Podle mě měli tvůrci méně obrušovat hrany a vyhnat to ještě víc do extrému. Snaha zalíbit se raději více lidem (a vydělat víc peněz) znamená ústupky a rozklad. Potom by to ale mohlo být 5* nebo odpad, ale jasných. Takhle je to takový podivný průměr a já vlastně nevím, jestli jo, nebo ne...(16.3.2016)

• Flego

Občasné zábavné scény sa topili v krutom nemastnom-neslanom guláši. Odkaz na naše staré ďaleko vydarenejšie paródie je zjavný, ale to by museli tvorcovia poznať aj význam slova vtip.(13.3.2016)

• Tom_Lachtan

Bylo nebylo, uznavaný producent najal velmi šikovného režiséra, sehnal práva na údajně hutnou historickou kriminálku, vytvořili společně perfektní vizuální zpracování.. A pak to celé zes***i tím, že se absolutně vykašlali na jakoukoliv vážnost, což by nebylo to nejhorší, tím je totiž sestava herců v hlavních rolích - Macháček a Dyk - ti sotva dosahují kvalit průměrného vedlejšího herce a obsadit je do hlavních rolí mohl jenom chorý korýš s kornatěním mozku. Což je popravdě to nejhorší, on by tu totiž ten humor zas tak špatný nebyl a bez mučení se přiznám, že neskonale cynický humor, který je zpravidla páchán na židy, či černochy, se mi docela líbil. Jen kdyby ten scénář jako takový, byl lepší (a s lepšími herci, samozřejmě), jeden z nejsmutněji promrhanejch potenciálů v historii cz/cs tvorby a to od dob, kdy místo krutého survival horroru a démonických divočácích "Tesáky pekelného Kňoura" dala čt prachy na večerníček "Pruhovaní kamarádi." .... " Koupil jsem ho ve Vídni, na nádraží. Ve státech už slušnýho negra neseženeš. "(24.7.2016)

• Foox

Nenáročná směsice divno-scének, které občas fungují, častěji ovšem vyvolávají wtf výraz, který podtrhuje především přítomná xenofobie a rasismus. Na druhou stranu jako lehce nepovedená kopie filmů Wese Andersona, která evidentně měla dost křečovitý vznik/dodělávání, plní svůj účel pro méně vybíravé české publikum dostatečně.(11.3.2016)

Sherlock Holmes+Tvorba Wese Andersona+Málo českých peněz a tudíž nemožnost rozšoupnout se...... Místy skvělý film, ale je zde taky místy nudný děj, pár nesympatických postav a občas taky nevhodný humor. Kdyby se tyhle nedostatky odstranili a bylo zde více akce, více atmosféry a více dobrého děje, tak to mohl být i vyjímečný projekt. Wilsonov má zajímavý vizuál, v našich končinách trochu neotřelý, i když zelené pozadí a někdy i nepovedené masky jsou znát a vidět. Herci ujdou- Dyk je fajn a Macháček celkem taky, i když leckdy dost přehrávající. Na to, aby to bylo perfektní, by to chtělo rozpočet alespoň 150 milionů korun a lepší scénář a postavy.(26.2.2016)

• - Eisner (Vojtěch Dyk) sleduje Sajndele (Tatiana Pauhofová) zrcátkem a je denní světlo, v tu chvíli ho telefonicky odvolají na most, kam přijede za šest minut, ale už je úplná tma. (Master19)

• - Původně zamýšleným režisérem filmu byl Jiří Strach. Film opustil krátce před začátkem natáčení. S produkcí se nedohodli na potřebné výši rozpočtu. (klukluka)

• - Film se natáčel i v Muzeu hudby v Praze, které za  Rakouska-Uherska a 1. republiky sloužilo jako zemské četnické velitelství. Ve scéně, kdy agent Aaron Food (Jiří Macháček) informuje Kolmana (Jan Kraus) o mučení, lze na zdi jasně vidět latinský nápis VIRIPUS UNITIS, tedy špatně napsané heslo Františka Josefa I. Viribus unitis (spojenými silami) a nástěnné malby rakousko-uherských četníků ve slavnostních uniformách. (Pimburger)