Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly

• USA Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl (více)

Třpytivé vody Karibiku jsou pro mazaného kapitána Jacka Sparrowa nevyčerpatelným zdrojem tajemných a vzrušujících dobrodružství. Jeho idylický život se razantně změní ve chvíli, kdy se lstivý kapitán Barbossa zmocní jeho lodi Černá perla a napadne město Port Royal. Nelítostná bitva má jediný cíl: únos guvernérovy krásné dcery Elizabeth. Na její záchranu se vydává přítel z dětství Will Turner, ale sám na to nestačí. Proto se spojí s Jackem, který touží získat zpět svou loď. Nikdo z nich netuší, že prokletý poklad změnil jejich největší rivaly, lstivého kapitána Barbarossu a jeho posádku, v nesmrtelná stvoření. Kletbu může zlomit pouze vrácení pokladu na jeho původní místo a vše musí být zpečetěno Elizabethinou krví. Myslí si totiž, že je dcerou Willa Turnera - otce mladého Willa. (TV Nova)

WolfR

Výborný pirátský film! Kouzelný příběh plný skvělých postav, které si zahráli výborní herci. Hláškující Johny Depp, výborný Orlando Bloom,Oscarový Geoffrey Rush a mladá kráska Keira Knightley. Velká akční, vtipná dobrodružná jízda! Jedna vtipná hláška anebo situace za druhou! Navíc krásné efekty a výprava. Navíc všechno tohle kouzelné dobrodružství doprovází fantastická hudba! Jasných 5 hvězd. Bavil jsem se královsky, mohl bych se na tento film dívat pořád. PS: Mohutné, a grandiózní námořní bitvy! "Kde je Elizabeth?!" "Je v bezpečí, přesně jak jsem slíbil. A jak slíbila ona, Norringtona si vezme. A ty pro ni umřeš, taky přesně jak jsi slíbil. Jsme tedy všichni muži slova. Tedy kromě Elizabeth, která je žena slova." :-D ()

campix

Jak už to tak bývá, Piráti z Karibiku - Prokletí Černé perly je prozatím nejlepším dílem zatím třídílné série. Matně si přitom vzpomínám na jedno z mých prvních seznámení se světem filmu v CinemaCity Zličín, které proběhlo zhruba před sedmi lety s mými rodiči, už tehdy se mi velmi zalíbila výprava, triky a akční scény tohoto snímku. Je vidět, že pči schvalování rozpočtu netroškařili a nechali tak vzniknout legendárnímu filmu s ještě více legendární rolí pro Johnyho Deppa. Na závěr nesmím zapomenout na již kultovní soundtrack z dílny Hanse Zimmera. Jsem zvědav zda pozdvyhnou čtvrtý díl opět k nebeským výšinám. ()

dr.fish

Spousta průměru, pár vyjímečných scén, hrozná hudba jako vystřižená z válečných akčňáků. Film určený především dětem dobyl celou planetu.Johny Depp zabodoval,všichni vydělali, Piráti se stali fenoménem. Co dodat. Fenomény mají své pro i proti. Jedním z proti je, že na ně lidi chodí bez ohledu na kvalitu. Stačí prostý průměr. Ale mohlo by být i daleko líp...pouze a jen kvalitní zábava rodinného typu...70% ()

animaxis

První díl Pirátů z Karibiku bych rozhodně označil za dost zábavný dobrodružný film, který si můžete pustit kdykoliv se prostě jen nudíte, nebo i když se chcete podívat na něco, co přece jen má nějakou hodnotu. Ano, Prokletí Černé perly je podle mě docela divácky nenáročný film a přitom je to i dost povedený. Zápletka je ve své podstatě jednoduchá a líbilo se mi, jak tu hned zezačátku byly tvořeny vztahy mezi hlavními postavami. Ty jsou tu divákům názorně předvedeny a všem je pak jasné, kdo má jaký vztah ke komu. Vlastně se to takhle opakuje i poté, co se v průběhu první poloviny filmu objevují další postavy a i tehdy to funguje. Děj jako takový je typický co se týče pirátského dobrodružství s příchutí fantasy, nicméně s novými humorními a akčními prvky. Taky se mi líbilo, že postupně je tu odhalováno samotné prokletí Černé perly a že to hraje klíčovou roli ve druhé polovině filmu. Celý film má jinak právě ono dobrodružnou atmosféru, jsou tu povedené a dobře nacvičené akční scény, bitvy na lodích jsou působivé, herecké výkony a vůbec celé obsazení jsou skvělé a hudba všemu dovává ten pravý říz. Piráti z Karibiku jsou tedy vlastně dobrý film pro celou rodinu. ()

PanZahadnyCZ

Když vyšli Piráti z Karibiku, bylo mi pět let. Hltal jsem je, jak jen může malé dítě takovýto film hltat. Je to akční, je to vtipné, občas i mysteriózní, pro dítě ideální. Nadšení překvetlo v oblibu a dnes, s odstupem mnoha let, se zas na tento film dívám úplně jinak. Nepočítaje mé ukojení z důvodů nostalgie ve filmu dnes zpětně doceňuji i skutečně výborného Deppa a geniální soundtrack. Nejlepší film Gore Verbinského a jeden z nejzásadnějších a nejikoničtějších hollywoodských blockbusterů počátku 21. století! ()

BoXBe

Kratší, údernější, nezatížené tolik blockbusterovými ambicemi, pak je to na pět hvězd. Jinak je to absolutní podřízení mainstreamu, všem cílovým skupinám a výsledek je skvělý, ale zaneprázdněný vyprávěním řady věcí, které jsou úplně k ničemu a natahují na dvě a půl hodiny, co se dalo dost dobře odvyprávět za dvě. ()

otík

Velmi hezký dobrodružný film, ve kterém je jasnou jedničkou Johnny Depp, který hraje svého piráta tak skvěle, že povyšuje film o jednu hvězdičku. Možná mohly trošku zapracovat střihačovy nůžky, ale při tomto filmu se nedá nudit. Dobrý scénář, skvělé triky, výborná hudba, humor, napětí i romantika. Dost dobrý spektákl. ()

tomeek

Jediný film, ve kterém se mi hudba Hanse Zimmera nelíbí. Jinak skvělá pirátovina. Škoda, že další díly šly "ke dnu". Oprava: Tak nakonec to prý není hudba Hanse Zimmera, ale Klause Badelta, viz Zajímavosti. Mě se to hned nezdálo :) Hans je prostě mnohem lepší! ()

Rockwood

Prokletí černé perly je dobrý. Atmosféra dobrá, příběh taky. Herecké obsazení... no v jistých případech... no ale dejme tomu. Dávám 4 body, mohli by to být i lepší, ale jinak moc pěkný. Ovšem tohle mělo zůstad tady. S dvojkou už neměli chodit. ()

vesper001

Jestli něco můžu, tak snímky, kde jsou lodě, námořní bitvy a Johnny Depp. Pirátské filmy bývají zpravidla mizerné, proto jsem ani od těch z Karibiku nic neočekávala. A světe div se – pobavila jsem se natolik, že jsem si posléze zakoupila DVD a těšila se na pokračování. Kapírujete? ()

panMartin

Skvělé, svižné, nenudící se se skvělým obsazením hudbou romantikou legendárním soundtrackem režií a vším co k tomu patří. Kapitán Sparrow Johnnyho Deppa vnesl na plátno postavu, která tady dlouho nebyla a celkem, spolu s režií Gore Verbinskeho, nepřekonatelnou hudbou Klausa Badelta a produkcí Jerryo Bruckheimera oživila dobrodružný žánr o pirátech. Ve vedlejších rolích září Keira Knightley, Geoffrey Rush nebo Orlando Bloom. Tenhle film neztrácí své kouzlo i po několika zhlédnutí... Naprostá spokojenost.......supeeeeeeeeeer......... ()

Nivenx

První díl Pirátů z Karibiku je parádní. Skvělé masky, dobré efekty, parádní herci a spousta zábavy, akce a vtipných scén, kterým kraluje neuvěřitelně Johnny Depp, bez kterého by tento film nemohl fungovat. Co se týká dobrodružných filmů a vůbec filmů s piráty, jsou ti z Karibiku číslo jedna. Film se od začátku rozjede a svým způsobem poleví až na konci. Nuda neexistuje a příběh bohatě vystačil. Co by jste vůbec chtěli? 90% ()

HorrFi

Pamatuji si jak jsme na tomhle byli v kině se školou asi v šestej třídě což už je nějakej ten pátek zpátky a abych se přiznal moc jsem si z toho nepamatoval. Včera, po deseti letech jsem se na to kouknul a byl jsem nadšenej. Tohle je prostě klasika ! ()

Radiq

Jo, slovo "dobrodružný" to docela vystihuje. Nechybí tomu vtip, dobrá zápletka, na dobu výroby originální svět pirátů, do toho nějaky to nadpřirozeno - no pro rodinku, která na to kouká ideální film. Mě ke spokojenosti ale chybí trochu brutality a krve. Jinak Johnny Depp to prostě vyzdvihuje na vyšší úroveň a vytvořil skvělou postavičku. Navic moje oblíbená Keira, docela sympaticky hrající Bloom a solidní záporák Geoffrey Rush. Jako jo. ()

fantoci

Orlando tam hraje herecký štěk a film stoupá a padá s výkonem Johnyho Deppa. Příběh je to krásnej ale....Musíte ho vidět aby jste se rozhodli sami jakej je. ()

Vrátí se Johnny Depp jako Jack Sparrow?

Vrátí se Johnny Depp jako Jack Sparrow?

06.03.2024

Disney100: Koncert