Ve službách Jejího Veličenstva

• Česko V tajné službě Jejího veličenstva (více)

Nebojí se nepřátel ani smrti. Bojí se jen opravdové lásky. Nová tvář a nové dobrodružství agenta 007. Agent britské tajné služby James Bond zachrání před sebevraždou půvabnou italskou komtesu Teresu di Vicenzo, zvanou Tracy (Diana Riggová). To je dcera vlivného mafiánského bosse Draca (Gabrielle Ferzetti). Ten v Bondovi vidí muže, který dokáže v jeho dceři vzbudit lásku a pomoci jí tak z psychické lability. Výměnou za to, že se Bond bude Tracy věnovat, nabídne agentovi 007 informace o jeho největším nepříteli, Ernstu Stavrovi Blofeldovi (Telly Savalas). Blofeld se totiž neoprávněně pokouší získat hraběcí titul prostřednictvím britského genealogického úřadu. Bond skutečně Blofelda vypátrá, a to v jeho soukromém sanatoriu pro léčbu alergií. Institut se nachází na vrcholu jedné z alpských hor a je dokonale hlídán ozbrojenými strážci. Blofeld zde připravuje rafinovaný plán, jak vydírat vlády celého světa s pomocí nového viru, který hodlá rozšířit po celé Zemi. James Bond opět uchrání lidstvo před katastrofou. Mezitím se mu však stane něco, co dosud nezažil: on a Tracy se do sebe zamilují... Bondovka V tajné službě Jejího Veličenstva, kterou v roce 1969 natočil režisér Peter Hunt, poprvé nabídla divákům jiného představitele hlavní role než Seana Conneryho, jenž byl nečekanou enormní popularitou během několika let znechucen. Agenta 007 zde ztvárnil manekýn australského původu George Lazenby, který se do té doby objevil jen v několika reklamách. Přeobsazení „pravého" představitele se u diváků nesetkalo s pochopením, a to ještě předtím, než měl film premiéru. Snímek, hýřící nápaditými akčními sekvencemi, odkazy na předcházející bondovky i správnou mírou sentimentu, měl i přesto ohromný kasovní úspěch a mezi fanoušky bondovské série dodnes patří k nejvýše ceněným dílům. (Česká televize)

Nordy_VH

Nový James Bond nepřesvědčil a naštěstí byl rychle nahrazen, plán Blofelda je ujetý a hodný tak Austina Powerse. Diana Rigg mě příliš neokouzlila, naopak dívčiny léčící si alergie jedna hezčí než druhá. Je zajímavé že tak pěkný holky mají alergie a vedlejší účínek léku je neuvěřitelná nadrženost na chlapy =D. Telly Savalas je výborný, ale na konci při honičce na lyžích je na Blofelda moc akční. Jako výbornou hodnotím jen hudbu. Celkem 55% ()

vampvegetar

3,5 pretože ten vysokohorský "separovaný úkryt" Blofelda s hypnotizáciou kočiek a jeho dobytie malo znaky a ingredenciu správnej bondovky, zimné scény mali svoje čaro,len tu bolo priveľa sentimentu a romantiky ( na film typu Bonda aj akčnú špionážnu akciu ),nevadilo to,ale ubralo na rýchlosti sekvenčných dejových strihov a akcii,čomu napovedalo už úvodné - "to by se Connerymu nestalo",čím ubralo filmu na vážnosti hneď v úvode. Potom bondogradáciu príbehu doháňali niekedy až nepochopiteľné zvraty ako šialená strihová rýchlojazda v boboch a "zaseknutý konárový Blofeld", ktorý ožil a ešte spôsobil smrť Bond girl a nie hocijakej, ale jedinej čo "domontovala a demontovala 007 agentsko-bezstarostnú bonvivánsku výchovu" a aj napriek odmeraným začiatkom (samovražda a odstup od záchrancu,stret záujmov) ho dostala k svatobným hodom a on ju pod čepiec. Len ten záver to skazil ( aj ta lavína bez ujmy na zdraví bola až prehnane strašidelne vyzerajúca ) a tak dostaneme nového 007 a "ten nám vydrží dlhšie". I keď Lazenby sa neujal,nebolo to až tak zlé,ostatné postavy ako šarmantná a ozaj nádherná bond girl, Savalas a ďalšia zlá babizňa fungovali,no niečo tomu chýbalo,viď nedostatky. 3,5 ()

cien

Ze začátku mi trvalo se na jineho bonda zvyknout, ale jakmile se děj přesunul do Švýcarska tak si mě George Lazanby ziskal, samozřejmě Connery je jiny level, jinak akce obstojna občas chaoticky sestříhana, bondgirl trochu slabsi a Kojak jako zaporak skvělý. ()

Dieman

Nechtělo se mi věřit ostatním komentářům, když už je to "Bond", ale ten střih je opravdu strašlivej. Druhá věc je pauza Seana. Ten film nejen hereckými výkony, ale i kamerou a dalšími věcmi pokulhává. Kdyby to byli jen zbytečné scény a zrychlené záběry, ale i ty dialogy, scénář a to, že pana Bonda hraje neherec je strašlivě znát. Když ale koukneme na to jako na sérii, tak holt k tomu to někdy patří, že se něco nepovede. Bohužel tohle je velký černý puntík do této série! Jediné co mě mrzí je, že to kazí možnost být legendárním záporákem Tellymu Savalasovi. ()

SNCIS

"Tohle by se Connery nestalo." V pořadí 6 natočená bondovka. George Lazenby nemá takové charizma jako Connery, avšak film je dobrý. Zpočátku to vypadá jako romantický film, ale pak se jede do Alp a Bond se utká se svým úhlavním nepřítelem Blofeldem. "Líbí se jí vidím to." - "Představíte mi svého optika?" Diana Rigg mne jako bondgirl nezaujala. Celkově dobrý příběh, soundtrack jako obvykle vymazlený a nepostrádá to akci ani humor. Konec je dechberoucí a bejt tam Connery, tak dám plný počet hvězd. - 80%. ()

Worbitka

Znám všechny bondovky a zde jsem si po první hodině přála, aby film již skončil, protože se na něj prostě nedalo dívat..... pustit jej z půlky, nic by se nestalo, hned v úvodu narážka na Clonneyho se vážně nehodila, vzlykající bondgirl, která ve finále se pere jak rambo byla k smíchu, 007 nad playboyem + navádějící aby vjeli do davu lidí (Lazebny není můj typ, ale někomu se mohl líbit) ty hlášky se mu prostě nedali věřit.... je úplně jedno kdo hraje 007 tohle prostě byla filmová tragédie s pytlem začátečnických chyb, příběh BEZ Triss a papánka by určitě film pozvedl, jediné na co se dalo koukat byly krásy Švýcarska, Kojak a závěrečná bitka.... Ani mi jich vzávěru nebylo líto a to brečím u všeho.... ()

Foltest

Takřka všem bondovkám dávám pravidelně tři hvězdy, takže v čem Ve službách Jejího Veličenstva vybočuje? Právě v tom, že vybočuje, to je pro mě podstatou celého snímku. Jasným tahounem filmu je pro mě Bondův vztah s bondgirl. Vždyť ono je to jednoduše úžasný zážitek, jenž se ještě stupňuje po zhlédnutí ostatních dílů série, kdy tvůrci Bondovu manželku nevygumovali, ale pracují s ní a nabízejí divákovi různé další náznaky na ni. Bondův vztah s Tracy ani díky pár prostřihům nepůsobí nijak uspěchaně a být svědkem jejich vzájemných interakcí je pro mě prostě dechberoucí zážitek. Scéna, kde je Bond na koňských závode oficiálně s Tracy představen je pro mě naprosto nezapomenutelné. Poté, co Bond přijede na antagonistovo sídlo se navíc ocitne přímo v obležení krásných žen, a jaké by tak jen mohlo být lepší prostředí, kde by Bondovo charisma mohlo tak vyniknout. Konec celého snímku musel snad v každém zanechat nějaké city a pro mě osobně je to snad nejsilnější okamžik všech bondovek a Ve službách Jejího Veličenstva díky tomu získává hloubku, která z ní dělá jednoduše dokonalý zážitek. ()

MartinDruny

V mnoha ohledech netradiční bondovka. Romantická linka úplně nezapadá do bondovského kánonu a Lazenby nemá takové charisma jako Connery. Ale nikdy mi nepřišla tak špatná jako zdejší hodnocení a rozhodně mě bavila více než některé Moorovky. ()

pankito

Jediný Janes Bond, který měl pouze malé ztopoření (a ještě se tím chlubil). Když pominu kolosální absurdnosti při Jamesových honičkách a jeho perverzně hluboký důlek v bradě, je největší vadou na bondovské kráse zpackaná práce zjevně duševně nemocného střihače. Vypadalo to, jako by to sestříhal Rudi Kovanda poté, co se ožral s Frantou Kocourkem a Kojálem v pivnici U čápa. Děj je jako (téměř) vždy supr-dupr, akorát bondgirl měla šarm dědovy pantofle a taky si mohli odpustit ten primitivní easter egg na Conneryho. Takže 3 bodíky. ()

opatstviolov

Očekával jsem že, Lazenby nebude šahat Connerymu ani po kotníky, ale nakonec to nebylo vůbec špatný. Jediný co bych vytknul tomuhle filmu je trochu přetáhlá délka a možná až moc smutný konec. 8/10 ()

GrooteLulu

Nejlepší Bond, nejlepší soundtrack!! (Louis Armstrong, Barry v nejlepší formě), nejlepší scény (lanovka, lavina, závody ve městě, nejhezčí Bond-girl, nej sexy herečky, Savalas jako Blofeld, nejsmutnější konec a v dalším díle triumfální návrat Conneryho, takže Diamonds are forever se dělí s On her majestys secret service na špici o nejlepší filmy snad v historii (bez nereálných vynálezů od Q).. jednou se musím mrknout na Pitz Glorii.... smekám před Lazenbym!!!! ()

ferika

Prijemny Bond, ktory vynika vyssou davkou "serioznej romantiky". Nazor uzivatela, oznacit Dianu Rigg, jednu z najsarmantnejsich anglickych hereciek, hviezdu kultoveho serialu "The Avengers" ako "kravku", na to musi mat clovek IQ nebezpecne blizko nuly! Ale tiez si myslim - vela zbytocne natiahnutych akcnych scen (ktore uz zacali nudit) - a privela primitivnych zadnych projekcii. Ze ich pouzival Charlie Chaplin v tridsiatych rokoch, chapem. Ale v roku '69 ??? V kazdom pripade dobry nadpriemer a za Dianu este jedna hviezda navrch. Zaverecna scenka hodna Oscara. ()

Zemřela herečka Diana Rigg

Zemřela herečka Diana Rigg