu a i přes zjevné nedostatky byl tento snímek natolik inspirativní, že ve mě probudil dřímající spisovatelské vlohy a umožnil mi stanovit nový osobní rekord v délce recenze, napálím tomu čtyři hvězdy a víc už o tom nebudeme mluvit. ()

Jardatekk

Will Smith v hlavní roli s herečkou, která je velmi podobná Lauře Haddock. A když oba hrají podfukáře obírající majetné lidi? Prostě se u toho budete bavit a to nepočítám tak trošku perverzního kamaráda s nadváhou :) ()

carnacv

Převeliká škoda, že si tento snímek hrál na víc, než mohl skutečně nabídnout. Vše je nám servírováno s takovou sebejistotou a jasnotí, že jsme nejpšíš dementi, když na mindfuck (oklamání mysli) nevěříme, ba dokonce ho nepraktikujeme. Jenže podle mě žádný mindfuck předveden nebyl. Akce první má sice býti úvodem do děje, ale je tak tupě sehraná, že spíše vypadá jako herecká zkouška, než regulérní děj. Sázkaření s čongem snad nemohl nikdo brát vážně. Následné opuštění milenky a nečekané setkání s ní v rukou nového zaměstnavatele je sice dobrý počin, ale tohoto potenciálu není vůbec využito. Namísto toho se rozjíždí jakýsi dvojitý poděl na diváka, jehož nápaditost snad raději ani nekomentovat. A tak se i dlouho po konci snímku stále sebe ptám, proč namísto takovéto blbosti Will prostě nějakým slušným trikem milenku nepřebral zpět. Proč dal tvůrce přednost dementní konstrukci před dramatizací prostě nepochopím. A proto se pro mě snímek stal naprostým průměrem, neboť pohled na Robbie je sice nádherný, ale to na slušný snímek nestačí. ()

Uprchlík Will Smith

Uprchlík Will Smith