Radim Kraviec alias Káčko se vyznačuje vysokou inteligencí a talentem pro dokonalý podvod. Kde jiní sahají po zbrani, on využívá lsti a armády právníků i monstrózního kapitálu. Mrknutím oka okrádá stát o miliardy korun. Je si ale dobře vědom hranice, kterou nesmí překročit. Tou hranicí je fyzická eliminace kohokoliv ze svého okolí. Díky kontaktům na politické scéně chystá Kraviec triumfální majstrštyk - ovládnutí ČEPRA, společnosti kontrolující veškeré zásoby pohonných hmot v republice. Když to vyjde, bude to „obchod" století. Káčka nečekaně zradí jeho pravá ruka, Albánec Dardan Cirkel, který spolupracuje s hospodářskou kriminálkou. Nemožné se stává skutečností. Nepolapitelný tunelář Káčko končí ve vazbě, státu jsou zachráněny miliardy korun. Zatím... Protřelý Kraviec se díky šikovným právnickým kličkám dostává velmi rychle na svobodu. Jeho opatrnost a chladně kalkulující mysl nenávratně mizí. Rozjíždí nelítostnou mašinerii pomsty. Káčko překračuje pomyslnou hranici od finančního zločince k nelítostnému řezníkovi... Gangster Ka zkoumá mechanismus organizovaného zločinu, vnáší světlo do šesti miliardového tunelu a snaží se objektivně ukázat zrod skutečného gangstera. (Bioscop)

Happens

Film mi připomíná snímek Kmotr, kdy si na paškál vzali Mrázka, nyní divák dostává ochutnat z krajiny českého podsvětí krále Krejčíře. Jsem rád, že se takové filmy točí, ad a) protože miluji mafiánské filmy, ad b) je dobře, že se o takových věcech mluví. Česká republika má daleko do bezpečné země zaslíbené legálnímu podnikání. Film je složen z faktický událostí a mizí lyrika v epické smršti - I love it. ()

SeBig

Po deseti letech konečně českej film, který se dá pochválit a nemusíte se stydět za jeho puvod a ani to nebolelo že? Stačil pořádný scenárista, kterej se nenudi v důchodu a netrpí senilitou. Káčko je opravdu skvele zahranej a jeho pribeh mě bavil celých 100 minut. Prostě paráda. Víc takových filmů a ja zmenim možná názor na cesky filmy, ale to si budem muset počkat než natočí zas něco takovýho podle "traileru" na další nový český filmy nad kteryma sem kroutil hlavou jak už podle ukázek poznate, že jsou naprosto o ničem. Díky bohu ze nás čeká aspoň ještě jeden díl tohohle paradniho filmu. Na český poměry dost slušný. ()

dopitak

Bjelac výborně, ale označovat Čermákův výkon za "lvový", to bych si netroufl. Jeho postava je naprosto plochá, až na pár výbuchů vzteku a přehlídku vulgarit toho moc ze sebe nedostane. Zajímavé je obsazení Jaromíra Hanzlíka na týraného otce. Čapka jako vyšetřovatel moc nevypadá, stejně tak mi neseděl Pyško jako mafioso. Na druhý díl se ale podívám rád, ačkoliv dokumentarity tu bylo opravdu moc, takhle hraný film vypadat nemá. Tímto způsobem se divák možná leccos dozví, pod kůži se mu to ale nezařízne. ()

Arsenal83

Do polovice filmu, resp. do presunu do väzenského prostredia takmer nepozerateľné, až teda na výnimku Vlastiny Svátkovej. Potom sa ako tak rozbehne až to začne byť celkom zaujímavé. Stagnuje to na priemernom scenári a niektorých chabých hereckých výkonoch. Najprv som chcel hodnotiť v porovnaní s americkými gangsterkami, ktoré mám v obľube, ale nedá sa to. Je nutné prihliadnuť na prostredie, v ktorom sa natáčalo a kde sa aj dej odohráva. Tieto naše miestne mafiánske pomery to zobrazilo celkom trefne. ()

heyda

Naprostá fantazie. Po Kajínkovi a Příběhu Kmotra další vymazlený krimi film z českých luhů a hájů o našich povedených pseudopodnikatelích a jejich vazbách na ministerstva a policii. Skvělé herecké výkony jen podtrhují celkovou kvalitu tohoto snímku. I díky mým nulovým očekáváním 5 hvězd jak vyšitých !!! ()

lillien

Měla jsem velká očekávání, nakonec jsem se dost často nudila. Čermák dobrý, ale jinak bramboračka s dotykovýma telefonama na konci devadesátých let, aneb jebat na detaily, neb divák je beztak blbec,hlavně aby to bylo celé takové moderní, vizuálně atraktivní a hrozně filmově in. Kdo je kdo mi úplně unikalo, nestíhala jsem se orientovat, ale o to vlastně ani nešlo, ve finále jsem měla pocit, že tvůrci vehementně potřebují prodat tu legendu o tom, kterak český žralok ojebal mocipána. Já to snad ani vědět nechci, mi je pak z těch idiotů podplacenejch na blití, když si uvědomím, že stačí jeden takhle vychcanej Babinskej, pár set tisíc v obálce a celá poslanecká sněmovna skáče, jak zmrd píská. ()

Flego

Snímok je poctivou kronikou dnešného zločineckého mafiansko-politického podsvetia s dobre vystavaným príbehom. Síce sa do rozprávania (monológy) pletú viaceré postavy, po chvílke to nie je rušivé. Výber hercov je výborný a hudba na svetovej úrovni. Príjemné prekvapenie. ()

Ivoshek

Pořád jsem přemýšlel, co mi na tom filmu nesedí. Herci jsou tu dobří, kamera je tu dobrá... A pak mi to došlo. Je to celé strašně schématické a prkenné. Prostě jsem to tomu filmu nedokázal uvěřit a dostat se do děje. Což je o to smutnější, že většina zobrazeného se doopravdy takhle-nějak-podobně stala. ()

honajz

Nakonec dám raději silné tři místo slaboučkých čtyř hvězd. On ten film je dobře natočen, ke kameře, výpravě, nasvícení, hereckým výkonům nemám připomínek. Naopak na české poměry je to v tomto ohledu nadprůměrné. Ale vadí mi styl obšlehnutý z Raplů a Cirkusů Bukowski, a také v podstatě glorifikace totálního hajzla - navíc podle pohádkáře Kmenty, který si fakta přizpůsobuje tak, aby seděla do jeho teorie, ne že pojme všechna fakta a vytvoří z nich vycházející závěr padni, komu padni. Ale je fajn, že aspoň chvílemi je film taková přetahovaná, že ne vždy má navrch jen jedna strana, ačkoliv něco jako příběh nebo něco jako zápletka či katarze u sledu historek samozřejmě nelze čekat. Vadí mi i častý voice over - tohle má vysvětlovat obraz. A je fakt, že si film pro sebe krade Predrag Bjelac, bez kterého by to celé bylo laciné jak detektivní seriál České televize a kterému se stačí jen podívat, a je v tom vše. ()

Othello

Neskutečná zábava sledovat jak scénář, dramaturgie, ba ani tvůrce plakátu nestíhá dynamiku a cílevědomost režiséra, který sice nemá původní styl, ale napodobovat západní formální metody kriminálek dokáže perfektně. Už jen to, že herci projednou nehrajou jak v divadle, ale jak ve filmu (jakkoli postsynchrony zase válčej), střih na sebe navazuje a každá scéna má ve filmu své opodstatnění mě potěšilo natolik, že jsem začal ignorovat redudantní overvoice, retardované dialogy či jasný finanční deficit oproti ambicím režie. Bavil jsem se výborně a celý čtyři hvězdy jsou pro Pachla. ()

Earl_23

Tenhle film je potřeba rozdělit na dvě poloviny. Tu špatnou a tu dobrou. Do té první patří Capka a Žák (byli vážně hrozni...) a také první polovina stopáže, do té druhé Čermák a Bjelac a druhá polovina stopáže. ()

Morholt

Poctivá práce. Možná až moc. Pachl si dával tak velký pozor, aby mu do sebe všechno zapadalo, že zapomněl na postavy. Teď tím nemyslím Káčka a jeho srbskou pravou ruku, ale především policisty, kteří stáli proti němu. Oproti gangsterovi, jehož charakteru byl věnován poměrně velký prostor, jsem se o kriminalistech nedozvěděl nic jiného než to, že jsou to policajti, což je pro potřeby filmu nedostatečné. Nehledě na to, že Čapka s Žákem tvořili silně necharismatickou dvojku. Naproti tomu Čermák je tady v životní formě a Bjelac je přesně takový, jaký má chlap pro špinavou práci být a i když jsou to oba hajzlové zlodějský, člověk má tendence jim fandit. Co se týče ukázky podsvětí v jeho několika odstínech, tak s tím jsem absolutně neměl problém, stejně jako s předvedením provázanosti zločinců s nejvyššími politickými špičkami, přičemž mě bavila postava politika, která dohromady mixovala buldozera Jyrku a křišťálově čistého Standu. To se povedlo. Stejně jako celý film. Mouchy sice má, ale i tak patří k našim nejlepším porevolučním kriminálkám. 85% ()

Coleator

Gangster Ka překonala má očekávání... Chvílemi se mi dokonce vybavoval seriál Narcos, Čermák hrál svou postavu podobně, jako jeho brazilský kolega postavu drogového krále Escobara... Jen škoda, že je český herecký rybník tak malý a tak se v podobných filmech objevují stále ta stejná jména (viz. Lexa Willis Pyško) ()

RelaxMan

Po " Příběhu kmotra " další hodně povedený kousek z naší produkce. Skvělá režie, kamera, střih, kostýmy, make-up, rekvizity a soundtrack. Musím vyzdvihnout i herecké výkony, protože tady hrají všichni velmi dobře. Výběr herců se povedl na jedničku. Film šlape jak má, divák se u toho nenudí a často se i zasměje vtipným dialogům. Co říci na závěr: Na Afričana se teda těším hodně. ()

Gwaihir

Tenhle film má prakticky dvě tváře, stejně jako Káčko sám. Jedna nešetří gaunerským nadhledem a kousavým vtipem, ta druhá je zvrásněna bezcitností a násilím. Celkově jde mnohem více o jakousi mozaiku složenou ze střípků části života jednoho mafiána, než o kompaktní vyprávění jeho příběhu, která je protkána komentáři, jež někdy dobře doplňují děj, ale místy bohužel brání hlubšímu vcítění se do prostředí organizovaného zločinu, které je jinak ve své propletenosti nastíněno s nejvyšší dávkou uvěřitelnosti. Letecké záběry provazující některé scény jsou nádherné a pro mírné zpomalení přeskoků mezi jednotlivými lokacemi fungují bezvadně. Osobně se mi nejvíc líbily temnější a volněji plynoucí momenty mající větší hloubku, jichž je však ve snímku menšina oproti momentům působících spíše zábavně, z čehož mám trochu rozporuplný pocit, protože ve skutečnosti to tedy rozhodně žádná sranda být nemůže. 75 % ()

Tommassi3

"Představte si nejdrsnější černej vtip !! Na začátku netušíte, která bije, uprostřed se začnete smát, a když přijde pointa, zamrazí vás v zádech.. Tak přesně to je Káčko.." ()

Johny_fork

Milé překvapení. Následující věta zní až neuvěřitelně. Kvalitně nasnímaný český film, s dobře vykreslenými charaktery, kvalitní kamerou, střihem a líčením děje, které spoléhá na inteligenci diváka a nevysvětluje mu každou scénu jako pětiletému dítěti. ()

JohnCZ

Filmařsky i režijně určitě nadstandardní, způsob vyprávění je ale hlavně na začátku trochu nešťastně chaotický a chvilku trvá, než se divák zorientuje a také, než dostane Káčko konečně slovo. Film by mohl být o něco více polopatický, protože pro člověka, kdo Krejčířův příběh příliš nesledoval, to není úplně vhodně podané a často se ve filmu trochu nepřehledně skáče a unikají souvislosti. Hynek Čermák ale válí, stejně tak Igor Karkarov... eeeh, tedy Predrag Bjelac. ()

Marsik

Tak jsem to konečně viděl, na film jsem se těšil dlouhou dobu, ale v kině mě to pořád míjelo. Nakonec zvítězila projekce doma na LCD :) Vážení, tento výtvor pánů Pachla a Kmenty je na české poměry velmi dobře zmáknutý. Mělo to šmrnc, po celou dobu stejné tempo, dobře hrající postavy, vtahující soundtrack a v neposlední řadě nám film přinesl zajímavou sondu do českého podsvětí. Zpracování se mi náramně líbilo a těším se na pokračování. 80% (with J.) ()

14. ročník Duhové kuličky ocenil Gangster Ku

14. ročník Duhové kuličky ocenil Gangster Ku