Ve službách Jejího Veličenstva

• Česko V tajné službě Jejího veličenstva (více)

Nebojí se nepřátel ani smrti. Bojí se jen opravdové lásky. Nová tvář a nové dobrodružství agenta 007. Agent britské tajné služby James Bond zachrání před sebevraždou půvabnou italskou komtesu Teresu di Vicenzo, zvanou Tracy (Diana Riggová). To je dcera vlivného mafiánského bosse Draca (Gabrielle Ferzetti). Ten v Bondovi vidí muže, který dokáže v jeho dceři vzbudit lásku a pomoci jí tak z psychické lability. Výměnou za to, že se Bond bude Tracy věnovat, nabídne agentovi 007 informace o jeho největším nepříteli, Ernstu Stavrovi Blofeldovi (Telly Savalas). Blofeld se totiž neoprávněně pokouší získat hraběcí titul prostřednictvím britského genealogického úřadu. Bond skutečně Blofelda vypátrá, a to v jeho soukromém sanatoriu pro léčbu alergií. Institut se nachází na vrcholu jedné z alpských hor a je dokonale hlídán ozbrojenými strážci. Blofeld zde připravuje rafinovaný plán, jak vydírat vlády celého světa s pomocí nového viru, který hodlá rozšířit po celé Zemi. James Bond opět uchrání lidstvo před katastrofou. Mezitím se mu však stane něco, co dosud nezažil: on a Tracy se do sebe zamilují... Bondovka V tajné službě Jejího Veličenstva, kterou v roce 1969 natočil režisér Peter Hunt, poprvé nabídla divákům jiného představitele hlavní role než Seana Conneryho, jenž byl nečekanou enormní popularitou během několika let znechucen. Agenta 007 zde ztvárnil manekýn australského původu George Lazenby, který se do té doby objevil jen v několika reklamách. Přeobsazení „pravého" představitele se u diváků nesetkalo s pochopením, a to ještě předtím, než měl film premiéru. Snímek, hýřící nápaditými akčními sekvencemi, odkazy na předcházející bondovky i správnou mírou sentimentu, měl i přesto ohromný kasovní úspěch a mezi fanoušky bondovské série dodnes patří k nejvýše ceněným dílům. (Česká televize)

x_ander

Velice dobře natočená bondovka, která má jednu zásadní vadu, a tou je George Lazenby. Tento Australan (!) absolutně postrádá charisma a vodku s martini mu nevěřím ani za nic. Jako náhrada za Conneryho působí jak pěst na oko. Jinak jde o výborné dobrodružství agenta Jejího veličenstva s povedenou hudbou a skvělým Telly Salavasem. ()

kolacky

Jak nemusím remaky, tak u tohohle Bonda bych ho asi uvítala. Na Lazenbyho je ještě zoufalejší pohled než na Craiga. Nemám nic proti Craigovi, ale to prostě NENÍ BOND!!! ()

elanista1

Velmi dlhy Bond, nie nadarmo viedol v pomyselnej tabulke najdlhsich bondoviek 37 rokov. A cas je rozlozeny pomerne rozumne, jedna polka sa sustredi na oboznamenie s prostredim a postavami a ta druha je prevazne v terene s nejakou tou akciou. Hlavne dve nahanacky su dobre, na lyziach a na boboch.Na jednej strane sa to odhrava v pritazlivom prostredi, na druhej to vylucuje moznost pre priestor bondovych aston martinov a podobne. Bondgirl vynimocne neatraktivna a Lazenby nebola dobra volba pre Bonda. ()

benny159

Veľmi divne vyznejúci príbeh agenta 007. Scenár podľa mňa fajn (až na hlášku: "To by se Connerymu nestalo". To bolo fakt trápne). Dokonca mi nevadil ani nový bond, ale neskutočne ma iritovala tá čipkovaná košeľa alebo ako to nazvať. Človek čo mal na starosti kostýmy mal asi veľmi vtipné obdobie. Každopádne je táto bondovka lepšia, ako tá, čo nasledovala po nej. ()

VanBradley89

6. Mise agenta 007 je ta ze kterou mám největší problém. Nebavila mě napoprvé a nebavila mě ani z několikaletým odstupem. George Lazenby nechť odpustí, ale tenhle díl není pro mě. ()

DJDVD

"Nová" tvář Bonda, Lazenby, není nesympatický, ale občas mi přišlo, že se snaží Conneryho napodobit, což je asi pochopitelné. Oproti tupému You Only Live Twice jsem se bavil více, dojem z filmu však kazí přemrštěná délka, některé scény by se daly rozumně osekat, nepotěšily mě zvláštní střihy a zrychlené sekvence, které vypadají opravdu hloupě a kazí celkový dojem. SPOILER Stejně mě udivuje, jak si Bond dokáže bez výčitek "odskočit" z jedné slečny na druhou a pak tvrdit té své slečně, jak jí miluje a ještě si jí potom vzít. Vůbec, svatba ani konec filmu mi vůbec nesesedl, bylo to takové "nebondovské", potěšilo mě však evropské prostředí a akční scény v zasněžené krajině a dlouhý skok z útesu mě hodně pobavil. ()

Epinglier

nejlepší bond jakýho jsem kdy viděl... kdo nebyl pod jungfraujoch nepochopí...! i když connery by zvládnul občas něco líp, i tak byl Lazenby super.... ale ta hláška na začátku jako, tu si mohl fakt odpustit...! :-) ()

Stanmi

James Bond (George Lazenby) se ve svém šestém filmovém dobrodružství vydává do Švýcarských Alp, kde se ukrývá jeho dávný nepřítel... Je to tak, agent 007 dostal po pěti dílech nového představitele - George Lazenbyho. Ačkoliv je George mnohými považován za nejhoršího Bonda, tak s tím nemohu souhlasit. Jiště Sean Connery nastavil svým výkonem laťku opravdu vysoko, ale Bond v podání George Lazenbyho není rozhodně žádná tragédie, je prostě jiný. A vůbec celý snímek se v několika ohledech od svých předchůdců odlišuje. Už samotný Bond je zde mnohem větší rebel vůči svým nadřízeným (podobně jako později Timothy Dalton a Daniel Craig), který se příliš nespoléhá na technické vychytávky a navíc zde potkává svou životní lásku Tracy (Diana Rigg). Zkrátka záměr tvůrců byl, aby byla postava Bonda více realističtější, což se jim myslím celkem podařilo. Dobrou volbou bylo také obsazení hlavního padoucha, kterého ztvárnil Telly Savalas. Samotný příběh je tak docela akční, nechybí bitky, přestřelky, honičky (ať už v autech nebo na lyžích) a i přes delší stopáž je dostatečně zajímavý a napínavý, aby nenudil (i když pár slabších chvil se najde). Snad jenom hudba mi nepřišla tak výrázná jako v předchozích dílech, ale John Barry si stále udržuje svůj vysoký standard. Celkově vzato si tak myslím, že se tato tak trochu jiná bondovka nakonec docela povedla. ()

eMeMko

Bond č.6. První bondovka bez Seana Conneryho a první opravdový průser. George Lazenby byl sice možná kvalitní model, ale jako 007 se opravdu nehodil. Roli tajného agenta jsem mu ani chvíli nevěřil, zvláště když nepředvedl téměř žádnou akci, nezbalil téměř žádnou bondgirl a na krku pořád nosil uvázán "teplý bryndák". Za nízkou kvalitu tohoto snímku však nemůže jen herec v hlavní roli, ale také scénář. No, uznejte sami. Bond dá výpověď, chce se usadit a nakonec se i ožení. Z toho plyne již výše zmíněná absence akčních scén, které když už konečně nastanou, tak jsou téměř parodií. Např. jízda na bobech byla opravdu na hlavu. Po dvou hodinách komedie, však nastane závěr, u kterého by asi diváci měli plakat, ale nepláčou. Maximálně tak štěstím, že už to mají za sebou. Finální hodnocení: Dvě hvězdy za krásné prostředí Alp a za to, že z dalších filmu s tímto Bondem naštěstí sešlo. ()

blondboss

Tento diel bondovskej série možno jednoznačne nazvať najrozpačitejším, a to z dvoch primárnych dôvodov. Prvý je ten, že tu totálne nesedia časové súvislosti spôsobené neustálym odkladaním natočenia tejto časti, pritom tá mala byť pôvodne natočená ako prvá. Na druhej strane sa tu tým pádom ukáže dôvod Bondovho ľahkovážneho postoja k ženám, ktorý stvárňoval hlavne Connery. Taktiež Blofeld nezjazvený a nepoznajúci Bonda opäť iba predznamenáva, že sa riešili udalosti ešte spred úplne prvej Bondovky Dr. No. Druhý dôvod je v postave Jamesa Bonda, ktorého tentokrát prvý a zároveň posledný krát stvárnil George Lazenby, ktorý bol oproti Connerymu naozaj nevýrazný a nesedel mi do tej role, čo ale na druhej strane môže byť dobrý odrazový mostík k tomu, ako sa Bond zmenil na "Conneryho" vzhľadom na dramatické udalosti v závere. Bojové scény super a celkovo dej bol slušne prekombinovaný. Stále ale tento snímok zrážajú do priemernosti spomínané dva dôvody, preto u mňa len čistý priemer a jeden z najslabších dielov celej série. 55 % ()

bigjames

Tak tohle je opravdu jedna z těch slabších bondovek. Film má samozřejmě svá pozitiva - výborný Telly Savalas, šarmantní Diana Rigg, pěkné prostředí horského sídla a ani George Lazenby není jako agent 007 vyloženě špatný. A legendární honičky na lyžích mě pořád velmi baví. Její Veličenstvo má ale i několik zásadních nedostatků. Některé scény jsou sestříhané přímo příšerně (zejména potyčky), ani střih zvuku není při některých dialozích ani zdaleka stoprocentní a celkově film nepřináší tolik zábavy a zajímavé akce jako jiné snímky ze série. Vlastně jsem při závěrečných titulcích usoudil, že jsem si sice sledování filmu užil, ale zároveň jsem se většinu času nudil. ()

rogger

"Setris rakosku, skazis dite." Fakticky katastrofalny strih v akčných scénach, ale ináč dobrá story, zaporak a pre mňa je Lazenby celkom dobrý Bond 👍🏻 ()

Jorge4005

V úvodní scéně jede Bond ve svém autě poblíž pláže. Ze svého zpětného zrcátka si všimne, že za ním jede pěkná čubina. Nechá se od ní předjet a sleduje jí. Čubina zastaví na pláži. Bond jako správnej úchyl zaparkuje dál a sleduje svojí oběť dalekohledem. Čubina si začne sundavat boty a jde do moře. Bond z nějaké důvodu pochopil, že se chce utopit. Nechápu jak. Většinou na plážích lidi jsou jen po nohy ve vodě. Neznámená to že se chtějí zabít. Bond za ní vyběhne povalí ji na pláž. Zničehonic na něj vyběhnou dva muži co ho chtějí zabít. A máme tu zatím nejhorší akční bondův  film. Jde vidět že celká bitka je zrychlená. Útočníci vyskakují ze strany na stranu. Bond je přemůže. Čubina mu ukradne auto a odjede. Bond se ubytuje v nedalekém hotelu. Kde bydlí samozřejmě i čubina. Jak jinak. Zjistíme že si říká Kontesa to se dá zapamatovat. Vedle Pussy si ted budu pamatovat i jméno další bondgirl. Bond hraje poker s kontesou a ostatními. Kontesa prohraje a řekne že nemá peníze. Bond to za ní zatáhne. Ta mu na oplátku řekne v jakém pokoji spí. Bond tam přijde a zezadu na něj zaútočí velkej tlustej negr. To Bond nečekal, protože si myslel že dnes v tomto pokoji bude útočit zezadu jen on. Bond afričana přemůže a jde do svého pokoje, kde na něj čeká kontesa. Ten jí se jí zeptá co měl znamenat ten afričan v jejím pokoji. Kontesa na to odvětví že neví o čem mluví. Bond jí vlepí takovou facku. Div že neomdlela. Kontese se to zřejmě líbí a začne soulož. Mezitím se afričan prubudí a jde před dveře Bondova pokoje nastraží uši a slyší jak Bond nakládá kontesu. Afričan není kazišuk a proto nechá Bonda prozatím napokoji. Druhý den se Bond probudí a kontesa nikde. Rozhodne se opustit hotel. Před východem na něj už čeká Afričan se svými posilami (jedná se o dva bílé muže). Ty s nožem na krku odvedou bonda na schůzku k mafiánskému bossovi. Ten řekne Bondovi že se kontesa jeho dcera a že se mu líbí co s ní dělá. Požádá ho aby si ji vzal. To Bond odmítá, protože prcá jen jednou a pak jde o dům dál. Boss mu nabídne 1 milion liber a půl králo.. vlastně informace o tom, kde se ukrývá člověk kterého Bond hledá poslední 2 roky. Jedná se o vůdce skupiny Spectre hrabě. Bond začne chodit s kontesou a zjistí od bosse informace jak se hraběti dostat. Bond se bude vydávat za experta vznešených rodů, aby ověřil hraběho původ. Tak se to dostane do pevnosti vůdce spectru. Zjistí že zde experimentuje s pacienty kteří jsou alergičtí na určité druhy jídel. Jedná se zhruba o 15 žen z celého světa ve věku od 20 do 30 let. Ano všechny to jsou čubiny. Jejich alergie mi přijdou trochu rasistické na to z jakých častí země jsou. Afričanka je alergická na banány, asiatka na nudle. Jsem si jist že mimo záběr tam byla Italka co nejí pizzu a češka co utopence. Bond na jednu z nich udělá dojem a ta mu napíše číslo svého pokoje. Během noci se Bond vykrade ze svého pokoje a jde za čubinou. Začne si jí vyptávat na hraběte a důvod proč tu je, ale čubina mu odmítá cokoliv říct dokud jí Bond neuspokojí. Po sexu Bond z čubiny dostane pár informací, ale pak začíná léčba. A o jakou šílenou léčbu se jedná ? Hrabě jim pouští motivační kazety že už není alergická na kuře. Čubina je v hypnoze a Bond s ní nemůže mluvit. Bond se raději vrátí nepozorovaně do svého pokoje, kde na něj čeká čubina číslo dvě, která mu řekne všechno na oplátku za soulož. Další den už se Bond domlouvá s čubinami v kolik se staví. U jedné se domluvil na 8 s další na 9 atd. Bond se večer vkradl k první čubině do pokoje, ale byla to past čekali tam na něj vojáci. Vzali ho k hraběti a ten řekl Bondovi jeho plán. Chce zastavit plodnost. Ano Hrabě chce aby všechny firmy na kondomy včetně durex poslali peníze, aby tak neudělal. Jejich výrobky by se jinak stali bezcenné. Ne dělám si prdel chce imunitu od světové vlády. Neplodnost se zahrnuje u lidí, zvířat tak i u obílí atd. K tomu slouží jeho čubiny které jsou každá z jiné země. Čubiny jsou vyslány zpět domů. Na rozloučenou dostanou od hraběte kosmetiku, ale mají zakázano používat vonavku protože v ní je vir na neplodnost. Ten mohou použít jen když jim dá hrabě svolení. Bond uniká ze zajetí a chce předat informace Londýnu. V patách mu jsou hraběho muži. Bond dorazí do nedaleké vesnice kde je kontesa. Stala se z ní stalkerka a hlídá si svého muže. Spolu s bondem utíkají před gorilami. Ukryjí se ve stodole kde Bond požádá kontesu o ruku. Ta mu řekne ano. Bond jí, ale řekne že by měli s dalším sexem počkat až do svatby. Musím říct že jsem Bondovi skočil na špek, ale dělal si srandu. Po noční souloži utíkají dál. Bohužel chytili kontesu. Ted to vemu rychleji. Bond se vydá Kontesu zachránit. To se mu podaří hrabě prchá. Bond a kontesa mají svatbu. Odjíždí na svatební cestu. Hrabě zaútočí zabije kontesu a utíká. Shrnutí- na to že George Lezenby byl Bondem jen pro tento film tak na mě působil relativně dobře. Není to Connery, ale stěžovat si nemůžu. Akční scény tu jsou doopravdy příšerné. Divně sestříhané působí strašně falešně a nerealisticky. Nejhorší je ale stopáž. Film by mohl být  o půl hodiny kratší. Bylo zde opravdu spoustu scén, které byli pro film zbytečné. Rozhodně nejslabší film zatím. () (méně) (více)

Zemřela herečka Diana Rigg

Zemřela herečka Diana Rigg