Jason Bourne (Matt Damon) už poskládal skoro všechny střípky své rozbité životní mozaiky. Potrestal většinu tvůrců zvláštního programu, který z něj udělal stroj na zabíjení. Chce hodit minulost za hlavu a dál pokračovat prostou přítomností, kterou představují ilegální boxerské zápasy. Z tohohle komfortu ho vytrhne bývalá kolegyně, zběhlá agentka Nicky (Julia Stiles), která mu připomene, že na ty nejpalčivější otázky ještě odpovědi nedostal. Když ho pak málem dostane nájemný zabiják, pustí se znovu do boje s Agenturou, teď reprezentovanou tvrdým ředitelem Robertem Deweym (Tommy Lee Jones) a jednou nebezpečně chytrou analytičkou (Alicia Vikander). Jason Bourne se ocitá na staré známé horké půdě, kde nemůže věřit nikomu a ničemu a kde přežití vyžaduje, aby si vzpomněl na to, co se naučil v programu, který díky němu skončil. (CinemArt)

mArtinko5MB

Nebolo to az take zle, ale tych 15 - 20 minut uprostred filmu, ktore ma neskutocne nudili si nemozem odpustit. Co ma Jason Bourne nove? Dokopy nic, stale to iste, vsetko tu uz bolo - a to je presne to, coho som sa obaval pri tomto filme. ()

Emílio

Tak ak Damon chcel dalsieho Bourna tocit len s Greengrassom, po tomto "diele" nechapem preco. Prehypovany a precenovany reziser natocil jeden drahy videoklip zlepeny v podstate z recyklovanych scen videnych uz v minulych dieloch. Greengrass sice uz predtym robil z Gilroyovych scenarov klipy, ale tam to este zrejme nemohol cele vykuchat a praca skuseneho scenaristu tomu dala aspon nejaky ramec. Tu si PG prehnane veril sam a vysledok je presne taky, akeho som sa bal - scenar aj zapletka hodna sucasnej tvorby Seagala ci Lundgrena za mnohonasobne vyssi rozpocet. . Recyklovane sceny, recyklovane postavy a ich spravanie, prepalena automobilova nahanacka ala Transformers, neprehladny strih a cely pribeh maju vlastne lacno tlacit vpred len Bournove dalej rozsirene flashbacky, ktore mi uz v stvrtom filme liezli celkom na nervy. Dufam, ze po tomto filme si aj skalni fans konecne uvedomia, akym prijemnym osviezenim pre Bournovo univerzum bola odbocka s Rennerom. Ked som si pri Bourneovom odkaze myslel, ze by bolo este miesto pre nejake velke finale Bourne + Cross, teraz myslim, ze natahovane traumatizovany Jason by Aaronovi skor asi len prekazal. Skoda, velmi slabe. ()

Raskoslav

Dost tu čtu něco ve smyslu o tom, že herci, střih, akce i scénář jsou skvělé, "ale na tohle jsme čekali 9 let?". S velkým očekáváním může holt přicházet velké zklamání, které občas nemusí být na místě. Ano, i mě zde chyběla jistá pro předchozí díly typická syrovost a ponurost, a Bourne už z rukávu ani tolik es nevytahoval jako kdysi, spíš to hrál na sílu...nicméně jinak nemám co vytknout, akce super, v rámci letošního roku jedna z těch lepších věcí v kině, především po dlouhé době aspoň něco, co umělo napnout. Očekávání jsem měl střízlivá, a odcházel jsem spokojený, těším se na pokračování. ()

p.i.t.b.u.l

Starý dobrý Bourne. Ani horší ale ani lepší než předchozí díly. Co jsem čekal, jsem dostal. Z kina jsem odcházel spokojený. ()

wallax

Jason Bourne sa vrátil po dlhom čase (9 rokov) a prišiel v plnej sile. Jedna z mála sérií ktorá si v každej časti drží svoje kvality a nie je tomu inak ani pri poslednom pokračovaní. Počas filmu mi napadlo porovnanie s Bondovkami, ktoré majú skôr kvalitatívne klesajúcu tendenciu (ale je ich zase podstatne viac aj keď porovnanie mi napadlo skôr s Craigovými filmami). Bourna mám rád, nie som fanda ale tie filmy sú napchané kvalitnou akciou a napätím. Posledný Bourne splnil moje očakávania na zábavu a dobrý napínavý film. Dobrá oddychovka na ktorú sa dá naviazať ďalšou trilógiou...kto vie, možno práve Jason Bourne (2016) je prvým dielom takéhoto počinu. ()

BadExHuman22

Matt Damon is back!!! Jason Bourne is back!!! Čekali jsme na to 9 let. Neříkám že Jeremyho "Legacy" nebylo super, ale nebyl to prostě náš Bourne. Vidět Matta zase ve své, podle mě nejlepší roli, to stojí prostě za všechny prachy. Super akce, super obsazení hlavních rolí, super příběh. Zase jsme nakoukli do Jasonovi minulosti, zase se vysvětlilo dalších pár věcí. Jenom mi nepřišlo tak úplně OK to, že za začátkem Treadstoneu stál jeho otec, ale dobře, nějak jsem to přijal. Jako samotný film je o trošičku slabší než první tři díly, ale pořád je to bomba jízda. Ač je tentokrát Jason méně výřečný než tomu bylo v minulých dílech, pořád je to prostě náš alzheimeroví bijec. No a třešnička na dortu byl náš známý a oblíbený Bourneův titulkový song Extreme Ways, to když jsem zase slyšel, tak mi naskočila husí kůže. Moby a Bourne prostě neomrzí. Za mě 95%. ()

jirijo

Jason Bourne počtvrté (resp. popáté, záleží, jak to kdo počítá) aneb zahraj to znovu, Same. Zápletka a scénář jsou hodně vachrtlaté, holt Tony Gilroy chybí a je to vidět. Celý scénář je vlastně jen záminkou, proč hnát Bourna od jednoho efektního souboje a honičky ke druhé. Ovšem ty jsou zvládnuty na výbornou. Paul Grengrass je pořád machr, který to umí náramně roztočit a tempo je famózní. Od Athén, Berlín, Londýn až po Las Vegas. Matt Damon je stále naprosto přesvědčivý, Alicia Viklander je hodně nadějná a je na ní opravdu pěkný pohled, Vincent Cassel je efektně zavilý, Julie Styles i na malém prostoru potěší a její konec zamrzí, snad jen Tommy Lee Jones hodně polevil od těch časů, kdy naháněl Uprchlíka. Známý hudební motiv opět nechybí (John Powell nezklamal), stejně jako Moby. Jistě, hraje se tady se podle známých a provařených "not", kde tvůrci nepřicházejí s ničím novým, ovšem celé se to velepříjemně sleduje, poslouchá a bleskově to odsýpá. A když tady vidím v okolí zhusta dvě * a jedovaté sliny, tak půjdu na pět. ()

harycek

Má to napětí a tempo, kapku jsem nestíhal tyhle "klusající" filmy nejsou už pro mne tak lehko stravitelné ,ale po druhém shlédnutí v klidu , mohu říci , že je to klasická "Bourneovka" !!!Český dabing to vylepšil!! ()

Luckyboy

Klasicky pojatý špionážní film. Instantní zábava po dobu trvání filmu, ale jinak zrecyklovaný námět, zápletka, průběh i konec. ()

Jirásek

Kdyby to byl sólo film, dal bych 3* za akci, ale jelikož je to o level pod původní trilogií níže a je to jen vaření z vody, aby se vytřískaly love, víc nedám. To by se musel Matt více ohánět... nebo Alicia ukázat aspoň kozy. ()

lobo87

Na návrat Matta Damona do úlohy Bournea som sa tešil. Sequel s Rennerom nezaujal natoľko, aby som na originál zabudol. A Jason sa vracia späť opäť vo vrcholnej forme. Skvelá akcia, naháňačky vo svetových veľkomestách tak, ako ich vie natočiť len Greengrass. Táto dvojica je zárukou najvyššej kvality a Bourneovská séria predstavuje špičku v špiónskych a akčných filmoch. Tommy Lee, Alicia či Vincent boli taktiež výborní... 75% ()

Domas88

Jako jo dobrý, ale tím to už končí, jako by všechny záhady byly vyřešeny tak se tam už pletou páté přes deváté.. A hodně předvídatelné a to mně asi zklamalo nejvíc, ale jak říkam dobré, jako ve škole dobré je za 3.. ()

chrustie

Neskutečně nezajimavé a vlastně nudné. Hodně dlouho jsem se na film nedíval na 3x a ještě jsem doufal že to snad každou chvíli dostřílí a dobouchá. ()

DonBraso

Sice tu smrdí ďábelské střihy a místama nepřehlednost scén jako školáckých chyb při hodině matiky,ale tohle všechno smaže Greengrass tempem,který jede na plnej pedál neustále.Automobilové honičky rovnou dvě,první davová scéna,která měla koule,dobré herecké obsazení,horší scenář,ale pořád akce a to jsem chtěl. ()

Blazis34

O akci není nouze, ale proč je vše zase tak americky neuvěřitelně natočeno nechápu. Jsem přesvědčen, že lze dnes akční filmy natočit mnohem reálněji i přesto, že by tratil na akci. Matt Damon svoji roli drsňáka zvládl skvěle, tvůrci ho nekrotili, ale občas to bylo na mě moc. Co se týče děje, tak ten vůbec nic nového a originálního nepřinesl. Celkově tedy chválím tempo filmu a efekty, ale příště bych uvítal reálnější příběh a akci. I tak jsem se nenudil a Jason Bourne je pro mě akce, která je dobrá, ale lehce a rychle zapomenutelná - 70%, tři hvězdy. ()

jfaba

Přemýšlel jsem i o **, ale nakonec jsem nechal ***. "Trilogii" se to tedy moc nevyrovná. Honička ve Vegas v autech tomu nasadila korunu. Greengrass už to přehání, ale pokud mu to všichni žerem... ()

swinevenca

Hi-tech akční špionážní béčko. Kdyby byl "scénář" aspoň přebranej z něčeho jinýho než z předchozích dílů a kdyby tomu nevelela holka, co může bejt rovnou Mátova dcera, snad bych tomu byl ochotnej dát opět za pět. ()

Jason Bourne se vrátí

Jason Bourne se vrátí

21.11.2023

Jakmile člověk získá Oskara za nejlepší cizojazyčný film, a k tomu tři další ceny Akademie, dveře do Hollywoodu se mu s nadšením otevřou. Své o tom teď může vyprávět režisér Edward Berger, jenž pro… (více)

Vary přivítají Alicii Vikander a Ewana McGregora

08.02.2019

Jason Bourne míří do televize

Jason Bourne míří do televize

17.08.2018

Americká stanice USA si čerstvě objednala 1. sérii nového seriálu ze světa Jasona Bourna, spin-off pojmenovaný Treadstone. Jméno samozřejmě odkazuje na tajný program pro výcvik agentů, kterým prošel… (více)