První světová válka právě skončila a v  jednom zapadlém městě kdesi ve střední Evropě začíná primátor Dangl snít svůj velký sen. Plánuje připojení města ke Spojeným státům americkým a přejmenování na Wilsonov (na počest svého přítele, prezidenta Woodrova Wilsona). Vše klape, až na jeden nepříjemný problém! Ve městě prý řádí tajemný vrah. Oběti mají ukousnutý jazyk a hrůzou umírají ještě dříve, než vůbec dojde ke skutečnému napadení. Místní policejní sbor tápe, a tak primátor požádá o pomoc za oceánem. A sám Wilson okamžitě posílá příslušníka americké FBI. Ta má specialisty na mafie, drogy, komunisty, socialisty i jinou verbež. A má také machra na mytologii a mystiku. A tím je Aaron Food (Jiří Macháček), muž v dlouhém kabátě a klobouku, který si jen zřídka sundává z hlavy. Muž vychovaný českou kojnou. Po celém světě už vyřešil 513 vražd a teď pomůže i Wilsonovu. A aby ve městě nebloudil, k rukám dostává mladého policejního čekatele Josefa Eisnera (Vojtěch Dyk). Strhující honba po stopách šíleného vraha může začít. (Falcon)

bourec

Děsně přehrávající Macháček,některý herci dostali málo prostoru,a hlavně příběh je tak blbě křečovitej,až z toho bolí oči.A humor.Cha,cha.Asi tolik.30%. ()

Darth Revan

To snad ne! Jak může někdo tento snímek označit za poloremake kultu Adéla ještě nevečeřela. Vždyť je to xenofobní zvratek, který nepobral téměř žádnou vtipnost. Jedinými světlými momenty byly scény s Čtvrtníčkem a nějaké Krausovy seky. Jinak obrovská bída. 1*. P.S. Doufám, že tímhle si Epstein sáhl na samé dno a teď se vrátí zpět k dobrým scénářům. ()

zette

Pro me mile prekvapeni, tak vtipne jsem to necekal. Humor si nebere servitky s nikym a s nicim. Ne kazdy vtip se povede, porad jich je ale dost, ktere pobavi. Postava Aarona byla Machackovi sita na miru. Scenar jsem taky cekal horsi a bavila me i ta lacina vyprava. Rad se nekdy podivam zase. ()

Riley

Děj tohoto filmu je neuvěřitelně nudný. Přišlo mi to jako nepovedená parodie na Djanga. Výjimečně pár povedených vtipů, ale nebýt Macháčka, tak to je to snad odpad. ()

angel74

Černá krimi komedie Wilsonov nabízí nenáročnou podívanou opepřenou lehce nekorektním humorem. Film má sice pár slabších míst, ale v jednotlivostech jde o velice dobrou a často i podnětnou zábavu. Silnou stránkou snímku je zcela jistě dobová výprava. Herecké obsazení také není špatné. Hlavní pozornost na sebe podle očekávání strhává Jiří Macháček, mě však nejvíce překvapil a tím pádem i zaujal Vojtěch Dyk. Značně naivního a nezkušeného policejního čekatele Josefa Eisnera zahrál tak bravurně, že jsem měla pocit, jako by takovým prosťáčkem skutečně byl. (65%) ()

dr.fish

V americké tvorbě takových blbinek najdeme stovky, koukáme se na ně a mnohdy jim napaříme plný počet. Když se to natočí u nás tak se hned horlí nad úpadkem českého filmu. Osobně myslím, že se to dalo propracovat mnohem líp, ale jako jednohubka úplně v pohodě. Občas i vtipná hláška padne, nejméně tři opravdu chytré vtipy. A to na tenhle žánr bohatě stačí. Všichni si myslím natáčení docela užili. 65% ()

Radiq odpad!

Ježiš ti Slováci, nevtipní Slováci! V tomto případě i Češi. Není nad to zahrát si trapné postavy v trapné komedii. Přál jsem si, abych se mohl smát, ale mé přání nebylo vyslyšeno. Hlášky se nekonaly a kombinace hororu a staré doby... no doufám, že to neměla být variace na detektiva Nicka Cartera z Adély ještě nevečeřela. Ten děj byl opravdu hlavou kroutící a Šajndele? Co je to za jméno? A ta Pauhofová, ona je taky snad všude a přitom neumí pořádně mluvit a má velké zuby, prostě není vůbec hezká, i když nám ji pořád cpou jako prototyp slovenské krásy nebo co... Holt někdo si asi myslel, že to bude originální a vtipnej nápad, ale ona už ta základní myšlenka o připojení k Americe je dementní... stejně jako jakákoliv jiná myšlenka v tomto filmu. Je mi z toho smutno. Taková zbytečnost... ()

CzechGod

Hodnoceni: lepsi 3, ale protoze spousta lidi tomu dava odpad, tak to musim trochu zvednout :) Film je neco mezi Mazanym Filipem a Adela jeste nevecerela, ale bohuzel nudnejsi :( ()

Doudis19

Hrozná kravina plná naprosto všeho, ale ničeho, co by se vyvarovalo trapnosti a lacinosti. Jen kdyby tomu Macháčkovi ty hlášky, tak nesedaly do huby :-). Takhle se to dá alespoň dokoukat do konce. ()

chelseaman22

Jako by film z dílny Wese Andersona vypadl! Silně podhodnocený film ujíždí na kýči, jehož kýčovitost osciluje kolem nulové linie, což divák jako já prostě musí ocenit. Pitoresknost je v tomto filmu hnána do absurdna - pokud tedy divák hledá serióznost či patos, musí hledat jinde a jindy. Na tuzemské poměry silně nedoceněno. 75 ()

Helmutek

Na iDnesu se dá přečíst (od koho jinýho než od Spáčilový) recenze s titulkem, že "Wilsonov s Macháčkem a Dykem prohrál". Ne, prohrála Spáčilová - že si udělala jméno na prvoplánově zdrbávacích komentářích téměř čehokoli, to neni nic novýho a proto mě ani tadyta recenze neodradila, ale co mě překvapuje, to jsou ty hodnocení tady - rozhodovat se jen podle nich, tak na Wilsonov nikdy nejdu a to by byla chyba. Připadá mi, že to je jeden z těch českejch filmů, který jsou sice víc než slušný, veřejnost je ale v nějaký davový psychóze nesmyslně a neopodstatněně odsoudí. Rozumim tomu, že to někomu třeba nemusí někomu úplně stoprocentně sednout, objektivně špatnej ten film ale prostě neni, ať si místní davy řikaj, co chtěj. Tak je to u spousty filmů - můžu uznávat a vidět kvalitu i tam, kde to neni moje parketa. Ten film mi svym způsobem připomíná Mazanýho Filipa nebo Choking hazard, je to něco mezi parodií, groteskou, satirou, komedií, detektivkou a kdoví čim ještě. Je to přehnaný, ale s nadsázkou - přiznaně a záměrně (např. náhlý změny počasí podle aktuální scény, automobilová honička na konci...); je to trochu dada, občas absurdní... Asi to někdo nemusí jako záměr pochopit a pak chápu, že si film neužije a bude ho hodnotit špatně; je to ale podobný, jako kdyby někdo měl obdobně sepsout Žhavý výstřely nebo Připoutejte se prosím. Celej nápad s kýženym připojenim Slovenska jako balkánský enklávy k Americe je skvělej, a tu prdel, kterou si to ze Slováků, Maďarů, Američanů i Čechoslováků dělá, tu jsem si užíval parádně. Některý herci sice přehrávaj (třeba Luboš Kostelný - policajt Brunner), ale dojem z filmu to nijak zvlášť nenarušuje - oproti tomu Dyk, Pauhofová, nebo Kraus jsou dobrý. Podle mě to je skvělej film a velká prdel, která si nezaslouží bejt takhle smetená ze stolu. ()

Johnny.ARN

Nenechajte sa odradiť pomerne nízkym hodnotením a komentármi temného typu. Wilsonov je komédia a tak to treba ja brať. Robí si srandu zo všetkého a všetkých, od Goríl až po maďarských negrov. Je to celkom fajn nahláškované, niektoré hefty ma dali do kolien. Mínus možno je dlhšia minutáž, čo sa odzrkadlilo na niekoľkých hluchých a zbytočných miestach. Taktiež záver bol klasicky uletený. Ale ako komédia to funguje, má to skvelé obsadenie ( konečne Kraus ), obstojnú výpravu a mierne infantilný dej. Ja som sa bavil a s týmto zámerom som tam aj išiel. Čiže spokojnosť. 3 z 5 ( CinemaCity Eurodiera ) ()

Mrkvič

Poplavu proti proudu, protože voda je živel zrádný. Atmosféru si ale "netradiční" český počin vybudoval skvělou. Spoustě odkazů na ještě nevečeřící Adélu musím dáti za pravdu. Trefné a úderné hlášky, nádherná stylizace i humor. Tím se Wilsonov může směle přirovnávat k podobným prdlým limonádovým Joeům nebo Adélám. Myslím, že časem může tenhle filmek ještě růst a snad se i tak stane, protože "policejní orgán" Táňi Pauhofové je nezapomenutelným vzrušením českého filmu. ()

RonaMidu

když se dobrá zelenina s vařenýma bramborovýma slupkama smíchá s majonézou light,nebude z toho nic dobrého,natož chutný bramborový salát ....a takový pocit mám po tomhle filmu....i když nějaké vtipné momenty jsem zaznamenala,to ne,že ne :-) ()

venison

Příběh nic moc teda, ale celkové pojetí filmu bylo divácky přívětivé, i když některé scénky byly zbytečně vyhnány do krajností.. Kostýmy i kulisy jsou na jedničku, herecké (záměrně přehnané) výkony pobaví.. Mrknout na "Wilsonov" jednou pro ten zážitek z pořádné blbiny (v dobrém slova smyslu), proč ne, ale koukat na to opakovaně nebo to celé brát vážně opravdu nejde ;-) Asi chabý pokus napodobit filmy typu "Adéla ještě nevečeřela".. ()

Master19

Podle mě měli tvůrci méně obrušovat hrany a vyhnat to ještě víc do extrému. Snaha zalíbit se raději více lidem (a vydělat víc peněz) znamená ústupky a rozklad. Potom by to ale mohlo být 5* nebo odpad, ale jasných. Takhle je to takový podivný průměr a já vlastně nevím, jestli jo, nebo ne... ()