Želvy Ninja 2

• USA Teenage Mutant Ninja Turtles: Out of the Shadows (více)

Želví nepřítel číslo jedna, krutý Asiat přezdívaný Trhač, právě zdrhnul z vězení, kde měl dost času na to, aby vymyslel plán, kterým by se zelenými mutanty srovnal skóre (právě oni se velkou měrou podíleli na jeho zabásnutí). Kvůli jeho realizaci se spojí se šíleným vědcem Baxterem Stockmanem, který vyvinul speciální mutagen schopný přeměnit člověka na zvíře. Prvními dvěma pokusnými králíky se stanou rabiáti Bebop a Rocksteady, dříve dva oškliví chlapi, teď ohavný kanec a nosorožec. Oba se samozřejmě okamžitě pustí po stopě želvích bratří, ačkoliv ti jim jdou naproti, protože: „Když může ta látka proměnit lidi ve zvířata, proč by nemohla zvířata proměnit v lidi?" Tahle otázka některé členy želvího společenstva poměrně silně vzrušuje. Brzy ale budou mít úplně jiné starosti, protože do zástupu výše uvedených nepřátel se záhy přidá zástupce velmi naštvané mimozemské civilizace, který si říká Krang. Navzdory svému legračnímu vzezření je to ukrutný prevít, takže zelení bratři budou nakonec rádi, když v boji proti zlu po jejich boku stanou osvědčená reportérka April O´Neillová a mladý rebel Casey Jones, který to s hokejkou a pukem umí jako Jarda Jágr s tím rozdílem, že Casey se netrefuje do branky, ale do lidí. Bude to bitva, jakou svět neviděl, snad během ní borcům v krunýři nevystydne pizza... (CinemArt)

pepo

Aj napriek veľkým výhradám patrím k tým pár spokojným divákom jednotky. TMNT2 však prekvapí výrazne inou atmosférou. To čo v prvom filme nefungovalo sa zmenilo k lepšiemu a to čo fungovalo sa bohužiaľ zmenilo takisto.Aj napriek svojej nablblosti tu je prekvapivo veľký rozsah. Titulní hrdinovia nemajú tak veľký priestor ako naposledy a čas je férovo delený medzi množstvo postáv. Inšpirácia nolanovou trilógiou je očividná. Samozrejme všetko v menej ambicióznom kabáte a s výrazne nižšou kvalitou. Dvojka je objektívne omnoho lepším filmom než jeho predchodca. Svojim uchopením však môže množstvo divákov zmiasť a tých pár fanúšikov prvého dielu dokonca nepríjemne sklamať. Pre ostatných tu ostane aspoň fajn letný blockbuster pokúšajúci sa vyžehliť škodu, ktorá bola na značke necitlivým prístupom pred dvomi rokmi napáchaná. A väčšinou sa mu to darí veľmi slušne. 7/10 ()

Xmilden

Jednička to u mě ještě taktak ustála a hlavně nepřipomínala Transformery. Dvojka už Transformery bohužel hodně připomíná a výsledek je ten, že hlavní zápletka nudí a nějaký pokus o novou vydělečnou sérii se producentům naštěstí rozsypal pod rukama. Nemyslím si že příštích 10 bude někoho zajímat osudy 4 želvích bratrů. Jednička měla mnohem nápadnější akci. Dvojka už je hlavně digibinec a nic na tom nezmění ani pro mě v dětství hodně oblíbení Rocksteady a Bebob. 40% ()

Fiftis

Stále platí, že CGI verzia je najlepšia možnosť, v akej môžu v dnešnej dobe fungovať, ale česť klasickému animáku. Najlepším prírastkom je duo Beebop-Rocksteady, sú správnym obohatením akcie a predstavujú pár old-school magorov, ktorí navyše dostali trefné mutácie (nosorožec a prasiak). Hocikedy sú na scéne a spustia priblblé hlášky, o zábavu je postarané. Taká dvojica magorov sa hľadá ťažko, no civilná i zmutovaná forma im pristane, správanie je uletené, aj ich nasadenie do akcie. Samotná akcia má v jednotke tri silné scény na prekonanie - ale dvojka sa im nepriblíži. Čo je škoda a dôvod pre výsledné hodnotenie. Akčné sekvencie sú zručne pripravené, ale chýba im dravšia kamera, lepší strih a niečo osobité. Réžia Davea Greena síce drží film pokope, ale nedáva mu šancu hlbšie zaryť sa do pamäte a vyznieť. Tvorcovia sa jej zhostili, nasadili silné devízy, ale vymaniť sa z tieňa jednotky je ťažké. ()

Shakers

O kúsok lepšie ako jednotka. Predovšetkým preto, lebo sú tu ikonický záporáci korytnačiek - Rocksteady, Bebop, Krang a nechýba ani Technodrom, či dokonca kápo v hokejovej maske Casey Jones (pre neznalých a mladších, ten záporák nie je aby bolo jasné). Ninja Korytnačky 2 priniesli široký výber postáv, ktoré pre nás starších sú dobre známe, no pod tým všetkým je to iba pekná prehliadka efektov, akcii, či záberov na Meganku. Slušná odreagovačka, ale ak mám na výber radšej siahnem po kreslenej verzii. Som zvedavý čo prinesie prípadný tretí diel, mám pocit, že esa z rukávov už došli. Steve Jablonsky celkom fajn náhrada za Briana Tylera. Obľúbený soundtrack: Squirrel Formation, Half Shell. 65% - 3* ()

DJ_bart

Ještě zábavnější a poutavější než jednička. Šílená over-the-top jízda alá Želvy Ninja na tripu, která je sice béčková až na půdu, ale je tak skvěle béčková, že bylo takřka nemožný se nesmát od ucha k uchu... 8 poklopů od kanálu z 10 ()

filmfanouch

Želvy Ninja 2 je pokračování filmu z roku 2014 který tehdy režíroval Jonathan Liebesman (Hněv titánů). Film se mi celkem líbil, řekl jsem , že by mi dvojka nevadila a šel jsem domů. Dvojku režíruje Dave Green (Earth to Echo). Dobré to jeale na jedničku to nemá. Jednička se sice až moc věnovala April o Neillové místo želv což je tady naštěstí naopak ale dá se říct, že tohle už je přeplácaný. Opravdu je tam asi šest hlavních záporáků (I s Trhačovou pomocníci Karai) a 8 hlavních kladných hrdinů. Zatím co jednička měla ode všeho trochu míň toho už je tady moc. Tyler Perry je tam vynikající (Po Zmizelé jeho nejlepší výkon). Nový Trhač......... Brian Tee je tam super ale na Trhače mi přijde mladý na tu roli. Dobrý je však Casey Jones který se v té akci neztrácí je takovej nad věcí a víc prostoru pro něj. Úplně nejšílenější věc na tomhle filmu je Krang. Ten se mi líbil ale zároveň jsem u těch jeho scén cítil tak divně a to by se mi asi stát nemělo. No už nevím co o tom mám říct takže prostě dobrý ale.... nevím jestli bych chtěl tu trojku. ()

Pepinec

Takhle to dopadne, když se Blbost opije a vyspí se se všema efektama ve studiu. Digitální džungle, ve který kdyby neprůvodcovala Megan, v životě z ní nevylezu. Film doporučuju do nálady "Proč jenom mně se nic nedaří?" ()

JohnnyD

Určite lepšie ako jednotka a to najmä pre prítomnosť klasických postáv ako Rocksteady, Beebop, Casey Jones, či Krang (na druhej strane Shredder si nasadí masku až v závere). Stále je to ale čo sa týka estetiky úplne mimo, všetky postavy sú nechutne nadizajnované a chýba tomu komediálna chémia, ktorú mali medzi sebou postavy v seriáli (napr. dynamika medzi Krangom a Shredderom). ()

misterz

Oproti jednotke mierny kvalitatívny posun, hlavne vďaka novej zábavnej dvojke Rocksteady a Bebop, ktorí to v niektorých momentoch celkom slušne humorne rozbalili. Skrátka pohodová zábava, na oddych spolu s deckami ako stvorené. Lepší priemer. 65/100 ()

HAL

Je to bizarní, když producentská bokovka Michaela Baye o oživlých želvách a mluvícím mozku se stane mnohem lepší a smysluplnější zábavou, než jeho vlastní dlouhé roky piplané dítko. Povedenější než první díl - samozřejmě je to samý digitální bordel, ale aspoň s pohybem kamery si dali hezky záležet a ani v akci nestříhají každou pikosekundu, takže se na to dívá docela dobře. A Bebop a Rocksteady, to je prostě čirá brainless zábava. 7/10 ()

liskam

Pohodová zábava bez nutnosti používat mozek, kór když se vrátíte po celém dni v práci a otevřete si k filmečku láhev "Bohemky". Druhá polovina filmu i láhve mě opravdu bavila. Za mě jasných 73% ()

kingik

Správně infantilní návrat čtyř přerostlých želv, co jdou zase (jak nepřekvapivé) jednou zachránit svět před jeho koncem. A divák bude zasypán přívalem hlášek a akce. V podstatě se jedná o přebalený první díl, podstatný rozdíl tkví hlavně v řadě prvků, o které je druhé pokračování obohaceno. Želví partička se rozrostla o sympatického newyorského policejního strážníka Caseyho, co holduje hokeji. Vrací se i "hrdinný" zachránce Vernon z jedničky, který tak trochu zneužívá svoji slávu, aby ale následně prohlédl a přestal se zabývat svým egem a dál pomáhal stmelené želví partě. April je stále sličná, nic víc extra od ní nešlo očekávat. Temnou stranu zastupuje záludný Trhač, který prchl při transportu do věznice. Vzal si na pomoc intelektuálně podřadnou,avšak mezi comics fandy proslavenou dvojici trestanců jménem Bebob a Rocksteady, které ještě uvidíme zmutovat v divočáka a nosorožce. Trhačův mocný klan začíná nabírat na síle, o to hůř, že se spojí s vědcem, co vyvinul nebezpečné sérum, které mění člověka na zvíře. A aby těch parchantů nebylo málo, jejich řady doplňuje Krang, zástupce mimozemské civilizace, co zná recept, jak si podmanit svět. Druhý díl je o něco komplexnější než byla jednička, se kterou si v podstatě v ničem nezadá. CGI absolutně věrně ztvárňuje želví partu, která se v reálném prostředí pohybuje zcela přirozeně, žádný rušivý prvek jsem neobjevil. Želváci jsou zdaleka nejlepšími herci. Oproti (levnějším) hercům se jim daleko lépe daří projevovat emoce nebo podat vtip. S Bebopem a Rocksteadym se moc za film nepotkají, je velká škoda, že jejich vzájemná konfrontace byla tak nízká a prakticky k ničemu nevedla. A teď ten hlavní zápor filmu. Velká část filmu podléhá náctiletému publiku, což se projevuje infantilní formou, která je oproštěna od undergroundového comicsu, až to má za následek to, že jinému publiku se film jen těžko může zalíbit. Velkolepou technickou stránku také podporuje skvělý hudební doprovod s povedeným hudebním motivem z hudební dílny Steva Jablonskyho a ještě celá řada songů z let minulých. Producent Michael Bay pověřil režií málo známého režiséra Dave Greena, který se řídil infantilně, občas mírně temně pojatým scénářem. Vzešlo z toho zábavné a akční pokračování, po němž si pravděpodobně už nikdo nevzdechne na dávné, technicky tristní "želví" filmové počiny, v nichž se musela parta ochotníků navléct do gumových kostýmů. Dvojka ztratila svoji sílu ve finále. Přece jen bylo z těch odbytějších. Na scéně bylo hodně dobrých postav, ale po řídce pojatém finále jsem si sotva vybavil, co se s nimi stalo. Do třetího pokračování už nemá význam se pouštět. Želvy prostě nežeru! 6/10 ()

Anderton

Začalo to dobre. Atmosféra New Yorku sa dala krájať, akcia vyslobodenia Trhača bola napínavá, občas potešil fór a celkovo to pôsobilo dospelejším dojmom. Akonáhle sa však z dvoch nebezpečných zločincov stali infantilné zvieratá ako z animáku pre najmenších, všetko sa nepochopiteľne otočilo a dvojka Nindžákov stratila zrazu svoju tvár. Chvíľami (zase) Transformers v kombinácii s Avengers - finále, kde všetko prebiehalo tak hladko, až divák stratil akýkoľvek strach o to, že by snáď niekde mohla čakať nejaká nečakaná nástraha, ktorú treba vyriešiť. Niežeby som očakával od podobného dielka logiku, ale keď takýto CGI humbuk nevyvoláva emócie a starosť o hrdinov a aj ten humor bol ďaleko lepší v prvej polovici, nemôžem ohodnotiť vyššie. ()

Frajer42

Opět se mi dost líbila veškerá akce, ale absolutně u mě nezafungoval humor. Zřejmě se jedná o snímeček situovaný hlavně pro to nejmenší publikum a dovedu si představit, že nejmenší publikum skutečně může být po filmové stránce uspokojeno. My starší a moudřejší máme prostě smůlu. Na nás zbyla pouze luxusní akce, která je naštěstí multigenerační. Zpomalené záběry byly mňam. Už ti 4 plazi se snaží sypat jednu hlášku za druhou a být symbolem vrcholné retardace, tak nač do toho přidávat ještě dva retardovanější členy, kteří posunou pomyslnou laťku vrcholného debilismu do výšin zatím nevídaných. Mimochodem, nemohl jsem si nepovšimnout extrémně rasistického a homofobního odkazu. Proč se musel zrovna chudák nebohý černoušek proměnit v přihřáté prase, když jeho zrzavý kolega se stal solidně vypadajícím nosorožcem? Na Megan se kouká stále stejně dobře. Účast retarda z nejstereotypnějšího seriálu současnosti mě naopak zarmoutila. Celkově je děj dost divný. Už si přesně nevybavuji první díl, ale moje pocity z něj byly rozhodně mnohem vyšší. Záporák zde nebyl vyloženě špatný, ale v závěru jsem čekal určitě intenzivnější nářez. Viděl bych to na pěknější dvě hvězdy. ()

Kothy

Želvy Ninja jsou zase zpátky. Přišlo mi to lepší než 1. Tentokrát mají proti sobe nového nepřítele a nezachraňují jenom New York, ale celou Zemi. Díky mutantům Rocksteadymu a Bebopovi je akce hned zajímavější. I když možná je tam až moc těch zpomalovaček. Efekty jsou opět skvělé, prostě zábava pro děti. Nesmí se u toho moc přemýšlet. Megan Fox jako April O'Neil je sexy jako vždy. Potěšila mě i přítomnost Stephena Amella v roli Caseyho Jonese. Škoda jen, že nedostal víc prostoru. O produkci se opět postaral Michael Bay. Jsem zvědavý, jestli bude další díl. "Co by udělal Vin Diesel?" :D ()

predators

...to, když jsem hltal všechny trailery a říkal si, jaká to bude konečně pecka...a ejhle, není všechno zlato, co se třpití...na želvy a Megan se hezky dívá, ale něco tomu chybí...a myslím, že lepší už to nebude...recenze od pizzaazdodomu.cz ()

silentname

Je to zvláštne, ale musím povedať, že pokračovanie "Teenage Mutant Ninja Turtles" ma bavilo oveľa viac, než prvý film . Mám pocit, že tu bolo viac akcie, viac zaujímavých momentov, lepší humor a aj príbeh ma akosi bral viac. Narovinu však treba povedať, že je to blbý film a nebudeme o tom rozporovať. Nemôžem predsa od Ninja korytnačiek čakať niečo extra silné. Ale keď to dáme z cesty, tak musím priznať, že som si film maximálne užíval. Je to proste asi moja tohtoročná obľúbená blbosť. Čo by som ale vytkol je fakt, že v závere to pôsobí ako dva rôzne filmy. Keď sa striedajú hrané časti s absolútne animovanými, je to trošku zvláštne. Ale čo už narobíme? Ako inak by sa to asi natočilo? A okrem toho sú tu aj debilné scénky, ktoré si mohli tvorcovia odpustiť. Ale ako nenásilná zábava, ktorá má pobaviť film funguje. A tak to treba brať. Hodnotenie: B ()

klerik

Mne to prišlo o niečo súdržnejšie ako jednotka. Aj natočené je to lepšie a menej zbrklo... A Bebop a Rocksteady ma tiež bavili... ()