První světová válka právě skončila a v  jednom zapadlém městě kdesi ve střední Evropě začíná primátor Dangl snít svůj velký sen. Plánuje připojení města ke Spojeným státům americkým a přejmenování na Wilsonov (na počest svého přítele, prezidenta Woodrova Wilsona). Vše klape, až na jeden nepříjemný problém! Ve městě prý řádí tajemný vrah. Oběti mají ukousnutý jazyk a hrůzou umírají ještě dříve, než vůbec dojde ke skutečnému napadení. Místní policejní sbor tápe, a tak primátor požádá o pomoc za oceánem. A sám Wilson okamžitě posílá příslušníka americké FBI. Ta má specialisty na mafie, drogy, komunisty, socialisty i jinou verbež. A má také machra na mytologii a mystiku. A tím je Aaron Food (Jiří Macháček), muž v dlouhém kabátě a klobouku, který si jen zřídka sundává z hlavy. Muž vychovaný českou kojnou. Po celém světě už vyřešil 513 vražd a teď pomůže i Wilsonovu. A aby ve městě nebloudil, k rukám dostává mladého policejního čekatele Josefa Eisnera (Vojtěch Dyk). Strhující honba po stopách šíleného vraha může začít. (Falcon)

DassemUltor odpad!

Viděl jsem trailer, četl jsem komentáře, slyšel jsem ohlasy, smál se urazenemu herci v dvtv. Koukat na to nemusím a nebudu, to si radši strcim jazyk do zásuvky. Odpaddddd ()

stone

Ze začátku to vypadalo moc dobře. Připomínalo mi to Jenueta a toho mám rád. Jenže pak si asi Mašín s Epsteinem dali dalšího panáka a pak dalšího a jak už to tak bývá, každá blbost se jim pak zdála náramně vtipná a nakonec to dopadlo tak jat to dopadlo. Nemluvě o výkonech Krause a některých dalších. ()

thomasnikrs odpad!

Toto nemá společného nič s ničím.. je to totální propadák a já se ptám, kam se řítí naše kinematografie, když se produkuje čím dál více takovýchto sraček:-( snad jediná vtipná hláška: "Nalejte tomu negrovi také, aby věděl jak se mohl mít, kdyby se narodil bílej".... ()

george82

Výplod chorého mozku. Zmatečná slátanina, která jen vycucla fond kinematografie. Plejáda všemožných herců, kteří si zde pravděpodobně jen přišli pro honorář. Nemělo to nic. Děj, vtip, napětí...prostě nic. Počkat. Vlastně jednu věc to mělo a za to ta jedna hvězda. Hrůzu. Bylo to totiž tak hrozný, že si to vysloužilo jednu hvězdu. Beru to jako vyprošťovák, kdybych chtěl říct, že jsou Kameňák nebo Babovřesky kravina. :-D ()

helrohir

Tak toto ma teda nezaujalo. Od komédie by som čakal, že ma aspoň občas rozosmeje, ale akosi sa nezadarilo. Ani snaha zamerať sa na krimi stránku filmu ma veľmi nenadchla, keďže mi prišla príliš laxne odbitá. Takže porovnávanie s poetikou filmov ako "Adéla ješte nevečeřela" je skôr výsmech alebo dokonca urážka. Herecky to tiež nie je žiadna výhra, možno Macháček to ako tak drží nad úplným dnom. Bohužiaľ, česko-slovenská kinematografia už nikdy nebude taká ako v minulosti. ()

mrclTV

Wilsonov ma neoslovil svojim trápnosmiešnym humorom (rozumej, je to tak zlé, že sa na tom až zabávaš), jednoducho tieto veci na mňa nefungujú. A čo je viac, okrem neho tu nájdeme široké spektrum nehumorných situácii od naivne nevtipných scén až po prekvapivo nevkusné hlášky - "je to policajný orgán". Jedinými ako tak vtipnými scénami boli Kraus na samom začiatku a záverečná scéna na hraničnom moste (provokácjó). A dva krát sa zasmiať, za takmer dve hodiny, je na komédiu sakramentsky málo. Mal som problémy to dopozerať, nebavila ma "krimi" zápletka, nebavila ma ani politická satira a už vobec nie priblblá lovestory. Dám jednu hviezdičku zo súcitu, lebo niečo nové komediálne vzniklo na československej scéne a nie je to Kameňák či Babovřesky (ale ďaleko to od týchto perál ducha nemá.....) ()

Pitryx

Něco dávám za super vizuál a něco za občas dobrý hlod. A za scénu na pitevně. Děj to má takový neučesaný, a bohužel je tam občas i dost hlucho. Takže pokud jsem se neřezal smíchy u nějaké hlášky, vizuálního humoru jsem si moc neužil. Zcela jistě mrknu někdy v budoucnosti ještě jednou. ()

ostravak30

Ach jo. Já tak nerad hodnotím české propadáky. Bohužel jich stále přibývá. K tomuhle se dá říct jen jedno, od natočení Švejka a Adély, která ještě stále nevečeřela, jsme se nenaučili natáčet ironické, satirické komedie. Neumíme to a tudíž bychom to neměli dělat. Mazaný Filip byl průšvih, tohle je prů..r. Přesto pár vět přihodím. Ale budu stručný, neboť kde nic není, ani smrt nebere. Na filmu byla dobrá jen hudba a to ještě i té bylo málo. A na celý snímek pak je to žalostně málo. Příšerný nezábavný a rozhodně nehumorný scénář je základem všeho. Ano, buďme spravedliví. Aaron Food, v podobě Jiřího Macháčka, měl pár humorných hlášek, ale bylo jich tak málo, že šafránu je proti tomu vždycky celá kupa. To co tvůrci mysleli, že budou hlášky a situace, u kterých se budete popadat za břicho, jsou spíše trapné a směšné je to, že to někdo za humorné považovat může. Je mi ovšem záhadou, proč jim nikdo neřekl, že to vtipné není vůbec. Kdo ví. Každopádně dělat humor v podobě rasistických vtipů a tlačit to za hranice, no pak se nedivím, že si o nás všichni myslí, že jsme rasisti. Nebo to má být asi narážka na to, že rasisti jsou amíci? Pokračovat můžu naprosto nelogickým a idiotským dějem, kdy se postavy chovají jako idioti, jednají jako idioti a jsou to idioti. Děj nestačíte sledovat ne proto, že by šel tak rychle kupředu, ale proto, že ho nepochopí ani průměrně inteligentní ani vysokoškoláci a ani dementi. Dal by se přirovnat k autu, které jede samo z kopce a najednou samo od sebe zatočí doprava, pak doleva a pak zase pokračuje rovně. Nikdy nevíte, kam pojede a jak dlouho a hlavně absolutně netušíte, proč to dělá. Tak to byl ve zkratce Wilsonov. Už jsem se těšil na další švejkovinu, ale kde pák. Češi od Švejka a Adély zapomněli jak se to dělá, nebo to nová generace neumí a tváří se, že ano. V tom případě jí i diváci i zdejší hodnotitelé vzkazují jasně: „Neumíte to, jste dřeváci a proto hrajete okres! Tak už to, prosím, znova nedělejte." Aneb nedají si říct a nedají. V téhle oblasti jsme prostě zakrněli. Každopádně to, že český film nejen stagnuje, ale kvalita klesá je vidět již několik let. ()

DeDanu

Trochu jsem zavzpomínala na Tajemný hrad v Karpatech a Adélu, co ještě nevečeřela a staré americké grotesky s četníky. Nevěřícně jsem kroutila hlavou a posléze se bavila. Černohumorné hlášky, i na politiku minulou a dnešní ( nic se nemění, jen kostýmy, jak už víme), se sypaly jedna za druhou. Sympaticky nekorektní blbina. Díky hercům povýšená o jednu hvězdu. ,,Nejhorší je, že poslední slovo mají vždycky ti největší idioti..." (Doufám, že můj komentář nezůstane poslední!!!:-))))))) ()

subic

Já na to šel před pár lety do letňáku jako na nějakou tu další komedii s Macháček. Dyk, Kraus, Čtvrtníček... a spousta dalších hezky obsazených malých roliček, ale co dál doktore? 4/10 ()

Durdas

Takhle svérázný film, jsem už dlouho neviděl. Ale mě se líbil. :) Co mohu hodně vyzdvihnout je hudba. Byla na české poměry (podle mého) nezvykla, ale skvěle doplňovala atmosféru a moc se mi líbila. :) ()

Joostas odpad!

Já si prostě nemohu pomoci ale všechny ty dlouhotrvající klientské klaky v českém filmu jsou už jako vývar z Vorlíčkových,Lipského nebo Formanových kecek z jejich mládí vymaštěno soudobou českou scénaristickou školou JAKOBYnů.Několik fotogenických nehereček to nikdy nezachrání. ()

p.i.t.b.u.l odpad!

Nechtěl jsem mít předsudky na základě hodnocení a komentářů. Byl jsem zvědavý, jaký doopravdy ten film je. Ale upřímně větší kravinu jsem dlouho neviděl. Někdy mě překvapuje co se dokáže natočit. Nemělo to nic co by mě zaujalo. Celý film jsem se nudil a jen zázrakem čekal, že se to napraví a konečně rozjede. Ale když začala běžet poslední půlhodina filmu, zjistil jsem, že už je příliš pozdě a ta půlhodina byla snad ještě nudnější než zbytek. Naprosté fiasko. Jeden z nejhorších českých filmů co jsem viděl. ()

Kackucka

Podle mého výborné herecké obszení, ale jinak kde nic tu nic. Moc zábavné to nebylo, humor byl jak by řekla hraběnka Strádová kluzký, možná až břitký. Měli si vybrat žánr a toho se držet. Kdyby z toho udělli hororovou povídku tak jak to mělo být, mohl to být pěkný film. ()

Meow86

Přeci jen se uchýlím alespoň k 1*, a to za výpravu, kostýmy, maturitní oblek Thomase Jeffersona, tupé sekretáře Hanse a za Výkřik od Edvarda Muncha. Jinak jak by řekl sám Aaron Food: „Hodina času v řiti.“ No, kdyby jen hodina. ()

jendamaty

Tak jako s trochou sebezapření se to dokoukat dá, záměr tvůrců se tam při troše snahy dá vystopovat, ale i přesto ve mě převládaly dojmy jako: zmatené, nudné, nevyrovnané, příliš dlouhé... Podivný mix žánrů, který ve finále nepřinese skoro nic... ()

srolyma

Proč? K čemu? Pro koho? Tady by se daly použít snad všechny pádové otázky a stejně nezjistíme, co tvůrce vedlo k natočení tohoto. Těžko to nazvat filmem. Jestli se tady někdo chtěl přiživit na pofiderní slávě Bábovřesků, tak mu to hrubě nevyšlo. A jméno Adéla v souvislosti s tímto něčím radši ani nebudu zmiňovat, to by byla pro chudinku masožravou květinku těžká potupa. Slátanina všeho možného, bláboly beze smyslu, sem tam nějaký aspoň trošku úsměvný vtípek či dokonce ne úplně trapná hláška. Za tyto ojedinělé střípečky humoru jedna hvězda. ()

iMbUS

Tu pekne vidno ako dobrí herci vedia zahrať aj takto blbo napísané postavy, ktoré inak tomuto filmu s námetom s vysokým potenciálom a pekným vizuálom len škodia. Verím, že kniha ma bude baviť viac. Jedna hviezda za vizuál a občas vtipné hlášky a druhá za Táničku ;) ()