Zahozená šance! Výborná výprava, dokreslovaná Bratislava působila roztomile starosvětsky, scénář, který se nebál být jiný, ale natočili jen paskvil. Jakoby si dramaturg vzal dovolenou, přijel až na premiéru a pak mu už nezbývalo jen rvát si vlasy. V odlehčeném snímku přece nemají co dělat drastické záběry na upálené tělo, staženou kůži nebo nechutně ukázanou patologovu nekrofilii. Rasistické rádoby vtipy už byly doslova hnusné. Neukočírovali to.(16.4.2016)

"Smrt nastala v 19:37. To je za pět minut. V tomhle městě nic nefunguje." Kamenujte mě, ale já se pobavil. Po náročném dni mi Wilsonov nabídl oddychovou zábavu bez potřeby přemýšlet - a nic víc od něj chtít nelze. Není to rozhodně horší film než dejme tomu Mazaný Filip (jehož tvůrci si onehdy velmi obdobně naběhli přirovnáním k Limonádovému Joeovi), světlá místa jsem v něm našel, několikrát jsem se od srdce zasmál a trapně mi bylo jen občas. Největší chybou je nesmírně přehnaná stopáž (obzvlášť když se v závěru všechno akorát zbytečně komplikuje a jedna podivuhodná nelogičnost střídá druhou) a také zvláštně odbyté scény typu "je večer, hlavní hrdina uléhá do postele s knihou, když v tom zvenčí slyší zpěv dívky - vyhlédne z okna a venku je kupodivu pohádkově prosluněný den, po večeru ani památky - jenže vzápětí hlavní hrdina vyráží ven - a tam je najednou zase tma jako v ranci". Že si Marek Epstein pohrál s vážnou předlohou a udělal z ní dadaistickou crazy komedii, mi nevadí. Stejně tak ani ten propíraný nekorektní rasistický a antisemitský humor se mě na duši nijak zvlášť nedotkl. Naopak si myslím, že mnoho hlášek Jana Krause, Jiřího Macháčka, Petra Čtvrtníčka nebo Stanislava Zindulky by mohlo klidně zlidovět. Proč ne.(2.11.2015)

• Georgex

Ta lavina odpadů je samozřejmě přehnaná a spíše to vypadá, že se místní "odborníci" přetahovali o to, kdo film více shodí. Wilsonov je ptákovina se sexistickým, rasistickým, xenofobním a fekálním humorem, ale rozhodně tento humor není použit v nějaké nadmíru nesnesitelné podobě a z filmu je na míle patrná nadsázka tvůrců. Ano, ne každému ten humor sedne a ani já se tak u dvou třetin vtipů nesmál, ale filmu se nedá upřít snaha a skutečnost, že je v něm pár povedených gagů, jako celek to nepůsobí špatně a hlavní představitelé, kromě pana Krause, poměrně slušně hrají. Moje hodnocení 35%.(25.2.2016)

• Darth Revan

To snad ne! Jak může někdo tento snímek označit za poloremake kultu Adéla ještě nevečeřela. Vždyť je to xenofobní zvratek, který nepobral téměř žádnou vtipnost. Jedinými světlými momenty byly scény s Čtvrtníčkem a nějaké Krausovy seky. Jinak obrovská bída. 1*. P.S. Doufám, že tímhle si Epstein sáhl na samé dno a teď se vrátí zpět k dobrým scénářům.(28.4.2016)

Díky bohu jsem před zhlédnutím tohoto snímku nenavštívila (raději) místní hodnocení. A udělala jsem jen dobře. Možná se někomu 4/5 zdají moc, ale já jsem se královsky pobavila. Perfektní herci jako je Jiří Macháček, Vojtěch Dyk, Táňa Pauhofová, Jan Kraus, Petr Čtvrtníček atd byli sice tak trochu zárukou alespoň minimálního úspěchu, ale to vůbec ničemu neublížilo. Líbila se mi ta barevnost a kreativita, která vyzařovala z každé minuty filmu, a také nápad s 49.kolonií USA. Místy na mě někdy až moc americké, ale někdy to k filmům prostě patří.(12.10.2015)