První světová válka právě skončila a v  jednom zapadlém městě kdesi ve střední Evropě začíná primátor Dangl snít svůj velký sen. Plánuje připojení města ke Spojeným státům americkým a přejmenování na Wilsonov (na počest svého přítele, prezidenta Woodrova Wilsona). Vše klape, až na jeden nepříjemný problém! Ve městě prý řádí tajemný vrah. Oběti mají ukousnutý jazyk a hrůzou umírají ještě dříve, než vůbec dojde ke skutečnému napadení. Místní policejní sbor tápe, a tak primátor požádá o pomoc za oceánem. A sám Wilson okamžitě posílá příslušníka americké FBI. Ta má specialisty na mafie, drogy, komunisty, socialisty i jinou verbež. A má také machra na mytologii a mystiku. A tím je Aaron Food (Jiří Macháček), muž v dlouhém kabátě a klobouku, který si jen zřídka sundává z hlavy. Muž vychovaný českou kojnou. Po celém světě už vyřešil 513 vražd a teď pomůže i Wilsonovu. A aby ve městě nebloudil, k rukám dostává mladého policejního čekatele Josefa Eisnera (Vojtěch Dyk). Strhující honba po stopách šíleného vraha může začít. (Falcon)

brasek

Snímok Wilsonov nie je až taký prepadák ako sa zdá na prvý pohľad, ale rozhodne je to blbosť... možno aj väčšia blbosť ako by sa patrilo. Niektoré postavy majú hrozný charakter... Jiří Macháček a jeho Aaron Food to bol vrchol nevkusu, snaha o humor niekedy mierne pobavila a celková zápletka bola viac priemerne zlá ako dobrá. ()

zigy

Adéla ještě nevečeřela je zpět! Tedy spíše chtěla by být, ale Kraus není Kopecký a Macháček není Dočolomanský.,..i když se snaží, stejně jako scénárista, jehož některé frky shazují ze židle, avšak jindy nastává prázdná nuda, nicméně celkově chválím snahu o něco úplně jiného, než jsme zvyklí. Ulítlost na druhou. ()

blekekeke

Jako jsem si říkal, proč mi ten film unikl, že jsem o něm nic neslyšel, ale v půlce už jsem věděl proč. Protože smíchat US s SK a namontovat do toho Čeko ... a nechat to sežrat Adélou?? A čekat zázrak? Zázrak je, že to celé drží pohromadě ... škoda no. Macháček je v tom asi nevině ... ()

bonovox

Tak toto bolo umenie dopozerať. Neuveriteľne trápny film od hercov, scenár až po réžiu. Jeden z najhorších domácich filmov posledných rokov. ()

Hamar

Hrozný paskvil, nevtipné a k neukoukání! Už asi po půl hodině mi tak nějak přišlo jedno, kdo je vrahem. Což u detektivky zamrzí. Scénáristicky zcela nezvládnuté, přitom určitý potenciál, ve formě výtvarné složky, Wilsonov měl a za něj bod. ()

JeffScylla

Mně to naopak velmi mile překvapilo. Jasně není to Aděla, ale ani si to na to nehraje. Prostě je to jiný. Rozhodně vtipnější než 99,9% US rádoby komedií. Poslední dobou je to vpodstatě jeden horror vedle druhýho (ať již v záměru nebo ve výsledku) :), ale tohle je český a takový lehce stravitelný. Za mně, odvedli fakt kus práce. Od kostýmů po herce. ()

RyonMathrin

Nechápu nízká hodnocení, já se bavil od začátku do konce. Zjevně tento styl humoru nesedne každému. Jedná se o nadsázku a mírně nekorektní parodii, kterých je velmi málo. Všechny herecké výkony byly podle mě perfektní, zejména Dyk či Macháček. Trochu mi to připomnělo právě sklepovský humor. ()

Igy007

Zu košer Wes Anderson z Wishe. Já ty jeho cukrátkově zbarvené potrhliny nemusím ani fff originále, natož pak imitaci, která je celá tak nějak šejdrem, jak opačně nazuté boty. ()

titix

Jsem rád , že tento film vznikl. Pro mě je to navázání na tu klasickou českou parodii jako Limonadový Joe, Pane Vy jste vdova atd.. Chapu, že parodie je specifický žánr komedie který se nemusí libit všem každopádně Wilsonov je po této stránce dokonalý a svěží a jsem přesvědčen že po dlouhé době je to něco co z našeho zahnilehé rybníčku kinematografie vyčnívá. Film je zábava a tu také očekávám a tohle vše Wilsonov naplňuje. ()

Grid

Tak dle recenzí jsem to čekal... Trochu lituji, že jsem na to šel. Jediný smysl v tomto... ,,braku" má Macháček a i ten hraje jen sám sebe. Celá americká pachuť pak vše kazí. Příběh je vlastně nesmyslný. Zrovna tak vraždy které Macháček vyšetřuje. Vtipné geky se dají spočíst na prstech jedné ruky. Ostatní jsou trapné a inspirace Černými barony je tragikomická. A abych nezapomněl, herecký výkon například Krause je zde opravdu ubohý. Obličej má jak socha. Takto se tvářit dokáže i ropucha. ()

bigmatko

podľa recenzií som očakával katastrofu ale možno práve preto ma film prekvapil. Vo väčšine prípadov sa hodnotenia na CSFD približujú ku skutočnej kvalite filmu ale subjetkívne hodnotenie je len na divákovi. Aj tu je tych necelych 50 % hodnotenia na mieste ale film by som neoznacil ako odpad. je to celkom mila humoreska. nie je to ani komedia ani parodia je to taky zvlastny pocin, ktorý však nepatrí do koša. je to úsmevné a pár známych hereckých tvári tam predviedlo dobrý výkon, na ktorom sa da aj pobaviť. V holywoode by z toho bola kriminalna komedia v stýle Sherlocka Holmesa. V pomeroch CR SR je to cetnicka humoreska, ktorá nikoho neurazí ani príliš nenadchne ale aspon Vás trocha pobaví. ()

PhantomPejvl

Už jsem dlouho žádný film nehodnotil, ale řekl jsem si, že Wilsonov musím, protože když slyším tu kritiku všude kolem, tak musím dát najevo, že s tím absolutně nesouhlasím. Wilsonov je něco, co se v Česku netočí. Je to jiný film. Je to legrace, nadsázka. Najdete zde prvky krimi hororu, ale i spoustu hlášek, většinou od Macháčka. Tomu role perfektně sedí a je vidět že si to užívá. Wilsonov není pro náročné diváky, kteří hledají hlubokomyslný film. To tvůrci ani nechtěli. Wilsonov je ideální na páteční večer v kině na odreagování, na pobavení. Film splnil moje očekávání a všem, kteří nejsou upjatí na knihu Škvoreckého nebo si nemyslí že jediný kdo dělá v Česku humor je Viewegh, film doporučuju. ()

Jurcekk

Mne to skôr rozpustený a vypustený pripomínalo. Nie je to taká katastrofa ako sa tu často uvádza. Len Macháček ... ()

Hadush

Čekala sem druhýho Mazanýho Filipa...no...byl to trošku slabší Filip :) Ale klidně se půjdu podívat znovu, protože mi určitě nějakej fórek uniknul...Musím ovšem vyzdvihnout výtvarnou stránku filmu...ta je úchvatná :) ()