Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly

• USA Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl (více)

Třpytivé vody Karibiku jsou pro mazaného kapitána Jacka Sparrowa nevyčerpatelným zdrojem tajemných a vzrušujících dobrodružství. Jeho idylický život se razantně změní ve chvíli, kdy se lstivý kapitán Barbossa zmocní jeho lodi Černá perla a napadne město Port Royal. Nelítostná bitva má jediný cíl: únos guvernérovy krásné dcery Elizabeth. Na její záchranu se vydává přítel z dětství Will Turner, ale sám na to nestačí. Proto se spojí s Jackem, který touží získat zpět svou loď. Nikdo z nich netuší, že prokletý poklad změnil jejich největší rivaly, lstivého kapitána Barbarossu a jeho posádku, v nesmrtelná stvoření. Kletbu může zlomit pouze vrácení pokladu na jeho původní místo a vše musí být zpečetěno Elizabethinou krví. Myslí si totiž, že je dcerou Willa Turnera - otce mladého Willa. (TV Nova)

Parlay

Každý z nás máme určité slabosti... Tou mojí, alespoň ve světe filmu, jsou Piráti z Karibiku :-) Dynamická hudba, příjemní herci (vyzdvihování Johnnyho Deppa by bylo nošením dříví do lesa), celá řada povedených gagů a vtipných hlášek, vymazlená triková a výtvarná stránka - to všechno tam je, a to v míře více jak vrchovaté... Piráti jsou dokonalou oddychovkou a jedním z nejpovedenějších hollywoodských blockbusterů. Pro mě osobně tím vůbec nejpovedenějším. ()

Sheldra

Když se smíříte s tím, že je to po intelektuální stránce absolutně nedůstojný film, a zkusíte v sobě vydolovat trochu dětinskosti, skoro se při pohledu na Jacka Sparrowa vjíždějícího do přístavu na pěti cenťácích stěžně čouhajících z vody nemůžete nebavit. Navýsost praštěné hlášky by se daly kydat vidlemi a i po dalších stránkách to má všechno, co si lze od dobrodružné komedie přát: klikatý a nápaditý děj, napětí, akce, u které se chca nechca řežete smíchy, nádherné exteriéry, výprava a blabla, ale třešinkou na dortu je hlavně obsazení: tak v první řadě jako vždy nezapomenutelný kymácející se Johny Depp, úžasně prohnilý Geoffrey Rush se zuby tak zkaženými, že mu v hubě drží jen zázrakem (no jo, on je vlastně tot, že jo?), roztomilý Jonathan Pryce, voják od kosti Jack Davenport, konstantní Bloom (viz Malfoyův výrok o Weaslyových a jejich "vacant expressions"), půvabná Keira a v neposlední řadě roztodivná posádka. No, a co nám z toho vychází? Pecka, kterou asi nikdo nepřekoná - dokonce ani sami tvůrci v dalších pokračováních (bůh jim žehnej, ale kdy už jim dojde, že tahle dojná kráva vtipné mléko věčně dávat nemůže?). Čistých 5*, přičemž ta poslední je za všechny ty prohihňané večery, které jsem u Pirátů strávila. P.S. Měla bych návrh: Bloom by mohl konečně seknout s herectvím a přesedlat na kovařinu - to je asi to jediné, co mu jde přesvědčivě. Na druhou stranu, asi to tolik nevynáší... ()

Sartorius

Sympatické herecké obsazení v čele s nejznámější rolí Jonnyho Deppa. Příjemný humor, který skutečně pobaví. Excelentní triky. Skvělá práce režiséra, který drží vysoké tempo po celý film. Znovuzrození pirátských filmů, které do teď ležely hluboko u dna. A velmi povedený soundtrack je jen třešnička na dortu. ()

Lauri

Johnny je tahoun celého filmu. Jako Jack Sparrow je geniální. Přemýšlím, co by asi bylo, kdyby si studio neprosadilo Johnnyho, protože jako kapitán mě naprosto dostal. Každá scéna s ním má něco do sebe. Je poutavý, extravagantní a originální. Navíc má sebou dobrý tým v čele Keiry a Orlanda, kteří nehrají vůbec špatně. Hlavně Keira je opravdu skvělá. Barbossa je také úžasný a ve filmu dostává hodně prostoru. Líbí se mi zápletka a vůbec mi nevadí délka. Pro mě nejlepší pirátský film! ()

GILLWANDER

Johny Deep je mimoriadne nadaný herec, ktorý i v Dysney polorozprávočke podal výkon na nominovanie filmovej akadémie ako herec roka v hlavnej úlohe. To sa zas tak často nevidí. Film ako taký dobrý, ale bez Johnyho iba prázdna fráza. Jedna hviezdička samostatne pre jeho fantastický výkon. Bravo Johny. 7/10 ()

SonG

Výborné....Depp chrlí jednu hlášku za druhou, Bloom česně bojuje za slečnu a hází ten svůj kukuč, a Knightleyová,i k dyž křehká děva, mlátí piráty hlava nehlava....K tomu všemu výborná hudba, dobrý střih a Geoffrey Rush! ()

applause

Skoro jsem zapomněla jak je tento film dobrý, a když jsem ho teď po dlouhé době viděla, tak jsem si vzpomněla, jak jsem ho hltala, když jsem byla malá. Překvapilo mě, jak je tu ještě Orlando Bloom mladý, ale rok 2003, to už je taky let. Pořádně mi došly vztahy, jaké tu byly a nudila jsem se snad jen chviličku. Sice ještě nevyšel 5. díl, ale musím říct, že tenhle díl je nejlepší ze všech dílů, teda aspoň pro mě, proto dávám plné hodnocení. ()

Jango_Fett

Co by člověk čekal od filmu z dílny Walta Disneye? Piráti z Karibiku jsou rodiným filmem, který dvakrát neoplývá dobrými triky. Nápad s piráty měnícími se za úplňku v kostry je zajímavý a z filmu by mohl být klidně i dobrý horror. Ovšem jelikož se scénáristé zaměřují spíše na mladší publikum, kostlivci působí spíš poněkud směšně než strašidelně. Děj je v celku jednoduchý, trochu zamotaný ale je to na škodu? Asi ne, jelikož to film pěkně natáhne a vznikne tak místo pro více scének s Jackem Sparrowem. Zde se konečně dostávám k tomu proč mě tohle pirátské dobrodružství zaujalo. Johnny Depp dokázal do své postavy kapitána Jacka dát takové charisma, že si ho oblíbí snad každý. Jeho charakteristické pohyby a mluva se nedá přehlédnout. Zajímavé je, že právě na tuhle postavu scénáristé moc nevsázeli a báli se jak k ní diváci přistoupí. Jak přesně se bude Jack chovat a chodit totiž vymyslel celé právě Depp a v původním scénáři se s tím nepočítalo. Měli kliku. Zabralo to a Johnny jim zachránil celý film. ()

ZoltanCZ

První piráti přišli jako blesk s čistého nebe a připravili mě velké překvapení. Obrovská zábava se skvělými hláškami a Johnnym Deppem se táhne celých 143 minut a já se ani chvilku nenudil. Navíc připočtěme skvělou hudbu, Geoffrey Rushe, Keiru Knightley v nejkrásnějších letech (připadá mi, že dnes ze sebe dělá kostlivce), lodě, piráty, moře a nadupanou akci. Přemýšlel jsem mezi 4 a 5 hvězdičkami, po shlédnutí druhého dílu jsem se nakonec přiklonil k pěti. ()

kombajn

Ano, dávám jen 3* filmu, který je letní blockbuster a který měl další dvě pokračování. Což je přesně o dva díly víc, než bych po shlédnutí prvních Pirátů čekal. Není to špatný film, ale přece jen nemám dvanáctileté děti, které by se na tom v kině zabavili lépe jak já. Ano, Johny Deep ten film drží. Ale to umí udělat i s Burtonovskými filmy a tam je mi tedy setsakra sympatičtější... ()

SallyZen

Je mi záhadou, že se mi Piráty nepovedlo shlédnout už dříve. Nějakou chvíli jsem to měl už po ruce, ale nějak se mi do toho nechtělo. Po zkouknutí jsem, ale zjistil o co jsem přicházel. Deppa jako herce nijak nežeru jako ostatní, ale co předvedl tady je neuvěřitelné. Ta jeho mimika a gesta jsou parádní. Orlando už je tam podle mě herecky do větru, protože mu ani zdaleka nesáhá na paty. Když už tak Keira a Rush trochu(ale fakt jen trošičku). Ještě mám po ruce oba dva díly, tak co nevidět je zkouknu. Graficky skvěle a hudba skvostná. :) 90% ()

Martin741

Typicka letna popcornova zabava, ktora ma slusne triky, efekty a Deppa, ktory vie hrat. S dejom je to uz horsie. Neurazi, ale tento film ani nenadchne. 76 % ()

Wiikii

Prokletí Černé perly jakožto první díl a asi jediný ze všech dosud natočených se netočí hlavně kolem opilého piráta Jacka Sparrowa, ale kolem velmi dobrého příběhu ve kterém je Depp dokonce i trošku přebytečný a opravdu by to šlo i bez něho, ale zase dodává tomu trochu jiný šmrnc co právě tvůrci chtěli... Nakonec zde nad Johnny Deppem vynikají herci: Orlando Bloom, krásná Keira Knightley a Geoffrey Rush... HODNOCENÍ: 92% (5*) ()

Figu

Jestli film na mořích a oceánech, tak volím Piráty z Karibiku mezi nejlepší elitu! Obsazení výtečné, příběh taktéž, i těch jindy dlouhých 143 minut se proměnilo na krátkých 143 minut. Jo, jo, ano, parádní filmek. Depp není šálek mého kafíčka, ale je to mistr převleků, král grimas a gest a to není zdaleka vše, co ho dělá tak světově výjmečným a dokonalým hercem. Zde se nám jako pan kapitán Jack Sparrow předvádí určitě v jedné z jeho nejslavnější roli a pro mě určite v roli nejkouzelnější! Dokázal mě několikrát rozesmát a kolikrát jsem si nad jeho uměním musel přidržovat spodní čelist, abych nesežral televizi! Supr - díky Johnny! Proklínám Černou perlu za 85% ()

rakovnik

Velice povedený dobrodružný film s nadmíru vynikající hlavní postavou, těžící navíc z bohaté výpravy. Příběh je vtipný i zajímavý, trpící snad jen přílišným sebeobdivem, jež se odráží v někdy natahované stopáži. ()

Jino

Filmy s pirátskou tématikou mě nikdy moc nebavili, ale tímhle jsem opravdu unešen. Piráti z Karibiku mají svůj vtip, který stojí a padá spolu s nepřekonatelným Johnym Deppem coby nepolapitelným Jackem Sparowem. Scénář je proveden tak chytře, že není možné aby se na něj nedalo navázat v dalším pokračováním. Efekty jsou více než zdařilé a posádka Bludného holanďana je pro mě jedním z nejlepších efektů celého filmu. Pan Bruckheimer má prostě zlaté ručičky. Celkově se pro mě stali piráti velkým překvapením a rád se nechám překvapit podruhé, potřetí a snad i počtvrté. ()

Vrátí se Johnny Depp jako Jack Sparrow?

Vrátí se Johnny Depp jako Jack Sparrow?

06.03.2024

Disney100: Koncert