Z londýnského Toweru byly ukradeny korunovační klenoty a Anglie musí čelit vážné krizi. Všichni tajní agenti britské tajné služby byli zabiti. Zbyl pouze Johnny English, který vždy snil o práci agenta. Teď dostává svou šanci. Johnny se ujímá pátrání, která vede vskutku neotřelými a svéráznými způsoby. Podezřelým č. 1 se stává francouzský obchodní magnát Pascal Sauvage. Tento nejcennější symbol moci ostrovního království nemá ale obohatit jeho sbírku, ale přímo jeho hlavu. Pokud se Sauvage stane králem, chce zemi, které bude vládnout, změnit v největší vězení na světě. Podaří se Johnnymu Englishovi a záhadné agentce Lorně zabránit korunovaci? (TV Nova)

Jirik95

Kdo by neznal skvělého Rowana Atkinsona jako nešikovného Mr. Beana? Po Mr. Beanovi přišel Johnny English. Jedna z nejvtipnějších postav z Britské tajné služby. Doopravdy doporučuji všem, opravdu to stojí za to. Příběh je propracovaný a ani minutu jsem se nenudil, ať už při seskoku do nemocnice nebo při lezení záchodovým otvorem do padouchova doupěte. Rowan Atkinson opět dokázal to, s čím by měla spousta jiných herců v takové parodující komedii opravdu problém, proto hodnotím maximem ( 5 hvězdičkami). ()

janececek

To je taková uhozená blbost .. příběh naprosto stupidní, scénář naprosto špatně, navíc příšerně kostrbatě napsaný, že to snad ani není možné. Ačkoliv je scénář naprosto ujetý, jsem donucen dát 3* hvězdičky a to za samotného Romana Aktinsona... Roman se objevuje na obrazovce celou hodinu a půl a to zapříčiňuje mé neustálé řvaní smíchu. Když vylezl z té roury celý od hoven, ... k tomu nejde napsat žádný vhodný komentář. Roman je blázen a druhý James Bond z něho rozhodně nebude .. 60% ()

kinoholik

Osobně mám Rowana Atkinsona radši v jiných rolích než je Mr. Bean. U Johnnyho Englishe jsem se dobře bavil, přestože jsem měl původní očekávání nastavené poněkud výš. Není to očekávaný gejzír gagů, ale příjemná komedie rozhodně ano. ()

andydufrsn

Dost slabá až bych si troufnul říct nepovedená parodie na Bondovky. Nebýt scény s autem visícím z odtahovky nebylo by se čemu zasmát a nebýt úžasnejch očí Nataile Imbruglie nebylo by se na co dívat. Jedna hvazdička navíc je za tradičně skvělé padoušství Johna Malkoviche ()

Rathe

Rowana Atkinsona si asi každý z nás bude stále přiřazovat k Mr. Beanovi. A to i v úplně jiných filmech. Ale ten vtip jako v Mr. Beanovi jsem párkrát viděl i tady a bylo to parádní. Ve spoustu scénách jsem se opravdu pobavil. A role toho "blbečka", který náhodou všechno vyřeší správně, bylo úžasné! ()

Mr.Neutron

Šarmem, vtipem, schopnostmi i věrohodností příběhu lepší Bond než v podání C. Daniela. Poselství: 8/10 výrobců spodního prádla doporučuje arcibiskupům nenosit spodničky ... ()

Plchavej

Vtip je zapečen kam se dá, ale ne vždy je povedený. Proto musím říct, že film jenž je závislý na dosti zábavných scénách není zas tak vtipný jako celek. ()

SNCIS

"Takhle přece nemůžete jít na Sauvageovu recepci.” - "Vliv drog už téměř vyprchal, Boughe. Je mi bobře. Drobře... Je mi bovře." Pokus o parodii na bondovky, ale na mně to působilo jako pokračování ružového pantera se Stevem Martinem. Pan Bean má charakter jako Clouseau a děj zpočátku je o krádeži klenotů. Vidíte ty podobnosti? Pak to sice jde příběhově jinam, ale na mně to působilo pořád jako kopie ružového pantera. "Zažil jsem výsadek v poušti Kalahari, Boughe. U sebe jsem měl jen kartáček na zuby a balíček citrónového šumáku." Párkrát jsem se zasmál, ale rozhodně ne jako u pantera. - 50%. ()

Jurys

Povedená akční komedie ve stylu "bondovek". Rowan Atkinson je zde ve svém živlu, hloupé postavy hraje vždy perfektně. Skvěle hraje i jeho partner Ben Miller, to stejné by se dalo říct o Natalii Imbruglia. Víc jsem však čekal od Johna Malkoviche, obvzláště jeho francouzský přízvuk byl příšerný. Scénář měl velké trhliny, přišlo mi, že Pascalův "Plán B" by byl normálně neproveditelný, ale u zbytku jsem se dobře pobavil, takže zasloužené 3 hvězdičky. Plusové body i za soundtrack, zvlášť titulní píseň Robbieho Williamse. ()

teekanee

Podle mě nadprůměrná komedie. Možná k tomu přispívá fakt, že je v hlavní roli brilantní Atkinson, kterej mě dokáže rozesmát už jen úvodní scénou hledání kanceláře, ale přesto si za tím stojím. Film obsahuje řadu opravdu skvělejch scén pramenící zejména z debility Englishe, přesto to ale funguje. Soundtrack není zlý a ostatní herci vcelku ujdou. Co mi trochu vadilo, byla Malkovichova gramaticky dokonalá angličtina s hrozivě silným francouzkým přízvukem, kdy absolutně znásilnuje výslovnost slov. To je, ale jen taková malá výtka. Komedie jsou od toho se pobavit a tenhle film to splňuje na jedničku podtrženou. Edit: Po dlouhé době viděno v češtině a je to v ní snad ještě lepší. Dabing a hlášky jsou prostě geniální. 79% ()

mistr97

První díl Johnnyho Englishe jsem viděl již několikrát. Je to ten typ filmu, ze kterého nezapomenete jedinou scénu, a tak vždy víte co čekat. Je ideální, když se nemůžete rozhodnout pro jiný film. Faktem bohužel je, že rozhodně nepatří k nejpovedenějším a nad opravdu povedenými vtipy převažují ty trapnější. Jediné, co (tedy spíše kdo) ho zachraňuje je Rowan Atkinson. Jako celek je film především díky němu docela zábavný, takže tři hvězdičky ho poměrně přesně vystihují. ()

pavelj

Ve filmu jsou dobré věci, zasmál jsem se, ale připadá mi to jako trochu vykrádání Růžového Pantera a Bláznivých střel. Moc nového film nepřinesl. ()

andy60

No, moc velká legrace to nebyla. Atkinsona mám rád jako "Beana", ale v celovečerních filmech u mě moc neboduje. ()

jindrak

Film je jako karikatura špionážního žánru, kterou bych nazval "špionážní parodie s příchutí anglického humoru". Rowan Atkinson se ve své roli Johnnyho Englishe snaží být neohroženým tajným agentem, ale spíše vypadá jako dobrodružný klaun, který se neustále zaplétá do vlastních pastí. Příběh, který je jakoby namíchaný z nejrůznějších klišé špionážních filmů, přináší spoustu smíchu díky nekonečnému seznamu nešikovných situací, do kterých se hrdina dostává. Bohužel, některé vtipy působí tak trochu jako pokusy o humor ve stylu "trefím to náhodou", a mnohdy se spíše dostanou do slepé uličky než na cílovou rovinku. Přestože film nabízí solidní dávku legrace a zábavy pro fanoušky absurdního humoru, místy to působí, jako by tvůrci vsadili na kvantitu před kvalitou. Celkově vzato, "Johnny English" je zábavným odreagováním, ale nečekejte hluboký a promyšlený příběh. Je to spíš takový popcornový večer s neohroženým, avšak trochu trapným britským agentem. Po tomto filmu jsem se začal pídit po Rowanově profilu a zjistil jsem, že je opravdovým milovníkem automobilů, a to ve velkém. Ve své garáži má dost možná jedinečnou sbírků vozů - pro ty, co to zajímá, jsem objevil tento článek, kde je seznam vozů, které vlastnil. ()

Kelinej

Vím, že film mohl být mnohem lepší, zvlášť když se na něm podíleli bondovští scénáristé. Producenti byli nenároční a spokojili se s málem. To ale zachraňuje Atkinsonova komika (a mimika), pro níž mám slabost. Ve výsledku jsem se celou dobou smál nebo aspoň usmíval, což je asi to nejpoctivější hodnocení... ()

Johnny English se znovu vrátí do akce

Johnny English se znovu vrátí do akce