Ve službách Jejího Veličenstva

• Česko V tajné službě Jejího veličenstva (více)

Nebojí se nepřátel ani smrti. Bojí se jen opravdové lásky. Nová tvář a nové dobrodružství agenta 007. Agent britské tajné služby James Bond zachrání před sebevraždou půvabnou italskou komtesu Teresu di Vicenzo, zvanou Tracy (Diana Riggová). To je dcera vlivného mafiánského bosse Draca (Gabrielle Ferzetti). Ten v Bondovi vidí muže, který dokáže v jeho dceři vzbudit lásku a pomoci jí tak z psychické lability. Výměnou za to, že se Bond bude Tracy věnovat, nabídne agentovi 007 informace o jeho největším nepříteli, Ernstu Stavrovi Blofeldovi (Telly Savalas). Blofeld se totiž neoprávněně pokouší získat hraběcí titul prostřednictvím britského genealogického úřadu. Bond skutečně Blofelda vypátrá, a to v jeho soukromém sanatoriu pro léčbu alergií. Institut se nachází na vrcholu jedné z alpských hor a je dokonale hlídán ozbrojenými strážci. Blofeld zde připravuje rafinovaný plán, jak vydírat vlády celého světa s pomocí nového viru, který hodlá rozšířit po celé Zemi. James Bond opět uchrání lidstvo před katastrofou. Mezitím se mu však stane něco, co dosud nezažil: on a Tracy se do sebe zamilují... Bondovka V tajné službě Jejího Veličenstva, kterou v roce 1969 natočil režisér Peter Hunt, poprvé nabídla divákům jiného představitele hlavní role než Seana Conneryho, jenž byl nečekanou enormní popularitou během několika let znechucen. Agenta 007 zde ztvárnil manekýn australského původu George Lazenby, který se do té doby objevil jen v několika reklamách. Přeobsazení „pravého" představitele se u diváků nesetkalo s pochopením, a to ještě předtím, než měl film premiéru. Snímek, hýřící nápaditými akčními sekvencemi, odkazy na předcházející bondovky i správnou mírou sentimentu, měl i přesto ohromný kasovní úspěch a mezi fanoušky bondovské série dodnes patří k nejvýše ceněným dílům. (Česká televize)

Lefty86

Lazenby mi nevadil, dokonce mi přišlo že se na Bonda i hodil. Sice to asi není takový fešák jako Connery, ale je to urostlý chlapík. Hláška o Connerym na začátku mě pobavila. Jen co nechápu jakto že Blofeld Bonda nezná, když už se viděli v minulém díle v té sopce. Kdo mi to může vysvětlit nechť mi prosím napíše do zpráv. Jinak mě to nijak nezaujalo, takový typický praštěný příběh o ovládnutí světa. Je to prostě Bond, ty filmy mají zvláštní atmosféru, ale jenom ta mi nestačí. Koukám na všechny protože jsem zvědavý kdy přijde ten který mě chytne. Jako úlpně první jsem tehdy viděl Casino Royal a byl jsem nadšený. Po letech jsem se odhodlal že tu sérii dám celou a pak můžu posoudit který je nejlepší. zatím jako představitel vede Craig, a film právě CR. ()

Blondsky

Nejhůře hodnocená Bondovka, ale pro mě nejlepší (ještě jsem neviděl Glenovy Bondovky a novější). Akce na lyžích byla výborně natočená a jako u jediné akce ze starých Bondovek jsem nad ní slintal blahem. George Lazenby tu roli zahrál perfektně. Je škoda, že si pak nestřihl ty Moorovy Bondovky... ()

Foxhound#1

Jediná bondovka s Lazenbym kupodivu není tak špatná, ale proti ostatním patří k těm delším a místy uspávala. Lazenby je kolikrát hodnocen až příliš tvrdě, reálně ale Bonda nezahrál vůbec špatně i když samozřejmě na Conneryho a Moora nemá (nebo jsou naopak oni až moc přeceňovaní?). Je těžké hodnotit celkový výkon Bonda po jednom filmu, i ten Dalton natočil 3 kusy. ()

Spectre

Mohla byť najlepšia bondovka nebyť zopár detských chýb, ktorých sa filmári dopustili. Každopádne Blofeld je tu najlepší zo všetkých, Lazenby by nebol zlý Bond, keby ho režisér trochu viac pobuzeroval, Bond girl je celkom fajn a tá finálna scéna... na bondovku netradičné, ale fungovalo to vynikajúco, fakt dojemný koniec. ()

gocatgo

Tak důležitá bondovka, ale bez Conneryho. Dějově hodně vysoký bondovský standart, jenže Lazenby měl zůstat na přehlídkovém molu (bít se neumí, balit holky taky ne, tak k čemu tam vlastně je?). Tak jako většina starších (ale přesto skvělých) bondovek plná chyb, přesto však skvělá díky Bondově rebelii, svatbě a smrti, horám a zástupu slečen na horské chatě, píšící rtěnkou osmičky na Bondova stehna :) ()

Mekgrůdr

Tahle "bondovka" byla vždycky hodně zatracovaná. Ani já jsem předtím Lazenbyho nijak neobdivoval, ale po shlédnutí musím otočit. Lazenby totiž nebyl zase tak špatná volba...docela charismatický a naopak mě fascinovala jeho fyzická připravenost...já bych raději chtěl dostat ránu od Moorea nebo Conneryho než od George. Vpodstatě celkový projev mě překvapil (hlášky jako: "To by se Connerymu nestalo!" mě dostaly). No a k filmu samotnému...kromě Bonda je skvělý taky padouch. Prostě Telly "Kojak" je perfektní (ale na Pleasance z You live only twice nemá....sorry). A s tím pomalu končí pozitiva, protože samotný příběh docela za ostatními pokulhává, bondgirl jedna z nejošklivějších (pro mě) a film je chvílemi zmatený a zdlouhavý. Takže jako film dobrý, ale jako součást série jeden z nejslabších....a ruku na srdce, když se řekne bond, čí obličej se vám vynoří v hlavě? Lazenbyho nebo Conneryho? Tak vidíte... ()

Mikino00

Bohužel kvalitativně to šlo dolů, děj už není tak napínavý a strhující, ze způsobu jak je to sestříhané mě po chvilce bolely oči a a celé je to až příliš jednoduše přímočaré. Lazenby není Connery, ale zase tak strašné to není, i když herectví se od něj čekat nedá. To, že se Bond ožení mi sice trochu vadí, ale na druhou stranu pokud to měl někdy udělat, tak by těžko našel sympatičtější a vhodnější kandidátku. Nepochopitelně tvůrci pominuli to, že se v předchozím díle již s Blofeldem setkal. ()

Paulík

Největším problémem On Her Majesty's Secret Service není ani tak hlavní herec bez talentu, ale střihač co si zapomněl nůžky doma. V tomhle filmu je tak 30 minut navíc které neměly spatřit světlo světa. Pomineme-li Jamese Bonda v sukni, s genitální kabelkou a bryndáčkem, není zase tak nemožné si tento film, nebo alespoň jeho části užít. Svatbu na konci tvůrcům nevytýkám, takhle to Fleming napsal a takhle to museli natočit.Nicméně v jednom jsi měl přeci jen Georgi pravdu, tohle by se Connerymu skutečně nestalo. ()

Ollie235

Upřímně zdejší stížnosti na adresu Lazenbyho nechápu. Na to jak nemožnému úkolu (nahradit Conneryho) byl vystaven, se role zhostil na jedničku. Na rozdíl od většiny zdejších kritiků mi připadal dostatečně charismatický a měl všechno, co od agenta 007 očekávám. Proti příběhu, ani spoustě krásných holek nemůžu říct křivého slova a jedinou výtkou tak vlastně zůstává přetažená stopáž. ()

ADZI

V pořadí šestá bondovka (počítaje oficiální sérii) pro mě byla příjemným překvapením - jednoznačně je nad průměrem prvních pěti filmů. Líbilo se mi prostředí a taky to, že akční scény byly dostatečně akční, ale nepřekračovaly příliš hranice zdravého rozumu (jak tomu bylo někdy u předešlých dílů). Lazenby sice vypadá tak trochu ňoumovsky, ale kupodivu mě to nějak nevadilo. Pokud bych mohl hodnotit procenty, tak se to blíží spíš nižší hranici....ale musím zohlednit celkově lepší kvalitu oproti zmiňovaným 5 dílům. ()

laepus

Ať si kdo chce říká, co chce, tohle je vynikající bondovka s vynikajícím představitelem 007 - Lazenby je švihák k nezaplacení, mnohokrát lepší než třeba Moore nebo Dalton. Navíc je v tom filmu tolik scén, které už by se dnes kdokoli bál natočit (nebudu je vyjmenovávat, ať nespojleruju), vynikající titulní melodie, nádherná bondgirl v podání Diany Rigg, rovnocenný soupeř v podání Tellyho Savalase, jehož způsob držení cigarety je naprosto neopakovatelný. Každopádně ta pátá hvězda je za toho týpka, který v té lyžařské honičce sjel a seskákal ten kopec na jedné lyži - když si uvědomím, na jakém dřevě musel před těmi padesáti lety stát, byl to machr nad machry. Filmu navíc prospívá i to, že se necourá po celém světě, ale drží si své lokace, které dokáže využít a vytěžit z nich maximum. Honička v autech, na bobech, několikrát na lyžích, plno suchých hlášek... mám ještě pokračovat? ()

jarmik

Hudba otravná, lyžování trapné, Kojak a jeho banda zhypnotizovaných nymf - bez komentáře. A ten týpek imitující Conneryho... hrozný. V mnoha ohledech kvalitně natočeno, ale hodně věcí opravdu silně negativních. ()

Movie Gourmet

V hodnocení tohoto filmu nemohu s uživatelkou Galadriel souhlasit, neboť George Lazenby je opravdu příšerný. Není vůbec sympatickým hercem ani svůdníkem a už vůbec ne přesvědčivým gay(em). Jeho kostýmy jsou příšerné, hlavně ten zde velmi často zmiňovaný "bryndáček", ale i kabát ve stylu a la Sherlock Holmes... Chápu, že film natočený v '69. roce nemá takové možnosti jako dnešní akční hitovky, ale scénář a výběr hlavního herce může změnit dost. Neskutečné "držkopády" přežije 007 snadno jako nic (superman hadr), tím se vyrovná nebo i předčí Pierce Brosnan(a), ale poslední představitel Jamese Bodna, ledově chladný zabiják Daniel Craig by to Bondovi v Lazenby(ho) podání "natřel" levou zadní, jednou rukou by ho rozmlátil na kusy.... Verdikt: 2 1/2* a 65 - 70 %. ()

RipperJosh

Život je nespravedlivej a některý promarněný příležitosti budou lidstvo při pohledu zpět pronásledovat navždy. Toto je jedna z nich:)) Skutečně jde o bondovku, která kvalitativně nijak nezaostává za předchozími díly, naopak je skvělá a hned úvodní scéna naladí tón filmu na něco opravdovějšího, osudovějšího... (dokud nepřijde mrknutí do kamery)... JENŽE... Zkrátka tu zoufale chybí Sean Connery. Mohlo jít o úžasný emocionální finále pro jeho Bonda, po tom všem, čím jsme si s ním prošli, po všech jeho avantýrách a velkolepých dobrodružstvích... O kolik víc by to člověk prožíval už se nedozvíme... No nic:/ George Lazenby nikdy neměl šanci a byť není špatný, svému předchůdci nesahá ni po lem kiltu. Možná kdyby z něj tvůrci udělali úplně jiného Bonda a ne jakéhosi Conneryho klona, tak by dopadl lépe. PS: Hudba mi tu přijde dokonce nejlepší ze všech dílů z 60.let. ()

Renfield

Taková romantická, v jedinečných kostýmech a zimních sportech si libující verze Bonda, co mi ale dost sedla. George Lazenby a Diana Rigg k sobě celkem jdou, takže se dá přežít i dlouhá, opravdu téměř čistě romantická část, která je ozvláštněná scénou návštěvy u Gumbolda, jemuž Bond ukradne Playboy a další méně důležité dokumenty. Její Veličenstvo má navíc na dobu vzniku velmi solidní, občas až dynamickou kameru, které to v těch čistě akčních scénách ale kazí podivný střih. To je škoda, protože právě v nich mohla mít největší slovo, které si i díky tomu bere podstatně lépe využitá hudba. Bond tentokrát nemá k dispozici tolik technických vychytávek a nemám pocit, že by nějak zásadně chyběly... vůbec když ta snad nejviditelnější je dopravena opravdu originálním způsobem. Za to má démonického Blofelda (Telly Savalas byl dobrou volbou) a jeho sanatorium, stojící v krásné krajině, která se zřejmě zrcadlí i ve výběru pacientek, zkrátka Bond je do jisté doby doma. Do jisté doby, ve strojovně lanovky už se tak necítí, řešení této situace mi přišlo filmově stejně dobré, jako závěrečný vrtulníkový útok, dvě nejlepší scény. Ale zaujmou i následující nebondovské vrcholy, především ten druhý po předání květiny film a vlastně celou tuhle krátkodobou situaci "nečekaně" uzavírá. A George Lazenbyho bych klidně uvítal i v dalších pokračováních, nejen v tomto vánočním. 75% ()

Marius_ss

Paradoxne sa mi tento Bond páčil viac ako predchádzajúci. Prostredie švajčiarskych Álp bolo vybrané aj využite veľmi dobre. No čo má naozaj dostalo, bol ten záver. Toto som veru po skúsenostiach s predošlými filmami nečakal. Jedine vážny mínus je u mna nový Bond. Trvalo mi pól filmu kým som sa s Lazenbym stotožnil (a nemôžem povedať že mi ako Bond bude chybat), zatiaľ čo u Conneryho to bolo prakticky hneď. ()

matmanX

Lazenby to chudák schytal na plné čáře. Musel bojovat s vysokým očekáváním po odchodu Conneryho i s poměrně diskutabilní garderóbou. Z černé ovce bondovské série se k mému překvapení vyklubala parádní akční jízda, která se nebála zajít do neprobádaných vod a nepřestávala udivovat až do konce. Šílený střih v akčních sekvencích mi překvapivě nevadil, ba naopak. Zatímco v novějším Quantum of Solace jsem potřeboval blicí kýbl neustále po ruce, tady na mě až experimentální vynechání všeho zbytečného působilo skvěle. Každý úder jakoby měl protivníka prorazit stěnou. Akční sekvence jsou brutální výbuchy násilí, žádné těžkopádné přetahování tak oblíbené v 60. letech. Chaotické, ale díky kontinuitě pohybu a dobré kompozici i srozumitelné. Bryndák nebo ne, tenhle Bond někomu dokáže rozbít hubu a na rozdíl od Moorea jsem o tom nepochyboval ani na sekundu. Lyžařské naháněčky bohužel trpí nedokonalou zadní projekcí, ale v celcích s kaskadéry je na akci radost pohledět. Příběh za akcí rozhodně nezůstává pozadu. Je tu jistá roztříštěnost a hra náhod, která se však dá prominout, protože si s agentem 007 pohrává velice zajímavým způsobem. Vidíme tady Bonda, který je nebojácný a citlivý zároveň, a hlavně pořádně vychytralý. Konečně jsem dostal dojem, že ten chlapík je opravdu mazaný špión, který dokáže hrát krycí roli a důkladně si ji nastudovat. Není divu, že fandům chybělo charisma, když Lazenby půlku filmu předstírá zaprděného genealoga. Krásná Tracy dává Bondovi nejednou zavařit a Blofeld je tu konečně ukázán ne jako šměšný nerd ve vyhřáté židličce, ale skutečně obávaný protivník. Konec, dnes již legendární, dokonale doplňuje zásadní kousek do mozaiky Bondova charakteru. Trvalo dalších 37 let, než se k tomu další Bondovka přiblížila. Ve službách Jejího Veličenstva je neprávem opomíjený díl a jeden z nejzajímavějších filmů v sérii. ()

Yoss

Pre mňa úplne najslabší Bond, aj jeho predstaviteľ, aj dej filmu. Začiatok je strašne rozťahaný a keby taký nebol, možno by to celé dopadlo aj lepšie. ()

bobstock

Slabší díl bez Conneryho, kterého nahradil urostlý Lazenby s hranatým obličejem. V mdlém počátku Bondovi naservírují tolik děvčat, že tu všichni zapomněli na jakéhosi padoucha. Ten se v objeví se svým švýcarským oddílem olympioniků na bobech a lyžích v druhé polovičce, kde si to rozdají na svazích Alp. 50% + hudební motiv J. Barry, píseň: Louis Armstrong - We Have All The Time In The World ()

Brejlil

Jako jednotlivý film bych to snad i chválil. Jako bondovku spíše ne. Pokus o jinakost, o oživení série, o změnu po Connerym - všechno jsem schopen pochopit, ale nepovedlo se to. Jsou tu pěkné nápady, občas i vtip, ale také bohužel sentimentální rozbředlost a dlouhé, ukecané scény, kde se nic neděje. Konec jak z pera Vlasty Javořické po vydatném doušku něčeho domácího, ten musíte vidět, ten se nedá popsat. Kapitolou sama pro sebe je Lazenby. Necharismatický jedinec se potuluje plátnem, když dojde na akci, není ani chladný, ani horký, a každým svým gestem a výrazem dosvědčuje, jak hluboký omyl bylo jeho angažování producenty. ()

Zemřela herečka Diana Rigg

Zemřela herečka Diana Rigg