Policisté Hank Rafferty a jeho parťák Charlie Reed se při akci dostanou do přestřelky, během níž je Charlie zabit. Vyšetřováním je pověřen detektiv McDuff. Zanedlouho se Hank dostane do sporu s užvaněným černochem Earlem Montgomerym, kterého právě vyhodili z policejní akademie. Když Earl propadne panice kvůli čmelákovi, pokusí se Hank hmyz odehnat obuškem. Náhodný svědek vše natočí na videokameru a nahrávku prodá televizi. Nešťastný Hank je vyhozen od policie a odsouzen za napadení na šest měsíců. Po propuštění nastoupí u bezpečnostní agentury a je odhodlán na vlastní pěst vypátrat vraha svého parťáka. V noci přistihne ve střeženém objektu zloděje a opět se dostane do přestřelky, do níž nečekaně zasáhne i Earl. Pracuje totiž jako strážný u stejné agentury. Zatímco zlodějům se podaří uniknout, Hank a Earl jsou zadrženi policií. Po propuštění pokračují v pátrání a dostanou se do kamionu zlodějů, směřujících do Mexika. Uvnitř najdou prázdné sudy. Když zjistí, že jsou zhotoveny z neznámé slitiny a že s pašeráky musí spolupracovat někdo od policie, ukryjí náklad tajně v garáži Hankovy bývalé přítelkyně Denisy. Oba muži pak vyrazí do akce, aby konečně dopadli zločince i jejich policejního spolupracovníka. (TV Nova)

mzss1

Celkem vyvedená komedie se skvělým hereckým duem Martin Lawrence a Steve Zahn. Film má jednoduchej, nijak nevýraznej příběh, o to ani tak nejde. Mohl být lepší, ale nevadí. Hlavní jsou vtipné scény, kterých je dost a jsou hodně úsměvné. Potěší i herec Eric Roberts. Takže film hodnotím na 80% = **** ()

kingik

Když je něco na baterky, tak se to zpravidla hned vybije.A to je případ této dobře nastartované komedie s kontroverzním nádechem rasismu, to když bílý policajt domněle zmlátí černocha při běžné silniční kontrole a za to je postaven mimo službu, který ovšem okamžitě ustoupí do pozadí. Kdyby film nechtěl být za každou cenu komedií, asi by vyzněl lépe. Zahn s Lawrencem jsou docela dobří, ale každému se vybaví, že patří spíše do komediální škatulky a nějaké vážnější role jim asi sedět nebudou. Sedly by, ale tenhle film je chce mít v akční komedii. Akce je obyčejná až podprůměrná, vtipů časem ubývá, až po nich není ani památky, film zcela předvídatelně doklopýtá do svého stokrát omletého konce. Kolik takových filmů už vzniklo, to se spočítat nedá. Buddy movie druhé kategorie o bělochovi a afroameričanovi, kterak se zpočátku nemuseli a pak nerozlučně spolupracovali na případu pašeráků. 40% ()

IQ Tiqe

Jo, párkárt jsem se upřímně zasmál, ale jinak jsem viděl tuctovou trapnou americkou komedii s ubohými vtipy. Nemluvě o "velmi realistických" scénách, kdy jste obklíčeni jakoby v aréně, kolem vás je 10 střelců a vy geniálně utečete. ()

LION-MR.T

Za svoje vysoké hodnocení se nestidím,protože tohle téma mi sedlo a já se prostě a jednoduše bavil. Na Lawrence jsem zvyklý tak předváděl to co umí. "Jen proto,že jsem černej?" ()

predators

Slabší policejní komedie M. Lawrence. Ten jich má na krku již několik, ale tato patří k těm slabším. Po jeho boku bych viděl taky lepšího parťáka, ačkoliv je mi jasné, že jeho hlášky unese málokdo.:-) Ale jako odpočinková sobotní podívaná to není špatné. 55% ()

nash.

Akční / Thriller / Komedie? Opravdu? Já tedy marně hledal kde to bylo akční, marně čekal na thriller a marně přemýšlím čím to měla být komedie. Nevtipná, nezábavná nuda s trapným Lawrencem, Zahnem, který mi připadal úplně mimo, scénářem, který autor nepsal, jen ho prohnal nějakým kompilátorem, co ho poskládal z těch nejlevnějších klišé nabízených nějakou zkušební free verzí, a pak z něj ještě pro jistotu vyházel všechno co mohlo hrozit humorem. Naprosto a ve všech ohledech zbytečný film. ()

Slarque

Martin Lawrence je na zabití (jako ostatně prakticky pořád), Steve Zahn nejspíš nevěděl, že mělo jít o komedii. Dennis Dugan je natolik schopný režisér, že zvládl natočit i slušné množství akčních scén tak, aby se u nich diváci zbytečně neprobouzeli. ()

klerik

Pre mňa solídna buddy akčná komédia. Lawrence tradične občas otravný a trápny, ale ako celok pozerateľné. Malo to totiž slušné množstvo akcie a príbeh s tými správnymi trade markmi žánru (naháňaky, prestrelky v skladoch...) - presne to mi chýbalo pri STARSKY A HUTCH. Asi rovnako dobré ako MODRÝ BLESK... ()

Flego

Akčná komédia ? Dočerta, radšej tam mali nahrať štúdiový smiech, aby som vedel, kedy sa mám rehotať. ()

Bauer

Docela to ušlo.Steve Zahn je jak dement ( ale není až tak špatnej ) a Martin Lawrenc předvádí to co předvedl v Modrým blesku ,jinak ale herecké výkony stojí za hovno, scénář je taky docela trapnej.Film který mi bohatě stačí, když uvidím jen jednou. ()

prome odpad!

Ze bych v tom nasel aspon jednu vtipnou scenku ? mozna ale neni to nahodou malo na 88 minutovy film ? nerikam mam Martina Lawrence jako herce rad ale tohle byl primo omyl jeho kariery. ()

Tommassi3

"A to tuhle hovadinu myslíš vážně, Earle, nebo jsi to jen plácnul ??" - "Nikdy si nejsem jistej, dokud nedomluvím.." ;) ()