Poslední chlap na Zemi (TV seriál)

The Last Man on Earth

Akční / Komedie / Sci-Fi

USA, 2015, 31x22 min

• Jenda

První dva díly téměř vynikající, ale pak mě seriál začal nudit.(14.6.2015)

Apokalypsa není zrovna velká legrace a ani tady se z toho tvůrcům nepodařilo dostat víc než sice vtipně nahozené scény, ale většinou bez hlášek nebo point, které by dokázaly rozesmát. Není to ani tak tématem, které se při cynickém přístupu k životu určitě dá zobrazit i jako fraška, ale spíš scenáristickou nedotažeností. Chybí víc anarchie, víc nápadů, větší odvaha. Jakoby se scenárista proti své vůli snažil napsat komedii, když se cítil spíše smutně. Přeživší se často chovají jako rozmazlené a hloupé děti a k tomu je v příběhu i pár pořádných nesmyslů (například rajčata, která krade hlavní hrdina hlavní hrdince, opravdu nemůžou vyrůst a uzrát za necelý týden). ____ Špatně byla postavená i hlavní dvojice. On, nejprve jako zoufalý Robinson sám na celém světě, působil někdy zoufale směšně. Potud fajn. Po setkání s další přeživší už se to s ním vezlo z kopce a seriál vlastně ukazoval jen, jak nepříjemný, protivný, zbytečný a zlý ve skutečnosti poslední muž na Zemi je. Hlavní hrdinka byla o dost vtipnější postava – nejdříve se jevila jako protivná puritánka, aby pak překvapivě rozkvetla. ____ Přiznávám ale, že na příští řadu se podívám.(30.6.2015)

S01E01 + S01E02: Párádní cast, který plní přesně to, co od něj tvůrci očekávali - což bude paradoxně nemálo lidem proti srsti. Odpověď na otázku pro všechny, kteří si myslí, že k životu nepotřebují ostatní lidi.(3.3.2015)

Naprosto skvělý seriál , který nám ukazuje "apokalypsu" zase trošku jinak. Obě série zatím ukázaly , že se to dá dělat i jednoduše a stačí je nenucený humor a sympatické hlavní postavy Friggi'n Todd (5.3.2015)

[První série a ASI SPOILERY] The Last Man on Earth má v počátku našlápnuto jít opravdu proti proudu a míří vysoko, Will Forte je výborný (trefný casting), ale asi chápete, že není posledním na Zemi a jakmile se na šachovnici začnou přidávat další figurky, trochu se opárek originality rozplizne. Seriál stále vypadá dobře a filmově, ale zápletky začnou být sitcomové (= přitroublé) a v momentech kdy si scénáristé nejsou jistí, náhodou najdou ve wastelandu novou postavu. Bohužel na to doplácí hned ta první, která se stále více a více musí chovat jako prolhané nadržené hovado, kterému je těžké fandit. Ale co já vím, možná až budu poslední chlap na planetě tak mi to také poznamená charakter. První sezóna 65 % [Druhá série] Mnohem zábavnější, Tandy není ovládan jen a pouzem libidem a stává se z něj nakonec snad i postava k zamilování. Ty ostatní jsou uklizeny na ještě vedlejší kolej, tvůrci nechávají zářit Forteho, cliffhangery nejsou tak moc očekávané... a Will Ferrell ☺... No že by se seriál nakonec našel? Druhá sezóna 75 %(14.10.2015)