Jason Bourne (Matt Damon) už poskládal skoro všechny střípky své rozbité životní mozaiky. Potrestal většinu tvůrců zvláštního programu, který z něj udělal stroj na zabíjení. Chce hodit minulost za hlavu a dál pokračovat prostou přítomností, kterou představují ilegální boxerské zápasy. Z tohohle komfortu ho vytrhne bývalá kolegyně, zběhlá agentka Nicky (Julia Stiles), která mu připomene, že na ty nejpalčivější otázky ještě odpovědi nedostal. Když ho pak málem dostane nájemný zabiják, pustí se znovu do boje s Agenturou, teď reprezentovanou tvrdým ředitelem Robertem Deweym (Tommy Lee Jones) a jednou nebezpečně chytrou analytičkou (Alicia Vikander). Jason Bourne se ocitá na staré známé horké půdě, kde nemůže věřit nikomu a ničemu a kde přežití vyžaduje, aby si vzpomněl na to, co se naučil v programu, který díky němu skončil. (Cinemart)

Ebon

Zápletka, její propracovanost a uvěřitenost jsou dost vachrlaté. Chybí tradiční Bourneovské příběhové zvraty a překvápka. ()

.baris.

Jasone Bourne, miluju Tě! Nový Bourne je stejný jako ti předchozí. Což je ale myšleno v pozitivním slova smyslu. Vše je totiž při starém - zase jsem seděla jako pecka a ani se nehnula, jak napnutá jsem byla. Ano,je to sice pořád na "jedno brdo", ale mě to ještě stále baví, a to hodně. Uznávám, že vzhledem k tomu, že Bourne je můj velký oblíbenec, jsem možná prostě jen zaujatá a neobjektivní, ale dokud bude Bourne inteligentní akčňárnou (jakože jí zatím stále je), vůbec mi nebude vadit, že se jeho základní schéma nemění. ()

Sufferer

Kombo nadšenia a sklamania. Vzhľadom na dôsledné uchytenie v prítomnosti je hromozvodom rozčarovania boj s veternými mlynmi, ktorý vo svojom jadre neprináša žiadne nóvum. Stimulácia intelektu a priebeh udalostí v prirodzenej príčinno-následnej postupnosti stále pretrváva a hlavný hrdina si naďalej udržiava status protisystémového mušketiera dnešnej doby, doba exspirácie konceptu ale práve vypršala. (Kino) ()

kobe6

Akce zvládnuta výborně, obsazení taky nadmíru povedené...ale už jsem postrádal tu lehkost původní trilogie. Není to zklamání naopak jsem se dobře bavil, ale zkrátka Jason Bourne není tak dobrý jako předchozí díly. 70% ()

angloumene

Vlastně se nemůžu rozhodnout mezi dvěmi a třemi hvězdami. Novému Bournovy se nedá odepřít určitá zručnost a slabý nádech myšlenky, což jej řadí spíš do průměru. Z mého pohledu ale selhal v tom nejdůležitějším a to je zábavnost. Vidím to tak, že se nasčítalo milion drobných chyb jako nelogičnosti v chování postav, občas nepříjemně roztřesená kamera (která tentokrát nepodtrhuje realističnost, ale působí spíš na sílu), prostý děj a vzevření, které bych zařadila někam k přelomu milénia. Nakonec jsem se přistihla, že se vlastně těším, až Bourne vyškrtne posledního badguey a budu moc jít domů. No a to je to poslední, co by se u akčního filmu mělo stát... ()

Strandmon

Co na zo říct z Jasona Bournea zde mámě vizuálně krásné béčko. Bezpodmětová naháněčka, která vlastně nepřišla s ničím novým. Nebýt té luxusní bitky nakonci, nejspíš bych se ani pro tři hvězdy nerozhodl. Závěr: Slabota. ()

eratni

Scénář trochu primitivní, ale pořád je to akční řežba od začátku do konce, která zabaví tak, že si ani člověk nevšimne, že film má dvě hodiny. ()

jasiska

Oproti Ultimatu a Supremacy je film slabší, ale sám o sebe je jedným z lepších akčných filmov. Nie je ktovieako originálny: dej je formulaický, motivácia pomsty klišoidná a téma bezpečnosť vs. súkromie dosť opozeraná. Ale narozdiel od iných akčných filmov, Jason Bourne aspoň dej má, akcia je tradične prudko pozerateľná a nové postavy, hoci nie super hlboké, sú parádne obsadené. Čo mi však na filme najviac chýba, je tá premyslenosť Bournových krokov v zlomku sekundu počas akčných scén z predošlých filmov. ()

bloodcountes

Ale já seru na to, že zápletka zaplétá prý "nejlevnější přesahy" se zneužíváním sociálních sítí a jenom žasnu nad debilitou lidí, pro které je celý děj levný. Kurnja jako co by chtěli ještě víc? Nestačí jim, že tohle už se děje? Tohle se děje v jejich životech, na jejich assbůčkách, twitrech a dalších sítích, v době, kdy jsou schvalovány zákony o možnosti armády nejen sledovat všechny počítače, které si namane, ale už i do nich vstupovat a u-pra-vo-vat jejich obsah ? !? No nic, nebudu si kvůli těm blbečkům trhat žíly a rovnou povím, že Matt a Jason jsou moje srdcovka a tenhle film taky aspon trochu voní virtuálním světem, hackeřinou, což mě baví ačkoli vím, že je to taková ta filmová verze a ve skutečnosti to takhle viditelně napínavé není:) Je tu hodně honiček a rvaček, což já ve filmech vždycky spíše trochu filtruju, ale ten černej SWAT, kterej orá silnice, až auta lítají sem tam jako hlína od pluhu prostě nešlo přehlídnout:)) V jednu chvíli je ten střih tak zběsilej, až jsem z toho málem skončila v transu:)) Alice je moje oblíbenkyně a tady si střihla strašně moooc coool holčinu, co je tvrdá jako skála a chytrá jako vopice:)) Jo a taky výborná hudba! Opravdu je to moc pěknej film a ty čtyři hvězdy jsou hodně silný. ()

Danken

6/10 Tak to tempo bylo totálně zběsilé! Akorát ne tím způsobem, kterým jsem doufal. Po tomhle tráva rozhodně zelenější nebude. ()

Milodar

Další otravný thriller s GPS a laptopy v hlavní roli. Z Damona se stává Rambo a zas to zachraňuje Vikander, tentokrát jako ulízaná domina v agentským ohozu. ()

Lefty86

Bourne dál chodí po ulicích, chodbách, mrkne do PC a dál chodí po ulicích ...... Agent bez Minulosti a Bournův mýtus byli skvělé filmy , Ultimátum nic moc a odkaz jsem vypnul po půlhodině. Už nemaj nápady, měli by to nechat spát ()

vander19

Od Greengrassa som už videl pár filmov a zatiaľ pri každom som sa náramne bavil. Preto ma dosť prekvapilo, že najnovší Bourne má tak nízke hodnotenie. Však po dlhej dobe sa do role Jasona Bourna vrátil ten pravý, Matt Damon. Ten, ktorého sme všetci milovali v prvých troch filmoch. Rovnako potešila prítomnosť kariéristky Alicie Vikander, ktorá ako sa náramne hodila do role takej malej čertice. Strohé oblečenie, účes no bolo vidieť, že kostyméri sa s ňou pohrali. Ako správny BAD BOY sa predvedie Tommy Lee Jones a tieto role mu naprosto dokonale sadnú. Ďalšou veľmi potešujúcou informáciou pre mňa bola prítomnosť Vincenta Cassela ako pravej ruky nášho prehnitého Tommyho. Len škoda, že už úvodná scéna v Aténach je doslova hrozná. Hlavne čo sa týka kamery. Prirovnal by som ju ku neskutočne stupídnej kamere, ktorá býva použitá v magazíne Ligy majstrov. Jednoducho bola tak chaotická, že tá akčná scéna v Aténach mi prišla neskutočne stupídna. Nastávajúci dej bol síce už v pohode a niesol v typicky Bournovskom štýle, hlavne sa veľa cestovalo po západnej Európe, ale inak to bolo OK. Až prišlo na rad Las Vegas, týmto to tvorcovia dokonale zabili a pochopil som prečo tento film nemá ani 70%. Čo dokázali spraviť s tou naháňačkou áut bol do neba volajúci BULLSHIT. V tej chvíli som sa nadobro rozhodol, že moje hodnotenie budú len 3*. Pritom od tých nešťastných Atén sa na to tak pekne kukalo.... ()

Hanes88

Další Bournovka, která pokračuje jakoby jste zrovna dokoukali trojku. Nicméně už je to takové vaření z vody. Tvůrci se snaží stavět na ději, který témeř dokonale vyvrcholil v již zmíněné trojce. Na druhou stranu ale když se chce člověk podívat na filmek plný akčních scén tak určitě tady nebude zklamán. Výkony spíše průměr a efekty s hudbou už dobrá klasika. 60%. ()

Prochy38

Za mě zbytečnost, která jediné co dokázala, že připomněla jednu z nejlepších agentských sérií. Ale to by se tam tahle nemohla počítat. Damon tradičně výborný. Potěšil hodně Cassel. T. L. Jones klasik, ale moc mi na záporáky nesedí. A. Vikander je kočka, ale zde byla jako pěst na oko. Škoda minima prostoru pro J. Stiles. Jinak už mi to přišlo 100x viděné. A ve výsledku opravdu jen vydělat na luxusní trilogii. ()

Dasa321

Přijde mi, že už tak trochu vaří z vody. Snad by to už měli utnout. Ale Matt nám pořádně zmužněl, to zase ano. ()

Jaro_slav

Je to retro. Ne takový, jako ID2, ale furt je to návrat o deset let zpátky. Poctivý tři hvězdy pozvedla legrační honička aut jak vystřižená z Fast Five na čtyři rudý. Ale je jasný, že sérii došel dech. Nový postavy a vraždy starejch na tom nic nezměněj. ()

Yardie

Na co jsem tam šel, to jsem dostal. Po trailerech jsem se trošku obával, jestli to nesklouzne do příliš unreal roviny, naštěstí se tomu tak nestalo. Je pravda, že některé scény si mohli tvůrci odpustit (především pád z vysokého patra a konečná auto honička), protože to trošku ubralo na střídmosti a řekněme reálnosti, ale jinak se to drželo v mezích. Takže zde celkem OK. Film má spád, jak jsme zvyklý u Bourna - pořád se něco děje, buď se bojuje, utíká, kryje, sleduje nebo je nově dáno docela dost prostoru pro dění v CIA, což celkem obohacuje děj. Ani chvíli jsem se nenudil a tu jízdu si užíval. Z počátku mě sice trošku bolely oči z té rozkmitané kamery a těch střihů, ale zvykl jsem si brzy. Co je trošku chatrnější je zápletka, resp. motivace Bourna. Ta je trošku povrchnější než v původní trilogii. Ale tak asi nebylo moc co vymyslet zase, aby se stalo. Ve filmu je také pár nelogičností, které mě zarazily. Každopádně jsem se náramně bavil, je to ten starý dobrý Bourne, co se týká vizuálu, akce a celkového pojetí. Co trošku kazí dojem je několik nelogičností a také místy odklon od reálnosti. Ale spokojenost, film se nemá celkově za co stydět. Ale kvalit původní trilogie to samozřejmě nedosahuje. Howgh!! ()

Jason Bourne se vrátí

Jason Bourne se vrátí

21.11.2023

Jakmile člověk získá Oskara za nejlepší cizojazyčný film, a k tomu tři další ceny Akademie, dveře do Hollywoodu se mu s nadšením otevřou. Své o tom teď může vyprávět režisér Edward Berger, jenž pro… (více)

Vary přivítají Alicii Vikander a Ewana McGregora

08.02.2019

Jason Bourne míří do televize

Jason Bourne míří do televize

17.08.2018

Americká stanice USA si čerstvě objednala 1. sérii nového seriálu ze světa Jasona Bourna, spin-off pojmenovaný Treadstone. Jméno samozřejmě odkazuje na tajný program pro výcvik agentů, kterým prošel… (více)