Želvy Ninja 2

• USA Teenage Mutant Ninja Turtles: Out of the Shadows (více)

Želví nepřítel číslo jedna, krutý Asiat přezdívaný Trhač, právě zdrhnul z vězení, kde měl dost času na to, aby vymyslel plán, kterým by se zelenými mutanty srovnal skóre (právě oni se velkou měrou podíleli na jeho zabásnutí). Kvůli jeho realizaci se spojí se šíleným vědcem Baxterem Stockmanem, který vyvinul speciální mutagen schopný přeměnit člověka na zvíře. Prvními dvěma pokusnými králíky se stanou rabiáti Bebop a Rocksteady, dříve dva oškliví chlapi, teď ohavný kanec a nosorožec. Oba se samozřejmě okamžitě pustí po stopě želvích bratří, ačkoliv ti jim jdou naproti, protože: „Když může ta látka proměnit lidi ve zvířata, proč by nemohla zvířata proměnit v lidi?" Tahle otázka některé členy želvího společenstva poměrně silně vzrušuje. Brzy ale budou mít úplně jiné starosti, protože do zástupu výše uvedených nepřátel se záhy přidá zástupce velmi naštvané mimozemské civilizace, který si říká Krang. Navzdory svému legračnímu vzezření je to ukrutný prevít, takže zelení bratři budou nakonec rádi, když v boji proti zlu po jejich boku stanou osvědčená reportérka April O´Neillová a mladý rebel Casey Jones, který to s hokejkou a pukem umí jako Jarda Jágr s tím rozdílem, že Casey se netrefuje do branky, ale do lidí. Bude to bitva, jakou svět neviděl, snad během ní borcům v krunýři nevystydne pizza... (CinemArt)

TheHofi

První díl mě bavil, ale tohle je mnohem lepší. Pro mě to je velmi dobrá akční komedie. A taky musím říct, že to mělo lepší nápady než jednička. ()

loki5

Lepši než první díl. A to je tak vše co se dá o tomhle říct. Zbytek je nezajímavá blbost která není tak agresivně blbá jako díl předchozí. ()

BOURQUE

Po prvom diele som naznačil, že filmový reštart dobrodružstiev známych korytnačiek síce má potenciál ale všetko ide na úkor PC super-techniky. Pokračovanie tohto príbehu v extramodernej forme je však trošku lepší ako prvé dielo. Čo však naďalej postrácam je to, že nie je venovaný dostatočný priestor „duševnej a ľudskej stránky“. Každopádne však bol dobrý ťah do príbehu zakomponovať dvojicu „Rocksteady“ a „Bepop“. M. Fox o kúsok lepšia ako minule (a možno že nemám pravdu, ale ešte stále vie na seba upozorniť). Záver s otvoreným koncom. Osobné hodnotenie: 70% (***) ()

Wallis3

Prostě želvy nindža z papíru převedený na velký plátno! Bylo to přestřelený a bylo to šílený, ale to dítě ve vás zaplesá. Jako kára (a fakt jako auto!) co se ohání nundžakama a háže samurajský meče se jen tak nevidí. Hergot Technodrom a slovutný Krang, no to mě pos... pomo... no to mi to vytaste. Jablonsky s hudbou nezklamal, linuly se podobný velkolepý tóny jako u Transformerů. "My máme...?" ,, Popelářský auto!!!" :-D ()

char_t

Jedna hvězda za odvahu přivést do hraného filmu Kranga, Rocksteadyho a Bebopa. Další bych dal, kdyby to aspoň trochu dávalo smysl... Nebo kdyby tam byla nějaká akce, jakákoli... Nebo kdyby existoval příběh... Kdyby April nebyla plastiková a Casey pitomej... Kdyby fungovaly fyzikální zákony, aspoň gravitace... Já chci zpátky gumový obleky a Eliase Kotease! Díky aspoň za původní znělku z animáků pod závěrečnejma titulkama ;) 30% ()

The.Aticus

Pred jednotkou som nečakal nič extra. Ani som to nedostal. Dvojka nám sľubovala akýsi reparát, no ten sa nedostavil. Dostali sme všetky známe postavy, ale ani to nestačilo. Slabý scenár, predvítateĺné, priam nudné finále.. Neviem. Asi som už zabudol na animák z detstva ktorý som tak hltal. Ale ja chcem od NINJA korytnačiek trocha bojového umenia. A nie lietanie vo vzduchu s robotmi. Len pred pár minútami som film dopozeral a už si nedokážem spomenúť, ako vlastne korytnačky porazili Kraga. Soundtrack ala Transformers, brány do druhých dimenzii ala Avengers a neznesitelná vosková figurína April. Asi si idem pustiť korytnačky z 1990ho.. ()

Lyžař

Pro me tklamani. Cekal jsem jizdu jako prvni dil. Nejak me nenadchlo machrovani zelv jak jsou dobry..holt 30 minut a dost..skoda.. ()

helloween93

Počátkem června 2016 se do kin vrátily Želvy Ninja. Pravdou je, že sice jde o přehršel digitálních efektů, ale to je u podobných filmů běžný standart. Mě se možná dvojka líbila o trochu víc než jednička. Ve druhém díle se totiž objeví celá řada želvích nepřátel, počínaje Shredderem, přes Bebopa s Rocksteadym a konče Krangem. Megan mi tu nepřišla až tak výrazná (vim, ona není nikdy). Docela mi mrzí, že se tahle série Paramountu komerčně zadrhla už u druhého dílu a na další pokračování si pár let počkáme. ()

HenryIvan

Dobré pokračovanie plné humoru, akcie a sci-fi nezmyslov. Režisérsky to bolo zvládnuté obstojne a aj kamera ušla. Zatiaľ jeden z najlepších blockbusterov tohto roku. Donatelové hlášky mi ostanú v mozgu ešte dlho. Stephen Amell ma ako vždy potešil. No a Megan.....nemám slov. 80 %. ()

moviechecker

Oproti jednotke, ktorá bola len šedý priemer sa na dvojku pozerá skvelé. Najlepšie reálne spracovanie rozprávky môjho detstva. Nechýba humor a zábavné hlášky, akcia i sexy Megan Fox. Nebude mi vadiť ak bude aj trojka. Perfektné na vypnutie a relax pri tv. ()

Torgal

Ako letná oddychovka celkom fajn počin (na rozdiel od prvého dielu). Zvýšil sa dôraz na zábavnosť, pomohol návrat ikonických postavičiek Kranga, Beebopa a Rocksteadyho a nový prírastok na strane klaďasov v podaní Stephena „Arrowa“ Amella konečne pridal ľudského hrdinu, ktorému sa tu dá fandiť (Will Arnett je stále za blbečka). Akcia stále popiera fyzikálne zákony (napríklad tank je tu bez problémov unášaný prúdom rieky), ale vďaka sympatickým postavám a svižnej zábave som s tým mal podstatne menší problém ako minule. Škoda predigitalizovaného záveru, inak to mohlo byť ešte lepšie. 6/10 ()

Kingjiri

Slušný guilty pleasure. Nezajímavej Trhač se sice vrací, ale konečně jsem se dočkal Kranga, Bebopa a Rocksteadyho, který v jedničce výrazně chyběli. Teď na mě díky tomu mohla dopadnout ta správná nostalgie, když jsem jako malej capart koukal na kreslenej seriál, což mi ke spokojenosti vlastně stačí. Jako sympatickej bonus navíc potěší pár povedenejch hlášek, Jablonskyho hudba a spoustu akce. Vizuál sice nemusel přetejkat digitalizicí a s příběhem se dalo ještě víc vyhrát (cílovce však bohatě postačí), ale pokračování je tentokrát výjimečně lepší než předchozí díl. Docela mě mrzí, že další akci Želváků vzhledem ke slabejm tržbám uvidíme jenom těžko. Čtvrtá hodně slabá a nepříliš objektivní hvězda z nostalgie. ()

rukay

Ještě podstatně unylejší než předcházející díl, a to je vskutku na pováženou. Nemastný, neslaný slepenec bez jakéhokoliv nápadu, s úchylným záporákem, přehuštěný trapnými a ještě trapnějšími vtípky pro věkovou kategorii 12 let. Pryč jsou všechny nápadité hlášky, pop-kulturní narážka je tu všehovšudy jedna, a už vůbec jsem nepochopil, proč se to pořád jmenuje "želvy n-i-n-j-a", když osvěžující digitální kungfu-like bitky známé z jiných filmů či seriálů o mutantních želvácích se sem vůbec nedostali. 1* dávám toliko za uvolněnou úvodní scénu Megan Fox, která je jako jediná herecky nad věcí. Zoufalá a ubíjející nuda bez invence. ()

Eduardo

Určite lepšie ako jednotka. Akčné pasáže bavili oveľa viac, vtipné scény tentokrát aj fungovali, Bebop s Rocksteadym boli tiež super a aj korytnačiaci mi prišli sympatickejší. Hlavní záporací ale úplne zbytočný (a Shredderov nový herec priam otrasný) a Will Arnett znova len otravoval, no aspoň ho tam bolo menej ako v jednotke.... a fakt to netočil Bay? :) ()

Jakubik

Možná lehoulince slabší než jednička ale pořád docela dobrá zábava. Sice došlo k modernizování pojetí charakterů Rocksteadyho a Beboba od kterých bych čekal vetší zatopení pod kotlem, ale aspoň s nima byla celkem legrace. Trhač mohl dostat s Krangem také více prostoru. ()

Whitebeard

Tam, kde jednička excelovala, tak tam dvojka skomírá. Všechno je dětštější, vtipu se snažili přidat víc, ale nevyšel jim skoro žádnej. Tohle je celkově dost velikej přešlap. Očekávání byly obrovský, místo toho přišlo zklamání a pachuť naprostého průměru. CGI o stupeň dál, herecký výkony o stupeň níž. Hudba super, ústřední melodie zůstává v hlavě i po týdnu. Naprosto průměrný 3* ()