Wolverine (Hugh Jackman) se vrací. Jenže je na tom nyní trochu hůř. Jeho schopnost uzdravování pomalu vyprchává a elánem také zrovna nehýří. Navíc je na vše skoro sám. Z X-Menů přežívá ještě Charles Xavier známý také jako Profesor X (Patrick Stewart), který je ale vážně nemocný, ztrácí paměť a trpí nebezpečnými záchvaty ohrožujícími jeho okolí. Společně se ukrývají v opuštěné továrně na americko-mexické hranici. Jejich utajení ale skončí, když se objeví Laura (Dafne Keen), dívka, která má překvapivě stejné schopnosti jako Wolverine a v patách má navíc nelítostné pronásledovatele, kteří se jí snaží zmocnit. Ve chvíli, kdy Wolverine a Profesor X přijmou Lauru „do rodiny", stávají se z nich štvanci, kterým jde po krku velmi brutální a vytrvalý nepřítel. Hrdinové na útěku mají k dispozici jen zbytky sil starých X-menů a Lauřiny schopnosti, které však ona sama těžko zvládá. A tak přichází čas, aby Wolverine v sobě našel zbývající vůli a sílu nejen k boji, ale i k tomu, aby Lauře předal své zkušenosti. (Cinemart)

kukuuuc10

95% Kino. Nemělo to chybu. Wolverine je v každém svém dalším představení drsnější, akčnější a zapamatováníhodnější. Euforie u mě vládla při každém fajtu a akční scéně. Žádný ostych, ale adamantiově z ostra. Vedle toho poslední sólovka hraje na city. Malá dcérečka, jako by z oka vypadla taťkovi rosomákovi. Na topu se má správně skončit, což Marveláci učinili, takže Bye Bye Wólveríne, těšilo mě! ()

provitamin

Vidno tu vplyv politickej korektnosti, ked malí X-meni hrajú všetkými farbami, Loganova dcéra je Mexičanka, s čím by asi Donald Trump nebol veľmi spokojný a film ako taký je úplne iný ako všetci predošlí x-meni, taký depresívnejší, našťastie chýbajú vybuchujúce budovy a pretlak CGI efektov, komorné pasáže sú striedané tými akčnými, pričom akcia je taká aká má byť, drsná, veľa krvi, hustý záporák, dôstojné ukončenie wolverinovskej trilógie. ()

Mathew55

Když Marvel na chvíli odstoupí od svého infantilního humoru a PG ratingu a naopak přijme od své konkurence DC trochu té syrovosti, brutality a depresivní atmosféry, dějí se divy. Film Logan nám přibližuje jeden z mnoha světů X-Menů, kde mutanti už pomalu vymírají. Hlavní trojice přichází s poměrně jednoduchými motivy a trochu komplexnějšími emocemi, s kterými se ale dokáže ztotožnit snad každý divák a v průběhu filmu si k nim vybudovat určité pouto. Pak stačí přidat trochu brutality a dobrý příběh a pětihvězdičkový film je na světě... Budeš nám v X-menech chybět, Hughu! "Nature made me a freak. Man made me a weapon. And God made it last too long." ()

Zmrv

Dokonalost. Lepší rozlučku se svými postavami si Jackman a Stewart nemohli přát. Tohle je přesně ten Wolverine, na kterého celou dobu od jeho prvního momentu na plátně čekáme (díky bohům za Deadpoola a jen tak dál). Je tu prostě všechno od očekávaných vynikajících hereckých výkonů (snad akorát ten Merchant mi tam moc nesedl), přes naprosto božskou vizuální stránku (od pouští hranic s Mexikem, po "wolverinovské" lesy hranic s Kanadou), až po to že tentokrát to Mangold režijně zvládl bez chyby. Škoda jen, že píseň Johnnyho Cashe Hurt se objevila jen v traileru, k Loganovi totiž sedí perfektně. Nejlepší X-Meni, nejlepší marvelovský film všeobecně a jeden z nejlepších komiksových filmů co jich je. 95% ()

Orthank

Drsný a zároveň dojemný...Osudový a živelnosťou nabitý pohľad do vnútra adamantiového veterána ponúka trochu odlišný pohľad ako jeho úderný blockbusteroví súrodenci. Logan sa hrá viac na drámu ako na uvoľnenú komixovú jazdu. Chvíľku síce človeku trvá kým sa zorientuje v komplikovanom filmovom univerze X-Menov, ale chvalabohu to v Loganovi hrá až tie povestné druhé husle. Mangold nerobí z Logana zbytočnú opulentnosť. Šikovne vybalancované na hranici, po ktorú vlastne je môžené ešte definovať komix. Silný zážitok, ktorý by pokojne zniesol aj viacnásobné pozretie, a to mi pri komixoch zatiaľ ani len nenapadlo. Poctivé zakončenie nie len Wolverina ale mám pocit, že na istú dobu aj X-Menovskej série ako sme ju poznali. Tento vesmír potrebuje reštart lebo už to začína byť skutočne "crazy";) ()

Ebon

Ano, je to technicky super filmařina, a skvělé rozloučení Huga a Patrika se svými postavami, ALE je to strašně nekonzistentní. Proč tam serou vymírající mutanty, GMO, klonování mutantů, generační rozbroje, pečovatelský syndrom a nepovedenou road movie? Každopádně je to pro mě určité uzavření série a jako Logan při Charlesově zachvátu se i LOGAN vyškrábal přes mrtvoly X-menovský sračkofilmů posledních let naposledy na vrchol.. Možná z nostalgie za čas změním hodnocení na 4* :-) ()

Milan25

Prosím žádné další X-meny, pro mě to tady klidně může celé skončit. R-kový rating tomu konečně dodal grády, a kolikrát jsem si i říkal, jestli je vůbec legální, nechat tak malou holku působit taková jatka. 9 z 10ti. ()

Junglista

Prej něco na způsob ekvivalentu Terminátora 2 tu někdo napsal. No to nemůže nikdo myslet vážně... každopádně asi nejdospělejší marvelákovina, Jackman totiž ví, že v nejlepším se má přestat - a svůj nejlepší výkon v roli Wolverina si nechal právě sem. Aniž bych tušil (páč tohle univerzum nijak zvlášť nežeru), tak jsem přesně odhad, že nás brzy čeká reboot s děckama. A na to už mám alergii a dívat se na to rozhodně nebudu. ()

Eraserhead

Nejprve pár zásadních odpovědí. Je Logan nejlepší wolverinovskou sólovkou? - jednoznačně ano! Je Logan nejlepší X-Menovský film? - záludná otázka, protože je především úplně jiný. Je Logan nejlepší komiksový film ever? - ne. Co je potřeba vyzdvihnout a vychválit do nebes je zvolený přístup k látce. Konečně zas v nějakém studiu začaly růst hlavounům koule a jak to hned filmům prospívá. Děje se tak konkrétně u Foxů, kde si nekorektní a drsnou komiksovou podívanou ošahali v loni Deadpoolem a byl z toho úspěch nevídaný. Teď to zkusili s Wolverinem a člověka jen zamrzí, že se tak nerozhodli už v případě předchozích dílů. Krvavá řež provozovaná cynickým, věčně nabručeným hrdinou tomu hrozně sedí - tak mě napadá, že před pár desítkami let by Logana hrál nejspíš Clint Eastwood :-) Loganova originalita tkví v tom, že je oproti všem předchozím x-menovským filmům velmi civilní - žádné papundeklové kulisy, žádné přiléhávé suprhrdinské oblečky, žádné velké CGI orgie. K dokonalosti chybělo jen málo. Film má téměř dvě a půl hodiny a v podstatě dost jednoduchou zápletku, která místy neudrží tempo. Hudba poněkud nevýrazná (přitom Marco Beltrami umí rozhodně zajímavější věci). Ale hlavně jsem čekal silnější emoce - ne že by se tvůrci nesnažili, ale nedostali mě. A protože vím, že tohle všechno v komiksovém filmu být může (tímto zdravím Chrise Nolana), zůstane Logan těsně pod vrcholem. Nicméně za odvahu s jakou se na svou poslední cestu vydal si zaslouží velký palec nahoru! P.S. za nedlouho nás čeká Alien a příští rok Predator (oba ze stáje FOX - díky, chlapi, díky), u obou je přislíben řádně eRkový rating. Už jen proto, jestli to má znamenat návrat eRka do vysokorozpočtové produkce, Loganovi velice fandim, aby dokázal, že Deadpool nebyl náhoda. ()

Hanys_

Pár odřezaných hlav "erko" nedělá. Strašně moc bych chtěl aby se mi tohle Jackmanovo loučení s Wolviem líbilo víc, ale tenhle polorodinný road trip bez emocí mě docela minul. Právě v těch vypjatých scénách Mangold dost zklamal, o to víc se divím, že tohle nikdo nechce vidět a každému ke štěstí stačí fakt, že se tady herecky loučí Rosomák a Xavier.. (čtyři dny jsem si nechával hodnocení rozležet a i díky tomu, že to není klasický digibordel, tak přihazuju hvězdu). ()

Corpsegrinder

Drsná řežba kde lítaj useknutý hlavy ve velkým s tim nejsmutnějším koncem za poslední roky. Důstojnej konec a rozloučení s rolí. ()

Ripley

Ano,je to kvalitní důstojné zakončení,ale opravdu jste chtěli vidět dvě nejoblíbenější postavy z X-men stárnout a takhle?Já ne. ()

ti88na

Logan: Wolverine vo mne zanechal dosť zvláštne pocity. Dejovo dosť slabé, cestovanie sa strieda s náhodnými gýčovými stretnutiami a krvavými, surovými akčnými scénami. Nude sa skrátka pri takej dlhej stopáži nedá vyhnúť. Okrem toho je film tak príšerne depresívny, že si ho už nikdy nebudem chcieť pozrieť. ()

Miller

Nejlepší díl jedné z nejlepších filmových sérií vůbec. Jako fanda nemohu dát méně něž pět hvězd. Slzička ukápla. ()

Logan od Mangolda je součástí MCU kánonu

Logan od Mangolda je součástí MCU kánonu