První světová válka právě skončila a v  jednom zapadlém městě kdesi ve střední Evropě začíná primátor Dangl snít svůj velký sen. Plánuje připojení města ke Spojeným státům americkým a přejmenování na Wilsonov (na počest svého přítele, prezidenta Woodrova Wilsona). Vše klape, až na jeden nepříjemný problém! Ve městě prý řádí tajemný vrah. Oběti mají ukousnutý jazyk a hrůzou umírají ještě dříve, než vůbec dojde ke skutečnému napadení. Místní policejní sbor tápe, a tak primátor požádá o pomoc za oceánem. A sám Wilson okamžitě posílá příslušníka americké FBI. Ta má specialisty na mafie, drogy, komunisty, socialisty i jinou verbež. A má také machra na mytologii a mystiku. A tím je Aaron Food (Jiří Macháček), muž v dlouhém kabátě a klobouku, který si jen zřídka sundává z hlavy. Muž vychovaný českou kojnou. Po celém světě už vyřešil 513 vražd a teď pomůže i Wilsonovu. A aby ve městě nebloudil, k rukám dostává mladého policejního čekatele Josefa Eisnera (Vojtěch Dyk). Strhující honba po stopách šíleného vraha může začít. (Falcon)

VanTom

Teoreticky interesantní a – přes přiznanou inspiraci "Adélou, co ještě nevečeřela" – neokoukaný mišmaš absurdní (politické) grotesky, dobové detektivky a mysteriózního hororu nedržel moc pohromadě od začátku, ovšem ke konci se již kompletně rozpadl. Rozhodně se v něm dalo najít přiměřeně dadaistických i nekorektně vtipných hlášek, ovšem nevyhnul se ani trapným nechutnostem či buranskému pitvoření. Po dvou hodinách už více než méně otravoval (a mám dodávat, že nedával prazákladní smysl?). ()

ghatos

Češi jsou pasé aneb (americký) bambus nás zachrání. Uznávám, že americká Bratislava je originální nápad. Politikaření kolem nezávislosti + vtípky na jednotlivé národy se moc nedařili (něco občas, ale fakt málo). Postavy včele s Macháčkem byli hrozné (hlavně si za tím Jirko stůj...viz. rozhovor v DVTV). 30%. PS: Slováci by měli děkovat Masarykovi, že se jich ujal. Tahle (tehdy) zaostalá země na Československu jen vydělala (i za socialismu)...sorry, nic proti Slovákům, ale tak to je. ()

Autogram

Tak sa štátny audiovizuálny fond zase vyznamenal. Dal peniaze na veľkorozpočtovú takmer-sračku, komédiu o Wilsonove ako ďalšom štáte USA a vyšetrovaní mysterióznej vraždy. Krimi western z Bratislavy sme ešte nemali, tak jeden máme. Jiří Macháček je jediná postava, ktorá sa vo filme vydarila, a možno ešte ten nespútaný Django. Nechápem tú úmornú dĺžku filmu a tiež, prečo sa tam objavili herci ako Emília Vášáryová. –––– Navrhuji tradiční a nejúčinnější formu vyšetřování. – Rekonstrukce? – Mučení. – Pane, jsme civilizovaná země. – Chcete snad říct, že Amerika ne? ()

Georgex

Ta lavina odpadů je samozřejmě přehnaná a spíše to vypadá, že se místní "odborníci" přetahovali o to, kdo film více shodí. Wilsonov je ptákovina se sexistickým, rasistickým, xenofobním a fekálním humorem, ale rozhodně tento humor není použit v nějaké nadmíru nesnesitelné podobě a z filmu je na míle patrná nadsázka tvůrců. Ano, ne každému ten humor sedne a ani já se tak u dvou třetin vtipů nesmál, ale filmu se nedá upřít snaha a skutečnost, že je v něm pár povedených gagů, jako celek to nepůsobí špatně a hlavní představitelé, kromě pana Krause, poměrně slušně hrají. Moje hodnocení 35%. ()

jefff

Pořád jsem doufal, že to bude lepší než všichni říkají. Nebylo. Naprosto zmrvený námět, který kdyby dostal do rukou alespoň trochu talentovaný režisér a scénárista, mohla to být generační pecka. Není. Je to promarněný potenciál, který zase snížil naděje tuzemské kinematografie. A po dlouhé době (vlastně snad poprvé) se mi přejedl Macháček. Není to jeho vina, je to vina diletantských tvůrců tohoto a jiných našich skvělých filmařů. ()

netahlo

Tyhle picoviny mi proste cas od casu sednou :-) Rozhodne lepsi nez treba Mazany Filip. Machacek mel tu a tam docela povedeny bonmoty. ()

Zagros

Hmmm odpad to není ani náhodou. Jistě skvělý film taky ne, ale kdo to popravdě čekal? Jde o absurdní komedii, která na spoustě frontách pokulhává. Když pominu ztřeštěnou zápletku a takové "zvláštní" efekty, herecké výkony nebyly nic moc (až na Macháčka!). O napětí se mluvit nedá a spousta zamýšlených vtipů se nepovedla a některé byly vyloženě trapné. Nicméně, pořád jich zůstalo dost na vcelku slušnou zábavu. Jen před sledováním zahoďte vysoká očekávání a nechte se lehce pobavit touhle parodií na detektivky s bláznivou zápletkou. ()

JamesSi

Bizarní nepovedeně smutné Dykohraní s rasismem, xenofobií a slováky. Všude to tu je! Macháček sype one-linery jako o život a bohužel uchechtnul jsem se asi třikrát za celý film. Většinu času jsem měl na ústech nevěřícný výraz a to je proč jsem tomu dal 2*. Netuším jaké má být publikum filmu - vtipy jsou zároveň neuvěřitelně dětinské a zároveň dost politicky nekorektní (Scéna v pitevně wtf? Nekromant WTF? Dykovo pitvoření a otázky na velikost Dyka WTFtftftf????). Soundtrack je nic moc a nesmyslná je délka 2 hodiny. Nikdo se nechová logicky. 3/10. ()

joora1

Zde opět půjdu proti proudu. Já se u filmu bavil a přišlo mi, že je tak trošku "zjevením" v české kinematografii. S nadsázkou podaná, vtipná, výpravná crazy komedie, která má opravdu netradiční "feeling" i humor, mi přijde jako velmi zajímavé rozčeření vod tuctových českých filmů. Ano, děj má nějaké trhliny, nesmysly a zápletka není uplně originální, ale hlavně duo Dyk - Macháček mě baví. Škoda, že víc prostoru nedostal Petr Čtvrtníček. Malinko líto mi bylo nevýrazného finále, jinak opravdu svěží komedie. ()

barlow

Jistě, chápu všechny výhrady, které se během premiéry snímku šířily: jsou tam rasistické narážky, dějově je to dost rozbité a všichni přehrávají, ale pokud přistoupíte na pravidla a díváte se na film jako na grotesku, tak se celkem povedla (krom toho grotesky nemusí být politicky korektní, že...). Byl to prostě úlet. ()

Hanys_ odpad!

Hodně křečovitý pokus o dobovou detektivku, která se Mašínovi rozpadla pod rukama. Není to napínavé a už vůbec ne vtipné (což asi hlavně mělo být). Herecky hodně mimo, hlavně Macháček jako agent FBI je tady nesnesitelný. ()

provitamin

V tomto prípade u mňa sklamanie. Čakal som príjemnú 4-hviezdičkovú jednohubku, ale nakoniec je to len medzi 2 a 3 hlavne kvôli príšerným hereckým výkonom väčšiny zúčastneným, snáď okrem Jana Krausa. A malo to celkom dobrý potenciál, tajemná atmosféra, zápletka, prichádza detektív z USA, s ním mlčanlivý černoch, to všetko napasované na slovenské pomery po prvej svetovej vojne. ()

Alt.64

Pokus o něco mezi Mazaným Filipem, Limonádovým Joem bez zpívání a Grandhotelem Budapešť (řekl bych i cílená parodie). Jenže taky plné tzv. "nekorektního humoru", který je však jen urážením. A taky slabých hereckých výkonů. Hezké kostýmy, interiéry, ale nesoudržný a přeplácaný scénář, na kterém je asi nejzábavnější politická zápletka o Bratislavě. (Viděno v červenci ve Varech na uzavřené projekci) ()