• Cervenak

Hvoreckého mysteriózna dobová detektívka pretavená do stupídnej a kŕčovitej "komédie" plnej hrozných "vtipov" a neznesiteľných hercov (s odporne namachrovaným Macháčkom na čele). Pritom s týmto produkčným vkladom sa dal natočiť normálny atmosférický dobový thriller... Smutné.(21.3.2016)

• venison

Příběh nic moc teda, ale celkové pojetí filmu bylo divácky přívětivé, i když některé scénky byly zbytečně vyhnány do krajností.. Kostýmy i kulisy jsou na jedničku, herecké (záměrně přehnané) výkony pobaví.. Mrknout na "Wilsonov" jednou pro ten zážitek z pořádné blbiny (v dobrém slova smyslu), proč ne, ale koukat na to opakovaně nebo to celé brát vážně opravdu nejde ;-) Asi chabý pokus napodobit filmy typu "Adéla ještě nevečeřela"..(22.4.2016)

• honajz

Jednu hvězdu za výpravu a docela slušnou kameru. I pár herců se snažilo, třeba Zindulka. Ale jinak je to paskvil. Svět, který sám o sobě nefunguje. Prostě jen nápad nedotažený do konce. Nic se divákovi nevysvětluje, nejspíš proto, že ani autor (autoři) netuší, oč se vlastně hraje. Akce nijaká, v podstatě žádná. Humor velmi, ale skutečně velmi trapný. Scenáristicky mizerné - tolik zabitých scén, tak mizerné vedení už tak chabé dějové linky, a hlavně zmatek ve vyprávění. Pokusy o ozvláštnění těžce doplácejí na statičnost a neschopnost jakékoliv pointy nebo gradace. Americký detektiv pitomcem par excellence, kdoví proč, vtipné to nebylo, a nějakému humoru to rovněž nepřispívalo. Vše tady vlastně skřípe - motivace, vymyšlený svět, vztahy, příběh, i samotná zápletka. Když se nad tím zamyslíme, tak vyšetřování se skutečně nikam neposunuje, nedozvídáme se žádné nové informace, až najednou přijde rádoby rozuzlení. Zasmál jsem se jen jednou ("Benzín? - Borovička.")(23.4.2016)

• jefff

Pořád jsem doufal, že to bude lepší než všichni říkají. Nebylo. Naprosto zmrvený námět, který kdyby dostal do rukou alespoň trochu talentovaný režisér a scénárista, mohla to být generační pecka. Není. Je to promarněný potenciál, který zase snížil naděje tuzemské kinematografie. A po dlouhé době (vlastně snad poprvé) se mi přejedl Macháček. Není to jeho vina, je to vina diletantských tvůrců tohoto a jiných našich skvělých filmařů.(20.6.2016)

Netradičně pojatý a poměrně originální československý snímek, jenž zaujme hlavně svým zpracováním i vizuální stránkou. Příjemný humor a groteskní styl překvapují svou hravostí i jednoduchostí. Příběhové linie se už ale vezou spíše na vlně podprůměru a ničím nepřekvapí, stejně tak nepřesvědčivé herecké výkony, které alespoň občas zachraňují vtipné scény. Jako celek film působí docela svižně a přináší neokoukaný styl. [50%] | Kino - Prom.(15.9.2015)