Želvy Ninja 2

• USA Teenage Mutant Ninja Turtles: Out of the Shadows (více)

Želví nepřítel číslo jedna, krutý Asiat přezdívaný Trhač, právě zdrhnul z vězení, kde měl dost času na to, aby vymyslel plán, kterým by se zelenými mutanty srovnal skóre (právě oni se velkou měrou podíleli na jeho zabásnutí). Kvůli jeho realizaci se spojí se šíleným vědcem Baxterem Stockmanem, který vyvinul speciální mutagen schopný přeměnit člověka na zvíře. Prvními dvěma pokusnými králíky se stanou rabiáti Bebop a Rocksteady, dříve dva oškliví chlapi, teď ohavný kanec a nosorožec. Oba se samozřejmě okamžitě pustí po stopě želvích bratří, ačkoliv ti jim jdou naproti, protože: „Když může ta látka proměnit lidi ve zvířata, proč by nemohla zvířata proměnit v lidi?" Tahle otázka některé členy želvího společenstva poměrně silně vzrušuje. Brzy ale budou mít úplně jiné starosti, protože do zástupu výše uvedených nepřátel se záhy přidá zástupce velmi naštvané mimozemské civilizace, který si říká Krang. Navzdory svému legračnímu vzezření je to ukrutný prevít, takže zelení bratři budou nakonec rádi, když v boji proti zlu po jejich boku stanou osvědčená reportérka April O´Neillová a mladý rebel Casey Jones, který to s hokejkou a pukem umí jako Jarda Jágr s tím rozdílem, že Casey se netrefuje do branky, ale do lidí. Bude to bitva, jakou svět neviděl, snad během ní borcům v krunýři nevystydne pizza... (CinemArt)

korbitch22

Úplně stejně prázdná rutinní podívaná jako byla jednička.Občas mě až zaráželi ty naprosto tupé a prostoduché dialogy, které snad psalo desetileté děcko.Želvy Ninja sem jako dítě miloval a nikdy sem se jejich pořádného filmového zpracování nedočkal.Je sice pěkný, že Trhač nasadí brnění, ale v akci vůbec nic nepředvede, natož souboj s Želváky.Jejich střetnutí s Rocksteadym a Bebopem je taky úplně o ničem.Krank a vůbec finiš sou Avengers s Transformers jen mnohem horší, ovšem za stejné podpory monumentálně patriotického či už spíš patetického soundtracku Jablonskyho a ani ta Megan Fox už není co bejvala/á. Humor absolutně nefunguje.Kdyby se sehnal inovativnější a osobitý režisér, možná by měly želvy naději, ale jestli chtěli tvůrci dát lidem zase jen od toho trochu a od toho trochu ochutnat a vše nám naservírovat ve trojce, mají kvůli finančímu propadáku utrum a my, diváci bohužel taky a věřte mi, že závěrečná skvělá znělka to nezachrání.Jednička byla mnohem lepší a to to byla taky jen průměrná záležitost.Za tejden nebudu vědět, že jsem to viděl.49%. ()

Chrustyn

V akčních scénách velkolepější a zábavnější než první díl, ale pořád převážně pro mladší publikum. Pokud Vám však nevadí infantilní humor Michaela Baye, nebo libovolný díl filmových Transformerů, pobaví Vás i tato zelená parta. ()

Darneth

Nebýt nechutně oslizlýho mozku vylézajícího z břicha robota, mohla to být slušně rozjetá jízda. Trhače raděj směle vynechám. Vylezl z toho tedy max. želví vývar, na kterým jsem se málem utopila. Tfuj. ()

BMW12

Stejná komediálně akční jízda jako v prvním dílu. I když toto pokračování se zaměřilo i více na sci-fíčko, do toho ta zábavná akční jízda s množstvím vtipů, hlavně od Mikeyho. Já se dobře bavil. :) Plus je tam opět Megan Fox ♥. ()

Pítrs85

My jsme přátelé v partě veselé, my jsme čtyři želvy nindžovéé... Chápu, že od filmu, kde jsou čtyři mluvící želvy, jeden mluvící nosorožec, jedno mluvící prase, jeden mluvící mozek a jedna huhňající Megan Fox nemůžu moc chtít. Vím, že už jednička nebyla nic extra, byla hloupá (až stupidní), ale taky byla zábavná (mno... chvilkama). Ale tohle je tak dementní, že vám to spláchne všechny vaše nostalgické vzpomínky, kdy jste byli Leonardem nebo Michelangelem, jedním šmahem. Co na tom, že je tady Krang a jeho Technodrom, co na tom, že tady jsou Rocksteady a Bebop, a co na tom, že si Trhač konečně nasadí tu svojí masku, když je to prostě fakt kreténskej a retardovanej film, film, co se snaží být tak moc cool, až vám z toho bude váš ajfoun malej. CGI želváků dobré, narozdíl od Kranga a Rockyho s Bebopem (i když nejhorší CGI je u April O'Neil, tam je ta "umělá nepřirozenost" přeci jen vidět... :-P), ale to je asi tak všechno, co se tady dá chválit... Transformers Mental Nigga Turtles, Bay, go fuck yourself, i s tímhle naleštěným shitem, já chci klasický želváky (s jejich temnou atmosférou), co nenosej na krku zlatý řetězy a na ruce přilepený smártfouny... Jedna hvězda za jakous takous nostalgii a za tu legendární znělku, co hraje při závěrečných titulcích. ()

Ištván87

Je to stejně praštěný jako první díl, Michael Bay z toho prýští na všechny strany a o nesmyslech a dírách ve scénáři byste mohli sepsat pěkně tlustou encyklopedii. Mám ploché čelo a začínající pleš a to jen z toho, jak často jsem se do toho čela během sledování filmu mlátil. Vedle toho je to infantilní jako prase, nasírací tím, že většina hlavních postav nedokáže v ruce asi udržet ani vidličku (furt jim něco padá, pitomcům) a taky docela zábavné. Sledovat to nalitej s partou kamarádů, určitě by to byl úžasný zážitek. Ale já blb na to koukal střízlivej a sám. Takže za tři, poněvadž je to cca stejný jako jednička. ()

Necrotongue

Film hýří digitálními triky,ale to je tak asi všechno,co je na něm k vidění.Sice se v něm hodně mluví,ale většinou o ničem,akce mi připadala tak nějak přibržděná,celé to vypadá jako vymakané jídlo,které šéfkuchař zapomněl osolit a okořenit,takže se sice dá sníst,ale nepochutnáte si. ()

ARI50

Ano každý komentář je ve svém duchu ve směs stejný buď se vám film líbí nebo ne, nebo jste šokován čí zklamán a podobná slova se neustále opakuji, bomba, dělo, neuvěřitelné, zklamání, šokován, překvapen, nuda, nic moc atd, ale jinak to asi nejde a já ve druhém pokračování dostal větší akčnější nářez a želvy se vrátily aby mě opět potěšily a vůbec nezklamaly. ()

ScarPoul

Jednotka ma bavila viac. Toto je len variácia na už sto krát vydené tentoraz ale bez nápaditosti. Plno záporákov nezodpovedá miere akcie a aj keď tá sa objaví nie je natoľko nápaditá, aby zaujala. Čo do efektov je to fajn, Megan síce má maličký priestor ale dobre sa na ňu pozerá, ale hoci sa jedná o kultovú záležitosť z môjho detstva chýba mi tam akási dravosť a veľkoleposť, ktorá by nevyzerala ako z počítačovej hry. Takéto preexponované "rodinné" blboviny vie robiť Michael Bay - čo nám dokázal Transformermi, ale pre iného je to očividne tvrdý oriešok. Ale v zásade je to okej. Na jedno pozretie to úplne stačí a ani som nemal pocit, že sa mi investovaný čas už nikdy nevráti. Takže vlastne celkom v pohode. ()

JohnCZ

O trošičku lepší, než jednička řekl bych. Je to celkem vtipné, dějově dost přepálené, zlobotomizované, ale to se dá odpustit, protože to viditelně cílí na mladší diváky. Občas dostanu chuť na nějakou digitální pohádku a i když i tyhle korytnačky jsou spíše průměrné, vesměs jsem se příjemně bavil. Digitál je fakt digitální a je ho hodně, akce je ale v rámci mezí docela přehledná. Jablonského soundtrack burácí na všechny strany, ale hošík se dost nechutně vykrádá. Kdo v tom neslyší transformerský Arrival to Earth, tak kecá. Lidské postavy jsou tak trochu navíc, zejména opět příšerně toporná Megan Fox, která tam vlastně běhá jen pro potěchu oka a nejsem si úplně jistý, jestli takováhle samoúčelná sexualizace jediné ženské hlavní postavy je úplně to pravé ořechové vzhledem k cílovce. Jinak ale fajn blbinka na zhltnutí a zapomenutí. ()

corpsy

Pridám sa k valnej väčšine komentujúcich a napíšem, že táto časť sa od tej prvej vôbec nelíši. Nejaká ta turbulentná digitálna akcia ( všetkým fanúšikom Korytnačiek sa pri nej proste splnili detské sny ), hlášky a Megan, ktorá je ( zatiaľ ) jednou z dokonalých príkladov ,,chicks,,. Príchod arcizloducha Kranga situáciu rozhodne vylepšuje a spolu so Shredderom, Bebopom a Rocksteadym sme sa konečne dočkali kultovej štvorice záporákov. Nieje to vydarený film a nebyť titulných hrdinov ( obľúbencom môjho školou povinného veku ) hodnotenie je nižšie. Veľa v tomto zohráva nostalgia. ()

ConanVJ

Já si užil dvojku ještě víc, než první díl. Je zde spousta nových postav, které znám z dětství z animovaného seriálu a jsou vytvořeny opravdu pěkně. Akce je zde víc, vtipných pasáží taky. Celý film má rychlé tempo, takže rychle uteče. Příběh je pěkný a opět může v klidu pokračovat. Efekty jsou opět na špičkové úrovni. Za mě 100% :) ()

PauloZ

Nerozumím tak nízkému hodnocení. Je to vizuálně vypiplaný popcorn! Akční jazda od začátku do konce, která sice drhne na příběhu a místy mohla být dospělejší, ale jinak plní roli akční úletové pecky na 1*. Poprvé máme taky možnost pochutnat si na všech ostatních postavách v hrané podobě. Rocksteady s Bebobem a Krankem, totální mlata. Megan je sexy a Amett coby Casey Jones naprosto cool. Chci trojku, která bude temná :-) ()

ledzepfan

Už jen proto, že jsem byl schopný to dokoukat je to asi lepší než první díl.. Trhač už tady transformerovsky neprudí se svým hi-tech švýcarským nožíkem. Krangovská zápletka s technodromem v New yorku je prostě klasika. Více postav želváckého univerza tomu taky pomohlo.... Jen je to stejně pořád horší než i ta nejblbější kreslená a animovaná želví verze.. Takže.. Ve výsledku zbytečnost.. ()

Rosana

Já vám nevím, lidi, mě ty želvy ninja nikdy moc nebraly. Ne, že by to byl blbý film,a le naprosto mě nebavil, želvy mě nazajímaly a ... proč jsem se na to vlastně koukala? ()

agentmiky

Dvojka se sice moc nepoučila z chyb z jedničky, ale díky staronovým charakterům a o špetku lepšímu a nápaditějšímu příběhu se jí podařilo překonat první díl. Jako malý capart jsem se díval na prvotní seriál o těchto želvích strážních, tudíž jsem ocenil přítomnost Bebopa s Rocksteadym (kteří byli fakt úžasně vytvoření), ještě více mě nadchl Krang, který měl sice toho slizu docela dost, ale přidalo mu to na nechutném vzhledu (popravdě trochu vypadal jako rozžvýkaná žvýkačka, jak řekl Mickey). Vtipy docela ušly, i když některé mi do filmu absolutně neseděly. Příběh se může pyšnit barvitější zápletkou než jednička, ale nic světoborného se stejně nekoná. Akce a vizuální zpracování na jedničku, ale u filmu s rozpočtem 100 milionů by se to mělo pokládat za předem danou věc. Megan Fox v roli reportérky April nezklamala, s Amellem to byla sympatická dvojka. Závěrečná destrukce New Yorku (ano, opět si tvůrci řekli, že zničení NY je doposud neokoukaná věc a že si toho divák nevšimne) celkem ušla. Nejsem z toho bůhvíjak odvařený, ale po zkušenosti s jedničkou je to víc než povedený výsledek, kde se potenciál využil naplno. Za mě dávám 68 % ()

Wysch

Ne, ne, ne, ne a ne. Prostě ne. Dostali jsme do rukou / očí podobnou sračku jako třetí želvy z roku 1993, a to už je co říct. Želvy miluju, ale tady prostě nejde říct nic na jejich obhajobu. Odsral to i Stephen Amell, protože tyhle želvy jsou napsaný vymaštěným párem infantilních hulibrků. Zlatej Liebesman, protože i ty jinak celkem dobré akční scény z 2014 jsou zapomenuty. Tadyhle prostě není nic, jen stejně otravná Megan Fox (hlavně, aby nezapomněla ukázat plochý bříško!) a podobně vymaštěnej scénář. Režisér je totální amatér, kameraman se možná snaží, ale vlastně nemá co snímat. Všechny postavy na plátně jsou totálně dementně napsaný, vedou totálně dementní dialogy a nejhorší je prostě to, že to museli psát dva vyhulenci. Tenhle "film" je složenej jen z blbých dialogů a expozic. "Když neuděláme tohle, stane se tohle, a když se tohle stane, potom se stane tohle." To snad není možný předpokládat, že na film půjdou diváci s průměrným IQ 65, aby každá scéna musela být expozicí, nebo ano? Zkrátka ne, ne, ne, prostě tenhle "film" ne. Do kina nechodit. 69% v době psaní komentáře? Za co? ()