Jason Bourne (Matt Damon) už poskládal skoro všechny střípky své rozbité životní mozaiky. Potrestal většinu tvůrců zvláštního programu, který z něj udělal stroj na zabíjení. Chce hodit minulost za hlavu a dál pokračovat prostou přítomností, kterou představují ilegální boxerské zápasy. Z tohohle komfortu ho vytrhne bývalá kolegyně, zběhlá agentka Nicky (Julia Stiles), která mu připomene, že na ty nejpalčivější otázky ještě odpovědi nedostal. Když ho pak málem dostane nájemný zabiják, pustí se znovu do boje s Agenturou, teď reprezentovanou tvrdým ředitelem Robertem Deweym (Tommy Lee Jones) a jednou nebezpečně chytrou analytičkou (Alicia Vikander). Jason Bourne se ocitá na staré známé horké půdě, kde nemůže věřit nikomu a ničemu a kde přežití vyžaduje, aby si vzpomněl na to, co se naučil v programu, který díky němu skončil. (CinemArt)

chesterko

Slušné a dobre natočené akčné scény sú výrazne nad príbehom. Ten pôsobil skôr gýčovo. Prekvapene nepomohli ani zvučné mená a Jason Bourne sa tak radí iba k priemeru čo u neho zvykom nebývalo. Škoda. ()

george82

Film střídá jednu akci za druhou, ale ve výsledku to nijak zvlášť filmu nepomáhá. Celkově film není špatný, ale nepřináší nic ohromujícího. ()

pekas

Pokračování mají vždy problém a byl jsem zvědavý, jak si s tím poradí. Už pátý příběh o Bournovi. Jasně, čtyřka je vlastně o úplně jiném bijci a Bourne je jen v názvu, ale beru to, že to do série patří. Ale jo, pořád dobrá akce a příběh se dá zkousnout. U mě pořád dobrý, resp. pořád za pět. 86% ()

Tominni

Už to vypadá, že Jason Bourne už udělal za minulostí tlustou čáru, občas si vyrazí zaboxovat na ilegální zápas, pak se objeví bývalá agentka a prozradí mu, že ne všechno ještě ví, jak to vlastně bylo s jeho vstupem do programu a kdo vlastně stojí za smrtí jeho otce. A tak se pouští znovu do akce, znovu proti agentuře a jejím nájemným zabijákům. Akce jsou opět výborný, ale těch znovu je trochu víc, než aby to dalo na plný počet *. ()

Jehan

Hlavní výtkou je asi to, že toto je už tak trochu moc hi-tech a Matt je tak trochu mimo. Výtku uznávám, ale pořád je to po čertech dobrá podívaná. Není to blbé, ba, je to pořád vcelku chytré. Nuda ani náhodou! Dobrá tečka. Pokud to tedy byla tečka, v což více méně doufám, ač mi Bourneovy nové taškařice budou chybět. ()

Dinsberg

Greengrass vykrádá sám sebe. Všechno je tak přesně nalajnované, že už vlastně postrádá smysl se na film dívat. ()

helrohir

Bourneovky sú osvedčenou stálicou na poli špionážno-akčných filmov a pôvodná trilógia patrí v k tomu najlepšiemu,čo daný žáner ponúka. A od spojenia síl Damona s Greensgrassom som si sľuboval dosť veľa. Teoreticky je film remeselne zvládnutý na úrovni a Greengrass nám,čo sa týka akcie aj zápletky, ponúka presne to čo sme aj očakávali. Film má rýchly strih, nudné pasáže sa v deji prakticky nevyskytujú a akcia má nápad aj spád. Novo pridané postavy do série spoľahlivo zapadli a Jones, Cassel aj A. Vikander sú natoľko osvedčení herci, že žiadny priemerný výkon nehrozí. Len škoda, že príbeh ako celok už nemá takú motiváciu a emocionálnu silu ako tomu bolo v pôvodnej trilógii a takpovediac len využíva rovnaké dejové postupy a ničím novým túto sériu neobohacuje. Napriek tomu som si film užil a sklamaní nemôže byť reč. 70%. ()

Gamekeeper77

Nemá to začátek a nemá to konec. Z obou stran je to otevřený tak, až to na mě působí jako jedna dlouhá akční epizoda z krimiseriálu. Nepřetržitá akce není vždycky důkazem nenudnosti filmu, právě naopak. Když je jí moc a člověk nemá prostor si oddechnout, začne prudit. Neříkám, že ne, ale za mě jen slabší nadprůměr. 60%. ()

liquuid

Dle meho nazoru zbytecny dil. Ultimatem to mohlo skoncit. Nicmene i presto kvalitni kousek, jen mi uplne uz neprijde, jako kladicky dil teto serie. Libi se mi, ze uz ma film kvalitu vzhledem k roku vydani ve smyslu vizualni stranky, ale uz je to na styl Bourna moc pocitacove mi prijde. Sceny z vegas jsou naramne, urcite musely byt i dost drahe. Co vice dodat, akcnaky mam rad a tenhle se mi hodne libil, jen uz v tom nevidim pokracovani serie, ale spise to mel byt samostatny film. ()

ostravak30

Bohužel tvůrci pokračují v sérii filmů o Jasonovi Bournovi, přestože mu moc nemají co dát. V předcházejícím snímku Matt Damon alias Bourne ani nehrál, zde už chce jen zjistit pravdu o svém otci. Ovšem JEN znamená, že si ho opět Agentura najde a chce zabít. A co vidí divák? Zase se nahánějí mezi davem plným lidí. Zase Bourne mění státy a kontinenty, jako by k cestování stačil plášť Harryho Pottera. A je zde celá řada dalších zase. Z celého filmu se pak nejzajímavější jeví akční honička auty v závěru. Mnoho skutečně akčních momentů totiž ve snímku nenajdete a absence silnějšího příběhu je na tom stejně. Z tohoto pohledu tak působí vskutku podivně, že se chystá další pokračování. ()

subic

Po dalších 9 letech Jason Bourne na scéně a už nám začal i trochu šedivět. A jak se vlastně živí? No jak jinak než nějakými nelegálními souboji. Ve všech předchozích dílech po něm šel nějaký elitní střelec, tentokrát to je už taky prošedivělý Vincent Cassel. Tentokrát se rozjede dějová linka o jeho otci, který měl údajně hodně co do činění se vznikem Treadstone. Bourne tam přišel sám jako voják nebo to bylo ještě jinak? A jak to dopadne? No přeci tak jako vždycky, nejen že se nenechá chytit, ale ani spolupracovat nebude. ()

PlysovyMacko

Bournovske filmy sa podobajú ako vajce vajcu so scenárom cez kopirak, žiaden vývoj. Naháňačky v rôznych metropolách, osobne súboje a strielačky na vysokej úrovni. Bourne rieši svoju minulosť a každého zabijaka, ktorého naňho pošlú v pohode sunda. A dvadsaťpäť ročná baba je šéfkou cia divízie. ()

smarkus

Dalsi Bourne nas navstivil po niekolkych rokoch a mozem povedat ze je to pomerne slusny film. Zial kvalitu predoslych kuskov nedosahuje, pretoze pribeh je plochy a bez nejakej extra zapletky.Myslim si ze ta sa dala urcite viac premakat ked to trvalo tak dlho. V predoslych dieloch sa to postupne odhalovalo ale tu mi to prislo take nutene, nieco medzi pomstou a hladanim minulosti ktora uz bola skoro jasna. Samozrejme boli tam aj prehnene momenty, ked som sa chytal za hlavu(pad z 5.poschodia,SWAT auto v zapche..) Damon je samozrejme stvoreny pre tuto ulohu. ()

Jas3

Normální slušný akčňák. Ale málo emocí a zásadní nedostatek sofistikovaných Bournovských, filmařsky vypiplaných scén. Škoda. Ovšem rýsuje se nám zde nová atraktivní postava.. Tak, že bychom se dočkali dalšího pokračování? ()

Uroboros

Jojo, tohle můžu :) Honičky v autech sice naprosto nerealistické, spousta náhod a nelogických berliček ale stejně jsem se výborně bavil a ostudu to sérii nedělá. Bohužel velká škoda často nepřesných překladů v titulcích - sakra, to si nemůžou najmout někoho, kdo to udělá fakt kvalitně. ()

Peta_Doupik

Ach jo, čím víc nad tím přemýšlím, tak tím horší mi film připadá. Nejoblíbenější série, herec i herečka, ale kvalitu to nezajistilo. 7/10. Backstory je o tom, že CIA chce po Apple/Facebook firmě otevřít data. Napínavá scéna v Aténách je asi nejsvětlejší moment filmu. Kamera je opět "akční" shaky nekoukatelná v soubojích. Alicia je naštěstí 100%, naprosto nemá konkurenci, takhle dobře prostě nikdo nehraje. Matt vlastně vůbec nedostal prostor pořádně zahrát. Vyhajpovaná honička v Las Vegas je o ničem v porovnání s ruskou z dvojky. A knockout z traileru tam není, je tam záběr z druhé strany :(. Písničku do titulek naštěstí dali. Každopádně promarněná příležitost na nesmrtelnost série... P.S.: Nechápu ty chyby v titulcích, překladatelé asi neviděli kontext. ()

Jason Bourne se vrátí

Jason Bourne se vrátí

21.11.2023

Jakmile člověk získá Oskara za nejlepší cizojazyčný film, a k tomu tři další ceny Akademie, dveře do Hollywoodu se mu s nadšením otevřou. Své o tom teď může vyprávět režisér Edward Berger, jenž pro… (více)

Vary přivítají Alicii Vikander a Ewana McGregora

08.02.2019

Jason Bourne míří do televize

Jason Bourne míří do televize

17.08.2018

Americká stanice USA si čerstvě objednala 1. sérii nového seriálu ze světa Jasona Bourna, spin-off pojmenovaný Treadstone. Jméno samozřejmě odkazuje na tajný program pro výcvik agentů, kterým prošel… (více)