Poslední chlap na Zemi

• USA The Last Man on Earth
USA, (2015–2018), 24 h 34 min (Minutáž: 22 min)

Tvůrci:

Will Forte

Série(4) / Epizody(67)

Bývalý bankovní úředník Phil se po ničivé katastrofě stává posledním chlapem na planetě. Zcela opuštěn bloudí po Americe a užívá si života v luxusních domech. Jen kdyby ještě narazil na nějakou ženu... (TV Prima)

Marauder

Prvé série ešte za niečo stáli ale potom to šlo s celým seriálom dole vodou. Začína byť dosť predvídateľný a stáva s z neho veľké klišé čo kopíruje nápady zo všadiaľ inakadiaľ ale hlavne to nie sú originálne nápady a stáva sa z neho nejaký druh sitcomu ktorý sa snaží zabaviť ale ku koncu sa mu to už veľmi nedarí a začína to byť miestami fakt dosť trápne. Ale aj tak musím skonštatovať 1.séria- zaujímavé, ešte celkom nepredvídateľné a vtipné, 2.séria- ešte stále trocha vtipná ale už menej originálna a je tam už veľa nových hercov čo sa mne osobne už až tak nepáči, 3.séria- vtipná len možno v dvoch epizódach ale inak slabota, originalita je v nedohľadne, a už aj predvídateľnosť je takmer na maxime keďže človek čo už toho dosť videl tak presne vie čo sa stane a kedy, bolo síce pár zvratov ale nič moc, 4.séria- nepáči sa mi že tam furt niekoho pridávajú, je to onicom a otravné, a predvídateľnosť už je na maxime no takže očakávať niečo nové je fakt dosť ťažké, k tomu už aj vtipnost sa z toho úplne vytratila a herci sú úplne nudný, všetko je to už len nejako pozliepané z iných filmov alebo seriálov. ()

Allein4

Čekal jsem trochu něco jiného. Na druhou stranu je nutno říct, že to "něco jiného" by nevydalo na celý seriál, možná tak na jeden krátký díl. Takže je dobře, že to s tím "Last Man on Earth" nemyslí autoři zas až tak vážně. Plusem je to, že nechybí spousta humoru, a že je hlavní hrdina vlastně spáíše záporákem. To je hodně troufalé a překvapivě dobře to vychází. Mínusem je, že to velmi postupně zabředává do řešení vztahů, což už zabilo nejeden potencionálně dobře vyhlížející seriál. Tak snad se to vzpamatuje. PS: Carol bych v každém jiném seriálu urval hlavu, připomíná mi jednu šílenou postavu z Friends :-) 85 % ()

EmmaMorley

Trailer ma okamžite chytil a tešila som sa na seriál. Na moje sklamanie je tam ale postupne čoraz viac postáv a od posledného človeka na zemi to má ďaleko. Mám pocit, že nová postava pribudne pomaly v každej epizóde, keď tvorcovia nevedia ako zaujať. Po prvých epizódach rozhodne stráca grády, aj keď občas ešte prekvapí (napr. koncom prvej série). ()

Starejsi

Prvé časti úplne top vytrieskali z toho maximum, smial som sa úplne od začiatku do konca potom sa to snažilo udržať na vysokej úrovni. Mňa to prekvapilo z hodnotení som od toho veľa neočakával. Malý spoiler: ku koncu tam bolo až príliš veľa postáv, uvidíme ako sa to vyvinie v druhej sérií. ()

Unr3aI

Asi som cakal nieco uplne ine, nie stupidny sitcom kde sa razom zabudne na pointu (apokalypsu) a riesi sa len porchna forma vztahu dvoch nesymaptickych postav patetickou formou humoru. ()

Declen

Dvacetiminutová stopáž způsobuje, že se ani na chvíli nenudíte. Našlapaná každá minuta. Děj je tak trochu egotrip Willa Forta. Např. kostým dinosaura, trampolína a štěkání. ()

Cigalone odpad!

Tak už to prišlo. Toto je môj prvý ohodnotený odpad ! Som nadšený pre všetky utopické filmy a seriály, v ktorých ľudstvo môže začať odznovu budovať zem a svet, ktorý zničilo, ale toto je jeden otras. Slizká hlavná postava plná komplexov menejcennosti, ostatné postavy takmer akoby v seriáli Daria. Povahy vytiahnuté takmer do extrému - okrem Phila tu máme Carol, ktorú Phil nechce, samozrejme si ju vezme tesne pred tým, než sa zjaví Melisa, ktorá sa zaľúbi do milého, príjemného tlouštíka s fascinujúco sentimentálnou minulosťou. Gýčovito vyjadrené -> po siedmej časti som musel prestať pozerať, lebo by som grcal ako Carol v šiestej časti. Jediné + ktoré musím objektívne ohodnotiť je dobrý výkon Willa Forta - postava mu proste sadla ako na šerbeľ. ()

KapitanKuraz

Toto mohlo byť, fakt niečo čo sa zapíše, do kinematografie. Presne to som si myslel, prvé minúty, prvého dielu. Potom stále horšie až ubíjajúco pomalé, človek by povedal, že daktoré diely trvajú hodiny a krásne spôsobujú migrénu, no sú aj celkom slušné, však moc málo na 67 epizód. ()

milicka1

Bavil jsem se, a bavil jsem se hodně dobře, jak dosud u žádného jiného pilotu. První dvojdíl ukázal že by potenciál mohl být využitý, tak uvidíme co bude dál. Vypadá to na super seroš :-) ()

Milanista100

Pilot ukazal slušny potencial. Zvlastny počin na serialovej scene a v hlavnej ulohe chlapik ktoreho musite mat rad. Zaciatok slubny avsak prvu cast som nedopozeral. Uvidime ako to pojde dalej ()

poola

Ne. Komediální prvky jsou dost prvoplánové. Obě postavy jsou zvoleny tak záměrně protikladně až to rozčiluje. Sice jsou první ochutnávky postapo světa docela svěží, ale postupně se to změní v takový sandbox bez jakékoli logiky. Navíc vtipy jsou tak předvídatelné, že máte pocit, že už jste seriál někdy viděli. Takže NE. ()

studentice

Po čtyřech viděných dílech se pořád bavím:). Je to nápadité, ztřeštěné a zároveň i v mnohém poučné. Řádí se k seriálům, jejichž žádný díl si nenechám ujít:) ()

maestrum

Tak nějak mám pocit, že to šlo natočit lépe. Myšlenka dobrá, ale tak nějak nedotažená k dokonalosti. UPDATE: po 1. sezóně se z toho stala nudná záležitost, ve 2. z Tandyho dělají tvůrci co největšího debila a po téměř konci 3.už vím, že na další se už dívat nebudu, ptž už mám na něj dokonalou averzi, stejně jako většina dámského osazenstva. ()

Shashlick

První díl super, ale to rozhodně není zápletka na seriál. S přibývajícími díly to bodhužel šlo dolů, ale to co mě nakonec odradilo najisto je hlavní hrdina. To je tak neskutečnej pyjus, že bych ho asi odpravil hned namístě. Poslední, neposlední člověk na Zemi. ()

dr.who

Neviem.. Prvy diel je splnenym snom post-apo fanusika, ktory ma rad komedie.. A potom to ide cele do trocha trapneho a lacneho sitkomu.. Postava hlavneho hrdinu je s pribudajucimi castami tak silno degradovana, ze som to uz dost dlho nezazil. Dufam len, ze ak sa scenaristom dostane z hlavy neskutocna chut po strapnovani lacnym humorom, zacnu pisat nieco viac ako prvu cast. ()

Brooklyn 99 se nakonec neruší

Brooklyn 99 se nakonec neruší